poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przywiezc psa z Polski  (Przeczytany 22362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirracle

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Mar 2011, 10:56:57 »
Witam!!
Mam takie pytanie do miłśników i milośniczek psów, widzę że jesteście bardzo obeznani w tych "psich" sprawach w Danii.
Mój problem jest taki, że bardzo bym chciała mieć pieska ale nie moge bo w tej agencji AAB nie ma zezwolenia na posiadanie psa ( tylko w jednym osiedlu można ale tam nie zamierzam się przeprowadzić) Moje pytanie dotyczy, czy mozna jakoś to obejśc i zalatwić żeby jednak mieć tego pieska w tym mieszkaniu co jestem?? Widywalam tu ludzi z psami i nie rozumiem jak oni moga mieć a ja nie?
Bardzo bym chciala pieska mysle o takim mamlym jak cziłała.
Czy da sie coś załatwic?
Proszę was o pomoc !!!!!!!!!!

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Mar 2011, 13:17:23 »
To bedzie na pewno cud (mirakel?) jesli AAB i sasiedzi pozwola tobie na psa w mieszkaniu. Jako antyterapie wyobrazaj sobie  codzienne wielokrotne chodzenie za pieskiem z dlonia w torebce plastikowej by moc natychmiast po nim posprzatac, a takze wszystkie te agresywne psy rzucajace sie na twojego "ukochanego malucha", kup sobie lepiej akwarium :)
Z doswiadczenia uwazam, ze pies w mieszkaniu to kara boska zarowno dla psa i wlasciciela (mialem kiedys jamnika mieszkajac na 5 pietrze).
« Ostatnia zmiana: 11 Mar 2011, 13:32:36 wysłana przez jamjurand »

Offline kopytko

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Mar 2011, 18:30:44 »
To bedzie na pewno cud (mirakel?) jesli AAB i sasiedzi pozwola tobie na psa w mieszkaniu. Jako antyterapie wyobrazaj sobie  codzienne wielokrotne chodzenie za pieskiem z dlonia w torebce plastikowej by moc natychmiast po nim posprzatac, a takze wszystkie te agresywne psy rzucajace sie na twojego "ukochanego malucha", kup sobie lepiej akwarium :)
Z doswiadczenia uwazam, ze pies w mieszkaniu to kara boska zarowno dla psa i wlasciciela (mialem kiedys jamnika mieszkajac na 5 pietrze).

Moze nie do końca w temacie, no i do tego to nie forum dla psiarzy, ale muszę:
chcesz mi powiedzieć,że Twój jamnik się męczył, bo normalnie to jamniki potrzebują się wybiegać czy co? :) Bez urazy oczywiście. Mam jamnika 15 lat i całe życie mieszkałam w bloku. Myślę,że ani ja nie byłam umęczona, ani mój pies. Rozumiem,że duże psy lub jakieś bardzo ruchliwe będą się męczyły w mieszkaniu, jednak nie sądzę, aby jamnik miał na co narzekać. Jeśli chodzi o męczenie się człowieka, to kupując psa trzeba być świadomym,że mieszkając w bloku trzeba będzie go po prostu wyprowadzać, np. schodząc z 4 piętra kilka razy dziennie. Jeśli dla kogoś to męczarnia to albo niech kupi dom z ogródkiem, albo niech nie kupuje psa :)

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Mar 2011, 18:42:25 »
Moj dlugi post ulecial w kosmos  >:( :(
 ale napisze raz jeszcze, ze argument uciazliwosci nie przekona psiarzy  ;D
Tylko dunska rzeczywistosc: regula jest regula
 Jesli w spoldzielni obowiazuje zakaz trzymania zwierzat, to po prostu trzeba sie dostosowac.
Mieszkalam w spoldzielni, gdzie lokator dostal nakaz wyprowdzki za to, ze nie chcial pozbyc sie psa z mieszkania
Wiec Mirracel albo zmieniasz mieszkanie, albo zapominanasz nawet o najmniejszym piesku i niewazne czy z Polski czy z dunskim rodowodem.
 A do wszystkich psiarzy:
 czy woreczki z gowienkiem musicie zostawiac na plazy?
Milego weekendu

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Mar 2011, 21:05:21 »
Kopytko,
Na pewno w temacie, bo napisalem, ze nie ma szans na ominiecie zakazu. Co do mojego jamnika to opuszczajac Polske musialem psa zabrac. To jest pies mysliwski i to zobowiazuje do wielu rzeczy (4 godzinne spacery m.in)  ktore pracujac trudno zrealizowac. Mozesz tez miec pytona w domu ktory tez nie bedzie narzekal jak go zapytasz :) .
Bardzo rzadko w miescie mozna zobaczyc dobrze zadbanego i zdrowego (bez tluszczu) jamnika.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Paź 2011, 21:25:31 »
Dopabuse dotarlam do tego watku :)
Jamjurandzie - jak chcesz zobaczyc jamnika bez cienia tluszczu, ktory mieszka w miescie (malym, bo malym, ale miescie), to zapraszam do mnie :)

