poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: fotoradar a pozwolenie na auto  (Przeczytany 11824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
fotoradar a pozwolenie na auto
« dnia: 03 Mar 2011, 15:18:33 »
Witam, czekam na decyzje w sprawie pozwolenia na polskie tablice, wniosek złozylem tydzien temu, a dzisiaj niestety w Kopenchadze zlapal mnie fotoradar na przekroczeniu predkosci mniej wiecej o jakies 10 km/h. Czy to ma wpływ na decyzje w sprawie pozwolenia na auto na polskich tablicach? Czy skat w jakis sposob uzyskuje informacje o wykroczeniach drogowych zanim podejmie decyzje w sprawie tablic, czy moze Politi sama wysyla informacje do skata o wykroczeniu? Kto ściąga należność za wykroczenie: SKAT czy Politi?
Druga sprawa. Pracuję w Danii przez Vikar i mieszkam prawie rok ale nie mam żółtej karty i zameldowania, dopabuse bede to zalatwial w niedalekiej przyszlosci. w jaki sposob mandat moze do mnie dotrzec? Dodam tylko ze w kontrakcie i wszelkich dokumentach składanych w SKACIE i we wniosku o pozwolenie na auto podalem moj faktyczny adres zamieszkania, tyle tylko ze nie jestem tu oficjalnie zameldowany. Czy mandat przyjdzie do mnie pocztą czy raczej nie musze sie go spodziewac? Jaka kwota wchodzi w grę przy ograniczeniu  do 50km/h i przekroczeniu o 10km/h?
Pozdrawiam

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Mar 2011, 16:11:19 »
1000 do wyjęcia.
 a jak nie masz zameldowania to dostaniesz + 5000 na górkę za brak prawa jazdy .

Offline amager30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +1/-0
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Mar 2011, 16:30:55 »
jeżeli jechałeś o 10 km na godzinę za dużo dostaniesz 500 dkk

tutaj jest narzędzie do obliczania
http://www.fiduusen.dk/?dokument=http://www.fiduusen.dk/auto/fartkontrol-kalkulator.asp

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Mar 2011, 16:34:28 »
1000 do wyjęcia.
 a jak nie masz zameldowania to dostaniesz + 5000 na górkę za brak prawa jazdy .

amager30 dzieki za odpowiedz. Vera wyjaśnij mi proszę co ma brak zameldowania do prawa jazdy? Jakbym nie miał prawa jazdy to bym nie jeździł autem. Chyba że czegoś nie rozumiem, albo robisz sobie ze mnie żarty:) Zameldowanie zgłoszę do komuny jak tylko spotkam się z osobą od której wynajmuję mieszkanie, w tym samym czasie złożę wniosek o zółtą karte, a jeśli chodzi o zameldowanie w Polsce to mam od urodzenia :P
« Ostatnia zmiana: 03 Mar 2011, 16:55:27 wysłana przez MichaU »

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Mar 2011, 17:19:49 »
1000 do wyjęcia.
 a jak nie masz zameldowania to dostaniesz + 5000 na górkę za brak prawa jazdy .
W pisaniu bajek to juz nawet H.C.Andersena przebijasz...

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Mar 2011, 18:04:46 »
Przyłapali, płacić trzeba (tragedii nie ma, nie zedrą ze mnie dorobku życia za 10km/h ponad norme :P ),więc pomijając kwestię pieniędzy, ktoś orientuje się czy to będzie miało wpływ na decyzję w sprawie pozwolenia na auto z obcymi tablicami?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Mar 2011, 18:59:27 »
 Ostatnio słuchałem audycji radiowej w której mówili o tym że mandaty z radarów stacjonarnych nie są egzekwowane w przypadku aut na zagranicznych rejestracjach to też zalegają foty z całej europy oczywiście turystów może cie znajdą bo zgłosiłeś auto do skat ale jeśli nie jesteś zameldowany to nie powinno mieć żadnego znaczenia co do decyzji

poloniainfo.dk

Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Mar 2011, 18:59:27 »

Offline robert73

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +0/-0
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Mar 2011, 22:42:58 »
nic sie nie masz co oobawiać, możliwe że nic nie dostaniesz do Polski,z pozwoleniem na auto nie ma fotoradar nic wspólnego a kara za  10 km to max 500 kilka koron, a jeslie dostaniesz cos do Polski to bedziesz musiał odesłać im kopie prawa jazdy i bodajże kopie jakiegoś innego dokumentu ze zdjeciem, wiec spokojnie nie ma co przeżywać:)

Offline lolek103

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Mar 2011, 08:37:32 »
witam mandat to jedno a pozwolenia czy meldunek to inna bajka wiec mozesz poczekac z zaplata jezeli przyjdzie mandat na nowy twoj adres to sie nie przejmoj zawsze mozesz to rozbic na raty

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Mar 2011, 09:50:07 »
nic sie nie masz co oobawiać, możliwe że nic nie dostaniesz do Polski,z pozwoleniem na auto nie ma fotoradar nic wspólnego a kara za  10 km to max 500 kilka koron, a jeslie dostaniesz cos do Polski to bedziesz musiał odesłać im kopie prawa jazdy i bodajże kopie jakiegoś innego dokumentu ze zdjeciem, wiec spokojnie nie ma co przeżywać:)
10km powyżej to o jeden kilometr więcej i wchodzi w kwotę 1000dkk

[Posted on: 04 Mar 2011, 09:45:19]

W pisaniu bajek to juz nawet H.C.Andersena przebijasz...
nie jest zameldowany wiec nie wiedzą ze posiada prawo jazdy. Może się spodziewać dodatkowej kary 5000. Jezeli jednak przedstawi ze ma prawo jazdy kwota zostanie anulowana.

Co do twojego komentarza to wiedza i komentarz są na niskim poziomie osobowość pewnie też.


[Posted on: 04 Mar 2011, 09:48:18]

innym tematem jest adres Polski a innym adres podany u pracodawcy. W zależności od tego co jest w kwitach mandat może być lub i nie.

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Mar 2011, 09:50:22 »
Dzieki wszystkim za odpowiedz. Jesli przyjdzie do zapłaty to trzeba bedzie placic, za glupote sie placi niestety :) Najwazniejsze jest pozwolenie na auto,bo jak nie dostane to te 500 czy 1000 dkk za mandat bedzie niczym w porownaniu z kosztami kupna albo przerejestrowania auta na dunskie tablice  ::)

Vera, myślę ze wiedzą ze mam prawo jazdy,gdyż przy składaniu papierów na pozwolenie na auto,robili ksero prawka i dowodu rejestracyjnego,chyba ze Politi nie wspolpracuje ze SKATEM w takich sprawach w co wątpie, to wtedy mogą nie wiedziec ze mam prawko,ale skoro prowadze auto to z góry powinni założyć ze mam :)

Chociaż sam nie wiem, mam prawo jazdy juz prawie 10 lat i nigdy nie dostalem zadnego mandatu,nie wiem jaką machina urzędnicza funkcjonuje kiedy juz sie taki mandat dostanie,brak doswiadczenia w tej kwestii :D

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Mar 2011, 09:53:33 »
Dzieki wszystkim za odpowiedz. Jesli przyjdzie do zapłaty to trzeba bedzie placic, za glupote sie placi niestety :) Najwazniejsze jest pozwolenie na auto,bo jak nie dostane to te 500 czy 1000 dkk za mandat bedzie niczym w porownaniu z kosztami kupna albo przerejestrowania auta na dunskie tablice  ::)

najważniejsze ze punktu nie dostaniesz.
wyslesz kopie prawa jazdy i otrzymasz nowy rachunek, tragedii nie ma. hans chodzi pieszo więc jego nie słuchaj.

Offline lolek103

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Mar 2011, 10:42:50 »
hej michau nie badz rura i nie pekaj ten kraj jest tak piekny i jezeli cos zalegasz i chcesz placic /raty gotowka /to nie masz problemow

Offline MichaU

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Mar 2011, 11:18:06 »
OK,jeśli niefortunnie dostane tą kare 5000 za ich brak wiedzy na temat mojego prawka :) to czy moge się z tym udać na najblizszy posterunek? mieszkam kilka ulic od posterunku, więc móglbym im okazac moje prawko osobiscie,zamiast wysylac i czekac. W ogole to z tym idzie sie na Politi czy do skata? :)

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Mar 2011, 11:27:49 »
nie jest zameldowany wiec nie wiedzą ze posiada prawo jazdy. Może się spodziewać dodatkowej kary 5000. Jezeli jednak przedstawi ze ma prawo jazdy kwota zostanie anulowana.

Co do twojego komentarza to wiedza i komentarz są na niskim poziomie osobowość pewnie też.

Taaa... teoretyzuj sobie dalej, a ja będę się opierał na swojej wiedzy i doświadczeniu...

Robią zdjęcie auta za nieduńskich blachach. W obecnej chwili takie zdjęcie idzie do kosza, ze względu na to, że Politi nie ściga takich aut: http://stiften.dk/politik/udenlandske-billister-slipper-for-fartboede

Ale ten kosz nie oznacza, że w przyszłości ktoś do niego może zajrzeć. Jest możliwość, że kiedyś do nich wrócą, szczególnie, że mają możliwość wysyłania do PL: "Politiet har mulighed for at sende bødeopkrævninger til fartsyndere fra blandt andre Polen, Estland og Tyskland, men det sker ikke, fordi de er tvunget til at prioritere".
Albo ktoś w Politi wpadnie na pomysł sprawdzania bazy danych SKATu, lub SKAT zwróci się do Politi. Zależy co kto będzie chciał.

[Posted on: 04 Mar 2011, 11:27:14]

najważniejsze ze punktu nie dostaniesz.
wyslesz kopie prawa jazdy i otrzymasz nowy rachunek, tragedii nie ma. hans chodzi pieszo więc jego nie słuchaj.

Mylisz się, jeżdżę na wrotkach...

poloniainfo.dk

Odp: fotoradar a pozwolenie na auto
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Mar 2011, 11:27:49 »

 

Jakie auto problem co i jak?

Zaczęty przez radekm-r1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13633
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:28:22
wysłana przez charly
Auto z Danii - kompletna porada

Zaczęty przez Dawid93Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5742
Ostatnia wiadomość 12 Gru 2017, 21:19:57
wysłana przez Dawid93
Jak w Danii DOBRZE kupić auto?

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 76746
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2009, 10:47:03
wysłana przez jaclaw6
Auto

Zaczęty przez AutoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4462
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2008, 23:17:09
wysłana przez vera
Zabrali mi auto w czwartek przed długim weekendem

Zaczęty przez MarcinJ25Dział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14779
Ostatnia wiadomość 19 Maj 2010, 15:56:29
wysłana przez bater