poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: a-kasse ,jobcenter,a nauka  (Przeczytany 6527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia1234

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
a-kasse ,jobcenter,a nauka
« dnia: 09 Mar 2011, 19:57:10 »
Jestem na a-kasse.Po nowym roku udałam się do jobcenter ,żeby zapisac się do szkoły.Tam skabusewano mnie do Pani,zajmujacej się bezrobotnymi.Jednakze na spotkanie z nią musiałam czekac.W międzyczasie dostałam wezwanie do a-kasse gdzie przyznano mi prawo do nauki duńskiego przez 20 godz.w tyg.Po paru dniach miałam spotkanie w jobcenter gdzie poinformowano mnie,iż żadnych planów mi nie zrobia,że do szkoły nie muszę chodzic bo skoro wcześniej dawałam sobie radę z j.ang.to teraz też!Kiedy jednak powiedziałam,że a-kasse też chce abym się uczyła i to w szkole dziennej.A kiedy znajdę pracę,mam się przenieśc na wieczorowa.W ogóle byłam zdziwiona podejsciem tej Pani,gdyż słyszałam,że jobcenter pomaga w nauce i robią plany poszukiwania pracy.A u mnie nic takiego nie było!Wczoraj miałam spotkanie w szkole i wysłano mnie na wieczorową naukę gdyż dostali takie wytyczne z jobcenter!Dzwoniłam do związków i powiedziano mi,że dopóki nie znajdę pracy to mogę chodzic na dzień.Dlaczego wiec jobcenter robi mi problemy?Gdzie mogę ewentualnie odwołac się i złożyc skargę na urzędnika?Bo,sumujac,sposób,w jaki kobieta odnosiła się do mnie,pozostawiał wiele do życzenia!A ja przecież nie żebram o kontanhjaelp,płacę wysokie podatki i etc!Dziękuję z góry za pomoc.

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: a-kasse ,jobcenter,a nauka
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2011, 01:25:04 »
Poczytaj sobie na Swojej stronie A-kasse jakie masz prawa w tym 2-letnim okresie, kiedy dostajesz dagpenge. I w jakim okresie aktywowania jestes, tzn. jak dlugo dostajesz "pieniadze zwiazkowe".

W tym najpierwszym okresie aktywowania masz prawo tylko do 6 tygodni kursu, ktory mozesz sama sobie wybrac, ale A-kasse musi dag Ci glejt na to.

Wszystkie inne kursy sa przyznawane, jezeli potencjalny pracodawca zagwarantuje, ze tego wymagaja Twoje kvalifikacje zawodowe.
jezeli do tej pory funkcjonowalas z angielskim na rynku pracy, nie ma podstaw do oplacania nauki dunskiego.

A-kassa nie jest instytucja charytatywna.

[Posted on: 10 Mar 2011, 01:00:31]

Dodatek - zamiast sie wyszczerzac, pojdz do tego Swojegu oddzialu A-kasse z jakims kwiatkiem i podziekuj im za to, ze dali Ci mozliwosc darmowej szkoly wieczorowej. To wiecej, niz przepisy obliguja. Masz duzo szczescia.

Badz przygotowana na rychly aktivering z JobCenter.

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: a-kasse ,jobcenter,a nauka
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2011, 18:32:40 »
Znajdź maila do szefa jobcenter i poproś o zmianę osoby, która się tobą zajmuje, np. z powodu "interpersonelle problemer". Wydaje mi się, że każdy ma prawo przynajmniej wnioskować o coś takiego. Może były już na nią skargi i będą chcieli wiedzieć coś więcej, a może po prostu przydzielą kogoś innego.
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: a-kasse ,jobcenter,a nauka
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2011, 22:35:27 »
Masz kopie swojego Jobplanen? Powinien byc ulozony w czasie pierwszego spotkania w A-kassie i Jobcenter. 

Offline asia1234

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: a-kasse ,jobcenter,a nauka
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Mar 2011, 11:55:15 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Do Hildegardy-wiem,że a-kasse to nie jest instytucja charytatywna ale wczoraj byłam znów u nich i znowu powiedzieli,że mam prawo do 20 g.nauki!Ja płaciłam przez długi czas i chyba mam prawo oczekiwac pomocy.To nie jest pomoc za darmo!
Niestety,w Jobcenter nie zrobili mi żadnych planów i moja Pani z a-kasse ma interweniowac.

poloniainfo.dk

Odp: a-kasse ,jobcenter,a nauka
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Mar 2011, 11:55:15 »

 

UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15726
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14486
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja
A-kasse - naliczanie godzin

Zaczęty przez kittyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4715
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2014, 20:40:49
wysłana przez kitty
A-kasse 2014

Zaczęty przez Polak WyjatkowyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6634
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2013, 23:43:15
wysłana przez Polak Wyjatkowy
Szkoła, A-kasse, wykształcenie, problemy

Zaczęty przez michal234Dział Edukacja

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11329
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 21:14:51
wysłana przez andyandy