poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Potrzebuje pomocy  (Przeczytany 6367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zubi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Potrzebuje pomocy
« dnia: 21 Cze 2011, 08:00:42 »
Dostałem list ze stastforvaltningen ze pozwolenie na pobyt mi sie skończyło i ze mam 1 miesiąc czasu na opuszczenie kraju. W uzasadnieniu napisane jest dużo nieprawdy dlatego chciałbym sie odwołać. Szukam osoby która zgodziła by sie mi pomóc w tej sprawie.Pozostało mi kilka dni na odwołanie.Czy w takiej sprawie należy się tłumacz z komuny?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Cze 2011, 09:29:43 »
Z komuny mozesz tylko dostac pieniadze na fryzjera jak ci fryzura przeszkadza w pracy :)
Co ma komuna wspolnego z twoja praca, czy brakiem znajomosci dunskiego? Komuna pomaga i to bardzo powolnie, biednym (np.bezrobotnym) ludziom w potrzebie, ale ty masz przeciez prace tzn. pieniadze; taka dostaniesz tam odpowiedz.
Musisz osobiscie znalezc tlumacza, ktoremu zaplacisz, jest tu na forum pelno takich. Dodam, ze masz bardzo malo czasu.

Offline kopytko

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Cze 2011, 10:36:53 »
Nie byłabym taka pewna. Jeśli dają tłumacza dla ciężarnej kiedy idzie do lekarza, jeśli dają dla osoby, która idzie ubiegać się o pomoc finansową, to dlaczego mieliby nie dać w tej sytuacji? Nie mówię,że na 100%. Jednak najlepiej po prostu zapytać w kommunie czy w statsforvaltningen o taką możliwość, czyż nie tak?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Cze 2011, 11:00:51 »
Komuna pomoze ludziom majacym prace tylko w ostrych wypadkach losowych; starajac sie o pomoc trzeba zlozyc wiele dokumentow (m.in. lønsedl.,budzet miesieczny z kwitami); wydatek 500 kr na tlumacza nie jest jeszcze okropnym wypadkiem.Jak tu juz pisano oficjalny tlumacz jest tylko "papuga" ( kiedys to tak okreslila jomir ktora byla zarejestrowanym tlumaczem) tylko tlumaczy i w niczym nie pomoze, bo mu/jej nie wolno; biorac prywatnego i znajacego szczegoly tlumacza mozesz tez miec doradce.

Offline Zubi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2011, 11:22:12 »
Nie mam pracy jestem na kontanthielp, znalazłem osobę niestety nie na moją kieszeń za wykonanie 2 telefonów zażyczyła sobie 750kr. z napisaniem odwołania pewnie by wyszło grubo ponad 1 tys.kr

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Cze 2011, 13:28:44 »
Dostałem list ze stastforvaltningen ze pozwolenie na pobyt mi sie skończyło i ze mam 1 miesiąc czasu na opuszczenie kraju. W uzasadnieniu napisane jest dużo nieprawdy dlatego chciałbym sie odwołać. Szukam osoby która zgodziła by sie mi pomóc w tej sprawie.Pozostało mi kilka dni na odwołanie.Czy w takiej sprawie należy się tłumacz z komuny?
udaj sie do gratis rethjælp, oni pomagaja w takich sprawach.
a swoja droga dlacego nie szukasz pracy? podejrzewam, ze konczy ci sie szesciomiesieczny okres na poszukiwanie pracy i dlatego kaza ci wyjechac, ale moze sie myle, wiec jaki jest powod abys siedzial tu dluzej?
ale zycze powodzenia

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2011, 13:46:09 »
To zmienia postac rzeczy. Powinienes dalej szukac i znalezc znalezc kogos, zarowno uczciwego i kumatego, ktory bedzie potrafil ocenic, przede wszystkim waznosc twoich argumentow i szanse prowadzenia sprawy (od decyzji komuny i statsforvaltning mozna sie odwolac).Nie wiem gdzie mieszkasz, ale osiagniecie kontaktu z kopenhaska komuna moze byc czasochlonne, najlepiej pisac maile. powodzenia  :)

poloniainfo.dk

Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2011, 13:46:09 »

Offline Zubi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Cze 2011, 13:57:00 »
udaj sie do gratis rethjælp, oni pomagaja w takich sprawach.
a swoja droga dlacego nie szukasz pracy? podejrzewam, ze konczy ci sie szesciomiesieczny okres na poszukiwanie pracy i dlatego kaza ci wyjechac, ale moze sie myle, wiec jaki jest powod abys siedzial tu dluzej?
ale zycze powodzenia
proszę o więcej informacji na temat gratis rethjælp pierwszy raz o tym słyszę , na jakich zasadach to działa? gdzie mam tego szukać?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Cze 2011, 14:54:59 »
Retshjælp (zazwyczaj studenci prawa) nie zajmie sie twoja sprawa, moga ci tylko udzielic bardzo ogolnych wskazowek i...tam tez musisz miec tlumacza.

Offline Zubi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Cze 2011, 15:17:16 »
aż tak źle to zemną nie jest , po angielsku sobie radze. Dzwoniłem dzis do stasforvaltning powiedzieli że u nich sprawa jest zamknięta ze mam 7 dni na odwołanie sie do Kobenhagi do udlaendingservice, o załatwieniu tłumacza dla mnie słyszeć nie chcieli jak również o tym ze decyzje podjęli na podstawie fałszywych informacji , co jestem w stanie udowodnić jeśli urzedas zechce słuchać. Ciekawe co by było gdy bym napisał odwołanie po polsku?

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Cze 2011, 15:39:02 »
Moj ostatni post w tej sprawie: bo ja do slupa a slup jak...Udzielilem ci optymalnych porad nie jakichs zgadywanych spekulacji co moglbys sprobowac.
W statsforvaltningen czy w komunie nikt nie ma czasu i energi na sluchanie i analizowanie 16 odcinkowych historii o nieszczesciach "nowych" i na domiar tego po polsku  ???
Musisz znalezc tlumacza ktory zadzwoni czy pojdzie z toba do urzedu i zobaczy co mozna zrobic. Albo..albo znalezc prace.
Typowo polskie bezmyslne bezradne szukanie kwadratowego jaja; vorherrebevares  ???

Offline kopytko

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Cze 2011, 15:57:40 »
Tutaj masz taką stronę  http://www.pomoc.dk/skat.html . Gość siedzi w Horsens, ale może będzie mógł Ci pomóc przez telefon. Spróbuj, ja zawsze dzwonię do niego jak mam jakieś pytania, problem. Rozliczał też moich znajomych i pisał dla nich odwołania, prośby itp.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Cze 2011, 16:00:10 »
Piszesz ze dostales odpowiedz od Statsforvaltningen, w ktorej jest mnostwo nieprawdy. Statsforvaltningen, nie ma zwyczaju pisania nieprawdy tylko prosi zazwyczaj o udokumentowanie pewnych faktow. Widziale i odpowiadalem (odwolania) na dziesiatki takich pism. Tylko nieczesto udalo sie podwazyc podane przez Statsforvaltningen argumenty poparte wlasciwymi §§ prawa pobytu (opholdsdirektivet § 3) i prawa socjalnego. Doskonale orientuje sie na jakiej zasadzie funkcjonuje procedura pobyty/pracy kontra pomoc socjalna w formie kontanhjælp. Przeczytaj jeszcze raz uwaznie pismo od Statsforvaltningen. Jestem w 100% pewny, ze Twoj status tzw. "arbejdstager" wygasl w zwiazku z niedyspozycyjnosci/przynaleznosci do rynku pracy. Tylko status ”arbejdstager” upowaznia do rejestracji pobytu w Startsforv. co zgodne z prawem unijnym. Oczywiscie pomijam laczenie rodzin, pobyt w celu poszukiwania pracy czy tez pobyt turystyczny.
 
Co sie tyczy wykonania 2 telefonow, to nie tylko stawka ale i sam pomysl jest troche naiwny, ze nie powiem poroniony. Takie telefony to marnowanie czasu. Sprawa jest za powazna, aby zadowolic sie rozmowa telefoniczna. Tylko uzasadnione pisemne odwolanie ma jakis sens.
Wowczas oplata w wysokosci 750 i wyzsza jest OK . Taka jest moja ocena sytuacji. Przed ropoznaniem sprawy mozna zasiegnac opinii "czy to sie w ogole oplaca" Wymaga to oceny stanowiska Statsforvaltningen w twojej sprawie.

Offline Zubi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Cze 2011, 17:44:22 »
wreszcie coś konkretnego... choć nie do końca rozumem ten wątek o dyspozycyjności ...z tego co sie orientuje to główną przyczyna podjecia takiej decyzji przez ststfor. bylo to ze pracodawca napisał w liscie do nich ze sam sie zwolniłem z pracy co sie mija z prawdą

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Cze 2011, 18:49:30 »
Retshjælp (zazwyczaj studenci prawa) nie zajmie sie twoja sprawa, moga ci tylko udzielic bardzo ogolnych wskazowek i...tam tez musisz miec tlumacza.
Nie wiem dlaczego tak piszesz, mialam kontakt z retshjælp, ups, znow zrobilam blad w poprzednim poscie  :(
i pomogli mi bardzo, ale oczywiscie kazda sprawa jest indywidulana, ale nie zaszkodzi sie dowiedziec.
Zubi, ty masz tez mozliwosc wyjazdu z Danii na trzy miesiace i ponownego powrotu, szukania pracy itp. wiec nie zamartwiaj sie bardzo, moze szkoda kasy na zalatwianie sprawy, chyba nie jest istotne czy pracodawca cie zwolnil, czy sam sie zwolniles,

poloniainfo.dk

Odp: Potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Cze 2011, 18:49:30 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8718
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6921
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19898
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5885
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10632
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg