poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupno samochodu  (Przeczytany 27052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joachim

  • Gość
Odp:Integracja z Dania .
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Sie 2006, 23:26:17 »
Przepraszam miałem do innego zagadnienia zadać te pytania poprawie sie hejka

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:Integracja z Dania .
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Sie 2006, 08:20:28 »
Ja zauwazylam, ze w Danii nie ma takich problemow z wzieciem kredytu jak w Polsce, wiec bardziej oplaca sie kupic mieszkanie czy dom, niz komus za niego placic. Oprocentowanie nie jest przy tym tak zabojczo wysokie, i jeszcze dodatkowo masz ulgi podatkowe jesli splacasz jakies raty.(oczywiscie nie jesli przyjezdzasz na 2-3 lata)

Dania jest roznorodna pod tym wzgledem , bo i sa tu bloki i domki. W miescie przewazaja chyba jednak domki, ale nie widzialam calej Danii, wiec generalizuje. Na wsi domy usytuowane sa zazwyczaj tuz obok farm.
Jesli zas chodzi o trawniki i ogrody, to ludzie bardzo dbaja tu o swoje podworza. Wszystko maja wypielegnowane. Milo na to patrzec.

Kiedy zobaczylam Danie pierwszy raz, najbardziej urzekla mnie ta czystosc, to, ze mozna pod sklepem zostawic otwarty samochod, bez obaw, ze ktos go okradnie. To, ze ludzie sa mili, usmiechaja sie i mowia dzien dobry, choc mnie nie znali, ani ja ich.  Staruszkowie idac ulica trzymaja sie za rece, jak zakochani nastolatkowie i nigdzie sie nie spiesza.

Zulla

  • Gość
Odp:Integracja z Dania .
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Sie 2006, 10:58:50 »
A gdzie Ty mieszkasz? Chyba na jakiejs wsi, bo w KBH ceny domow i mieszkan sa olbrzymie, chociaz teraz ida w dol. Przecietnego czlowieka nie stac aby je kupic. A kredytu nikt Ci nie da jesli nie masz dobrej pracy, poza tym te pozyczki ktore ludzie wzieli to ich oprocentowanie idzie w gore i nie bedzie wielu stac na ich splacanie.
 
W duzym miescie jest brudno, syf na ulicach i chamstwo. A samochodu nikt nie zostawia otwartego.

Joachim

  • Gość
Odp:Integracja z Dania .
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Sie 2006, 11:03:03 »
Witam serdecznie i dziękuje. To prawda jeśli ktos wyjedzie na 2-3 lata to jdnak kredyt na mieszkanie jest niepotrzebny.Opierając sie na artykułach Pana Grzegorza co do ulg rodzinnych to mając dwójke dzieci ( nie wiem do którego wieku) można otrzymać ulge na mieszkanie do 75%.Więc przez te kilka lat to bardzo dobra pomoc nie wspominając o innych dodatkach rodzinnych.Ja jeśli znajde drugą połowe w  Danii to na pewno postaram sie o domek z ogrodem :P Jestem ciekaw jakie jest w Dani oprocentowanie w kraju we frankach jest korzystne i jest juz od dłuższego czasu wielki bum na mieszkania.Najlepsze jest to że zarobki nie wzarastaja a mieszkana mają ceny typowo europejskie ale powodem są stare przepisy zagospodarowania przestrzennego które wstrzymują zakup działek a to winduje ceny.Niby Hanna Gronkiewicz Waltz ma zmienić ale czy się dostanie na prezydenta Warszawy wątpie.Gdyby ktoś wiedział jake oprocentowanie w Danii na auto czy mieszkanie byłoby miło.Życze miłego dnia pa

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:Integracja z Dania .
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Sie 2006, 11:19:33 »
Zulla

Zgadlas mieszkam na wsi i bardzo mi sie tu podoba.

Pozdrawiam.

Zulla

  • Gość
Odp:Integracja z Dania .
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Sie 2006, 12:20:48 »
Wydaje mi sie ze jestes krotko w DK. Z czasem dojdzie do Ciebie, ze ten kraj jest bardzo \"zamkniety\".

Ja tez pozdrawiam i zycze milego dnia.

P.S
Domek z ogrodkiem super sprawa, ja sie zapisalam na dzialke w KBH ale chyba ja dostane za 20 lat.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Dania to kraj opieki spolecznej .
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sie 2006, 18:23:38 »
.
Jezeli sie nie ma - to dadza . Ale jezeli sie ma troche wiecej ponad standart to ogola do skóry . Ten kraj budowali przez kilkadziesiat lat socjaldemokraci - dlatego mozna tu w pewnym stopniu zastosowac polskie powiedzenie - \"socjalizmu sie nie lekaj - malo rób a duzo stekaj\" . Oni sie tu w pracy nie spiesza - pilnuja przepisów zeby sie czasem nie przepracowac - a juz zwlaszcza wszystkich ulg i przywilejów . Pomoc panstwa dla rodziny jest bardzo duza - ale z tym musieli cos zrobic bo dzietnosc kobiet dunskich zeszla do 1,47 ( ponizej póltora dziecka na kobiete ) a do prostej reprodukcji ludnisci potrzeba 2,1 . Stad otwarcie na imigracje ale z tym naplynelo i mnóstwo problemów - stad najgoretszym tematem obecnie jest integracja . Polacy sa ta grupa która w/g wszelkich badan integruje sie najlepiej ( poza ludnoscia z krajów nordyckich ) ale to nie znaczy ze tu nie ma problemów .

Wszyscy którzy piszecie macie racje  ale prawde widac dopabuse po zlozeniu razem tych wszystkich uwag .

Dla nowoprzybylych ma Dania duzo uroku - czystosc , brak pospiechu , uprzejmosc . Sympatycznie jest na wsi i w malych miasteczkach - zwlaszcza na Jutlandii . Tam to moze jeszcze i mozna samochodu przed sklepem nie zamykac .

Ale ci którzy sa dluzej dowiaduja sie z czasem o mniej przyjemnych cechach Dunczyków . Potrafia wejsc czlowiekowi na leb i gnebic go kiedy jest mily i uprzejmy - ale chowaja ogon pod siebie kiedy sie pokaze zeby . Ojczyzna zawisci ( vide slynne janteloven ) - wszyscy sie tu kapuja - nawet zony mezów ( ze ma widocznie lewe dochody skoro kupuje drogie rzeczy kochance - to powiedzial w gazecie wysoki urzednik od podatków ) . Przepasc mentalna miedzy Polakami i Dunczykami jest ogromna . Dlatego odradzam szukania drugiej polowy tutaj . To trzeba przywiezc z Polski . Kobiety dunskie sa tak \"wyzwolone\" ze w opinii Arabów którzy z kolei swoje kobiety trzymaja bardzo krótko - wszystkie Dunki to k....

No ale poza tym - jak to pisalem w innym watku - jest to bardzo mily kraj ....

poloniainfo.dk

Dania to kraj opieki spolecznej .
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sie 2006, 18:23:38 »

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Stopy procentowe .
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Sie 2006, 18:31:23 »
.
Wlasnie to ze stopy procentowe w kilku ostatnich latach byly bardzo niskie wywindowalo nieprawdopodobnie ceny domów . Mechanizm tego jest bardzo prosty - cena domu jest najwyzsza jaka ludzie jeszcze chca za niego placic NETTO miesiecznie po odliczeniu odsetek od podatku . Tak ze jezeli odsetki sa niskie to cena rosnie aby NETTO bylo maksymalnie duze ( w granicach tego co ludzie jeszcze moga zaplacic ) . Ale chyba doszlismy to topu bo stopy procentowe zaczynaja rosnac a ceny mieszkan spadac . Dlatego kupowanie obecnie jest bardzo ryzykowne .

