poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Seasonalwork.dk  (Przeczytany 25085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin198

  • Gość
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Maj 2008, 15:02:06 »
chcialbym sie zapytac czy moze ktos byl w danii na zbieraniu truskawek i ile mniej wiecej w ciagu miesiaca mozna zarobic??

Offline Xavier

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Maj 2008, 06:48:02 »
Witam ,ja jadę pierwszego czerwca do miejscowości Horve po przez strne seasonalwork.dk, jeżeli ktoś również wyjeżdża w tym samym czasie prosze o kontakt poprzez maila albo gg 5600454 tomasz_kapuscinski@o2.pl

Offline kasijaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Cze 2008, 20:08:43 »
a ja mam takie pytanie , otóz zarejstrowałam sie na ich stronie i myslalam ze to  wszystko  ale jednak nie , na mojego meila przyszło cos takiego
http://seasonalwork2.fuzion2.webcentret.dk/login.aspx        wraz z jakims kodem  od nich no i probuje sie zalogowac ale  ciagle wyskakuje bład , moze ktos wie co tam wpisac bo juz probowałam meila wraz z haslem i nic tak samo meil i ten kod i nadal nic , moze ktos tez cos takiego miał i nie mógł sobie z tym poradzić , byłabym wdzieczna za informacje . Niewiem czy wystarczy wysłanie tej CV na ich stronie czy trzeba jeszcze to potwierdzic tym własnie linkiem czy oni dostali moja CV ?! a moze ktos ma do nich numer telefonu ?
pozdrawiam
 bardzo prosze o pomoc

Offline mateusz84

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Cze 2008, 20:28:08 »
Przykleję się do tego wątku bo i ja miałbym kilka zapytań związanych z pracą za pośrednictwem seasonalwork.de. Otrzymałem kontrakt od Siri i Nielsa Kraemmergaard, w którym pisze się:
„5,40 DKK/kg + SH 6,75 %  + 12,5 % holiday allowances [ferienpage]= total 6,44 DKK”
[co znaczy SH ? czyżby potrącenie na cele socjalne (ale gdzie indziej widziałem, że te wynosi 8%)? czy to uprawnione, że w miejscu brutto pisze się total ? rozumiem, że netto ustali „skat” (jaki to będzie procent przy 4 – 7 tygodniowej pracy?) ].


Opłata za camping wynosi 50 koron dziennie. Pracownik musi posiadać swój namiot itd. [“We will charge you 50 DKr. per day for use of facilities, including water, electricity, cleaning stuff, internet, bicycles, etc.”]. Jak w takim razie odnieść się do informacji podanej przez „GrzegorzOdense”:
„Osobom zatrudnionym tymczasowo ( do 12 miesiecy ) w pelnym wymiarze niezaleznie od branzy jezeli celem ich pobytu jest praca zarobkowa przysluguje za kazdy dzien pobytu odpis podatkowy w sumie 417 kr na wyzywienie i 179 kr na nocleg - jezeli pracodawca nie zapewnia wyzywienia i zakwaterowania oraz jezeli maja dokumentacje o stalym miejscu zamieszkania w innym kraju”[jak uzyskać podane ulgi jeśli – jak podałem powyżej – pracodawca nie zapewnia wyżywienia]?
Czy mogę ubiegać się o „delegacyjne” od pracodawcy jeśli posiadam [przetłumaczone przez siebie – a nie jestem biegłym] stałe zameldowanie w Polsce ?

Jak pisze mój faworyt „GrzegorzOdense”:
„pracownicy ze stalym zameldowaniem w Polsce i kontraktach do roku czasu w praktyce nie placa w Danii podatku poniewaz przysluguje im odpis podatkowy 596 kr DZIENNIE jako przebywajacym w delegacji za rozlake z  rodzina”i dalej: „zwolnienie podatkowe `delegacyjne` jest wyraznie okreslone w przepisach na 417 kr dziennie na jedzenie i 179 kr na mieszkanie jezeli pracodawca nie zapewnia zadnej z tych rzeczy bezplatnie i daje lacznie 596 kr dziennie […] widzialem kwitki wyplat osób obecnie tu pracujacych które maja ten odpis od razu i nie placa podatku”. Tu znowu pytanie: jak uzyskać takie ulgi ?

Inny problem: “You need not go to the embassy to apply for work permit ! but to our local police the first wekday after your arrival to apply for work permit bringing a photo and your passport and contract + some papers from us”.
Czy mam rozumieć, że pracodawca ma tu na myśli także założenie konta bankowego, na które będzie wpłacał moje wynagrodzenie [z tego co wyczytałem na forum jest to podobno wymagane, czy jednak praktykuje się coś podobnego w przypadku pracowników zatrudnionych na max. 7 tygodni pracy sezonowej]?

Dość podejrzane wydaje mi się to, że zdaniem pracodawcy winienem udać się do polskiego urzędu skarbowego z duńskim dokumentem „bopaels og skatteforhold”, dzięki czemu podatek jaki będę musiał zapłacić w Danii stopnieje z 50% do 13% [„..then you pay only about 13% tax in Denmark. Or you will have to pay tax like Danes = about 50%”].
Jak się do tego odnieść, biorąc pod uwagę, że „osobom przebywajacym w Danii ponizej 183 dni nie przysluguje osobisty odpis podatkowy ( nazywany personfradrag )”? Dodam, że przeglądając forum nigdzie rzuciło mi się w oczy opodatkowanie 13%-owe.

Przy okazji zamieszczam adres strony pracodawcy, gdyby ktoś miał jakieś praktyczne informacje na jego temat, może jakieś doświadczenia: www.kraemmergaard7660.dk

Z góry dziękuję za choćby chęci.

Krótko odpowiem na pytanie „kasija”: miałem podobny problem, logowałem się jednak do skutku [w sumie chyba 3 razy]. Spróbuj może jeszcze raz. Powodzenia.

Klingon

  • Gość
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Cze 2008, 10:09:51 »
5,40 DKK/kg + SH 6,75 %  + 12,5 % holiday allowances [ferienpage]= total 6,44 DKK
SH jest to oszczędzanie na dni świąteczne wypadające w dni powszednie - zostaną tobie wypłacone podobnie jak pieniądze wakacyjne. SH to oszczędność a nie podatek tak jak 8% składka na rynek pracy. Według układów zbiorowych (overenskomst - jest wiele, którym jestes objęty bedzie podane na umowie o pracę) jest napewno minimalny zarobek na dobę, np. gdy pada deszcz - tak mi się wydaje.

Co do podatku to możesz otrzymać diety/delegacyjne jeżeli mieszkasz daleko od miejsca pracy - po to jest potrzebne zaświadczenie o podleganiu nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce - druk CFR-1 wydawany prze US (polski odpowiednik "bopaels og skatteforhold").
Ryczałt w 2008 roku na dobę za
wyżywienie 440 kr.
nocleg 189 kr.
Ulga jest za koszty powyżej 5.400 kr., tzn. obliczone koszty - 5400. Dlatego przy krótkim pobycie będziesz miał małą ulgę. Za nocleg sam płacisz (dziennie 50 kr.) więc przysługuje tobie również ulga za nocleg. Z obliczonej kwoty tylko ok. 33% otrzymasz "na rękę".
Jeżeli podpiszesz umowę o pracę w Polsce to otrzymasz ulgę za przejazd do pracy (z Polski do Danii).

Przysługuje tobie również osobista kwota wolna od podatku (personfradrag) który będzie obliczony automatycznie. Przy krótkim pobycie będzie niski.

13% to napewno 8% składki na rynek pracy + 5,48% podatku dolnego. Wysokość twojego podatku będzie zależała od przyznanych wyżej opisanych ulg.

Normalnie wszyscy w Danii mają konto bankowe gdzie przelewane są wypłaty.

Zobacz
http://www.skat.dk/display.aspx?oId=1717919&vId=201861&indhold=1
http://home25.inet.tele.dk/pl/Skat/

[Dodane: 06 Czerwiec  2008, 21:38:21]

PS. Faktycznie to Grzgorz z Odense ma swoją stronę z forum: http://www.grzegorz_odense_dk.bee.pl/
(w tej chwili nie działa)

Offline mateusz84

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Cze 2008, 23:25:50 »
wielkie dzięki Klingon, jesteście tu naprawdę bardzo pomocni. ogromnie mi to ułatwiło [wcześniej nie mogłem odpisać za co przepraszam]

praca

  • Gość
Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Cze 2008, 14:37:06 »
Czesc wlasnie sie zarejestrowalem wraz z kolega na stronke seasonalwork'a. Kiedy ewentualnie mozemy sie spodziewac jakies odezwy i jakie sa nasze szanse na przyjecie ? Jezeli ktos juz pracowal za posrednictwem tej firmy prosze o kontakt mailowy lub gg 2919070 . pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Seasonalwork.dk
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Cze 2008, 14:37:06 »

 

oferta pracy z seasonalwork

Zaczęty przez justi86Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3393
Ostatnia wiadomość 06 Maj 2009, 18:37:35
wysłana przez Tula