poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 6 7 8 [9] 10
81
Kopenhaga / Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pecyn dnia 07 Gru 2022, 20:37:12 »
Witam, chciałbym wszystkich zaprosić na grupę, która ma na celu wzajemne wspieranie w sprawach związanych z motoryzacją. Głównie przy awariach, wyborze mechanika bądź zakupu części, bo wiemy ze to nie są tanie rzeczy lub po prostu zholowania auta. Nazwa grupy na facebooku to "Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania - Kopenhaga -Koge-Harlev-Faxe-Karise"
https://www.facebook.com/groups/2074623446065039

Mam nadzieję że z czasem grupa urośnie w siłę, oraz że pomoże wielu osobom w trudnych sytuacjach :)

Pozdrawiam.
Marcel
82
Podatki / Odp: Pobyt w polskim szpitalu, ubezpieczenie i chorobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Xyz dnia 30 Lis 2022, 14:30:23 »
Dzieki ;)
83
Podatki / Odp: Pobyt w polskim szpitalu, ubezpieczenie i chorobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Muchomor dnia 24 Lis 2022, 12:22:31 »
Jak masz pozwolenie na pobyt, to masz ubezpieczenie. Ta ni się wydaję. Zadzwoń do komuny w której mieszkasz i się zapytaj. Polecam duńskie szpitale miałem 3 operacje tutaj
84
Podatki / Pobyt w polskim szpitalu, ubezpieczenie i chorobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Xyz dnia 24 Lis 2022, 08:29:39 »
Hej Wszystkim.
Jestem tu nowa. Przyjechalam do Danii pod koniec wrzesnia i od tej pory pracuje. Moj pracodawca nie jest w stanie mi pomoc. Mam teraz okres probny przez 3 misiace, mam wyrobiony dunski pesel i karte podatkowa. Czego potrzebuje by miec ubezpieczenie? Otorz odezwala mi sie dawna kontuzja i w ciagu trzech kolejnych miesiecy powinnam trafic do szpitala. Oczywiscie nie znam na tyle jezyka by leczyc sie w Danii, no i troche sie boje. Gdzie mam sie dowiedziec czy mam ubezpieczenie i czy dostane jakies pieniadze podczas pobytu w Polskim szpitalu? Co musze zglosic pracodawcy kiedy dostane skabusewanie do szpitala? Skabusewanie bedzie raczej od Polskiego lekarza. Co zrobic by wciaz miec ubezpieczenie i dostawac jakies pieniadze, a pozniej normalnie wrocic do Danii do pracy? Bardzo dziekuje za pomoc
85
Pomoc! / Pilnie potrzebny okulista Viborg/Skive
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Justa12345 dnia 15 Lis 2022, 08:19:53 »
Hej. Mąż jest w pracy w okolicach Viborg. Potrzebuje na cito okulistę (prawdopodobnie odkleja mu się siatkówka. Już kiedyś w Polsce miał w tym problem. Gdzie szukać pomocy i jak to wygląda jeśli chodzi o koszty? Ma duńska umowę o pracę i dodatkowo wykupione polskie ubezpieczenie turystyczne. Jak to ugryźć  ??? Jestem w Polsce i nie ukrywam, że na odległość ciężko cos ogarnąć...  :-\
86
Pomoc! / dentysta w kopenhadze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zbigniew42 dnia 08 Lis 2022, 00:13:34 »
czy zna ktokolwiek dentystke polska w kopenhadze
87
Hydepark / Odp: Zakup telefonu na abonament
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Holger dnia 31 Paź 2022, 22:37:48 »
Jak mast meldunek w Dani, to spróbuj   online… do sklepu nawet nie masz po co isc.
88
Hydepark / Zakup telefonu na abonament
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xkacperx dnia 28 Paź 2022, 13:41:10 »
Cześć, życie mojego telefonu dobiegło końca.
Czy bez problemu dostanę telefon w 3 lub telia pracując od miesiąca w Danii mając CPR?
Sprawdzana jest jakaś zdolnosc kredytowa czy coś w tym stylu?
Ma ktoś wiedzę na ten temat?
89
Edukacja / Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamjurand dnia 27 Paź 2022, 09:25:36 »
Dziwi mnie, ze szukasz odpowiedzi na tej konającej już polonainfo.

Powinienes szukać odpowiedzi tutaj:

https://ufm.dk/uddannelse/anerkendelse-og-dokumentation/guide-til-anerkendelse

oraz tutaj:

https://www.dp.dk
90
Edukacja / Odp: Czy Polski dyplom z psychologii jest uznawany w Danii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Otake7 dnia 27 Paź 2022, 00:39:12 »
No nie to było odniesienie do tego, że Polski dyplom nie miał tam żadnego znaczenia , może to też od szczęścia zależy, że jedni przyjmują 2 nie , tak jak pisałem opinie w necie na ten temat były dość mieszane jednak zdecydowanie znalazłem większość mówiących ,że Polskie dyplomy nie są tam zbyt użyteczne, spróbuje znaleźć jeszcze jakieś dokładniejsze informacje na ten temat.
Strony: 1 ... 6 7 8 [9] 10