poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pomoc z Kommuny  (Przeczytany 14450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nora

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Gru 2010, 18:49:15 »
do autora wątku i jego obrońców.

Jestem w Danii sama z nastoletnim dzieckiem. Od czerwca nie mam jakichkolwiek dochodów, nie dostałam żadnej pomocy z komuny, nic. Same odmowy. A wcześniej też miałam cienko, mało godzin. Kończę Grundforløbet i nie dostałam też SU. Skończyły się pieniądze, a børnepenge poszły na bieżące rachunki. Urzędnicy wymyślają absurdalne argumenty na NIE. Po śniegu latam w adidasach, a moje dziecko w rozwalonych butach. Wstyd jechać do Polski na święta. Nie chcę pisać, ile mamy koron na dzienne wyżywienie...

A tobie człowieku MAŁO? No ile ci brak? Napisz, może zorganizujemy tu na forum zbiórkę dla ciebie i twoich bliskich, żebyście mogli godnie holde Julen.....

inna

  • Gość
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Gru 2010, 18:55:35 »
Czemu nie przyznali SU ? 

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Gru 2010, 19:01:35 »
Do INNa

A dziecko tatusia i mamusi nie ma ? A tatus od trzech lat w Danii nie mieszka i przepisów nie zna?? Czy nie chce znac?
A ile innych dzieci chorych na raka ma niebogatych rodziców? A nie wszyscy zachowuja sie tak jak ww. tatus.
Prawo obowiazuje wszystkich.
Nora tez nie ma pieniedzy a nie okrada innych.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

inna

  • Gość
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Gru 2010, 19:14:02 »
Mnie nie obchodzi tatus ani mamusie. Mi chodzi ogolnie o dziecko. I jestem pewna ze zaden dunczyk o ile by sie znalaz w takeij sytuacji nie zostal by tak potraktowany nawet w WARSZAWIE.

[Posted on: 18 Gru 2010, 19:10:12]

Mnie nie obchodzi tatus ani mamusie. Mi chodzi ogolnie zdrowie dziecka. I jestem pewna ze zaden dunczyk o ile by sie znalaz w takeij sytuacji nawet w WARSZAWIE zostal by potratowany calkeij inaczej.
Pozatym Ciebie nie okradli. I co cie to obchodzi.

Ostani moj post na ten temat, szkoda slwo.

Pozdr. was
Zdunoleni-polaczki  ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Gru 2010, 19:17:31 »
Owszem okradli mnie - ja musze za nich podatek placic.
Ci co nie placa podatków, kombinuja i oszukuja nie okadaja SKAT - oni okradaja mnie, ja musze  podatek zaplacic a oni okradaja mnie i moje dzieci.

Jak niska trzeba upasc zeby nie placic i jednoczesnie  narzekac wysokie  podatki i na afgifty, im wiecej osób oszukuje, unika, ichyla sie tym wyzsze sa te oplaty.

Po dunsku jest takie fajne powiedzenie - sikanie w spodnie ogrzewa - ale tylko na krótko :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline teraz

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Gru 2010, 19:20:39 »
drogie Panie, a moze by wymienić swe "bolączki" na priv , bo autor wątku o coś innego pyta, a tu jak zawsze ......

inna

  • Gość
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Gru 2010, 19:27:49 »
Ide na lyzwy !!!! :P :P :P :P :P :P :P :P

poloniainfo.dk

Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Gru 2010, 19:27:49 »

Offline nora

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Gru 2010, 19:30:39 »
do inna

Nie wiem, czemu tego SU nie przyznali... Przyszła automatyczna odpowiedź bez podpisu jakiejś konkretnej osoby, dwie strony pełne warunków, jakie trzeba spełnić... Może brakło troszkę godzin przepracowanych? Nie wiem, ile ma ich być : 37 czy 30 na tydzień oraz dwa lata pracy? Ale inni koledzy z klasy dostali kontanthjælp w swoich komunach, a mnie moja komuna zostawiła z niczym, chociaż wcześniej nigdy nie korzystałam z pomocy...

varszafiak

  • Gość
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Gru 2010, 19:47:36 »
Ide na lyzwy !!!! :P :P :P :P :P :P :P :P
czyżby ślizgawka miejska? a ciekawe skad na to kommune  miala? z tych nie zapłaconych podatków?
P.s. Oszustom naciągaczom i "...parówkowym skrytożercom " zdecydowane NIE   :D

