poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak kultury  (Przeczytany 75005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #135 dnia: 10 Lut 2011, 01:08:11 »
Vordinborg  .......a  dlaczego  prawie  wszystkie  cytaty  sa  o  tych Mojzeszowych  ??????    ;D
Prosze Pana. a teraz powinna byc kolej, aby ktos sie odezwal i zarzucil Panu Vordingborg, ze jest antysemita i poniza innych, bo ci ktorzy wpowiadali sie gdzies tam w USA na sprawach sadowych , wdlug niego klamali i ponizali narod polski. No ale na pewno wszystko co w tych wypowiedziach zawarte to klamstwo ???. Mozna to tez odwrocic i powiedziec, ze jest w tym tez wiele prawdy. Szczegolnie faktow historycznych i niezaprzeczalnych, np. o sytuacji w PRL po II wojnie swiatowej odnosnie tej mniejszosci narodowej, historii zakonczonej tak niechlubnie o ile sie nie myle przez Gomulke  tzw. ”marcem 1968”. Widzialem kilka bardzo ciekawy programow w TV, zrobiony przez telewizje polska o tamtych czasach, wlasnie o pogromach w Polsce zaraz po wojnie, przywlaszczaniemajatkow z nadzieja i wiara, ze chyba juz nikt po nie nie wroci bo na pewno nie zyja, widzialem bardzo ciekaea dyskusje i wypowiedzi swiadkow/ludzi z ”Jedwabne”, ktorzy ze szczegolami opowiadali okropnosci jakich dopuscili sie ich sasiedzi. Ale to na pewno tylko ponizanie i oczernianie i nie prawda.

Dzisiaj kiedy Polska jest krajem wolnym i otwartym, wychodzi na wierzch coraz wiecej faktow z ktorymi mamy problem, poniewaz  jeszcze w nieodleglej historii naszego kraju, zylismy w zaklamaniu i nie znalismy slowa samokrytyka, czy w ogole krytyczne nastawienie do nas samych, do nas jako spoleczenstwa, jako polakow. Kazda krytyka traktowana byla i nadal jest jako ponizanie NAS POLAKOW. Krytyka wywoluje natychmiast reakcje samoobrony. Osobiscie mam rowniez do tego tendencje. A krytyka i otworzenie prawd o nas samych jest jedynym lekarstwem na powolne leczenie choroby nietolerancji i szowinizmu.

A Pan Panie Rafalk musi bardzo uwazac. ;) Taka wypowiedz jak Pan zamiescil w swoim poscie ”A  czym  sie  tutaj  stawiac     Tzw. moralnoscia polsko -katolicka  No  thanks   ”
moze rozpetac burze i pomowienie Pana o ponizanie i robienie kpin z ludzi wierzacych i przestrzgajacych moralnosc polsko-katolicka.

Pomimo tak ostrej krytyki wobec mojej osoby za popelnienie tak wielkiego grzechu jak wpisanie tekstu Anonymusa, mam jednak satysfakcje, ze zupelnie bezwiednie przyczynilem sie do wypowiedzi, ktore wlasnie odkryly jak nietyklanym jest krytyczne ”dotkniecie” naszej polskosci.
Mylse (ale nie wiem), ze ktos inny, nie polak, zareagowalby inaczej i napisalby moze: ”jakis idiota, chory emigrant Anonymus, patrzcie jakie pisze bzdury, co on mowi, wiemy ze przeciez az tak zle nie jest, widocznie ma jakies chwilowe frustracj”. Dlaczego by tak powiedziall, poprostu dlatego, ze jest przekonany ze taknie jest.

To ostatni moj post z nielicznych w tym watku. Jezeli kogos urazilem tylko tym, ze zamiescilem ten tekst, to nie bylo to zamierzone. Nie wypowiadalem sie na temat zawartosci tego tekstu – mimo wszytko SORRY.  Nie oznacza to jednak, iz uwazam za niewlasciwe wklejenie tego tekstu na Forum, bez wzgledu na jego zawartosc. Wrecz przeciwnie.

Pozostanmy wiec przy ”polskich blachach”, przy wzajemnym wyzywaniu sie od idiotow, analfabetow, wsiokow, kretynow, grozbami policji i pobicia, sprzedawaniem i kupowaniem sprzatania domkow, stawianiem pytan i szukania odpowiedzi jak mozna obejsc przepisy, ktore obowiazuja wszystkich ale niekoniecznie nas, kto jest bardziej inteligenty, a kto nadaje sie do leczenia. Zycze wiec ciekawych i przyjemnych ”rozmow”. 

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #136 dnia: 10 Lut 2011, 04:12:49 »
Wspanialy tytul watku!!!!!!!!! ;D ;D ;D

rafalk

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #137 dnia: 10 Lut 2011, 08:14:33 »
Z  ROGA     

""""""A Pan Panie Rafalk musi bardzo uwazac.  Taka wypowiedz jak Pan zamiescil w swoim poscie ”A  czym  sie  tutaj  stawiac     Tzw. moralnoscia polsko -katolicka  No  thanks   ”
moze rozpetac burze i pomowienie Pana o ponizanie i robienie kpin z ludzi wierzacych i przestrzgajacych moralnosc polsko-katolicka.  """""""

Drogi  Panie  Roga  ....Doskonale  wiem  ze  swoimi  wypowiedziami  zasluzylem  sobie na  spalenie  na  stosie   ;) ;) ;) ;)
To jak juz  i  tak  mam  przechlapne   to  dodam  jeszcze ze  Polska  chyba  bylaby  lepszym  krajem  gdyby  przeszla  Reformacje .
Niestety  w  krajach  katolickich  generalnie panuje  o wiele  wiekszy  burdel i korupcja  niz  w  krajach protestanckich .
To taka moja skromna  opinia .

 

[Posted on: 10 Lut 2011, 08:01:26]

""""""Prosze Pana. a teraz powinna byc kolej, aby ktos sie odezwal i zarzucil Panu Vordingborg, ze jest antysemita i poniza innych, bo ci ktorzy wpowiadali sie gdzies tam w USA na sprawach sadowych , wdlug niego klamali i ponizali narod polski. """"""


Panie  Roga  ...nikt  nikomu nie  bedzie  niczego  zarzucac  bo  przeciez  te  cytaty  sie  tak  same  przypadkowo  wybraly .....
Przeciez  Polak  i  antysemita  to  dwie  zuuuuuuuuuupelne  przeciwnosci  i  tylko  anty polacy  moga  je  kojarzyc  razem  ;) ;)
Pewnie  Pan  Vordinborg  cytaty na  google  znalazl  a  ten google  jak mu  sie  tak  przyjrzec  to  chyba masoneria  jakas  antypolska  jest ze  takie  teksty  w  ogole wyszukuje . Jak  Roman Giertychi i LPR do  wladzy  wroca  to  spolki  z  radiem  Maryja  porzadek  z  tym  google zrobia  ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2011, 09:10:34 wysłana przez rafalk »

myszol

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #138 dnia: 10 Lut 2011, 08:56:42 »
Do polki99 bądź  puchu marny konsekwentna jak piszesz ze wiecej nie bedziesz pisala do takiego DNA jak ja to nie pisz .menopauze  masz CZY co .no wedlug ciebie kazdy na poloni to dno I zero .Czep sie tramwaja .widzisz ze nikt nie ma ochoty z toba nawiazywac tematu Bo jestes arogancka ,I niedorozwinieta emocjonalnie .Na pocztku to bawilo ale teraz juz jestes nudna .jak masz za grosz kultury I piszesz ze to twoj OSTATNI post to trzymaj sie tego Bo doskakujesz do klawiatury jak indor ja poprostu smarkulo bede ignorowala twoje posty.jestes DLA mnie tylko czlowiekiem ale nie kompanem do dyskusji powodzenia

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #139 dnia: 10 Lut 2011, 09:12:33 »
Do polka99:

...Zamiast pomyśleć nad faktycznymi przyczynami swojej frustracji krytykant woli w kimś doszukać się wad i głośno je wyrazić. Dzięki temu osoba krytykowana będzie w jego oczach mniej warta, a sam będzie mógł się wywyższyć i poczuć się lepiej. Satysfakcja z uświadomienia komuś, że jest gorszy sprawi, że kompleksy wydadzą się mniejsze....

Swiete slowa! Naprawde swiete!

I tak wspaniale ilustruja autora postu :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

myszol

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #140 dnia: 10 Lut 2011, 09:38:58 »
Do polka99:

...Zamiast pomyśleć nad faktycznymi przyczynami swojej frustracji krytykant woli w kimś doszukać się wad i głośno je wyrazić. Dzięki temu osoba krytykowana będzie w jego oczach mniej warta, a sam będzie mógł się wywyższyć i poczuć się lepiej. Satysfakcja z uświadomienia komuś, że jest gorszy sprawi, że kompleksy wydadzą się mniejsze....

Swiete slowa! Naprawde swiete!

I tak wspaniale ilustruja autora postu :-)

ja jej to samo zacytowalam ale to jak grochem o ścianę.chyba jest siostra PINOKIA I WIADOMO KTO COS TAKIE WYSTRUGAL .dobrze sie wcielila w ten temat .jak przeżyłam 46lat nie spotkałam jeszcze takiego tlumoka.BOZE WIDZISZ I NIE GRZMISZ

Offline lolek103

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #141 dnia: 10 Lut 2011, 09:43:41 »
witam jestem z toba polka99 masz jaja

poloniainfo.dk

Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #141 dnia: 10 Lut 2011, 09:43:41 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #142 dnia: 10 Lut 2011, 09:48:54 »
Lolek103:

Masz na mysli jajniki ??

