poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: fotoradar a pozwolenie na auto  (Przeczytany 11824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Mar 2011, 11:34:23 »
pogłęb swoją wiedzę na temat mandatu w przypadku braku prawa jazdy a póki nie masz wykroczenia lub kontroli nikt o dokument się nie pyta.
Jak jeździsz na wrotkqch to czego się martwisz. Nie unoś się bo ci żyłka strzeli z niewiedzy.

[Posted on: 04 Mar 2011, 11:31:14]

OK,jeśli niefortunnie dostane tą kare 5000 za ich brak wiedzy na temat mojego prawka :) to czy moge się z tym udać na najblizszy posterunek? mieszkam kilka ulic od posterunku, więc móglbym im okazac moje prawko osobiscie,zamiast wysylac i czekac. W ogole to z tym idzie sie na Politi czy do skata? :)


5 kola jest za domniemany brak prawka.
wysyłasz ksero na Politi i temat wykasowany.

[Posted on: 04 Mar 2011, 11:32:37]

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Jesli przyjdzie do zapłaty to trzeba bedzie placic, za glupote sie placi niestety :) Najwazniejsze jest pozwolenie na auto,bo jak nie dostane to te 500 czy 1000 dkk za mandat bedzie niczym w porownaniu z kosztami kupna albo przerejestrowania auta na dunskie tablice  ::)

Vera, myślę ze wiedzą ze mam prawo jazdy,gdyż przy składaniu papierów na pozwolenie na auto,robili ksero prawka i dowodu rejestracyjnego,chyba ze Politi nie wspolpracuje ze SKATEM w takich sprawach w co wątpie, to wtedy mogą nie wiedziec ze mam prawko,ale skoro prowadze auto to z góry powinni założyć ze mam :)

Chociaż sam nie wiem, mam prawo jazdy juz prawie 10 lat i nigdy nie dostalem zadnego mandatu,nie wiem jaką machina urzędnicza funkcjonuje kiedy juz sie taki mandat dostanie,brak doswiadczenia w tej kwestii :D

skat jedno Policja drugie.

Przekona się o tym jak dostanie rachunek czy info zostało przekazane.



Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Mar 2011, 11:35:04 »
pogłęb swoją wiedzę na temat mandatu w przypadku braku prawa jazdy a póki nie masz wykroczenia lub kontroli nikt o dokument się nie pyta.
Jak jeździsz na wrotkqch to czego się martwisz. Nie unoś się bo ci żyłka strzeli z niewiedzy.

Tyle, że o PJ nikt bo nie będzie pytał, bo na zdjęciu mają tylko polski numer rejestracyjny. I dla nich równie dobrze może to być turysta przejazdem.
Coś ci umknęło podczas rozumowania, i teraz się miotasz... Piszesz, byleby pisać bajkopisarzu...

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Mar 2011, 11:38:24 »
OK, dzięki za odzew, widze że co osoba to inna teoria :D Ważne ze rozjaśniło mi to sytuację w jakimś stopniu,zobaczymy co będzie, czy przyjdzie mandat na mój "niezameldowany" adres czy też nie, a jeśli tak to czy będzie tylko za przekroczenie prędkości czy dodatkowo 5000 dkk za domniemany brak prawka, a w razie czego wiem co robić więc sytuacja nie taka zła jak sie wydawało.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Mar 2011, 13:05:55 »
Tyle, że o PJ nikt bo nie będzie pytał, bo na zdjęciu mają tylko polski numer rejestracyjny. I dla nich równie dobrze może to być turysta przejazdem.
Coś ci umknęło podczas rozumowania, i teraz się miotasz... Piszesz, byleby pisać bajkopisarzu...
widać zacząłeś pyskówkę i kontynuujesz. To jedno widać na czym się znasz.

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Mar 2011, 14:32:07 »
widać zacząłeś pyskówkę i kontynuujesz. To jedno widać na czym się znasz.

I co więcej? Mój profil psychologiczny też już określiłeś?

Offline Johny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Mar 2011, 15:34:34 »
Nie bardzo rozumiem co ma prawo jazdy do fotki z przekroczenia predkosci. Idac tym tropem mozna by sie obawiac mandatu za brak waznego przegladu, czy ubezpieczenia a moze Vera, natepne pare tysiecy za jazde w stanie wskazujacym ??? jak oczy sie za bardzo swieca na fotce?
Zastanawiam sie, ze nikt nie odniosl sie do jazdy na polskich blachach w okresie oczekiwania na pozwolenie. Ja bym sie glownie tego obawial a nie czy dostane mandat za brak prawka skoro takowe posiadam. Z tego co wiem  to do czasu pozytywnej odpowiedzi ze Skatu nie powinno sie jezdzic. Zdaje sobie oczywiscie sprawe z tego, ze lepiej byc zatrzymanym przez Politi z papierkiem ze sie oczekuje na pozwolenie, niz bez takowego.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Mar 2011, 15:41:20 »
W numerze rejestracyjnym jest zapisane przegląd i ubezpieczenie , taka sama zasada jak w Wilskiej Brytanii .

poloniainfo.dk

Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Mar 2011, 15:41:20 »

Offline Johny

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Mar 2011, 15:44:35 »
Wiem, ale mowimy o Samochodzie na polskich numerach rejestracyjnych.

Offline Zurich

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Mar 2011, 18:26:05 »
Tu jest adekwatny link.Moze ktos bardziej kumaty przetlumaczy.Mysle ze to odpowie w 100 % pytajacemu.

http://nyhederne-dyn.tv2.dk/article.php/id-37732099:udenlandske-billister-undg%C3%A5r-b%C3%B8der.html?forside

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Mar 2011, 18:36:08 »
Przy składaniu podania o pozwolenie na auto Pan z okienka zrobił ksero podania, podbił pieczątką skatowską i powiedział ze to na wypadek kontroli, można pokazać panu policjantowi na dowód ze auto zostało zgłoszone do skata i oczekuję na odpowiedź i to powinno wystarczyć. Natomiast za żadne skarby nie mogę jeździć tym autem w przypadku odpowiedzi negatywnej. Myślę że Pan pracujący w skacie i przyjmujący te podanie wie o czym mówi i nie robi sobie żartów, więc czuję sie bezpiecznie jeżdząc autem na polskich tablicach w okresie oczekiwania na odpowiedź.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Mar 2011, 18:45:49 »
Obcokrajowcy nie placa grzywny, chociaz zlapal ich radar.
Tak pisze Jyllands-Postem.
5.558 zagranicznych kabusewcow uniknelo grzywny, mimo ze zostali zfotografowani. A to dlatego, ze poicja wyrzuca poprostu te grzywny do kosza od smieci, chyba ze dotycza osob z krajow skandynawskich. Przewodniczacy Komisji Ruchu, Karsten Nonbo jest zaskoczony. Nie chce zaakceptowac tego, ze zagraniczni kabusewcy przekraczajacy przepisy i nie placa grzywny. Dlatego zwroci sie z ta sprawa do ministra sprawiedliwosci. Policja ma mozliwosci sciagania grzywny w innych krajach jak np. Polska, Estonia, Niemcy. Problem w tym, ze policja nie ma resursow i musi priorytowac swoja prace. Dziwi sie on (Karsten Nonbo) ze wspolpraca Unii nie funkcjonuje.
To tak w skrocie, reszta ni jest taka wazna.


[Posted on: 04 Mar 2011, 18:40:32]

Przy składaniu podania o pozwolenie na auto Pan z okienka zrobił ksero podania, podbił pieczątką skatowską i powiedział ze to na wypadek kontroli, można pokazać panu policjantowi na dowód ze auto zostało zgłoszone do skata i oczekuję na odpowiedź i to powinno wystarczyć. Natomiast za żadne skarby nie mogę jeździć tym autem w przypadku odpowiedzi negatywnej. Myślę że Pan pracujący w skacie i przyjmujący te podanie wie o czym mówi i nie robi sobie żartów, więc czuję sie bezpiecznie jeżdząc autem na polskich tablicach w okresie oczekiwania na odpowiedź.

Nie chcialbym podwazac kompetencji Pana z okienka. Wielokrotnie pisalem o kompetencjach urzedniukow Skatu. Pisalem kilkakrotnie, ze np. nigdy nie chidze do "pan z okienka" odnosnie spraw podatkowych, poniwaz w wiekszosci dostaje niewalsciwe informacje, ktore nic tych pan niekosztuje, poniwaz sa "na gebe". Te same informacje, udzielane przez te panie, po zwroceniu sie do osoby kompetentnej (zazwyczaj na zapleczu) zostaja "odwrocone". A le dobrze ze masz taka odowiedz. Nie znam dokladnie tego przepisu. Tryghed - to dobra rzecz. Pozdrawiam i szerokiej drogi .  PS. informacje jaka ja posiadam, to ze samochod moze stac sobie na parkingu do chwili uzyskania pozwolenia, a najlepiej za szybe wlozyc to pisemko o wniosku, tak aby politi czasem nie zabrala samochodu.

ReFormer

  • Gość
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Mar 2011, 18:47:37 »
MichaU - przeciez wystarczy przeanalizowac ... "pozwolenie" = mozna jezdzic ... Ty pozwolenia nie masz. A w Danii jest tak, ze jeden urzednik mowi jedno ... a drugi cos innego :-/ A szczegolnie nalezy uwazac, jesli chodzi o 2 odrebne instytucje.

Offline lolek103

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Mar 2011, 03:24:36 »
hi piec lat lezy w pc politi a moze i jeszcze dluzej

poloniainfo.dk

Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Mar 2011, 03:24:36 »

 

Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13633
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5743
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76776
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6
Auto

Zaczęty przez AutoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4462
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2008, 23:17:09
wysłana przez vera
Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem

Zaczęty przez MarcinJ25Dział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14779
Ostatnia wiadomość 19 Maj 2010, 15:56:29
wysłana przez bater