poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: oszustwo pracodawcy  (Przeczytany 4025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poloniabyt

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
oszustwo pracodawcy
« dnia: 22 Mar 2011, 15:55:19 »
Postanowiłem zrezygnować z pracy w Dense ponieważ pracodawca oszukuje na zarobkach, nie płci nadgodzin, które cały czas wypracowuje. Tak od czerwca 2010r. Pojechałem do SKAT żeby rozliczyc podatek i okazało się że moje zarobki tam są podawane ponad 21 tys koron a na kontrakcie mam 18,500dk. Okazało się że w komunie nie jestem zarejestrowany. W efekcie powiedziano mi że moge odliczyć przyjazdy do polski i nic więcej. Akurat pokryje to kwotę jaką mam do zapłacenia podatku w dani. Jak to możliwe skoro odciągano mi  podatku prawie 40% z pensji. Gdzie mogę znaleźć pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Mam dokumenty potwierdzające moje rzeczywiste zarobki.W SKAT powiedziano mi że nic nie moge zrobić. Jestem rozczarowany bo pracowałem po 14 godzin i zostałem oszukany w kraju niby cywilizowanym.
Musze wracac do polski bo w efekcie moje zarobki , utrzymanie w dani, mieszkanie, opłaty, wyżywienie przekraczają moje możliwość. Dobił mnie ten podatek.  Czy istnieje jakaś możliwość załatwienia sprawy podatku żebym nie musiał tam jeszcze zwracać około 20 tyś dk Jak na ironię zostałem zastępca szefa kuchni- oczywiście przy tej samej stawce caffe chyba największej w Odense.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oszustwo pracodawcy
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Mar 2011, 16:16:49 »
Sadze, ze tylko tutejszy profesor Roga moze ci pomoc, ale musisz sie spieszyc, bo on wkrotce bedzie kanonizowany i bedziesz musial sie kontaktowac przez Watykan, co moze byc dosc klopotliwe :)

varszafiak

  • Gość
Odp: oszustwo pracodawcy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Mar 2011, 16:28:37 »
hej
 ta roznica pomiedzy 18 500   a  21 000  to moze te twoje nadgodziny, poza tym co miesiac otrzymujesz paski wyplat wiec chyba wiesz ile zarabiasz i jakie podatki zostaly odciagniete od twojej pensji. Zupelnie nie rozumiem dlaczego uwazasz ze podatki okolo 40% sa zle obliczone (to standard w Danii).
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2011, 17:17:50 wysłana przez varszafiak »

Offline poloniabyt

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: oszustwo pracodawcy
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Mar 2011, 16:42:26 »
hej
 ta roznica pomiedzy 18 500   a  21 000  to te twoje nadgodziny, poza tym co miesiac otrzymujesz paski wyplat wiec chyba wiesz ile zarabiasz i jakie podatki zostaly odciagniete od twojej pensji. Zupelnie nie rozumiem dlaczego uwazasz ze podatki okolo 40% sa zle obliczone (to standard w Danii).

hej
 ta roznica pomiedzy 18 500   a  21 000  to te twoje nadgodziny, poza tym co miesiac otrzymujesz paski wyplat wiec chyba wiesz ile zarabiasz i jakie podatki zostaly odciagniete od twojej pensji. Zupelnie nie rozumiem dlaczego uwazasz ze podatki okolo 40% sa zle obliczone (to standard w Danii).


znam podatki w danii i nie buntuję sie ale dlaczego na kontrakcie mam mniejsze pieniadze niż powiedziano mi w skat , a jeżeli chodzi o nadgodziny to tylko słyszałem że szef nie ma kasy żeby je zapłacić. Nie mam na paskach żadnych nadgodzin zapłaconych. Przeraziło mnie to że miałem normalne podatki odprowadzone a dzisiaj w skacie odliczyli mi przyjazdy do polski i co pokryje ponad 20 tys dk które mam jeszcze dopłacic do podatku. Może mógłby to ktoś rzetelnie rozliczyć?

varszafiak

  • Gość
Odp: oszustwo pracodawcy
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Mar 2011, 17:26:45 »
to juz problem z twoja poprzdnia skatkarta, byla zle wyliczona ...niestety tylko ty za nia odpowiadasz.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oszustwo pracodawcy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Mar 2011, 00:16:37 »
Moze i nie jest tak alkiem jak napisano/zapytano. Prawie wszystkie sprawy przdstawiwane tutaj okacuja sie o 180 stopni odwrocone jak zapoznaje sie z faktami i pismami, rozliczeniami itp.  ze Skatu. Podejrzewam, ze jest mowa o 2 rodzajy zarobkach. Moze sie myle, ale mialem przypadki i to wiele, gdzie podatnik uwazal ze zarobil tyle a Skat na podstawie info odpracodawcy uwazal ze bylo inaczej. Chodzilo o dochod brutto, dochod z AM- bidrag i dochod po odliczeniu AM.  Poza tym wszyskie informacje jakie przekazal pracodawca o zarobkach, odprowadzonym podatku itp. znajdziesz w teczce podatkowej i mona sprawdzic z kwiem wyplaty w ostatnim miesiacu 2010 pod År til dato (laczne dane za rok podatkowyu).

Musze sie spieszyc i troche pospac bo jutro lece wlasnie do Wloch (moze o Watykan zachacze).

poloniainfo.dk

Odp: oszustwo pracodawcy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Mar 2011, 00:16:37 »

 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 15431
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
zmiana pracodawcy

Zaczęty przez sob123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5184
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2012, 21:15:05
wysłana przez sob123
Ulga delegacyjna po powrocie do tego samego pracodawcy

Zaczęty przez tw81Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3924
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:10:08
wysłana przez Dzidek
Czy zmiana pracodawcy ma wpływ na zmiejszenie podatku?

Zaczęty przez SzwedDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2643
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2008, 16:43:59
wysłana przez chester29
CPR dla pracujących bez pracodawcy

Zaczęty przez JasiekDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2248
Ostatnia wiadomość 24 Maj 2012, 22:12:41
wysłana przez Jasiek