poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kultura Polaków w Dani...  (Przeczytany 55796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michal29

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #120 dnia: 12 Mar 2009, 22:36:23 »
Nie chcę nikogo obwiniać, ani rozgrzeszać, ale z tymi niezasłoniętymi rejestracjami to wg. mnie lekkie przegięcie...


Dlaczego przegiecie ?? Nie wstydzil sie zaparkowac na miejscu dla niepelnosprawnych, to dlaczego ma sie wstydzic swojej POLSKIEJ rejestracji ?

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #121 dnia: 12 Mar 2009, 22:37:02 »
Auto jak każde inne, niema obowiązku zasłaniania tablic rejestracyjnych na fotkach.
A to że właściciel się nie popisał to już jego sprawa ...
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #122 dnia: 12 Mar 2009, 22:43:29 »
Rozumiem, ze jak auto stalo na parkingu to rejestracjie byly zasloniete? A tylko odslonieto je by zrobic zdjecie???

No bo inaczej nie widze powodu dla zamazywania numerow rejestracyjnych. Auto stalo w widocznym dla wszystkich dookola miejscu. Rejestracje mogl zobaczyc kazdy... a na zdjeciach nie moze????
No prosze Was!!!! Juz ta ochrona danych osobowych do piet chyba Wam pouderzala... nawet nie do glow...

Wstyd???
Teraz??? w internecie????
Trzeba bylo sie wstydzic parkujac.... A nie tego, ze ktos to zauwazyl!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

PARKUJĄCY HONDA

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #123 dnia: 12 Mar 2009, 23:02:57 »
Rzeczywiście zero kultury i wyobraźni ze strony ludzi ,którzy myślą że inwalida może poruszać się takim samochodem .O tym jacy jesteśmy dobitnie to wykazał wyrwichwast,który nawet nie pofatygował się podejść do samochodu Honda i zobaczyć karty parkingowej wydawanej dla inwalidów z dysfunkcją narządu ruchu(niesprawne kończyny dolne), czego mu nie życzę żeby poruszł się w ten sposób co ja od urodzenia. Jan z Elbląga


iks

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #124 dnia: 12 Mar 2009, 23:07:50 »
Jestem wlascicielka auta - ale na dunskich blachach. Prezentujesz iscie zalosna mentalnosc - rodem z Koziej Wolki  ;D

Jaką to żałosną mentalność prezentuję bo jest to dosyć ogólnikowe stwierdzenie ? Myślę że ten kto zawinił obejrzał zdjecia i sobie (nie?)przemyślał sprawę i jaki ma sens pokazywanie tego kto to zrobił, poprzez uwidocznienie tablic. Chodzi chyba o proceder a nie konkretną osobę ? Bo skoro o osobę to czemu robiący zdjęcie nie zaczekał aż osobą będzie wsiadała do samochodu i wtedy cyknął jej fotkę ?

iks

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #125 dnia: 12 Mar 2009, 23:13:15 »
Rozumiem, ze jak auto stalo na parkingu to rejestracjie byly zasloniete? A tylko odslonieto je by zrobic zdjecie???

No bo inaczej nie widze powodu dla zamazywania numerow rejestracyjnych. Auto stalo w widocznym dla wszystkich dookola miejscu. Rejestracje mogl zobaczyc kazdy... a na zdjeciach nie moze????
No prosze Was!!!! Juz ta ochrona danych osobowych do piet chyba Wam pouderzala... nawet nie do glow...

Wstyd???
Teraz??? w internecie????
Trzeba bylo sie wstydzic parkujac.... A nie tego, ze ktos to zauwazyl!

Dokładnie, wstydzić, bo osoba która bezpodstawnie zaparkowała powinna się tego wstydzić a nie być napiętnowana, co zresztą większości wyszło całkiem nieźle. Pozdrawiam Pana Jana z Elbląga.

zuzia2401

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #126 dnia: 12 Mar 2009, 23:16:02 »
Do iks.

Zaszlo nieporozumienie. Ta moja odpowiedzdotyczyla cytatu KIKI

oj chyba mamy wlasciciela auta....ja mam jedno zdanie... CWANIAKUJE W POLSCE A NIE TU....

poloniainfo.dk

Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #126 dnia: 12 Mar 2009, 23:16:02 »

iks

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Mar 2009, 23:16:57 »
Do iks.

Zaszlo nieporozumienie. Ta moja odpowiedzdotyczyla cytatu KIKI


Najmocniej przepraszam.  :)

Michal29

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Mar 2009, 23:29:15 »
Rzeczywiście zero kultury i wyobraźni ze strony ludzi ,którzy myślą że inwalida może poruszać się takim samochodem .O tym jacy jesteśmy dobitnie to wykazał wyrwichwast,który nawet nie pofatygował się podejść do samochodu Honda i zobaczyć karty parkingowej wydawanej dla inwalidów z dysfunkcją narządu ruchu(niesprawne kończyny dolne), czego mu nie życzę żeby poruszł się w ten sposób co ja od urodzenia. Jan z Elbląga



Tak, sami niepelnosprawni parkuja przed budynkiem SKAT i miejscem gdzie wydaje sie pozwolenia na pobyt w Højbjerg - tam bylo robione te zdjecie...

zuzia2401

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #129 dnia: 12 Mar 2009, 23:31:55 »
Ja czasami  parkuje w miejscach dla inwalidow, chociaz nie mam znaczka. Parkuje gdy zabieram mame na zakupy ktorej z  powodu cukrzycy amputowano  noge. To taka mala uwaga do polskich "kapo" w Danii  :P

Wyrwichwast

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #130 dnia: 13 Mar 2009, 08:07:28 »
Rzeczywiście zero kultury i wyobraźni ze strony ludzi ,którzy myślą że inwalida może poruszać się takim samochodem .O tym jacy jesteśmy dobitnie to wykazał wyrwichwast,który nawet nie pofatygował się podejść do samochodu Honda i zobaczyć karty parkingowej wydawanej dla inwalidów z dysfunkcją narządu ruchu(niesprawne kończyny dolne), czego mu nie życzę żeby poruszł się w ten sposób co ja od urodzenia. Jan z Elbląga

Pewien jestes, ze sie nie pofatygowal ??
Bo wiedz, ze sprawdzilem to... ba.... kierujacy wysiadajacy z auta jakos nie wygladal na osobe z dysfunkcja nog... poruszal sie nadzwyczaj rzesko....

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #131 dnia: 13 Mar 2009, 08:19:33 »
trzeba było zrobić front zdjęcie , a nie teraz dyskutować czy znaczek był czy go nie było.

Praw_nick

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #132 dnia: 13 Mar 2009, 17:07:25 »
Moze obstawimy jakies zaklady, czy znaczek byl, czy nie?

Ze tez nie macie wiekszych problemow  ;D

Co mnie, czy Ciebie, obchodzi to, ze tam Polak zaparkowal? Martwisz sie, ze wszyscy Dunczycy teraz beda na Ciebie patrzyli, jak na osobe, ktora parkuje nieprzepisowo? Ludzie, dajcie sobie na luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz.

Zaparkowal - jego sprawa. Nastepnym razem dostanie mandat, albo osoba niepelnosprawna staranuje mu samochod. Jego sprawa, jego zycie, co mi do tego?

na tak

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #133 dnia: 13 Mar 2009, 17:40:43 »
Nie przeginajcie. Żeby wykroczenia drogowe traktować narodowo, trzeba być lepszym niż się jest. Taki małe ORMO. ;D

W polsce w miejscowościach przygranicznych z niemcami, ci ostatni mają głęboko w poważaniu prawo i znaki drogowe. Za każdym razem jak jestem w Geant w szczecinie widze niemieckie auta stojące na miejscu dla niepełnosprawnych. Za każdym!! Policja nie zna języków więc żeby się nie ośmieszać odwraca głowy jak to widzi. O jeździe niemców bez świateł w PL nawet nie wspomnę.
 Niech rzuci pierwszy kamieniem kto nie łamie przepisów, choć oczywiście ładne to nie jest.

uwaga

  • Gość
Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Mar 2009, 11:55:50 »
Cytat:
Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

poloniainfo.dk

Odp: Kultura Polaków w Dani...
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Mar 2009, 11:55:50 »

 

Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?

Zaczęty przez kyniu113Dział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5354
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2011, 19:25:34
wysłana przez @ae@
SZUKAM PRACY W DANI

Zaczęty przez arturo72Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4158
Ostatnia wiadomość 11 Gru 2012, 21:38:38
wysłana przez PRZYJACIEL
export auta z dani do polski

Zaczęty przez benek19892Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6654
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2015, 11:25:29
wysłana przez benek19892
Powrót do Dani

Zaczęty przez egoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9864
Ostatnia wiadomość 08 Maj 2013, 17:43:22
wysłana przez aisak
rozliczenie 2012 w dani

Zaczęty przez arobar72Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3482
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 11:28:39
wysłana przez arobar72