poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jest beznadziejnie  (Przeczytany 29836 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest beznadziejnie
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Kwi 2011, 13:20:52 »
   """ Na gieldzie papabusew wartosciowych lub walutowej sie nie gra. To nie ruletka w kasynie, chyba ze jestes takim inwestorem, ktory absolutnie nie zna sie na elemaentrnych analizach i liczy od czasu do czasu na lut szczescia.  """"


 Ten  cytat  to  skad  ?????      czy ja  cie prosilem  o polecanie  mnie  komus  ????  kiedy  dokladnie  ???

a  co  to  za  gielda  walutowa  ????? mozesz  objasnic  ???? a  moze  miejsce  gdzie  sie  ta  gielda  znajduje  tez  podasz  ?? hmmm  8)

Za  takich  specjalistow  to  dziekuje  ......

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest beznadziejnie
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2011, 13:22:26 »
rocznik1971:

????????????8)

Tak upstrzona jest twoja wypowiedz tylku kilku krotkich wypowiedzi

Nie rozumien dlaczego tyle goryczy, frustracji, agresyuwnosci  i atakow w twoich wypowiedziach.

Nie wypowiadalem sie ani o forex, ani o tym czy banki spelniaja wlasciwie swoja role, ani o bankowcach czy okradaja klientow i czy zasluguja na pochwale czy nagane. Nie mnie osadzac twoj stan pschiczny, ale masz prawo do pisania tego co uwazasz za sluszne. Ani ty ani ja nie jestesmy zmuszani do komentowania ani do czytania. Robimy to zwlasnej woli.

Nadal podtrzymuje moje wypowiedzi odnosnie gieldy i sposobu inwestowania. Taka jest moja opinia i ocena a ty masz swoja i jest OK. Stoimi na odleglych os siebie biegunach i mamy do tego prawo. Inna sprawa to sposob prowadzenia dyskusji –  zaczepnosc, domaganie sie tlumaczenia, udowodnienia itp. nie zasluguje na akceptacje czy nawet na komentarz, ale to nie twoja wina tylko moja wlasna, ze dalem sie wciagnac nie w dyskusje ale w prowokacje. Dlatego tym postem zamykam moj udzial w tym watku…..a chodzilo tylko o to czy inwestowanie na gieldach jest gra czy wymaga czego wiecej, czyz niec tak?.

Jezeli chcesz uzyskac odpowiedz na zadane pytania (myslalem ze wszystko juz wiesz, w przeciwienstwie do mnie, gdzie ciagle uwazam ze moge sie dowiedzec czegos nowego), proponuje odwiedzic kilka Handelsafdelinger w duzych bankach jak Danske Bank, Nordea czy Jyske  Bank i dowiedziec sie jak pracuja, na jakich gieldach uczestnicza, jakie inne ”gieldy” istnieja miedzy duzymi bankami rowniez o pewnego rodzaju ”gieldzie”, gdzie male pengeinstitutter nie majace ekspertyzy moga ”kupic” od duzych bankow nie tylko produkty gieldowe, ale i np. udlandslån, kupic/sprzedac nadwyzki srodkow plynnych nawet na bazie day-to day, jak to funkcjonuje – mozesz byc przekonany ze odbywa sie profesjonalnie, na bazie niezlej wiedzy, nawet bardzo wyspecjalizowanej do konkretnych walut, papabusew, czy tez regionow geograficznych, czy tez branzy.

Mysle, ze watek ten nie jest zbyt ciekawy. Na codzien. Bardziej interesujace jest dla wiekszosci z nas, jak najtaniej i najlatwiej przeslac pieniadze do rodziny, jak uzyskac kredyt na samochod czy mieszkanie itp – zwykle codzienne sprawy. Dlatego proponuje aby zakonczyc dyskusje ? o gieldach. Jezeli nadal chcesz podtrzymac temat i chcesz sie podzielic ciekawymi uwagami - to zawsze chetnie go podejme na priv. Tak jak to robi wiele innych osob/forumowiczow, ktorzy na zasadzie wzajemnego respektu, dyskutuja ze mna i ja z nimi, przedkladamy swoje oceny aktualnych zdarzen politycznych, socjalnych czy tez ekonomicznych – szczegolnie teraz w okresie kryzysu, zmniejszenia ilosci miejsc pracy itp. a co na forum zabraloby wiele miejsca i nie zawsze wszystkich interesuje.
 

[Posted on: 30 Kwi 2011, 23:14:56]

P.S Co bedzie z Danisco??  :) -pytanie retoryczne  :)


Jak wiadomo od dluzszego czasu amerykanski Dupont probuje przejac dunskie Danisco – super specjaliste od enzymow itp. w skali swiatowej. Tuz przed uplywem terminu skladania propozycji, ktory uplynal w ostatni piatek o godz. 23, Dupont opublikowal wiadomosc, ze podnosi swoja ostatnia propozycje z 665 koron za akcje na 700 koron, co jest bardzo inteersujace szczegolnie po poprzednim meldunku Dupont, ze kurs 665 jest absolutnie ostania propozycja.
Grupa tzw. institutionelle investorer z ATP na czele sa gotowi zaakceptowac propozycje i teraz maja za zadanie przekonac pozostaych inwestorow o korzysci takiego handlu. Oczywiscie gielda zareagowala pozytywnie ze wzrostem kursu w piatek o  2,1%  do 668, a dzisiaj dalszy wzrost.

Wiekszosc analitykow poleca prywatnym inwestorom sprzedac swoje akcje na rynku na tym poziomie tzn. okolo 700 przed 13. maja 2011, kiedy ma zapasc ostateczna decyzja. Ryzyko, ze propozycja kupna min 90% udzialow przez Dupon spali na panewce istnieje. Spora grupa mniejszych inwestorow nadal ma watpliwosci, czy tranzakcja jest korzystna i to nie tylko z punktu korzysci dla udzialowcow ale i innych aspektow jak utrata miejsc pracy itp. oraz obawa, ze Dupont kupuje konkurenta aby go "zlikwidiwac" po sotusnkowo krotkim okresie czasu.  Oprocz ostatniej propozycji Dupon (kurs 700) podniosl on rowniez warunek z przejecia 80% na 90%.  Jezeli to sie nie powiedzie, nie ma mozliwosci tzw. ”tvangsindløsning” akcji pozostalych udzialowcow i wowczas firma bedzie kontynuwac jako spolka notowana na gieldzie, co nie jest zbyt atrakcyjnym dla udzialowcow mniejszosciowych jezeli Dupont uzyska ”tylko” miedzy 80 a 90% udzialu. Doswiadczenie z innych giga-handlow miedzy spolkami wskazuje, ze po okresie euforii, nastepuje stabilizacja kursu na nizszym poziomie.

Offline jakotako

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest beznadziejnie
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Maj 2011, 09:54:04 »
Cóż - Roga - bez komenatrza - nie wiem skąd tyle agresji i zacietrzewienia w Tobie ale ok każdy moze mieć gorszy dzień;
Podałem swoje rady (proste jak drut - aczkolwiek trudne do stosowania i moze wlasnie dlatego na giełdzie zazwyczaj konsekwentny ogrywa narwanego lub stosującego analizy w skali makro - zamiast skupić się na analizie mikro);
Chciałeś wymianę poglądów, doświadczeń więc więc obok 2 wcześniejszych rad czyli kiedy kupować i sprzedawać, dodam kolejną:
NIGDY nie rób tego co poleca "WIĘKSZOŚĆ ANALITYKÓW". Oczywiście dobrze jest wiedzieć o czym piszą a później... zadziałać dokładnie odwrotnie do ich poleceń. Podaj mi z nazwiska i imienia analityków którzy pisali w 2007r o nadchodzącej bessie, albo tych którzy przy panujących nastrojach na początku 2009r (Dow Jones 6600pkt) pisali że ze 2 lata Dow bedzie miał 12000pkt...

Roga - piszesz: "Jezeli ciekawi cie gielda to moge zapytac jakie instrumenty stosujesz do analizowania, oceny rynku, przedsieborstw, regionow ?"
Tak jak już pisałem do oceny przedsiębiorstw - nie bawię się w kupowanie bankrutów lub firm o kiepskich fundamentach (chociaż na nich można często najwięcej zarobić) - nie na moje nerwy - czyli podstawa to dobre fundamenty a później własne kreski, trendy, analiza obrotów, świeczki, wskaźniki (bardzo polecam wskaźnik TRIX - wg mnie o niebo lepszy od MACD, ciekawe są oscylatory Williamsa i umiejętne stosowanie ciągu Fibonacciego.
No i oczywiście truizm - nie walczenie z trendem czyli brak łapania spadających noży czy wybiegania przed szereg z przedwczesną sprzedażą.
"Analiza regionów"?? - chyba bardziej sensowne byłoby zapytać o "analizę branż" czy "sektorów" - wszak wiadomo że na giełdzie w danych okresach jedne branże są po prostu bardziej modne od innych i nie ma sensu z tym walczyć :)

[Posted on: 03 Maj 2011, 09:41:55]

Jeszcze z ciekawostek - pesymistyczna wersja :( tego co może być w Polsce za parę lat - do czego z pełną premedytacją dokłada się obecny rząd nic nie robiąc lub szkodząc gospodarce :(
http://bankier.tv/rybinski-szykujemy-sobie-gospodarczy-horror-8704.html
Za wikipedią: Krzysztof Rybiński (ur. 1967 w Warszawie) – doktor habilitowany nauk ekonomicznych. (...) Był także konsultantem Banku Światowego, Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego oraz dyrektorem administracyjnym w Centrum Badań Ekonomicznych Europy Środkowej i Wschodniej. W 1997 został głównym ekonomistą Warszawskiego Oddziału ING Banku, od 2001 zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku Zachodniego WBK, w latach 2002–2004 był głównym ekonomistą Banku BPH. Pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Biznesu oraz członka Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich. (...) Obecnie (2011) jest profesorem nadzwyczajnym Szkoły Głównej Handlowej[2], wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Alior Banku (...)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest beznadziejnie
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Maj 2011, 10:25:52 »
Sadze, ze nazwa watka powinna byc zmieniona z "jest beznadziejnie" na "zaczyna byc ciekawie" oczekuje, ze lada moment wpadnie tutaj George Soros i opowie o swoich stategiach.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest beznadziejnie
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Maj 2011, 11:25:02 »
 Roga  wypowiada  sie jako  byly bankier  ...oni  maja  tyle zaufania spolecznego co  sprzedawcy  uzywanych  samochodow .....
Z mojeje  strony  temat  tez  jest zamkniety .

poloniainfo.dk

Odp: Jest beznadziejnie
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Maj 2011, 11:25:02 »

 

Czy jest to mozliwe???

Zaczęty przez agunDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 16997
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2008, 19:49:23
wysłana przez karolcia19877
Czy miasto Vejle jest ładne?

Zaczęty przez monik93Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9881
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2011, 09:22:27
wysłana przez vera
szukam kolegi z Odense zona tłumacz a on ma lawetę jest po wypadku

Zaczęty przez baterDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9133
Ostatnia wiadomość 30 Maj 2013, 12:20:38
wysłana przez bater
Gdzie w Khh jest najlepsza szkola nauki dunskiego?

Zaczęty przez Nauka jezyka dunskiegoDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 13932
Ostatnia wiadomość 06 Sie 2009, 11:43:44
wysłana przez jamjurand
3F JAK TO JEST?

Zaczęty przez gosiek20097Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7147
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2012, 08:44:16
wysłana przez M z Horsens