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Gru 2010, 19:51:14 »
ludzie ja tylko zapytalem i podalem wymyslone kwoty tak dla wlasnej ciekawosci na przyszlosc  i ogolnie  czy istnieje jakas pomoc ze strony kommuny a wy zamiast w prosty sposob odpowiedziec  tzn te osoby co wiedza cos na ten temat to wszyscy sie klucicie  i rozwijacie temat ktory wogole nie jest poruszany i robi sie meksyk czy my polacy musimy sobie wiecznie wchodzic w droge i robic drogiemu po gore/ ???
proste pytanie prosta odpowiedz czy komuna moze pomoc i czy istnieje cos takiego jak doplata do minimum zarobkowego  pytam bo w polsce jest tak bynaajmniej bylo ze jesli jest minimum 600zl i nie zarobi sie to pracodawca musi doplacic do tej kwoty wiec jesli w dani jest minimum pi razy oko 6 tys kr a zona zarabia 4 tys to czy jest opcja by ktos doplacil czy nie i kropka.jesli rodzina jest 3 osobowa i przypada 6 tys na czlonka to w domu powinno byc 18 tys  jesli jest 15 czy te 3 ktos moze wyrownac ?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Gru 2010, 19:52:56 »
Nora,
Kazda decycje komuny mozesz zaskarzyc, tu masz linki gdzie wykfalikowani ochotnicy moga ci pomoc za darmo w skonstruowaniu skargi:

http://www.google.dk/#hl=da&q=socialr%C3%A5dgivning+gratis&revid=1739073692&sa=X&ei=eAENTYGlA9HrOYL-nOYI&sqi=2&ved=0CFgQ1QIoAA&fp=3fe380e6f377ccc9


Robotik,

Na czesc pytan juz odpowiedzialem, komuna moze ci pomoc dajac jednorazowo pieniadze na konkretny i niezbedny cel. Na stale dofinansowanie nie licz.

varszafiak

  • Gość
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Gru 2010, 20:01:06 »
odpowiedz na Twoje pytanie juz padla ...Jest to bardzo bardzo indywidualna sprawa i tylko w kommune otrzymasz na nia odpowiedz.  Brane sa pod uwage zarobki  jak i wydatki rodziny. Gdyby to bylo takie proste aby kazdemu wyrownywac do minimum jutro wszyscy pracowali by tylko na pół etatu.

vred

  • Gość
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Gru 2010, 20:31:51 »
Cytat frisms:

"Najgorsze jak sie pojawiaja na forum takie male zmijki, takie prawdziwe polskie chwaściki    piszac “dunole to ćwoki” cytata pana vred – nego w watku “Danske børn dumper igen” zalozonym przez inna wlasnie…"

Jak juz mnie cytujesz to rob to dokladnie. W moim slowniku nie ma wyrazu ćwok. Co innego ciołek, ale akurat to okreslenie pasuje jak ulał do kogos kto nie wie ile to jest 9 x 5 , a o tym byl artykul do ktorego link zamiescila inna w zalozonym przez siebie watku.

P.S.
Dzieki za komplement, tez cie lubie   :P


Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Gru 2010, 20:47:29 »
do nora:
mozemy Ci jakos pomoc? napisz na priv jesli chcesz, przynajmniej jakiej plci i w jakim wieku dziecko. pozdro

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Gru 2010, 22:18:19 »
Owszem okradli mnie - ja musze za nich podatek placic.
Ci co nie placa podatków, kombinuja i oszukuja nie okadaja SKAT - oni okradaja mnie, ja musze  podatek zaplacic a oni okradaja mnie i moje dzieci.

Jak niska trzeba upasc zeby nie placic i jednoczesnie  narzekac wysokie  podatki i na afgifty, im wiecej osób oszukuje, unika, ichyla sie tym wyzsze sa te oplaty.

Po dunsku jest takie fajne powiedzenie - sikanie w spodnie ogrzewa - ale tylko na krótko :-)



tak,tak.a nie nie boli cie  ze placisz na krolowa i jej swite? ostatnio pracowalem dla niej(oczywiscie nie bezposrednio) przez caly miesiac przeczytalem w pracy 2 ksiazki(polecam "Smierc w Breaslu" Marka Krajewskiego) i ogolnie  obijalem sie.krolewska instytucja dla ktorej pracowalem zaplacila piekny rachunek na koniec miesiaca.nasowa sie pytanie:czy ja cie okradlem?no posrednio chyba tak.ty placisz podatki,te ida na krolowa,a ona mi  zaplacila.chcesz moj nr tlf zeby na mnie nakrzczec?:))))))))))))))))))))))))
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

poloniainfo.dk

Odp: Pomoc z Kommuny
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Gru 2010, 22:18:19 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9278
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7289
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11663
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7779
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8271
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir