poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10
71
Podatki / Pension Danmark - jednorazowa wypłata po śmierci ubezpieczonego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez User2023 dnia 06 Lut 2023, 22:41:35 »
Witam szanownych forumowiczów!

Przeszukałem forum i internet ale nie znalazłem podobnej sytuacji, dlatego zwracam się z prośbą o poradę. Oczywiście jestem w kontakcie z urzędem Duńskim - ale nie wyjaśnia to sytuacji całkowicie, gdyż pytania pojawiają się po stronie Polskiej.

Opis sytuacji:
- Mój brat pracował w Danii, opłacał dobrowolne składki na dodatkową emeryturę w funduszu "Pension Danmark".
- Niestety w wyniku tragicznych okoliczności brat zmarł.  :'(
- Jako, że nie miał żony ani dzieci - jego spadkobiercami są rodzice.
- Rodzice otrzymali wypłatę przelewem z funduszu Pension Danmark - jednorazowa wypłata na wypadek śmierci. (około 133 tyś zł. każdy)

Na dokumencie opisującym kwoty są wyszczególnione:

Lump sum before tax
Tax payable to the state
Estate tax
For disbursement

Jak widać powyżej - podatek został już pobrany w Danii.

Pytania do forumowiczów:

1. Czy słyszeliście o podobnej sytuacji, lub znacie kogoś kto znalazł się w takiej sytuacji (komu zmarła bliska osoba w Danii) - jak został zinterpretowany przelew z Pension Danmark przez Urząd Skarbowy w Polsce ?
2. Czy US w Polsce - zażądał zapłaty podatku?
3. Jeśli tak - jaka stawka % podatku została przyjęta? (np. Dochodowy, spadek? )

Analogiczne wypłaty z ubezpieczeń - w Polsce są zwolnione z podatku. Jednak jako, że przelew przyszedł do rodziców z zagranicy - sytuacja nie jest do końca jasna. Występujemy także o indywidualną interpretację podatkową do US.

Pozdrawiam




72
Hydepark / Pomoc w leczeniu chorób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregory7944 dnia 29 Sty 2023, 17:02:06 »
Przede wszystkim chciałem się przywitać ,jestem nowy na tym forum.
Prowadzę zbiórkę na swoje leczenie(wykup leków,dojazdy do lekarzy,rehabilitacje)
Zrzutka jest zweryfikowana i potwierdzona dokumentacją medyczną ,nie będę tutaj opisywał o swoich chorobach ,dodam tylko ,że jak by tego wszystkiego było mało 16 lutego czeka mnie kolejna poważna operacja ,tym razem urologiczna.Proszę forumowiczów o wsparcie mnie w leczeniu ,będę wdzięczny za każdą kwotę .Będę wdzięczny również za udostępnianie mojej zrzutki

To jest link do mojej zrzutki
https://zrzutka.pl/epjs78

Pozdrawiam
Grzegorz
73
Podatki / Odp: Dodatek świąteczny SH, w jaki sposób jest opodatkowany. Potrzebne informacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Holger dnia 26 Sty 2023, 09:17:49 »
17600 brutto  to około  9850 na reke liczac ze będzie  to powyzej kwoty wolnej Od podatku.
74
Hydepark / Odp: zakupyyyyyy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamjurand dnia 25 Sty 2023, 11:59:39 »
Czy poswieciłaś 15 sekund na sprawdzenie kosztów wysyłki?

Polskie sklepy internetowe z lekarstwami czy kosmetykami wysyłają zakupy niemalże tylko przez firmy kurierskie, co powoduje, ze każdy zakup jest nieopłacalny.
75
Podatki / Odp: Dodatek świąteczny SH, w jaki sposób jest opodatkowany. Potrzebne informacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kotteam25 dnia 25 Sty 2023, 06:03:32 »
Witam jeśli chodzi o opodatkowanie SH to jest to te 8% i 38% tak?
Liczyłem na skat calculator i wyszło mi 16129 netto a brutto jest 17600 czy to dobrze obliczone,?







76
Hydepark / Czy chcesz być moim dobrym chłopcem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DaniTS dnia 17 Sty 2023, 07:01:02 »
Czy jesteś miłym, uprzejmym i poważnym mężczyzną? Wtedy Cię szukałam! Zaczynam czuć się trochę samotna i pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby nawiązanie kontaktu w ten sposób. Sama jestem samotną transseksualistką, 25 lat. Poza tym jestem zadbana, schludna, odnosząca sukcesy w życiu i mam dobrą pracę. Mężczyzna musi się dopasować. Twój wiek nie ma znaczenia.
Zameldowałam się tutaj raz, tylko po to, żeby szybko sprawdzić, czy jest tu dla mnie odpowiedni kandydat. Nie czytam tutaj prywatnych wiadomości itp.
Nie wiem, co jeszcze Teraz dodać, ale jeśli jesteś poważnie zainteresowany, z pewnością powiem ci trochę więcej. Boję się, że jakiś palant mnie skrzywdzi. Dlatego mój doświadczony znajomy radził najpierw podać mój kontakt przez www.tgirl.guru







77
Hydepark / Kobiece Tyłeczki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hermiona dnia 07 Sty 2023, 13:28:54 »


78
Pomoc! / SZUKAM TLUMACZA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zbigniew42 dnia 17 Gru 2022, 18:32:24 »
szukam kogos kto zna jezyk angielski lub dunski na poziomie dobrym w celu tlumaczenia tel 42717437 na 19 i 21 grudnia kopenhaga
79
Kopenhaga / Odp: Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez willy dnia 13 Gru 2022, 21:23:19 »
A jak ktos nie korzysta z FB?
80
Kopenhaga / Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pecyn dnia 07 Gru 2022, 20:37:12 »
Witam, chciałbym wszystkich zaprosić na grupę, która ma na celu wzajemne wspieranie w sprawach związanych z motoryzacją. Głównie przy awariach, wyborze mechanika bądź zakupu części, bo wiemy ze to nie są tanie rzeczy lub po prostu zholowania auta. Nazwa grupy na facebooku to "Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania - Kopenhaga -Koge-Harlev-Faxe-Karise"
https://www.facebook.com/groups/2074623446065039

Mam nadzieję że z czasem grupa urośnie w siłę, oraz że pomoże wielu osobom w trudnych sytuacjach :)

Pozdrawiam.
Marcel
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10