W tej chwili mozna dostac kredyt hipoteczny 10-letni na 3% , 20-letni na ok. 4-5 % i 30-letni na 5-6 % .
Na samochód od 4% - przy 30% wplaty wlasnej .

Offline coma_berenices

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Maj 2009, 17:45:45 »
Mam nadzieję, że dobrze wybrałam wątek. Jeśli nie, proszę o przeniesienie.
Chciałabym dowiedzieć się czy jeśli kupię używany samochód w Danii (2, 3 letni) i wyjadę na stałe do Polski po 3, 4 latach to czy mam szansę na zwrot jakichkolwiek pieniędzy z urzędu celnego/SKATu? Jeśli tak, to czy można w jakiś sposób oszacować jaka to będzie kwota?

Jeśli temat był już poruszany proszę o link.
Pozdrawiam!

Bonzur

  • Gość
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Maj 2009, 17:59:09 »
Dostaniesz zwrot ok. 50% wartosci auta z rynku dunskiego.

2-letnie auto, klasy kompakt (Ford Focus, Opel Astra), to wydatek rzedu 200 000 koron.

Offline coma_berenices

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Maj 2009, 06:56:29 »
Bonzur, dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedno, czy wie ktoś gdzie można znaleźć jakieś regulacje na ten temat? Strona SKAT może?
Pozdrawiam!

roslinka

  • Gość
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Maj 2009, 13:03:51 »
znowu wcielo
uparcie jeszcze raz juz bez linkøw
wejdz na strone skatu - borger - motor og nummerplader - beregn afgiften - wypelnij rubryczki i jesli auto jest na wywøz to export
Dobrej zabawy

mirekkph

  • Gość
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Sty 2010, 23:18:33 »
witam,
jak jest po dunsku w portalach z autami  jest opcja "auta uszkodzone"
pozdr

Offline monika_78

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Lut 2010, 13:39:53 »
WITAM
Czytam tak wszystkie te informacje i wszystko mi się miesza...
Moja historia jest następująca... Mamy upatrzonych parę aut w komisie ceny są różne ale interesuje nas auto które kosztuje 89 000koron ekskl lev( dochodzi ok 3500KR) . Mamy zamiar wpłacić 20000 koron a reszte na raty. Czy oprócz tych opłat plus ubezpieczenie musimy płacić jeszcze jakiś podatek czy coś w tym stylu? Czy może mi ktoś wyjaśnić krok po kroku jak to jest gdy się kupuje i auto w komisie, co trzeba dalej robić i gdzie zgłaszać?
Z góry dziękuje za pomoc.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Lut 2010, 18:35:49 »
Z zasady wszystko zalatwia handlarz,przeglad i rejestracje auta,podzwon tylko po ubezpieczalniach i zrob wycene ubezpieczenia jesli na jakas sie zdecydujesz to powiedz to handlarzowi on ja wpisze w papiery i zalatwi ci tablice i ubezpieczenie.Jak wszystko pojdzie gladko to poparu dniach odbierzesz samochod,pozniej ci przyjdzie polisa do zaplaty i osobno do zaplaty dostaniesz podatek drogowy.Ubezpieczenie mozesz rozlozyc kwartalnie a podatek placi sie co rok badz co pol roku,jesli masz jakies znizki z polski to dolaczy je do papabusew i umowy kupna sprzedazy jesli ich nie bedziesz miala podczas kupna to przeslesz je faksem badz poczta do ubezpieczalni a oni ci je uwzglednia i zrobia nowa wycene ubezp.

poloniainfo.dk

Odp: Kupno samochodu
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Lut 2010, 18:35:49 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10081
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8959
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
ubezpieczenie samochodu wazne

Zaczęty przez magdalena25Dział Hydepark

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19358
Ostatnia wiadomość 17 Mar 2010, 18:55:30
wysłana przez willy
ubezpieczenie samochodu

Zaczęty przez tetaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5368
Ostatnia wiadomość 25 Lip 2009, 20:15:50
wysłana przez teta
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10025
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg