poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 7 8 9 [10]
91
Hydepark / Odp: zakupyyyyyy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamjurand dnia 25 Sty 2023, 11:59:39 »
Czy poswieciłaś 15 sekund na sprawdzenie kosztów wysyłki?

Polskie sklepy internetowe z lekarstwami czy kosmetykami wysyłają zakupy niemalże tylko przez firmy kurierskie, co powoduje, ze każdy zakup jest nieopłacalny.
92
Podatki / Odp: Dodatek świąteczny SH, w jaki sposób jest opodatkowany. Potrzebne informacje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kotteam25 dnia 25 Sty 2023, 06:03:32 »
Witam jeśli chodzi o opodatkowanie SH to jest to te 8% i 38% tak?
Liczyłem na skat calculator i wyszło mi 16129 netto a brutto jest 17600 czy to dobrze obliczone,?







93
Hydepark / Czy chcesz być moim dobrym chłopcem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DaniTS dnia 17 Sty 2023, 07:01:02 »
Czy jesteś miłym, uprzejmym i poważnym mężczyzną? Wtedy Cię szukałam! Zaczynam czuć się trochę samotna i pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby nawiązanie kontaktu w ten sposób. Sama jestem samotną transseksualistką, 25 lat. Poza tym jestem zadbana, schludna, odnosząca sukcesy w życiu i mam dobrą pracę. Mężczyzna musi się dopasować. Twój wiek nie ma znaczenia.
Zameldowałam się tutaj raz, tylko po to, żeby szybko sprawdzić, czy jest tu dla mnie odpowiedni kandydat. Nie czytam tutaj prywatnych wiadomości itp.
Nie wiem, co jeszcze Teraz dodać, ale jeśli jesteś poważnie zainteresowany, z pewnością powiem ci trochę więcej. Boję się, że jakiś palant mnie skrzywdzi. Dlatego mój doświadczony znajomy radził najpierw podać mój kontakt przez www.tgirl.guru







94
Hydepark / Kobiece Tyłeczki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hermiona dnia 07 Sty 2023, 13:28:54 »


95
Pomoc! / SZUKAM TLUMACZA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zbigniew42 dnia 17 Gru 2022, 18:32:24 »
szukam kogos kto zna jezyk angielski lub dunski na poziomie dobrym w celu tlumaczenia tel 42717437 na 19 i 21 grudnia kopenhaga
96
Kopenhaga / Odp: Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez willy dnia 13 Gru 2022, 21:23:19 »
A jak ktos nie korzysta z FB?
97
Kopenhaga / Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pecyn dnia 07 Gru 2022, 20:37:12 »
Witam, chciałbym wszystkich zaprosić na grupę, która ma na celu wzajemne wspieranie w sprawach związanych z motoryzacją. Głównie przy awariach, wyborze mechanika bądź zakupu części, bo wiemy ze to nie są tanie rzeczy lub po prostu zholowania auta. Nazwa grupy na facebooku to "Grupa wsparcia motoryzacyjnego Dania - Kopenhaga -Koge-Harlev-Faxe-Karise"
https://www.facebook.com/groups/2074623446065039

Mam nadzieję że z czasem grupa urośnie w siłę, oraz że pomoże wielu osobom w trudnych sytuacjach :)

Pozdrawiam.
Marcel
98
Podatki / Odp: Pobyt w polskim szpitalu, ubezpieczenie i chorobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Xyz dnia 30 Lis 2022, 14:30:23 »
Dzieki ;)
99
Podatki / Odp: Pobyt w polskim szpitalu, ubezpieczenie i chorobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Muchomor dnia 24 Lis 2022, 12:22:31 »
Jak masz pozwolenie na pobyt, to masz ubezpieczenie. Ta ni się wydaję. Zadzwoń do komuny w której mieszkasz i się zapytaj. Polecam duńskie szpitale miałem 3 operacje tutaj
100
Podatki / Pobyt w polskim szpitalu, ubezpieczenie i chorobowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Xyz dnia 24 Lis 2022, 08:29:39 »
Hej Wszystkim.
Jestem tu nowa. Przyjechalam do Danii pod koniec wrzesnia i od tej pory pracuje. Moj pracodawca nie jest w stanie mi pomoc. Mam teraz okres probny przez 3 misiace, mam wyrobiony dunski pesel i karte podatkowa. Czego potrzebuje by miec ubezpieczenie? Otorz odezwala mi sie dawna kontuzja i w ciagu trzech kolejnych miesiecy powinnam trafic do szpitala. Oczywiscie nie znam na tyle jezyka by leczyc sie w Danii, no i troche sie boje. Gdzie mam sie dowiedziec czy mam ubezpieczenie i czy dostane jakies pieniadze podczas pobytu w Polskim szpitalu? Co musze zglosic pracodawcy kiedy dostane skabusewanie do szpitala? Skabusewanie bedzie raczej od Polskiego lekarza. Co zrobic by wciaz miec ubezpieczenie i dostawac jakies pieniadze, a pozniej normalnie wrocic do Danii do pracy? Bardzo dziekuje za pomoc
Strony: 1 ... 7 8 9 [10]