poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: prosze o pomoc  (Przeczytany 15109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
prosze o pomoc
« dnia: 28 Sty 2011, 12:52:44 »
Witam,
zwracam sie do wszystkich Pan i Mam z okolic Esbjerga.
po wielu latach staran, kilku zabiegach, straconym Dzieciatku i w koncu po przeprowadzonej inseminacji (odense) jestem szczesliwa ciezarna. Nie jest to normalna sytuacja (a przynajmniej tak mi sie wydaje), wiec chcialabym byc pod bardzo dobra opieka, zeby uniknac kolejnego dramatu.
na wizycie u lekarza rodzinnego dowiedzialam sie o tym planie badan w ciazy. mam wizyte okolo 10 tygodnia ciazy, w trakcie ktorej ma byc przeprowadzone badanie ginekologiczne. z calym szacunkiem dla lekarza, ale ja nie ufam w jego umiejetnosci w zakresie ginekologii... wychodze z zalozenia, ze jak ktos jest do wszystkiego, to jest do niczego...
czy moge poprosic go o skabusewanie do lekarza specjalisty? nie wyobrazam sobie, zeby ten czlowiek przeprowadzal badanie. w dalszym ciagu nie mialam przeprowadzonego badania krwi, czekaja do wspomnianej wizyty (dodam, ze lecze sie na tarczyce, i mamy tzw. konflikt serologiczny....) jestem przerazona. wiem, ze ciaza to nie choroba, staram sie nie zwariowac. ale ja chce tylko dobrej opieki, zeby uniknac najgorszego.
czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie? w esbjergu jest jeden lekarz na kongensgade. czy moge isc do niego tak po prostu? czy wizyty sa platne? wielkie dzieki za wszelkie sugestie.
pozdrawiam.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sty 2011, 13:47:58 »
zadzwon do swojego lekarza rodzinnego i zamów wizyte jak najszybciej.

I opowiedz o twoim strachu, obawach, przerazeniu, o tym jak piszesz ze starasz sie nie zwariowac.
 To powazny stan - i nie mam tu na mysli ciazy.

 Powiedz ze czulabys sie bezpieczniej bedac pod opieka ginekologa, ze martwi cie za mala wedlug ciebie ilosc badan itd.
Musisz zajac sie soba juz teraz bo strach sam z siebie nie minie, potem urodzi sie maluch i strach bedzie jeszcze wiekszy.

Powodzenia! Do telefonu! Zamów wizyte.

P.S Mam dwie znajome z dziecmi "inseminowanymi", obydwie byly prowadzone przez lekarza rodzinnego, obydwie ciaze byly normalne i nie wymagaly zadnych dodatkowych badan.


...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sty 2011, 15:08:29 »
Dodam tylko, ze wizyta u specjalisty nic cie nie kosztuje, jezeli dostaniesz do niego skabusewane (a dostaniesz).

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lut 2011, 23:17:39 »
witam,
dzieki wielkie za sugestie, z ktorych na pewno skorzystam :)
skoro, jestescie pewni, ze dostane skabusewanie do ginekologa, to jest dobra wiadomosc.
pozostaje tylko wytlumaczyc mojemu rodzinnemu, dlaczego jest mi to potrzebne.
nie chce wariowac, ani panikowac. ja tylko bardzo sie boje o Maluszka.
pozdrawiam serdecznie. udanego weekendu :)

