poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jakie są kryteria kwalifikowania osób na DU2 i DU3 w szkołach językowych?  (Przeczytany 14223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AgaDk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Na jakim module można powiedzieć ,że ukończyło się DU3.

Czy zdanie egzaminu na 4 module oznacza,że skończyło się moduł DU3 czy trzeba zdać egzamin na module 5.
Poziom 6 to przygotowanie do studieprove ?

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Co do oplat za kurs dunskiego, to przeciez od 01.08 tego roku,ustawowo w calej Danii, nauczanie jest ”za darmo” dla wszystkich
Wiec chyba nawet po czasie ”od komuny” czyli tym 3 letnim nie powinno sie placic… ???

Do Aga Dk – ukonczenie modulu DU3 to ukonczenie 3.5 czyli modulow razem 5 i to wystarczy. Studieprøven jest trudne i to jest nauczanie extra, trwa rok, z tego co mi wiadomo to nie ma juz modulu/poziomu numer 6
5 modulow – potem PD 3 – potem Studieprøven

Jesli sie w czyms myle to prosze o poprawki   ;)

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Juz poprawiam ;) Modul 6 to jest wlasnie studieprøven; czy trwa rok, to pewnie zalezy od szkoly, u nas mozna bylo podejsc juz po pol roku, czyli ktos zdajacy PD3 w sesji letniej, spokojnie mogl zdawac studieprøven w sesji zimowej, jesli rzecz jasna czul sie na silach.

Co do placenia, link z gminy stolecznej:
http://www.kk.dk/Borger/JobOgUddannelse/Undervisningstilbud/L%C3%A6r%20dansk%20-%20l%C3%A6r%20om%20Danmark.aspx

Sprawdzilam z ciekawosci ceny na stronie Studieskolen, szesc tygodni (zajecia dwa razy w tygodniu) kosztuje niecale 3000 dkk, wiec nie jest tak zle.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
To moze zalezec od szkoly i od gminy.

Juto, przecież napisałam, że często o to nie pytają. Swoją drogą, gdybym ja pytała na uczelniach, na które mnie przyjęto, pewnie również odpowiedź by brzmiała, że należy mieć studieprøve lub chociaż ukończone DU3.

Tymczasem, ze szkół wymienionych przez Ciebie, po dostarczeniu dokumentów, może tylko Uniwersytet Kopenhaski by tego wymagał w praktyce... ::) 

Uczelnie walczą o ilość studentów w swoich murach - to dla nich przecież sposób na przetrwanie  ;D

Offline MZ

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Do" Bluszcz"
Witam,
Mieszkam w Rødovre komune.
Od kilku miesiecy jestem osoba pobierajaca kontanthjælp. Ale skabusewania na  kolejne moduly jezyka dunskiego zaczelam brac jeszcze jako osoba pracujaca. w obu przypadkach jobcentrer nie robilo zadnych problemow, w moim przypadku wystarczylo powiedziec ze chcialam kontynuowac nauke.
Pozdrawiam

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Do" Bluszcz"
Witam,
Mieszkam w Rødovre komune.
Od kilku miesiecy jestem osoba pobierajaca kontanthjælp. Ale skabusewania na  kolejne moduly jezyka dunskiego zaczelam brac jeszcze jako osoba pracujaca. w obu przypadkach jobcentrer nie robilo zadnych problemow, w moim przypadku wystarczylo powiedziec ze chcialam kontynuowac nauke.
Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź. Ja mam czas do marca przyszłego roku. Zanim minie mi ten czas zacznę pytać o kontynuację nauki. Szkoda byłoby przerwać :/
Pozdrawiam

poloniainfo.dk


 

Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 26573
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
Oferta dla osob z Aarhus

Zaczęty przez caramintsDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10174
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2007, 23:14:28
wysłana przez mawi
szukam osób...

Zaczęty przez Natalia80Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3639
Ostatnia wiadomość 19 Lis 2013, 18:44:48
wysłana przez Krakers
Interesujące linki dla wszystkich osób planujących wyjazd do Danii- po polsku

Zaczęty przez magrafDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7811
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 20:36:11
wysłana przez magraf
Dobre miejsce na obiad w Kopenhadze dla grupy 40 osób

Zaczęty przez JuztynkaDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10500
Ostatnia wiadomość 01 Paź 2013, 13:54:04
wysłana przez Juztynka