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Lato

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #143 dnia: 10 Lut 2011, 10:03:43 »
Miłe Panie: myszol, @ae@, polka99 itd.

Może nadszedł czas aby sobie podać wirtualne ręce? Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - proszę bądzcie tak miłe i pamiętajcie o tym przed wysłaniem następnego postu. Jestem przekonana, że każda z was to w rzeczywistości fajna babka, ale wątek został tak nasycony nienawiścią i pogardą, że puszczają wam nerwy i wasza frustracja zostaje wyładowana na niewłaściwych osobach / w niewłaściwy sposób. Wyzwiska nigdy nie są i nie będą właściwym sposobem.
No i jak - zgoda, dobrze?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #144 dnia: 10 Lut 2011, 10:43:04 »
Kolejna zmiana?  ::)

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #145 dnia: 10 Lut 2011, 10:59:17 »
Nigdy, w zadnym moim poscie nie zostalo uzyte wyzwisko, obrazliwe, nienawistne lub pogardliwe slowa.

Ironia - owszem, humor - jak najbardziej, odrobina sarkazmu przyprawiona duza dawka "przymrózonego oka" bardzo czesto :-)

Zgoda - niezgoda?
A moze nie trzeba na to patrzec z powaga i patosem a traktowac posty jako cos w rodzaju wirtualnego stand-up?
Z usmiechem? Przymrózeniem oka?

Bo jakbysmy tak wszystko brali na powaznie to bez sensu byloby zakladanie watku "Brak kultury" bo przeciez wszyscy doskonale wiemy, ze:
wszyscy sa zawsze kulturalni,
wszyscy zawsze maja racje,
wszyscy zawsze wysluchuja przeciwnika,
nikt nigdy nie uzywa "brukowych" slów,
nikt nigdy nie obraza innych,
wszyscy sa tolerancyjni,
wszyscy kochaja blizniego jak siebie samego.....

My wszyscy to doskonale wiemy :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Lato

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #146 dnia: 10 Lut 2011, 11:13:02 »
@ae@....nie Was mam na myśli pisząc o wypełnienu wątku nienawiścią i pogardą. Wasza dyskusja to, jak trafnie określiłaś po prostu "wirtualny stand-up" - i w tym przypadku bez bez humoru i przymróżenia oka ani rusz.

Prawdziwą pogardę i nienawiść propaguje na forum tylko kilka osób, w tak systematyczny i przemyślany sposób, że ani humor ani przymróżenie oka nie wystarcza...
pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2011, 11:46:06 wysłana przez Lato »

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #147 dnia: 10 Lut 2011, 17:10:36 »
Myszol pograżyła się sama w chamstwie , chamstwie i jeszcze raz chamstwie.
 A wiesz że  na to nie na lekarstwa!!niski poziom inteligencji wyzwala w ludziach chamstwo, bo nic innego nie pozostało. napiszę jeszcze raz prezentujesz DNO.

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #148 dnia: 10 Lut 2011, 17:13:57 »
toc tu wiekszosc przebierancow udziela sie a juz nie wspomne jakiej sa plci i karnacji  ::)

do rolady z nimi to nie ludzie  8)

kto je/ich odpokal? ja nie ty tez nie wiec kto?  :o

takie osoby trzeba potraktowac z kultura i w taki sam sposob jacy sa  8)

niech wiedza ze nawet za granica nic nam nie dolega i niech nie licza na nasze serca pod pretekstem niewinosci  8)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #149 dnia: 10 Lut 2011, 17:22:43 »
Prosze Pana. a teraz powinna byc kolej, aby ktos sie odezwal i zarzucil Panu Vordingborg, ze jest antysemita i poniza innych,
Panie Roga zdaje się że pan nie przeczytał do końca,a w szczególności ostatniego zdania. Polska zawsze była krajem tolerancyjnym i wielokulturowym co powinien pan znać choćby z lekcji historii .Natomiast to co się stało po II wojnie to rzeczywiście bardzo wstydliwe,należy jednak nadmienić że w owym okresie ojczyzna nasza była tylko jedną z byłych republik ZSSR (okupowana) bez prawa do samodecydowania o sobie ,zmuszona do wykonywania poleceń z Moskwy. Do rzeczy internet to jedno z moich  okien na świat w którym jest wiele mniejszych okienek np.Polonia ,a pan przyciągnoł  pod te okno zwykłe GÓWNO następnie odwracając się na pięcie stwierdził że to nie moje i podyskutujcie sobie .To ja pana teraz bardzo proszę niech pan to gówno zabierze sobie z powrotem moderator z całą pewnością panu pomoże .Myślę że już czas kończyć z szarganiem własnej ojczyzny i narodu jeśli sami się nie będziemy szanować to i też nas nikt nie będzie szanował.   
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2011, 17:44:09 wysłana przez vordingborg »

poloniainfo.dk

Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #149 dnia: 10 Lut 2011, 17:22:43 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7264
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6420
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6597
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4567
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6674
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987