poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Selvangiveise - niepracujący 2 lata w dani  (Przeczytany 3881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fuckthepain

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Selvangiveise - niepracujący 2 lata w dani
« dnia: 01 Maj 2010, 01:02:06 »
Witam! Mam zapytanie odnoście Selvangivelse. Otóż ok. miesiąca temu przyszły na mój polski adres następujące dokumenty:
http://allebauer.w.interii.pl/dania/rozliczenie1.JPG
http://allebauer.w.interii.pl/dania/rozliczenie2.jpg
http://allebauer.w.interii.pl/dania/rozliczenie3.JPG
http://allebauer.w.interii.pl/dania/rozliczenie4.jpg
Mam nadzieje że skany są dość czytelne.

W Dani ostatni raz pracowałem w 2007 roku i wtedy tez ostatni raz uzyskałem jakikolwiek duński dochód. W 2008 rozliczyłem się w Skacie za 2007 rok i od tamtej pory nie miałem do czynienia z duńską pracą ani podatkami.
Nie wiem co  jest napisane w tych formularzach jakie mi przesłali i co powinienem z nimi zrobić. Czy one pełnią po prostu formę informacyjną?
Mam nadzieje że nie spóźniłem się z jakimikolwiek działaniami (bo na Waszym forum często pojawia się data rozliczenia do 30 kwietnia 2010)

Proszę o pomoc i odpowiedź. Paweł

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Selvangiveise - niepracujący 2 lata w dani
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2010, 22:31:59 »
A czy dostales cos podobnego za 2008, w ktorym tez nie pracowales juz w Danii? To co otrzymales to PIT dunski deklaracji za 2009. Wynika z niej, ze Skat nie posiada zadnych automatycznie otrzymanych informacji w poszczegolnych rubrykach. W przecownym wypadku, bylyby rubryki, dotyczace np. dochodu przeslane przez pracodawce ujete w tym Selvangivelse. Jezeli masz uzupelnienia/korekty to mozesz je wniesc do 1 lipca 2010, poniewaz jestes podatnikiem o ograniczonym obowiazku podatkowym (tak uwaza Skat) mimo, ze, jak ja wnioskuje, nie mieszkasz w Danii. Byc moze nie dokonales jakich formalnosci z wymeldowaniem, czy tez innych formalnosci, ktore powinny dotrzec do Skatu automatycznie i dlatego Skat wyslal do Ciebie Selvangivelsen (Samozadeklarowanie).

Offline fuckthepain

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Selvangiveise - niepracujący 2 lata w dani
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2010, 12:21:56 »
Przeszukałem papiery i okazuje się że rok temu również przysłali do mnie podobny pit, tyle tylko że za 2008 rok. W zeszłym roku nic z tym nie zrobiłem, nic nie wypełniałem ani nie odsyłałem do duńskiego SKATU. Nie mieszkam w Dani, ostatni mój tymczasowy meldunek tam to jesień 2007. W 2008 roku byłem w Dani tylko rekreacyjnie i przy okazju w celu rozliczenia się ze Skatem za 2007 rok. I wówczas udało się wszystko formalnie rozliczyć. Nie mam żadnych korekt czy uzupełnień.

1. Uważasz, że ten przesłany przez nich pit, powinien obowiązkowo wrócić do nich uzupełniony?
2. Czy powinienem wysłać SKAt-owi jakąś deklaracje że od 2 lat nie mam styczności z życiem społecznym w Dani?
3. A może pozostawić sprawę "bez echa", nic nie robić? (choć pewnie wówczas za rok takowe rozliczenie pojawi się ponownie w mojej skrzynce pocztowej)
4. Jak pomyślnie zakończyć tą korespondencje  ze SKAT-em i sprawdzić czy na napewno wszystko u nich jest w porządku?

Pøzdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Selvangiveise - niepracujący 2 lata w dani
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2010, 20:43:16 »
ie sadze, ze musisz cos wiecej robic w tej sprawie. Dowodem tego jest podobna sytuacja z 2008. Jezeli nie chcesz byc"zameczany" tymi papierami daj odpowiedzdo Skatu z prosba o nie przysylanie dokumentow. Panietaj podac swoj cpr.nr. to ulatwia sprawe.

poloniainfo.dk

Odp: Selvangiveise - niepracujący 2 lata w dani
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2010, 20:43:16 »

 

Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?

Zaczęty przez kyniu113Dział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5413
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2011, 19:25:34
wysłana przez @ae@
SZUKAM PRACY W DANI

Zaczęty przez arturo72Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4215
Ostatnia wiadomość 11 Gru 2012, 21:38:38
wysłana przez PRZYJACIEL
Kultura Polaków w Dani...

Zaczęty przez Dareq M.Dział Hydepark

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 56089
Ostatnia wiadomość 27 Lip 2009, 21:56:15
wysłana przez szczeciniak
export auta z dani do polski

Zaczęty przez benek19892Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6723
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2015, 11:25:29
wysłana przez benek19892
Powrót do Dani

Zaczęty przez egoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9991
Ostatnia wiadomość 08 Maj 2013, 17:43:22
wysłana przez aisak