[Posted on: 29 Sty 2011, 13:23:47]

witam ponownie.
bylam u lekarza, wytlumaczylam, prosilam i ... nie dostalam skabusewania do ginekologa. lekarz stwierdzil, ze w danii ginekolog nie zajmuje sie ciazami  ???
na kilkakrotne pytania o tarczyce i zwiazane z tym badanie krwi, ciagle powtarzal, ze mam jeszcze czas. jakas paranoja!
w koncu sie rozryczalam, nie wytrzymalam. skabusewal mnie ale do szpitala. do dzis dnia nie dostalam zadnej wiadomosci od nich. ale lekarz stwierdzil, ze to dlatego, ze to luksus ???
szkoda slow. zostaje zmiana lekarza, tylko, czy to cos da.
czy tylko ja mam takiego pecha, czy tego typu zachowania lekarza sa normalne?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lut 2011, 23:43:19 »
Sa tego typu lekarze; mistrzowie swiata ktorzy wszystko potrafia, ten widocznie  tez nie darzy cie sympatia. W borgerservice powinnas zmienic lekarza, to kosztuje 165 kr. Masz prawo  do probnej wizyty zanim zdecydujesz sie na ktoregos (moze ktoras?), mozes tez sprawdzic opinie o nich na internecie.
Jesli czekasz juz dlugo na termin w szpitalu to zadzwon i zapytaj o to (zdarzaja sie w szpitalach balagany, mam doswiadczenia :) ), po pewnym okreslonym przepisami czasie, mozesz zrobic te badania prywatnie za ktore nic nie placisz.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut 2011, 00:13:32 wysłana przez jamjurand »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lut 2011, 00:15:54 »
Tu akurat ma twój lekarz racje.Prawidlowe ciaze prowadzi  lekarz rodzinny a nie specjalista ginekolog.

Ze szpitalem tez ma troche racji - ciaza jest prawidlowa, nic sie nie dzieje, badania krwi prawidlowe - owszem skabusewanie dostalas ale to szpital decyduje czy w pierwszej kolejnosci przyjac ciebie z prawidlowa ciaza czy inna pacjentke  z ciaza patologiczna wymagajaca natychmiastowej interwencji.

Wspólczuje ci ale troszke racji twój lekarz ma. Mozesz zadzwonic do ginekologa i spytac o wizyte poza gul sygesikringskort to znaczy platna. Ale przypuszczam ze tez jest dlugi czas oczekiwania.

Czy zmiana lekarza cos poprawi? Nie wiem.

Polecam mnóstwo stron i blogów na internecie o inseminacji i ciazy .

Glowa do góry!

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2011, 00:31:50 »
Nie zgadzam sie z toba "æ". Uwazam, ze lekarz rodzinny jest zobowiazany pomoc wielokrotnie proszacej o to, roztrzesionej histeryzujacej kobiecie w ciazy, zapewni im to obojgu, tez jakis tam spokoj na przyszlosc :)
Z koleji dbajac o swoja mentalna higiene poszedlbym do specjalisty zamiast blagac, plakac i miec  roznorakie obawy, to tylko
5-700 kr ( domyslam sie ceny bo jeszcze u ginekologa nie bylem).
« Ostatnia zmiana: 12 Lut 2011, 00:47:58 wysłana przez jamjurand »

poloniainfo.dk

Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2011, 00:31:50 »

inna

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lut 2011, 07:55:41 »
Do lebowski sluchaj w szpitalach jest taki za przeproszeniem burd.... ze ty nie czekaj na nich. Jedziesz do szpitala i mowisz ze lekarz cie skabusewal. On zapewne wyslal wszysko elektroniecznei. A oni zapewne zrobia to co trzeba. Chyba chodzi o badanie krwi ?

