poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rozliczenie podatkowe za 2008 -wlasnie mi przyszlo,nie rozliczylem sie w polsce.  (Przeczytany 29769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yankiel

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +1/-1
czy ktos ma taki problem jak ja?wlasnie otrzymalem wezwanie do skarbowki w polsce za brak rozliczenia za prace w danii w 2008 roku,obawiam jak sie moze to skonczyc,w danii rozliczalem sie,a tu powiedziano mi wtedy,ze nie trzeba,ze wystarczy w danii

Offline mar_fil

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
miesiąc temu to przerabiałem,miałem zaległe pół roku 2008,cały 2009 i biezący 2010,nie wezwali mnie oni tylko sam sie zgłosiłem,no i sie dowiedziałem że musż złozyć pit w PL z zarobków w DK poniewaz żona mieszka w PL i całe zycie sie tam odbywa a tylko praca w DK,dodatkowo musialem do tych pitów dołączyć list błagalny o pozytywne przyjęcie i nie obciążanie mnie mandatem za nie złożenie tych pitów,dostałem wczesniej informacje z skarbówki iz kara jest wytyczana od 100-2500 zł za rok :o więc po złożeniu tych zaległości czekałem na decyzje jaką podejmnie urząd,po miesiącu dostałem pismo wysłane poleconym ze skarbówki iż umozono postępowanie mandatowe za brak złożonych dokumentów,tak więc lepiej samemu sie zgłosić i sie dowiedzieć,a informacje o nie składaniu pitów w PL dostałem od kilku naszych rodaków mieszkających w DK,nie mam im za złe że mnie wprowadzili w błąd gdyż poprostu jak sie dowiedzieli od innych to dalej przekazywali i tak teraz mam nauczke iż samemu lepiej sprawdzić ,pozdrawiam i pozytywnego załatwienia sprawy
ps.skarbówka w której sie rozliczałem SOPOT

Offline mamuskaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Tak ciezko bylo spytac w skarbowce w Polsce >:( a moze mi sie upiecze no to gosciu masz problem typu podatek,odsetki no moze mala kara kiedys smieli sie ze mnie ze rozliczam sie w Polsce spalem spokojnie dzis czytajac podobne posty do twojego ja moge sie smiac ;D a kontrola ktora mialem mogla mi :Dmimo wszystko zycze ci powodzenia ;)

parabola2

  • Gość
czy ktos ma taki problem jak ja?wlasnie otrzymalem wezwanie do skarbowki w polsce za brak rozliczenia za prace w danii w 2008 roku,obawiam jak sie moze to skonczyc,w danii rozliczalem sie,a tu powiedziano mi wtedy,ze nie trzeba,ze wystarczy w danii


Kolega ,czy w tych latach byles rezydentem podatkowym w Dani ,czy w Polsce

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Pytajacy w zasadzie udzieli odpowiedzi na to pytanie: w Polsce mial rodzine, centrum interesow zyciowych (tak odpowiedzieli mu w US). W Dani mial ograniczony obowiazek podatkowy (begrænset skattepligt) i mogl korzystac z np. z ulgi 51,53 i 59A.
W Polsce natomiast powinien byl sie rozliczyc z dochodow/podatku w Danii. Jest to typowa sytuacja osob z ograniczonym obowiazkeim podatkowym (=mieszkasz/sædvanlig bopæl w Polsce - w Danii uzyskujesz dochod). 

parabola2

  • Gość
"czy ktos ma taki problem jak ja?wlasnie otrzymalem wezwanie do skarbowki w polsce za brak rozliczenia za prace w danii w 2008 roku,obawiam jak sie moze to skonczyc,w danii rozliczalem sie,a tu powiedziano mi wtedy,ze nie trzeba,ze wystarczy w danii"

W ktorym miejscu jest to napisaneze ma rodzine w Polsce

Offline yankiel

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +1/-1
oczywiscie mam rodzine w Polsce,w 2008 zone i corke,bylem i jestem zameldowany w Polsce

[Posted on: 29 Maj 2011, 22:04:45]

mam jeszcze jedno pytanie,przeciez w 2008 roku wyszla ustawa o abolicji podatkowej??? i podatek jest umażany,a może jest inaczej??proszę o pomoc

poloniainfo.dk


parabola2

  • Gość
Kolego nie abolicja tylko ulga abolicyjna
Czy o w/w faktach skat wiedzial,zona i dzieci w Polsce
Pozdrawiam

Offline mamuskaa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Zgadza sie 2008 roku weszla w zycie ulga abolicyjna ale tez trzeba bylo sie rozliczyc zeby z niej skorzystac jesli mialbys do zaplacenia podatek poprostu skorzystalbys z ulgi i wyszedlbys na zero :)mam dla ciebie tylko jedna rade nie sugeruj sie zbytnio radami na forum idz po prostu do urzedu skarbowego skruszony i wyjasnij wszystko juz raz ci rodacy podpowierdziei i teraz masz klopot :(ja juz korzystalem z rad naszych rodakow odnosnie renty,ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce to co przeczytalem nie jednokrotnie mijalo sie z prawda poprostu popytalem u zrudla tam tez sa ludzie :)powodzenia

Offline yankiel

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +1/-1
dziekuje wszystkim za pomoc,zobaczymy jak wyjdzie,pozdrawiam Tomek

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
W ktorym miejscu jest to napisaneze ma rodzine w Polsce



,,,,,,,,,miesiąc temu to przerabiałem,miałem zaległe pół roku 2008,cały 2009 i biezący 2010,nie wezwali mnie oni tylko sam sie zgłosiłem,no i sie dowiedziałem że musż złozyć pit w PL z zarobków w DK poniewaz żona mieszka w PL i całe zycie sie tam odbywa a tylko praca w DK,,,,,,,,,

Offline yankiel

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +1/-1
tzn.nie miales kary?o jaki Pit chodzi do rozliczenia w PL?czy to PIT zerowy?moja żona też mieszka tu ,a tam tylko ja bylem w pracy

Offline mar_fil

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
ja składałem pit ZG,0,i 36 zostało to przyjęte  i  zadnej kary nie dostałem choć mnie wczesniej przy składaniu ostrzezono iż taka kara moze sie pojawić,a wszystko zależało od inspektora skarbówki-proszę czekać,taką dostałem odpowiedź 

parabola2

  • Gość

,,,,,,,,,miesiąc temu to przerabiałem,miałem zaległe pół roku 2008,cały 2009 i biezący 2010,nie wezwali mnie oni tylko sam sie zgłosiłem,no i sie dowiedziałem że musż złozyć pit w PL z zarobków w DK poniewaz żona mieszka w PL i całe zycie sie tam odbywa a tylko praca w DK,,,,,,,,,



Roga pytal Yankiel a odpowiadal mar_fil
To Yankiel zalozyl ten watek

Offline christo75

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Witam, dostałem też zawiadomienie z skarbówki polskiej o nabusezliczeniu się za 2008 w Danii. Pracowałem pół roku w Polsce i pół roku w Danii. Na szczęście jestem obecnie w Polsce, wyjaśniłem wszystko w skarbówce i jest ok. Pani w skarbówce powiedziała że polskie urzędy skarbowe dostały namiary o zarobkach Polaków pracujących w Danii.

poloniainfo.dk


 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 15032
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 22061
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
muah Thai - gdzie mozna sie zapisac?

Zaczęty przez Muay Thai- gdzie znajde?Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 31629
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2014, 13:41:34
wysłana przez czesio
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12042
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
No i się qqqqqqqqqqqq zaczęło.....

Zaczęty przez aleszDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7882
Ostatnia wiadomość 23 Wrz 2007, 01:16:00
wysłana przez mawi