poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Voksenløn  (Przeczytany 2928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Voksenløn
« dnia: 12 Sty 2011, 21:32:29 »
Witam.

Czy ktoś ma może informacje o voksenløn? Wracam po przerwie do szkoły, mam malutkie dzieci i nie dam rady pogodzić pracy na pełen etat ze szkołą, a słyszałam, że jest możliwość finansowania nauki i stypendium dla uczących się dorosłych, gdy chodzimy do szkoły min. 3 godziny dziennie. Wcześniej dobrze mi szło, chętnie bym wróciła do intensywnej nauki, po 5 czy 6 godzin, żeby szybko nadgonić. W komunie mówią, że voksenløn można dostać tylko uczęszczając do szkoły jak VUC, jednak tam aktualnie nie ma miejsc. Mam zaliczony tylko 1 moduł, ale uczyłam się dalej sama, porozumiewam się w pracy w miarę swobodnie. Pracuję teraz tylko 2 godziny dziennie, i przy drobnym stypendium mogłabym na tym poprzestać. Czy ktoś wie, jak to uzyskać, i w której szkole?
 Pozdrawiam stały zespół "Pomagaczy".

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Voksenløn
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sty 2011, 10:03:55 »
http://roskilde-foa.dk/filer/voksenelevkampagne_200905.pdf

Tu masz kilka informacji om voksenlæring-voksenløn. Z tego co widze to twój pracodawca placi za ciebie po to zebys podniosla kwalifikacje np. sosu hjælper szkola jesli jest sie zatrudnionym jako ufagjært itp
Myslisz ze twój pracodawca bedzie chcial placic za twoja nauke dunskiego? Ja osobiscie watpie.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Voksenløn
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sty 2011, 10:03:55 »