poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak kultury  (Przeczytany 75371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Lut 2011, 23:17:41 »
Budowani na czarno chyba sie konczy bo maja byc wprowadzone wysokie kary za uzywanie pracownikow bez rejestracji.
Chcialem wam tez zwrocic uwage, ze jest tez mnostwo ptywatnych zleceniodawcow ktorzy zostali totalnie "wykolegowani" przez polskie budowlane "zlote raczki": fuszerka bez mozliwosci gwarancyjnych reperacji.
Ciekawe czy inni np. Czesi, Slowacy, Litwini itp. tez maja podobne klopoty z pracodawcami.

rafalk

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Lut 2011, 23:24:28 »
Jezeli  chodzi  o  tych  z  Litwy  to oni  podobno  najbardziej  zanizaja  stawki  . Nie  wiem  jak  to  w praktyce  wyglada  .

Offline Lato

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Lut 2011, 18:58:21 »
Do rogi…i cytowanych rozważań Anonymusa...
                                               
Hmm....bardzo interesujące rozważania...anonimowego autorstwa. Tak ci się one spodobały, że sobie skopiowałeś i zachowałeś...no tak, wszyscy mamy różne zainteresowania.
Rozumiem, że wybrałeś ten tekst, ponieważ w szczególny sposób do ciebie przemawia. Może dlatego, że obrazuje on twoje własne dobrze ukryte strony osobowości?  W/g jednej z teorii psychologicznych, cytuję “ Vi tillægger andre mennesker de egenskaber, som vi ikke bryder os om hos os selv“ czyli "przypisujemy innym ludziom te cechy, których nie znosimy u siebie samych". Kierując się tą teorią i sądząc po obfitości i soczystości opisu wszystkim możliwych wad twoich rodaków, masz szansę zostać rekordzistą co do cech których sam u siebie nie znosisz.
  Jedyna pociecha, że nie jesteś sam - anonimowy Anonymus dotrzymuje ci towarzystwa. No i macie jeszcze frisms: tekst o kundlach szczególnie ją poruszył i ucieszył. W grupie raźniej, nieprawdaż roga?
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2011, 19:32:28 wysłana przez Lato »

rafalk

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Lut 2011, 19:52:59 »
A  taki mur  przed  oknem  to kultura  czy  nie  ????? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spoleczne/ciag-dalszy-walki-o-mur/3932546

fotke mozna  powiekszyc  klikajac  na nia  ...wtedy  fajnie  widac   ;-)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #94 dnia: 09 Lut 2011, 20:07:09 »
Do rogi…i cytowanych rozważań Anonymusa...
                                               
Hmm....bardzo interesujące rozważania...anonimowego autorstwa. Tak ci się one spodobały, że sobie skopiowałeś i zachowałeś...no tak, wszyscy mamy różne zainteresowania.
Rozumiem, że wybrałeś ten tekst, ponieważ w szczególny sposób do ciebie przemawia. Może dlatego, że obrazuje on twoje własne dobrze ukryte strony osobowości?  W/g jednej z teorii psychologicznych, cytuję “ Vi tillægger andre mennesker de egenskaber, som vi ikke bryder os om hos os selv“ czyli "przypisujemy innym ludziom te cechy, których nie znosimy u siebie samych". Kierując się tą teorią i sądząc po obfitości i soczystości opisu wszystkim możliwych wad twoich rodaków, masz szansę zostać rekordzistą co do cech których sam u siebie nie znosisz.
  Jedyna pociecha, że nie jesteś sam - anonimowy Anonymus dotrzymuje ci towarzystwa. No i macie jeszcze frisms: tekst o kundlach szczególnie ją poruszył i ucieszył. W grupie raźniej, nieprawdaż roga?
Lato: bardzo ciekawa teoria psychologiczna. Jestem osoba bardzo praktyczna, raczek typu ”nørd”. Nie wiem dlaczego zarzucasz mi z gory, ze tekst Anonymusa bardzo mi sie spodobal - przeciwnie, co nie znaczy ze nie mozna go podac na Forum. A natknalem sie na ten tekst, przy sprzataniu" computera, poniewaz od dluzszego czasu, wiele osob pisalo do mnie, ze mam "zapchana" skrzynke emaila. Szukalem nawet porady tutaj na forum, jak to sie "czysci".

Ale nie mam absolutnie zamiaru sie tlumaczyc. Przy likwodowaniu miedzy innymi tego tekstu zwrocilem uwage, ze na na forum w innym watku - cos w rodzaju "w polskiej prasie o Danii" (nie pamietam ale znajde), byl zamieszczony link o bardzo podobnej wypowiedzi i to nie anonimowej, jakiegos chyba polskiego pisarza czy dziennikarza i dlatego zamiescilem Anonymusa aby uwidocznic, ze takie i podobne odczucia i obserwacje to nieodosobniony przypadek. A ze Anonymus stawia to jak sie mowi po dunsku "på kant" to juz inna sprawa i kazdy moze to sobie sam ocenic. Teraz znasz powod. Ponadto prosilem zeby sie do mnie nie zwracac w tej sprawie – bo poza jej zamieszczeniem nie identyfikuje sie z zawartoscia tekstu. Kazdy mogl i nadal moze wyrazic opinie na ten temat bez wieszania na mnie psow. Ale Tobie widocznie wiele brakuje do tego aby zamiast bezpodstawnie atakowac, napisac swoje wlasne zdanie krytyczne na temat zamieszczonego tekstu.

Ja mam na to swoje wlasne, bardziej zniuansowane spojrzenie i dlatego nie komentowalem, bo komentarz zbyteczny.

Bardzo ciekawe Twoje spostrzezenia wobec mojej osoby. Ja nie mialbym odwagi wypowiadac sie tak zdecydowanie o kims kogo w ogole nie znam i nigdy nie spotkalem ani nie zamienilem jednego slowa. To tez pewngo rodzaju kutura z Twojej strony – kultura dyskusji, dialogu – a raczej brak takowej.

Zaczynam sie zastanawiac, czy ten Anonymus (i inni), nie maja moze racji podkreslajac, ze cechy jakie podaje Anonymus dotycza nie tylko prostych ludzi, ale i w takim samym wymiarze, ludzi wyksztalconych, adwokacikow, i doktorkow i moze takich troche "self made psychologow".

Mylse, ze miales potrzeba otworzenia wentyla bezpiecenstwa i upuscic troche nagromadzonej zlosci. Dobrze, ze natrafila Ci sie okazja. Pozdrawiam i zycze spokojnego wieczoru. Roga 


Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Lut 2011, 20:14:05 »
RAFALK ,to bardzo porządny pies
zanim upier....oli cie w dupsko,uprzejmie cię o tym powiadomi na wstepie rozmowy  ;D ;D
,
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2011, 20:28:03 wysłana przez rey2000 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Lut 2011, 20:28:28 »
Lato:

Aby nie byc goloslownym, oto tekst linku do ktorego przeczytania odsylal "aarhusN" 03.02.2011.
Mysle, ze powinnienes napisac i opi......autora tekstu za ponizanie...aszczegolnie wszystkich ktorzy zalaczyli potem swoje komentarze.

Wystarczy spojrzeć na skwaszone miny ludzi na ulicy, przeczytać wpisy, jakie zostawiają na forach internetowych, lub przyjrzeć się ich reakcjom na sukces... oczywiście cudzy. Czy Polska to faktycznie ojczyzna małych, śmiesznych ludzi, którzy potrafią tylko narzekać?Charles Bukowski w wierszu zatytułowanym "The Genius of The Crowd" pisał, że w każdym człowieku jest wystarczająco dużo perfidii, nienawiści, przemocy i absurdu, by zasilić nimi dowolną armię. Dużo w tym prawdy, jednak polska zawiść jest szczególnie potężnym orężem - a wręcz naszym sztandarowym towarem eksportowym. Gdyby negatywne emocje mierzyć w dolarach, bylibyśmy krezusami po stokroć bogatszymi, niż arabscy szejkowie, ze swoją nędzną ropą...

Mylse, ze czas zakonczyc ta dyskusje. Ciekawt mecz w TV.





poloniainfo.dk

Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Lut 2011, 20:28:28 »

rafalk

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Lut 2011, 20:30:50 »
Pies  jak  pies  ale  ten mur  przed  oknem  sasiada  ...to trzeba miec  fantazje  :))

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #98 dnia: 09 Lut 2011, 20:44:33 »
Jeden pisze drugi wkleja trzeci sra ale nikt nie chce brać odpowiedzialności za to gówno

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #99 dnia: 09 Lut 2011, 20:52:06 »
Do Roga
Ty to chłopie to masz czas żeby ciągle siedzieć na tym forum i wypisywać swoje wywody, od których po prostu się nie dobrze robi.
Skoro masz taką wspaniałą rodzinę i przyjaciół jak piszesz  to nie żal ci czas na wieczne siedzenie na forum...:)!!!???
W nocy, po południu, rano ciągle się wymądrzasz!!
Uwierz mi że mądrym osobom nie zamydlisz oczu, i wystarczyło mi klika twoich postów żeby cie ocenić i poznać twoją osobowość.