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lut 2011, 11:07:15 »
 @ae@ lekarz nie znal moich wynikow krwi, jak rozmawialismy za pierwszym razem, bo nie mialam pobranej krwi. stwierdzil, ze na to mam jeszcze czas. na kilkakrotne pytania, co z moja tarczyca, czy dawka hormonu, ktorą pobieram w tabletkach wystarczy dla nas obojga, zignorowal mnie. masz czas, powiedzial.
tymczasem Malenstwo do 13 tygodnia bierze hormon ode mnie, pozniej juz produkuje go sam. krew pobrano mi wczoraj, w koncowce 10 tygodnia.
po rozmowie z laborantka, mialam wizyte u lekarza. pytal, czy juz sie lepiej czuje, i czy wszystko w porzadku. po czym zerkajac na monitor, wyraznie sie zaniepokoil i stwierdzil, ze mam zoltaczke typu c, co stwierdzono w 2008  :o tylko, ze dane nie byly moje ... ;)
po krotkim wywiadzie, stwierdzil, ze mnie zbada ginekologicznie. odmowilam. nie widzialam sensu. zapytalam tylko po co chce mnie badac, skoro nie ma sprzetu, nie zrobi mi usg. wole poczekac na ten list ze szpitala. zrozumial.
staram sie nie panikowac, na serio. na szczescie juz prawie czas, by zglosic sie do poloznej, mam nadzieje, ze tam lepiej sie mna zaopiekuja :) tymczasem poczekam na ten list ze szpitala. jezeli nie przyjdzie do tygodnia, pojde prywatnie do ginekologa.
dzieki za odpowiedzi. takie wygadanie sie zawsze troche pomaga :)
milego weekendu :)

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lut 2011, 11:22:12 »
Nie denerwuj sie (latwo powiedziec  ;)). Wszystko bedzie dobrze.
Kazda kobieta panikuje - mnie tez to nie ominelo.
Ciaza to stan normalny, ale to wcale nie jest takie proste. Bo na wiele rzeczy nie ma sie zadnego wplywu.
Ja jestem dzieckiem z konfliktu serologicznego. Wszystko poszlo latwo.
 Wtedy nie dawano w Polsce zadnych szczepionek po pierwszym porodzie, ale z druga ciaza mam tez nie miala problemu.

Ale wracajac do twoich obaw.
Czego sie spodziewasz po wizycie u ginekologa? W czym on ci moze pomoc?

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lut 2011, 11:42:16 »
jestem przyzwyczajona do kontroli ginekologicznej (bo z tym lekarzem mialam w zyciu najwiecej do czynienia, w tym kilka zabiegow chirurgicznych), wiec chcialabym, zwlaszcza teraz, byc pod takowa kontrola.
wiem, ze ciaza to nie choroba. nie mniej jednak, ja stracilam juz jedno dziecko, ktore po prostu umarlo. nawet o tym nie wiedzialam, dowiedzialam sie o tym przy okazji co miesiecznej wizyty u ginekologa-specjalisty. dlatego jestem taka przerazona teraz. chchialabym miec reke na pulsie. bez paniki, tylko racjonalnie kontrolowac, na ile sie da, sytuacje.
system dunski jest dla mnie wielkim novum. nie wyobrazam sobie, ze bada mnie lekarz rodzinny, ktory na co dzien zaglada ludziom do gardel i przepisuje syrop na kaszel.
dlatego lekarze sie specjalizuja, czyz nie? w tym przypadku, potrzebuje pomocy lekarza, ktory zna sie na rzeczy.
tarczyca prawidlowo leczona, czyli pod stala kontrola, nie powoduje zadnych problemow, natomiast niedobor ltyroksyny w moim organizmie, moze doprowadzic do wad rozwojowych dziecka, m.in. do uposledzenia umyslowego. najwazniejsze sa pierwsze tygodnie. lekarz rodzinny nie jest endokrynologiem. nie wie, jakie wartosci powinny byc zawarte w krwi, aby matka i dziecko funkcjonowaly prawidlowo.
ginekolog, wie, jak wazna ltyroskyna jest dla rozwoju dziecka i pewnie szybko skabusewalby mnie na badania krwi, po czym mialabym, albo i nie zminiana dawke hormonu.
chcialabym miec pewnosc, ze te podatwowe rzeczy sa zabezpieczone, ze zrobilam w miare wszystko, zeby nie starcic dziecka. tymczasrm czuje ogromny niedosyt i bezradnosc.
skoro juz mi pomogli, zebym zaszla w ciaze (czyli moj przypadek juz nie jest do konca normalny), to mogli by mi pomagac dalej  ;)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lut 2011, 12:20:06 »
Mozesz zalatwic skabusewanie w ten sposob: gdy zadzwonisz do wybranego ginekologa to zostaniesz zapytana czy masz skabusewanie wtedy odpowiesz, ze nie bo wlasnie jestes w trakcie szukania nowego lekarza rodzinnego, twoje kolejne pytanie: czy sekretarka moze ci polecic "jakiegos dobrego" (pamietaj w poblizu tzn. 5km), zapewniam cie, ze kazda sekretarka u kazdego lekarza jest doskonale poinformowana co jak i gdzie  :) Podczas wizyty u "nowego rodzinnego" zaznaczysz, ze zostal polecony przez owego ginekologa i poprosisz o skabusewanie. Pamietaj nie skarz sie na innych lekarzy bo oni sa bardzo solidarni; chyba jakis tam "zew krwi" :) w razie czego mow o drobnych problemach komunikacyjnych.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lut 2011, 12:24:04 »
Czekasz na list ze szpitala na badania standardowe czy to mam być badanie niestandardowe związany z twoimi obawami , czy skontaktował się z tobą położna, jeżeli jesteś jak  dobrze rozumiem w 10 tygodniu to będziesz długo czekać na standardowe badanie usg i położna .

Może zmień lekarza lub najlepiej postaw sprawę ostro z możliwością skargi do komuny ,w naszym przypadku poskutkowało ,potem nasza rodzinna powtarzała jak dobrze że wysłałam cię do lekarza. >:(

W Danii i w Polsce też jest dosyć luźne podejście do pierwszych 3 miesięcy ciąży, dlatego większość badań rozpoczyna się po pierwszym trymestrze.

Czy nikt kto wcześniej się tobą zajmował czyli inseminował nie kontaktuje się z tobą?


Dopisuje po wpisie jamjurand

trochę to inaczej wyglądało w naszym przypadku , niezadowolenie z lekarza rodzinnego było duże (długa historia , całokształt pracy twórczej a ciąża była kropką nad i) o wszystkim powiedzieliśmy położnej a oni wpisują wszystkie pytania i obawy  w jeden system do którego ma dostęp , rodzinny , szpital , położna , ginekolog , zmiana była natychmiastowa.

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lut 2011, 12:28:34 »
cwsm111 moj pierwszy lekarz rodzinny (zmiana lekarza po przeprowadzce) wyslal mnie do szpitala na badania w zwiazku z niemoznoscia poczecia dziecka. tam przeprowadzono jedno badanie, bez rezultatu. na moja prosbe skabusewano mnie na laparskopie, po czym od razu po zabiegu skabusewano mnie do Odense.w klinice w Odense, gdzie byla przeprowadzona inseminacja bylam w styczniu, zrobiono mi usg i pozegnano sie ze mna. "teraz prosze do lekarza rodzinnego". kropka.
mam swego rodzaju poczucie lekcewazenia pacjenta, matki. moze po prostu nalezy sie do tego przyzwyczaic? tylko, ze tu chodzi o moje dziecko, wiec trudno przywyknac do takiego traktowania.
mysle, ze jeszcze w tym tygodniu zadzwonie do poloznej i umowie sie na pierwsze spotkanie. w broszurce, ktora dostalam od lekarza pisze, ze nalezy sie zglaszac od 12 tygodnia. moze uda mi sie umowic na jakis szybki termin.
tymczasem staram sie myslec pozytywnie, chociaz bardzo sie boje...

Offline jakotako

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lut 2011, 13:05:53 »
Tutaj nie ma co oszczędzać tylko trzeba iść do dobrego lekarza:
http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/ginekolog

[Posted on: 14 Lut 2011, 13:04:45]

tak myślę...
Powodzenia! - aby wszystko było dobrze!

poloniainfo.dk

Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lut 2011, 13:05:53 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9014
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6397
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9884
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8970
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17836
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga