poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Ankieta

co mam zrobić

pomoc
2 (100%)
pomoc
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Autor Wątek: Zostałem oszukany  (Przeczytany 14350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirosław

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Zostałem oszukany
« dnia: 08 Mar 2011, 13:49:31 »
Witam zostałem oszukany ,a mianowicie firma Skare ,majster Gregers kazał przyjechac mi do pracy i tak też zrobiłem ,wydałem wszystkie oszczędności na podróż i po przybyciu na miejsce i wstawienie sie w firmie oznajmił mi że mam przyjść w poniedziałek do pracy i też tak uczyniłem po pżyjściu w poniedziałek powiedział mi iz pracy nie ma ,nie wiem czy tak można wykiwac kogokolwiek ,powiedział iż mam jechac do domu ,pytanie jest jedno za co mam jechac jak ja wszystko wydałem co miałem aby tu dotrzeć i pracowac .prosze powiedzcie co robic teraz.?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Mar 2011, 14:03:44 »
No, wspolczuje ci, za duzo mozliwosci nie masz.Musisz z nim porozmawiac i poprosic o bilet do domu bo jestes tutaj bez grosza i znajomych w przeciwnym razie zwrocisz sie do lokalnej tv czy gazety i rozpoczniesz strajk glodowy z afiszem przed jego firma.
Mozesz sie tez udac do socjalu (borgerservice) i zapytac czy moga ci w jakis sposob pomoc.Nie wiem jakimi jezykami i jak dobrze wladasz; pracodawca zawsze moze zwalic wine na twoje klopoty jezykowe. Powodzenia!

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Mar 2011, 14:04:37 »
To bardzo przykra sytuacja. Domyslam sie, ze nie miales podpisanego kontaktu czy wynajetego wczesniej mieszkania i wszystko bylo tylko uzgodnione slownie. Trudno jest w tej sytuacji doradzic cos sensownego. Chyba nie pozostaje nic innego jak znalezc kogos kto jedzie do Polski i moglby cie podwiezc za niewielka oplata. Sporo takich ogloszen jest w dziale Transport. 

Offline andrewgol103

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Mar 2011, 14:07:49 »
Witam,zabralbym Cie do Polski ale jade dopabuse za 2,3 tyg. masz dostep do neta wiec napisz ogloszenie,czy nie zabralby Cie ktos  do PL,mysle ktos zrozumie twoja sytuacje,gdzie teraz mieszkasz,za co zyjesz?


[Posted on: 08 Mar 2011, 14:05:14]

Zapomnialem dodac,poszukaj w dziale dam prace moze cos znajdziesz

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Mar 2011, 14:12:14 »
Uwazam jednak, ze autor powinien skonfrontowac pracodawce w ten czy inny sposob, nawet zwiazki zawodowe byc moze bylyby zainteresowane, idealna propagandowa dla nich sprawa.

Offline mirosław

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Mar 2011, 14:16:27 »
wielkie dzięki wszystkim za otuchę ja tu przyjechałem autem i teraz musiał bym zarobić coś aby mieć na paliwo nigdy bym sie nie spodziewał że można tak człowieka wykiwać mieszkam w miejscowości Store Andst ale jak długo tu będę mógł tu być to nie wiem bo właściciel przyjdzie po opłatę ,mam mozliwości wykonania komuś tattoo gdyż mam tez sprzęt sterylny do tego ,

[Posted on: 08 Mar 2011, 14:13:24]

a w jaki sposób mogę porozmawiac z związkami zawodowymi ,ja złożyłem papiery juz w tej firmie Skare i podpisałem jakieś umowy ale nic w zamian nie dostałem do ręki

Baumi

  • Gość
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Mar 2011, 14:19:38 »
A nie pomyslales co by sie stalo gdybys mial na trasie klopoty (stluczka / zepsuty samochod / itp)? Nie zabezpieczyles się w zaden sposob na wlasnie taki wypadek? Poza tym przyjezdzajac tutajk do pracy musiales zdawac sobie sprawe z dunskich cen oraz tego, że pierwszą wypłatę dostaniesz dopabuse po jakims czasie (prawdopodobnie miesiac), wiec musisz za cos zyc przez ten czas...

Jeśli nie brales takich opcji pod uwagę to moim zdaniem postapiles bardzo lekkomyślnie. Zastanów się czy mozesz sie zwrocic do rodziny / znajomych żeby przesłali Ci jakies pieniadze na konto, badz masz możliwość pobrania kredytu online w swoim banku... tak czy owak bez żadnych pieniedzy ciezko widzę Twoją sytuację tutaj.

P.S. O co chodzi z tą ankietą? :D

poloniainfo.dk

Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Mar 2011, 14:19:38 »

Offline mirosław

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Mar 2011, 14:26:23 »
jadąc tu do pracy zabrałem żywność która starczyć mi powinna starczyć mi do 1 wypłaty którą miałem mieć po 2 tygodniach ,ta praca miała być na 100 ,a okazało sie inaczej .

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Mar 2011, 14:37:54 »
złożyłem papiery juz w tej firmie Skare i podpisałem jakieś umowy ale nic w zamian nie dostałem do ręki
Więc musisz udać się do nich po kopie tych dokumentów.

varszafiak

  • Gość
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Mar 2011, 14:45:00 »
dzisiaj bylo ogloszenie "przyjme do roznoszenia gazet" taka prace latwo dostac.. wiec napisz tam najgorszy okres przetrzymasz a pozniej (czt. na wiosne) pewnie cos znajdziesz.  Jestes mobilny wiec miejsce pracy chyba nie gra roli

Offline mirosław

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Mar 2011, 14:52:31 »
odpowiedziałem na wszystkie prawie ogłoszenia które były ,rodzaj pracy nie gra roli obojętnie jaka ale praca

Offline jservicebest

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Mar 2012, 19:59:49 »
jesli umiesz robic tatuaze to w kolding jest studio... wiem, ze tam pracuje Polak moze warto sie  tam przejechac :)pozdrawiam

jens

  • Gość
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Mar 2012, 21:45:36 »
A nie pomyslales co by sie stalo gdybys mial na trasie klopoty (stluczka / zepsuty samochod / itp)? Nie zabezpieczyles się w zaden sposob na wlasnie taki wypadek? Poza tym przyjezdzajac tutajk do pracy musiales zdawac sobie sprawe z dunskich cen oraz tego, że pierwszą wypłatę dostaniesz dopabuse po jakims czasie (prawdopodobnie miesiac), wiec musisz za cos zyc przez ten czas...

Jeśli nie brales takich opcji pod uwagę to moim zdaniem postapiles bardzo lekkomyślnie. Zastanów się czy mozesz sie zwrocic do rodziny / znajomych żeby przesłali Ci jakies pieniadze na konto, badz masz możliwość pobrania kredytu online w swoim banku... tak czy owak bez żadnych pieniedzy ciezko widzę Twoją sytuację tutaj.

P.S. O co chodzi z tą ankietą? :D
nie jest tak do konca .w Polsce ludziom sie nie przelewa .niektorzy za pozyczone pieniazki tu przyjezdzaja

Offline Rycerzyk111

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Mar 2012, 11:56:34 »
Zaaplikuj też do agencji pracy tymczasowej-może się zdarzyć, że odezwą się od razu do Ciebie więc już coś się będzie działo a w takich agencjach najczęściej płacą co 2 tygodnie

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Mar 2012, 14:23:00 »
nie jest tak do konca .w Polsce ludziom sie nie przelewa .niektorzy za pozyczone pieniazki tu przyjezdzaja

Tutaj tez sie ludziom nie przelewa, zarowno osobom przyjezdrzajacym za praca jak i wielu dunczykom, tylko ze dunczycy sa "ydmyg" i z tym sie nie afiszuja, nie pisza na forach jak malo zarabiaja i w jakiej sa sytuacji ekonomicznej. Sa kowalami swojego losu i probuja sobie dawac rade jak najlepiej potrafia. Szczegolnie ci, korzy maja zwykle podrzedne prace i nie na wiele ich stac, czesto na niewiele wiecej niz naszych rodakow tutaj pracujacych.

poloniainfo.dk

Odp: Zostałem oszukany
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Mar 2012, 14:23:00 »

 

następny oszukany

Zaczęty przez mawiDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10587
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2007, 20:24:39
wysłana przez Plant56
oszukany przez agencje mieszkaniowa lejerbo

Zaczęty przez przewalonyDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6639
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2009, 23:11:09
wysłana przez Katarynka
Oszukany przez pośrednika polandforest

Zaczęty przez oszukanywdaniiDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3914
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2014, 14:21:46
wysłana przez Firma
Prosze o pomoc - zostalem oszukany ...

Zaczęty przez matiasDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4185
Ostatnia wiadomość 13 Kwi 2007, 08:54:50
wysłana przez matias
oszukany przez pracodawcę-co robić?

Zaczęty przez oszukany przez pracodawcęDział Pomoc!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8402
Ostatnia wiadomość 20 Wrz 2009, 22:08:26
wysłana przez maria72