Bardzo denerwujące jest to że jak ktoś cie krytykuje to nazywasz to atakowaniem, byciem agresywnym i gotowym na barykady. Kompletnie nie znosisz krytyki pod twoim adresem.
 Jak najbardziej popieram wypowiedź PANA LATO. Naprawdę cieszy że są jeszcze mądrzy ludzie na forum.

Napisałeś Roga że dałeś te  denne artykuły żeby "Kazdy mogl i nadal moze wyrazic opinie na ten temat bez wieszania na mnie psow. Ale Tobie widocznie wiele brakuje do tego aby zamiast bezpodstawnie atakowac, napisac swoje wlasne zdanie krytyczne na temat zamieszczonego tekstu"

Trzeba być naprawdę "strasznym inteligentem"  żeby wsadzić tutaj te artykuły i jeszcze chcieć dyskutować i wyrażać opinie na temat tak ohydnych artykułów. Dno i żenada!!
I mam prośbę do ciebie Roga że nie rozpisuj się  więcej na temat moich spraw i nie rób swoich smiesznych wywodów bo  napisałeś:

"Problem masz Ty. Niesposob nie zwrocic na to uwage, chociarz szczegolowo zapoznalem sie tylko z dwoma Twoimi postami. Na pewno masz wysokie ambicje i to bardzo dobrze, ale zapominasz o jednym, ze wszystko zabiera czas, czas, czas….. i niczego nie osiagniesz natychmiast.. Jestes niecierpliwa. Rowniez to ze podkreslasz przy kazdej okazji ze  w Polsce przez 30 lat stworzylas sobie network przyjaciol, znajomych, tez jest problemem. Jest ich ci brak i jest to sprawa powazna i trudna byc nagle zdaleka od tego wszystkiego co jes Ci bliskie, przynajmiej tak daleko, ze nia masz mozliwosci kontaktu na co dzien.Rozumie i wspolczuje, ale nie upowaznia to Ciebie do wrogosci, agresywnosci"

Przepraszam cie bardzo ale to ty jesteś złośliwym, zgryźliwym gościem tutaj!!!
Mi nie brakuje przyjaciół, byłam i jestem spełniona zawodowo. A wiesz po czym to widać??? A po tym że ja jestem na forum bardzo rzadko,  bo szkoda mi marnować czasu  i mam inne sprawy ambitniejsze  a ty ciągle tu jesteś.
 Rozumiem że twoja rodzina i przyjaciele są tak wspaniali że wypisywanie głupot na forum jest ważniejsze??Rozumiem... wszystko w tym temacie.
Współczuję tobie ze jest aż tak źle że musisz sie próbować dowartościowywać  w internecie!!Ale na szczęście grupka mądrzejszych od ciebie osób dawno cie rozgryzła.
Pozdrawiam serdecznie Pana Lato

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #100 dnia: 09 Lut 2011, 20:58:52 »
....Mi nie brakuje przyjaciół, byłam i jestem spełniona zawodowo. A wiesz po czym to widać??? A po tym że ja jestem na forum bardzo rzadko,  bo szkoda mi marnować czasu...

Chyba jednak troche za czesto tu bywa.

Tak tu zle, glupi ludzie, niespelnieni zawodowo i rodzinnie a jednak ciagle tu wraca...
Cos ja przyciaga? Pociaga? Czegos jednak bardzo brakuje, ze nie moze obejsc sie bez poloniainfo.dk?

Hm...ciekawe...

:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline halaso

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #101 dnia: 09 Lut 2011, 21:00:56 »
Prawda jest taka, że 20 lat temu gdy tacy jak on tu przyjeżdżali to mieli tu bardzo trudno. Kolega mi opowiadał jak początkiem lat 90tych jechali do Danii po kombajn. Reklamówka pieniędzy, a ich trzy razy cofali z granicy. Ale jak wjechali to dopabuse zrobiło się piekło. Duńczycy którzy poznawali że oni są z Polski środkowy palec im pokazywali, drogę zajeżdżali, śmieci na nich z samochodów wyrzucali.
I postaw się tu na miejscu takiej  frims. Przyjechała. Wyżywać się na niej zaczęli. To zaczęła udawać że ona to nie ona. I całe życie tak udaje. Już nawet nie wie kim jest. Dwulicowość. A wystarczyło postawić się parę razy.
I Ziemkiewicza w to nie mieszaj, bo nic nie zrozumiałaś. On by ci w ryj napluł.

Offline polka99

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #102 dnia: 09 Lut 2011, 21:10:04 »
ty masz 521 postów a ja 35!! wiec o co ci chodzi nie znasz się na liczbach? 35 jest ponad 15 razy mniejszą liczbą od 521!!
naprawdę przepraszam ale nie zamierzam tracić na rozmowę z pewnymi osobami tutaj, żenada i wstyd.
No ale cóż jeszcze raz powtórzę jak się nie robi nic w życiu ambitnego i jest się zakompleksionym  wiecznie to się pisze głupoty na forum i jest się wiecznie złośliwym do innych. Żegnam PA


[Posted on: 09 Lut 2011, 21:05:40]

 Data rejestracji @ae@  to 21 Sty 2010, 18:03:18. pół tysiąca postów napisałeś/aś przez rok czasu!!!!!To ciebie cos pociaga i przyciaga
Jesteś tak żenujący że aż mi cie szkoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

rafalk

  • Gość
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #103 dnia: 09 Lut 2011, 21:21:32 »
Prawda jest taka, że 20 lat temu gdy tacy jak on tu przyjeżdżali to mieli tu bardzo trudno. Kolega mi opowiadał jak początkiem lat 90tych jechali do Danii po kombajn. Reklamówka pieniędzy, a ich trzy razy cofali z granicy. Ale jak wjechali to dopabuse zrobiło się piekło. Duńczycy którzy poznawali że oni są z Polski środkowy palec im pokazywali, drogę zajeżdżali, śmieci na nich z samochodów wyrzucali.
I postaw się tu na miejscu takiej  frims. Przyjechała. Wyżywać się na niej zaczęli. To zaczęła udawać że ona to nie ona. I całe życie tak udaje. Już nawet nie wie kim jest. Dwulicowość. A wystarczyło postawić się parę razy.
I Ziemkiewicza w to nie mieszaj, bo nic nie zrozumiałaś. On by ci w ryj napluł.


Ja  jestem  tu od 1995  i  nigdy nie spotkalem  sie  z  takim zachowaniem  Dunczykow ...No  chyba  ze  od  1991  przez  te  4  lata  cos  sie nagle  zmienilo  ;D   Jestes pewna  ze  koledze  sie  cos  pod  wplywem  alkoholu nie pomieszalo ????

Jakos  nie  slyszalem  zeby  teraz  grupy  bezrobotnych  dunskich  murarzy polowaly na  polakow  pracujacych  za  50 koron  na  godzine !!!! Moze  zapytaj kolegi  jeszcze  raz :) Czasem  ci  ktorzy  przyjezdzaja grupami  sa  tak  nawaleni  na  promie  do  Gedser ze  nie bardzo  wiedza gdzie   i  do jakiego  kraju  jada .Widzialem  takich ktorzy Danii na  globusie  obok Irlandii szukali . No  w  sumie  tez  duzo wody wokol .
A  czym  sie  tutaj  stawiac  ???  Tzw. moralnoscia polsko -katolicka ??? No  thanks  >:(

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #104 dnia: 09 Lut 2011, 21:50:51 »
Do Roga
Ty to chłopie to masz czas żeby ciągle siedzieć na tym forum i wypisywać swoje wywody, od których po prostu się nie dobrze robi.
W nocy, po południu, rano ciągle się wymądrzasz!!
...
Współczuję tobie ze jest aż tak źle że musisz sie próbować dowartościowywać  w internecie!!Ale na szczęście grupka mądrzejszych od ciebie osób dawno cie rozgryzła.
No coz kazdy ma swoj kat widzenia. Ja akurat nie zauwazylam zeby Roga kogos obrazal. Nawet jak ma krytyczne uwagi to robi to bardzo taktownie-moim zdaniem.
Ty Polka99 jestes bardziej agresywna w swoich wypowiedziach.

poloniainfo.dk

Odp: Brak kultury
« Odpowiedź #104 dnia: 09 Lut 2011, 21:50:51 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7510
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6809
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6707
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4647
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6770
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987