Dodam, ze jest on rowniez jednym z nielicznych znanych mi jamnikow plywajacych :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Paź 2011, 00:34:56 »
daaaawno temu miałam jamnika,doskonale pływał!

poloniainfo.dk

Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Paź 2011, 00:34:56 »

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Paź 2011, 01:36:08 »
Witam ...widze ,ze temat sie rozwinal...dorzuce wiec swoje trzy grosze...
odnosnie  ras agresywnych...czlowiek- nie pies jas winien tak, doslownie mam przyjaciela ktory ma amstaffa wabi sie Lola,ku zdumieniu mojeje zony nasz syn amogl robic z nim doslownie co chcial ciagal go za wary ,uszy ...pies nawet nie zareagowal..syn mial wtedy 4,5 roku do dzis jak widzi syna to kladzie sie na plecach i poddaje sie zabawie,to nie dziwne,po prostu wychowanie i wlasciciel normalny...byli w podobnyw wieku...wiec dominacja..

Po za tym co do nowych wlascicieli psow , rasa obojetna,mysle , ze tak jak bylo to w naszym przypadku a z psami obcuje od 1,5 roku zycia ( ten pierwszy w mojej karierze mial przerabane-wyjadalem mu podobno kaszanke z miski i gryzlem po uszach,tak mowila babcia )i gdy trafil na szkolke wtedy ,milicyjna pies nie dal nikomu do mnie podejsc wykluczajac dziadka,gdziekolwiek szedlem pies robil wkolo mnie tzw satelitke -pierwszy owczarek niemiecki w mioej karierze zyciowej drugiego takiego nie bylo..na rekach nioslem go do uspienia jak zaniemogl...mialem 16 lat ...to byl cios....lzy lecialy mi jak dziecku...tego nie da sie zapomniec....

Troche nie na temat...moze ale ...dla ludzi ktorzy chca miec psy..moze to ma znaczenie...to nie zabawka,zachcianka -to obowiazek....

Wiec nie wiem jak i gdzie mieszkacie ale zanim zdecydujecie sie mic psa...zorientujcie sie czy wlasciciel/zarzadca budynku nie ma zastrzezen o posiadanie psa,wierzcie mi , ze trudnojest pozniej postawic swoje dobro nad dobro zwierzecia-pomimo ,ze zwierze nie czuje ale jast jednak gatunkiem stadnym i jezeli po tygodniu jestescie dla niego stadem-bo tak to odbiera a zawiedziecie jego nadzieje oddajac go np do azylu zniszczycie jego psychike nieodwracalnie...


Regula wiec jest prosta zanim nie bedziecie pewni nie wykonujcie pochopnych krokow moja rada,
Na swoim przykladzie powiem , ze wlasciciel budynku niezbyt pozyztywnie podchodzil do posiadania psa w miejscu zamieszkania...ale..

Doszlo do przyparcia go do muru,nie wiem jak w innych spoldzielniach ale pod naciskiem wielu osob nie tylko mnie zgodzil sie na posiadanie psow nie tylko w moim przypadku ale i wobec innych sasiadow

przede wszystkim zapytajcie ilu z mieszkajacych deklaruje posiadanie psa , nastepnie ,zasady w obrebie posesji co jest wazne-pies na smyczy, czy nie przeszkadza to innym , ze szczeka to natura psa! (czasem na cos co nie jest zrozumiale dla nas)

Ubezpieczenie zwierza co jest prawnym obowiazkiem w Danii
Chip lub Tatuaz w uchu aby zidentyfikowac psa w razie wypadku to wazne!
Wazny dokument ( w tym wypadku paszport EU psa wystarczy) odnosnie szczepien,przebiegu ewentualnych chorob
gdyby kogos uzarl>

Ja posidam akurat Bialego Owczarka Szwajcarskiego-rasa( nie wpisana do zwiazku kynologicznego choc debety trwaja)
Potulne kochane psisko,szalenie towarzyskie

Po paru miesiacach pojawily sie u mnie w budynku inne rasy jak miedzy innymi Dog Argentynski-rasa wydawalo by sie killerow wsrod psow ale...jak mrzawka to pies nie wystawia nosa z domu he he woli trzymac caly dzien niz zmoknac(normalny wlasciciel)

Oprocz tego mamy mloda suczke Rottwailera ktora ku zdziwieniu wlasciciela kladzie sie na plecy na moj widok i cieszy szalenie...wiec gdzie tu agresja..(rowniez normalny wlasciciel)

Rowniez Jamnik Szorstowlosy podkreslajacy przy kazdorazowym opuszczeniu posesji ,ze to on tu rzadzi....ku ignorowaniu go przez innych czworonogow...

A dla podkreslenia..mieszkam Brondby Strand....muslimy mimo opanowania mojego psa ich dziwne odruchy podskokow ,odbiera jako atak na siebie samego...wiec sie bija ...bo dla nich zwirze typu pies jast tzw brudne.....
Dolaczam zdjecie suni....i pozdrawiam posiadaczy





[Posted on: 03 Paź 2011, 01:31:35]

Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Paź 2011, 07:00:52 »
1. Teorie dominacji obalono juz jakis czas temu.
2. NIe psa trzeba ubezpieczyc (choc mozna), a siebie od odpowiedzialnosci cywilnej
3. Psa trzeba zarejestrowac w "Hunderegister" nie w zwiazku kynologicznym (choc mozna jesli ma rodowod).
4. Osobiscie polecam ubezpieczenie zdrowotne, choc tanie nie jest. Ja place 1500 (co przy dwoch psach jest juz konkretna suma), ale gdy rzeczony jamnik, pozarl jakis plastik (w noc sylwestrowa) i poranil sobie jelita, musielismy wyskoczyc z 10.000 koron (ktore ubezpieczalnia oczywiscie zwrocila), wiec jamnik wykorzystal swoje ubezpieczenie na kilka lat wprzod :)
5. Fajnym ubezpieczeniem jest tez ubezpieczenie trasportowe w Falcku - jezeli ktos ma duzego psa, to warto. Kosztuje 250 zl rocznie i w razie potrzeby Falck wniesie/zniesie i dowiezie do lekarza.
6. Co do pozwolen, to jezeli sie ma domek, tez warto zapoznac sie co mowia serwituty. U nas na przyklad byl zapis, ze mozna miec tylko jednego psa. Ale jak nam poradzila prawniczka - rozejrzyjcie sie czy ktos juz nie ma. Jezeli juz ktos ma, to inni tez maja prawo. Wokol nas pelno jest "podowjnych" psow, wiec i my mamy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Kwi 2012, 07:28:52 »
Ja miałam tutaj psa, ale krótko. Niestety, zmieniła się moja sytuacja rodzinna, okazało się, że nie dam rady się nim zająć tak, by był w pełni "zaopiekowany". Dlatego oddałam go do hodowcy jeszcze jako szczeniaka.
Moje doświadczenia: limit na psa miałam, ale do 5 kg. Tyle ważył mój kot, ale tylko, gdy był na diecie:) Żeby to obejść, musiałam pisać prosbę do administracji o pozwolenie na psa, podając rasę i wielkość. Dostałam pisemne pozwolenie na psa konkretnej rasy, jako załącznik do mojej umowy najmu.
Obecnie mam kota: do mojego  trybu życia bardziej pasuje koci charakter, jak i wymagania odnośnie toalety. Kot sam wychodzi na spacerkiedy ma chęć, mogę go też wystawić na dwór wychodząc do pracy, i zawołąć, jak wrócę. Da sobie radę. Mieszkam w dzielnicy willowej, gdzie początkowo nie można było mieć kota, ale mój administrator chyba długo nie mógł nikogo znaleźć do tego starego mieszkania, więc powiedział: ok, ale zapytaj sąsiadów. Sąsiedzi sie zgodzili, więc jest kot. A teraz przeprowadzam się do spółdzielni, gdzie można mieć kota. Dostałąm rozporządzenie w sprawie kotów: kot nie może wychodzić z mieszkania bez smyczy, "nie może skakać na wózki dziecięce ani w żaden inny sposób szykanować sąsiadów". No czuję się , jakbym hodowałą tygrysa!

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Kwi 2012, 20:35:29 »
 Przecież już wszyscy wiedzą że koty współpracują z Al-Kaidą. Stąd te dodatkowe środki ostrożności ( na euro syjamy mają zostać internowane)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Kwi 2012, 20:47:52 »
Moje koty nie wspólpracuja z Al-Kaida ! ! ! Wypraszam sobie !

Sa agentami CIA !
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Kwi 2012, 21:07:55 »
Te z CIA łatwo rozpoznać wybrzydzają w jedzeniu, słabo się wspinają i lubią wygrzewać tyłki ...

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Kwi 2012, 09:35:38 »
Tu masz racje  ;D
Ale niektóre dobrze sie kamufluja !


P.S Mój to ten przejechany przez samochód  ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Choffi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Maj 2012, 13:40:23 »
Witam,
Chciałabym przywieźć szczeniaka owczarka niemieckiego z Polski.
Na forum dowiedziałam się, że powinnam psiaka ubezpieczyć.
Orientuje się ktoś może, która firma ma najlepszą ofertę?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

poloniainfo.dk

Odp: Przywiezc psa z Polski
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Maj 2012, 13:40:23 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 31725
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17494
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17038
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 29973
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 19957
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl