poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: skat  (Przeczytany 11566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ania_ai

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Cze 2008, 12:30:22 »
Trochę to wszystko bardziej skomplikowane niz  mi się wydawało  :o
Mam nadzieję że uda mi się we wszystkim połapać i że jakoś się rozliczę  ;D
Z rozliczeniem holenderskim mam większe doświadczenie i muszę przyznać że jest łatwiej.
Dziękuję  ;)

[Dodane: 02 Czerwiec  2008, 12:23:45]

Oby tylko biuro do którego się udam znało się na tym wszystkim bo ja juz nie wiem nic  :o
Słyszałam że na duńskim rozliczeniu jest wszystko i niczego nie trzeba wypełniać wystarczy tylko coś zakreślic i jazda a ty mi piszesz  :o ulgach  :P  :'(

Klingon

  • Gość
Odp: skat
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Cze 2008, 12:39:44 »
Duńskie rozliczenie w wielu przypadkach nie może być prostsze - nie trzeba nic robić. Osoby z ograniczonym obowiązkiem podatkowym muszą zatwierdzić podane kwoty - najczęściej tylko dochód.
Jeżeli chcesz dodatkowe ulgi to musisz je obliczyć i zadeklarować - tak samo jak w Polsce.
Najczęściej chodzi o ulgi związane z tymczasowym miejscem pracy (mając kontrakt na czas określony). Zobacz Ulga za koszty podróży (diety).

Offline Ania_ai

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Cze 2008, 13:09:41 »
Klingonie czy jeżeli już będę miała całą moją dokumentację do rozliczenia, czy mogłabym się zwrócić o pomoc bezpośrednio do ciebie? Przesłałabym tobie moje rozliczenie i wtedy ewentualnie powiedziałbyś mi jak wygląda sprawa i czy moge starać się o jakis ulgi  ???  :) Pozdrawiam

Klingon

  • Gość
Odp: skat
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Cze 2008, 13:20:00 »
Trzeba zacząć, czy miałaś tymczasowe miejsce pracy - na umowie o pracę powinna być podana data zatrudnienia od - do.
Na twoje dokumenty mogę spojrzeć jeżeli przyślesz mi personnummer i TastSelv-kod. Mój email jest moim profilu.

Pozdrawiam

Offline Ania_ai

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Cze 2008, 13:42:28 »
Ok. znowu dziękuję ci za wszystko  :) i za czas mi poświęcony  :-*
Moj okres zatrudnienia był od 01. 05. 2006 - 09. 06. 2006.

Klingon

  • Gość
Odp: skat
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Cze 2008, 13:56:01 »
Czyli miejsce pracy było tymczasowe i można zadeklarować diety. Można zobaczyć czy były one uwzględnione na karcie podatkowej (zaliczka na podatek).
Przeczytaj o "Wyzywienie i zakwaterowanie" na http://www.skat.dk/display.aspx?oId=1717919&vId=201861&indhold=1

Offline Ania_ai

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Cze 2008, 14:03:32 »
Nigdy nie widziałam na oczy mojej karty podtakowej ani innego waznego dokumentu, nie wiem czemu jak byłam w Danii nie poprosilam o zaden dokument?  ::) Muszę przyznac ze umowy tez nie mam, jedyna co mam to Oplysningsseddel.

poloniainfo.dk

Odp: skat
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Cze 2008, 14:03:32 »

Klingon

  • Gość
Odp: skat
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Cze 2008, 14:09:14 »
"Gdy chcesz otrzymac ... Ulge z tytulu kosztów zakwaterowania i wyzywienia
... zglos sie do urzedu skarbowego i pamietaj o zabraniu:
    * Umowy o prace z danymi o okresie zatrudnienia
    * Dokumentu poswiadczajacego miejsce zamieszkania w kraju pochodzenia - np. zaswiadczenie o zameldowaniu i podleganiu obowiazkowi podatkowemu"
http://www.skat.dk/display.aspx?oId=1717919&vId=201861&indhold=1

W umowie o pracę pisze czy zatrudnienie miało charakter okresowy, dlatego trzeba ją mieć.
Co do karty podatkowej to można ją również zobaczyć na TastSelv. Narazie poczekaj na TastSelv-kod.

Offline Ania_ai

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Cze 2008, 14:13:45 »
Ok. Poczekam. Tak jak pisałam, nie ma umowy o pracę  :'( to chyba z ulg nici  >:(
Przypomniało mi się że będąc w Danii musiałam przywieźć ze sobą obojętnie jaki rachunek, byle byłby zapłacony i w miarę z ostatniego miesiąca.

Klingon

  • Gość
Odp: skat
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Cze 2008, 14:18:10 »
Możliwe że umowa była okazana w SKAT przy wyrabianiu karty podatkowej.
Narazie korzystaj ze słonecznej pogody. :)

Offline Ania_ai

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Cze 2008, 14:22:08 »
Dziękuję, na pewno będę. Kończę niedługo pracę i jadę do domku na leżaczek.  ;D
Tobie też się należy odpoczynek, bardzo Cię wymęczyłam.  :D
Pozdrawiam. Papa  :-*

BETAGO

  • Gość
skat- dużo do zaplaty
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Cze 2008, 00:39:40 »
Witajcie, chcialam zapytac czy ktos miał podobny problem i czy można coś z tym zrobić.
Mąż przjechał tu w zeszłym roku pierwszy i otrzymał kartę podatkową z " kwota wolną" ok 16 tys.DKK. Po miesiącu dojechałam z dziećmi i zarejestrowałam się w skat z " kwotą wolną" 4000 DKK. Teraz okazało sie że w momencie naszego przyjazdu stacił ulgi i musimy oddać 22 tys DKK ( w Polsce też jeszcze 4700 zł ). Uważamy że to nie nasza wina że w skacie nas nie poimformowano, że kwota męża jast za duża i że przy rozliczeniu będa kłopoty. Bylismy tam kilkakrotnie i po 3 miesiącach zmienilismy jego kartę podatkową bo zmienił pracę i i tak nikt nie powiedzial nam że nasze saldo jest niekorzystne. Troche sie rozpisałam ale konkretnie- czy można sie od tej decyzji o zapłacie odwołać powolując sie na niedoinformowanie nas? Pozdrawiam czytających Beata

K3

  • Gość
Odp: skat- dużo do zaplaty
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Cze 2008, 00:42:06 »
Witajcie, chcialam zapytac czy ktos miał podobny problem i czy można coś z tym zrobić.
Mąż przjechał tu w zeszłym roku pierwszy i otrzymał kartę podatkową z " kwota wolną" ok 16 tys.DKK. Po miesiącu dojechałam z dziećmi i zarejestrowałam się w skat z " kwotą wolną" 4000 DKK. Teraz okazało sie że w momencie naszego przyjazdu stacił ulgi i musimy oddać 22 tys DKK ( w Polsce też jeszcze 4700 zł ). Uważamy że to nie nasza wina że w skacie nas nie poimformowano, że kwota męża jast za duża i że przy rozliczeniu będa kłopoty. Bylismy tam kilkakrotnie i po 3 miesiącach zmienilismy jego kartę podatkową bo zmienił pracę i i tak nikt nie powiedzial nam że nasze saldo jest niekorzystne. Troche sie rozpisałam ale konkretnie- czy można sie od tej decyzji o zapłacie odwołać powolując sie na niedoinformowanie nas? Pozdrawiam czytających Beata

wybacz, ale wasza niewiedza nie jest żadnym usprawiedliwieniem

Klingon

  • Gość
Odp: skat
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Cze 2008, 00:59:44 »
Tak jak K3 napisał, nic nie da rady zrobić. Podatek zapłacony w Danii można proporcjonalnie odjąc od polskiego podatku dotyczącego duńskiego dochodu.
Zobacz http://home25.inet.tele.dk/pl/Skat/TastSelv/Aarsopgoerelsen.html
Potem na dole otworz "Rozliczenie duńskiego dochodu w Polsce".

poloniainfo.dk

Odp: skat
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Cze 2008, 00:59:44 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13195
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11470
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15004
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6990
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17382
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga