poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nie wiem co zrobić.......  (Przeczytany 4195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andrzej..........

  • Gość
Nie wiem co zrobić.......
« dnia: 27 Cze 2008, 20:07:34 »
Witam wszystkich.Nie wiem co mam zrobić,od sierpnia bedę pracował w Danii czy mam teraz zabrać ze sobą żonę i dziecko(zona nalega abyśmy pojechali razem) czy też ściągnąc ją za  miesiąc lub później.Żona chcialaby juz od nowego roku szkolnego wysłac dziecko w Danii do szkoly.Ja się trochę obawiam ,czy powinismy wszyscy jechac ...Proszę,o jakies sugestie w tej sprawie...Pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Cze 2008, 20:22:56 »
Prosze poczytac troche forum, moze zona tez niech troche poczyta.
Jest tu i o szkole i o formalnosciach, numerach Cpr. Powinno sie Panstwu nieco rozjasnic.
Osobiscie, radzilabym poczekac i zobaczyc jak bedzie na miejscu, czy wszytsko bedzie zgodnie z oczekiwaniami - prosze spojrzec w watek "a myslalam, ze to dobra firma", prosze spojrzec w watek o szkole... i koniecznie przejrzec watek o Cpr!!!

Niestety prawda jest taka, ze musicie sie Panstwo liczyc, z tym ze nie bedziecie mieli swiadczen medycznych przez kilka miesiecy (czas oczekiwania na oficjalne pozwolenia to kilka miesiecy). Ze szkola tez moze byc roznie. Sa szkoly, do ktorych przyjmuja bez cpr, do innych trzeba miec.

Moim zdaniem, dorosli moga sobie ryzykowac. Gdy w gre wchodzi dziecko, lepiej poczekac, ale jechac w pewne warunki.
To jest jednak moje zdanie.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline agunia241082

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Cze 2008, 20:37:46 »
Zgadzam się z Mirrą,jeszcze rok temu bylismy w podobnej sytuacji.Mąż dostał ofertę pracy, nawet nie chcialem słyszeć o tym że ma jechać sam a my mamy zostać i poczekac!!!córka miała wtedy skończony rok!!ale naszczęscie mój mąż okazał sie badziej rozsądny odemnie i mi przetłumaczył.Przyjechał sam a po 6tygodniach przyjechałam ja z małą!Przyznam że to były moje najgorsze 6tygodni ale opłacało się!Jak przyjechalismy z córką to już wszystko było jakos urządzone i wogóle mąż już tak się  obeznał ze wszystkim!!

Wybór należy do was!! wiem że nie jest to łatwe!!!takie rozstanie, ale uważam że tak jest naprawdę o wiele wiele lepiej!!
Pozdrawiam

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Cze 2008, 20:39:44 »
dokładnie jak Mirra napisała  i chciałam dodać ,że szkoła zaczyna się w Danii od sierpnia ,
Ja przyjechałam do męża  jak już pracował i miał wszystkie dokumenty
załatwiałam dokumenty dla siebie i dzieci
i dopabuse po 3 miesiącach otrzymałam  komplet dokumentów by móc mieszkać i korzystać ze wszystkich uprawnień .
Czasami  można to załatwić szybciej a czasami  sprawy papierkowe się wydłużają .
Radziłabym załatwić sprawy z dokumentami i z mieszkaniem  i dopabuse wtedy ściągać rodzinę .Pozdrawiam .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Cze 2008, 21:30:21 »
Pomagalam kilku osobom z forum uzyskac informacje na temat przebiegu ich spraw w urzedzie imigracyjnym, wiec mam pewne rozeznanie.
Niestety, urzad jest zawalony i nie jest w stanie okreslic, kto kiedy otrzyma oficjalne pozwolenie. Osoby w imieniu, ktorch dzwonilam, czekaja juz po 5, 6 miesiecy.
Wiec nie wyglada to optymistycznie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Cze 2008, 23:31:54 »
Moim zdaniem wyjazd NARAZ całej rodziny to niemal samobójstwo

[Dodane: 27 Czerwiec  2008, 23:29:40]

Kurczę, może jestem bezwzględna w swoich osądach,ale czy nie zdajcie sobie sprawy, ile trzeba pieniędzy,żeby naraz cała rodzina miala sobie żyć w Danii,kiedy Ty nawet nie dostałeś jeszcze zadnej wyplaty i nie masz żadnych gwarancji,jak Ci się w tym kraju pouklada?! A bywa róznie.

monik.......

  • Gość
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Cze 2008, 10:51:22 »
 Strasznie wszyscy podchodzicie sceptycznie do wyjazdu całej rodziny.Ale zapomnieliscie o dziecku,kiedy rozpocznie się rok szkolny i nie wiadomo gdzie rozpocząc naukę.Znam kilka małżeństw które razem wyjechały i to nie z jednym dzieckiem ale z dwójką,to po pierwsze,a po drugie nie wiem czy takich "dobry" rad nie udzielają samotne dziewczyny ,dlatego ze męzczyźni jak  juz wyjada to bardzo sie migają aby ściągnąc swoja rodzinę - niestety doswiadczyłam to na sobie.Dlatego radzę zabrać całą rodzinę - wiem że moze być cięzko,ale później moze być gorzej(i mam na myślei żonę).Pozdrawiam -trzymam kciuki

poloniainfo.dk

Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Cze 2008, 10:51:22 »

Klingon

  • Gość
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Cze 2008, 12:24:40 »
.. męzczyźni jak  juz wyjada to bardzo sie migają aby ściągnąc swoja rodzinę ..
Jak miał polecieć z wiatrem to i tak by poleciał.

Tula

  • Gość
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Cze 2008, 12:42:31 »
Strasznie wszyscy podchodzicie sceptycznie do wyjazdu całej rodziny.Ale zapomnieliscie o dziecku (...)nie wiem czy takich "dobry" rad nie udzielają samotne dziewczyny
Z wypowiadajacych sie dotad w tym temacie, wszystkie dziewczyny sa mezatkami i matkami, wiec ich sceptycyzm ma dosc mocne postawy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Cze 2008, 20:04:59 »
CO prawda nie dzwonilam po 1 maja, o ile dobrze pamietam, ale widzialam jakis tydzien-dwa temu reportaz na ten temat w telewizji. Jakis program komputerowy, ktory mial byc super, nie pracuje zgodnie z zamierzeniami, wiec nic nie zostalo przyspieszone. Pracownicy nie sa rowniez w stanie powiedziec kiedy sie cos zmieni.
Poza tym w przypadku ukladow zbiorowych akurat im sie nie spieszy. Gdy dzwonilam pytac o taka wlasnie osobe, to panienka mi powiedziala, ze przeciez o co mi chodzi. Pan moze pracowac, wiec czemu mu sie spieszy???
A gdy powiedzialam (dzwonilam jako zona, bo obcym informacji nie udzielaja), ze mi sie spieszy, bo chcialabym do szkoly chodzic uczyc sie jezyka, powiedziala mi, ze musze czekac, a jak dlugo - nie wie, sa zawaleni i nie moga sie wyrobic.

Najlepiej jak w tej kwestii wypowiedza sie Ci, ktorzy czekali/czekaja.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Nie wiem co zrobić.......
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Cze 2008, 20:04:59 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12450
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 51761
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16240
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 12096
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 18104
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary