poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10
21
Praca w Danii / Numer CPR agencja pracy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jensen44 dnia 13 Gru 2023, 17:57:21 »
Witam serdecznie forumowiczów
przyjechałem tydzień temu do Danii. Znajomi polecili mi skorzystać z usług agencji pracy, która miałby przeprowadzić procedurę związaną z uzyskaniem numeru CPR. Niestety w agencji pracy powiedziano mi, że bez numeru CPR nie przyjmą nawet mojej aplikacji i polecili udać się do SIRI.
Udałem się do SIRI gdzie przy wniosku o nadanie numeru CPR wymagany jest ode mnie wniosek wypełniony przez pracodawcę ( drugi wniosek wypełniam sam) i tu zaczyna się problem bo nikt nie przyjmie mnie do pracy bez numeru CPR.......narzekałem na naszą biurokrację ale to już się nie mieści w głowie. W Anglii pierwszym krokiem było uzyskanie Nino i bezproblemowe otwarcie konta w Banku tutaj niestety srogo się zawiodłem
Pozdrawiam Radek
22
Pomoc! / Odp: flex job
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DenmarkDeutsch dnia 06 Gru 2023, 15:04:49 »
Dziękuję, jestem zainteresowany
23
Pomoc! / Odp: Upgrade Your Winter Clothes: Markhorwear's Big Sale on Men's Jackets!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DenmarkDeutsch dnia 06 Gru 2023, 14:55:14 »
Bin nicht sicher ob ich interssiert bin...
24
Pomoc! / Odp: Bezplatne porady prawne w jez. polskim i dunskim
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcinstoperek dnia 28 Lis 2023, 16:05:19 »
Dzień dobry , Miałem wypadek samochodowy w Danii 18.11.2023. jeszcze nie jest dokończony raport policji. Zderzyło się około 10 samochodów w Danii ja zostałem trafiony w tył samochodu, mam połamany nos z przemieszczeniem I bóle pleców. W poniedziałek poskładano mi nos w uśpieniu. Jechałem samochodem wypożyczonym z wypożyczalni przez pracodawcę. Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć do kogo się z tym udać ,prawnicy duńscy życzą sobie jakąś dużą kaucje za to aby odzyskać jakieś odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.
Marcin Besz
 0048 505 740 304
25
Podatki / Ulga 53 a zameldowanie w Danii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jonatan dnia 26 Lis 2023, 00:22:58 »
Hej! Szukam informacji na temet obowiązku zameldowania w Danii.
Ponoć mam max 6 miesięcy, żeby to zrobić.

Mam kontrakt na czas określony, w sumie 8 miesięcy.
Chciałabym skorzystać z ulg na podwójne domostwo, bo utrzymuje mieszkanie w Polsce.
No i teraz pytanie czy jeśli się zamelduje w Danii to stracę możliwość uzyskania ulgi w rubryce 53?

A jeśli się nie zamelduje po 6 miesiącach to co?😅
26
Rodzina ... / Odp: Kardiolog
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamjurand dnia 23 Lis 2023, 15:45:16 »
sotip @

Nie bardzo rozumiem po co polecasz kliniki w Polsce? Dojazd i pobyt, również opłaty za konsultacje to będzie spora suma. W Dani to wszystko masz za darmo, możesz ewentualnie wybrać jakiegoś specjalistę na second opinion, któremu będziesz musiał zapłacić.

Znajomi z Polski polecili mi raz wybitna droga, kardiologiczną klinikę w Krakowie, która odwiedziłem i to była strata czasu i pieniędzy, lekarz z którym rozmawiałem nie miał pojęcia o mojej dolegliwości, obiecał ze poczyta i mnie zawiadomi, tak się jednak nie stało.

Gdy szukacie dobrych duńskich specjalistów w każdej dziedzinie to to jest najlepsza strona do tego: www.healthpilot.dk
Tam tez możecie znaleźć oceny lekarzy.
27
Pomoc! / Upgrade Your Winter Clothes: Markhorwear's Big Sale on Men's Jackets!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HenryJames15 dnia 22 Lis 2023, 13:38:12 »
Elevate your style this Black Friday Sale with Markhorwear sensational sale – now offering up to 50% off on Men's Hooded, Biker, and Fur Jackets! Dive into the perfect blend of comfort and fashion with our Hooded Jackets, embrace adventure with the edgy Biker Jackets, or indulge in luxury and warmth with our Fur Jackets. Whether you're treating yourself or finding the ideal gift, these unbeatable discounts make it the ideal time to level up your wardrobe. Don't miss out – shop online or in-store and make this Black Friday a stylish affair with Markhorwear!
28
Pomoc! / Odp: okna plastikowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez anka3212 dnia 14 Lis 2023, 19:10:50 »
Ja zamawiałam z tej firmy okna i jestem bardzo zadowolona.
29
Pomoc! / Problem z aplikacją MitID
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Karbulot dnia 13 Lis 2023, 13:40:19 »
Witam

Jestem już zmęczony cała sytuacją. Trzy lata temu wróciłem do Polski, mieszkałem w Danii ponad 30 lat. Po uzyskaniu emerytury nie było sensu siedzieć w Danii, mam mieszkanie w Polsce. Dopóki było Nem ID było OK. niestety potem weszło MitID. Z początku było nieźle, zmieniłem system, w telefonie wszystko się zainstalowało. Niestety po zmianie telefonu na nowym nie mogłem tego aktywować. Ze starego telefonu usunąłem konto, na nowym aktywować się nie da. Próbowałem z dowodem i paszportem (polskim, nie mam duńskiego). Cały proces przechodzi w porządku, skanuje mój paszport, wpisuję swój duński personnummer, robi mi zdjęcie. Ale na etapie wybierania mojego  loginu wyskakuje error. Dzwoniłem do MitID, oni nie potrafią pomóc, odsyłają mnie do Kommune. Zadzwoniłem do Kommune, tam mi mówią, że mam przyjechać osobiście. Jestem obecnie po operacji, rehabilituję się. Mam tłuc się ponad 1000 kilometrów, aby podpięli mi apke pod telefon, gdzie za dwa lata znowu przy wymianie telefonu bedę musiał się tam tłuc? A jak zgubię telefon, zepsuje się, ktoś mi ukradnie. Mam do końca życia stale jeździć do Danii po głupią aktywację? Pension przychodzi mi na polskie konto bankowe. ale co z resztą. A jak Udbetaling Denmark wyśle mi na e-boks levering atest, albo jakiś dokument ze Skat, to jak odpowiem, jak nie mam tam dostępu? Ta aplikacja jest okropna, ma tylko 2 gwiazdki w pięciu. Wadliwa i niedopracowana, dla ludzi którzy są spoza Danii, a mają tam emeryturę i muszą mieć dostęp, to jakiś koszmar. Nie wiem, co robić, wszędzie się obijam o duński biurokratyczny niedopracowany pochrzaniony system.

Pozdrawiam
30
Praca w Danii / Odp: Różnica w wynagrodzeniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez neurasthenik dnia 10 Lis 2023, 19:32:51 »
Brutto to wynagrodzenie przed opodatkowaniem. W moim przypadku podatek wynosi 39.2%. Teoretycznie powinieneś dostawać nawet mniej.
Odprowadzasz składki emerytalne?
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10