poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?  (Przeczytany 5323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kyniu113

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?
« dnia: 21 Cze 2011, 18:04:51 »
Witam.Otóż mam taką sytuację.Moja dziewczyna dostała kontrakt na sprzątanie w hotelu na 8 godz w tygodniu.Z tym że pracuje dużo więcej.Wyrobiła sobie na podstawie tego kontraktu CPR i takskartę.Jesteśmy od niedawna w Dani więc nie łapię za bardzo tych cyferek na takskarcie ale z tego co ustaliłem to dużej kwoty wolnej od podatku ona nie dostała.Moje pytanie brzmi w jaki sposób jej pracodawca wypłaci pensję za więcej niż 8 godz w tygodniu.Znaczy się ile procent podatku zabierze za dodatkowy zarobek ponad kontrakt.Jeśli ktoś się orientuję bardzo proszę o odp.

Gazeciarz

  • Gość
Odp: Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Cze 2011, 18:46:16 »
ja bym sie martwil czy wogole zaplaca nadgodziny ... normalnie pobiorą od 36% do 39% w zależności gdzie mieszkasz.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Cze 2011, 18:52:48 »
w Danii obowiazuje 37 godzinny tydzien pracy, wiec nie mozna mowic o nadgodzinach jesli pracuje sie wiecej niz 8, a pracodawca powinien na lønsedel wpisac rzeczywista liczbe przepracowanych godzin.

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Cze 2011, 19:08:50 »
w Danii obowiazuje 37 godzinny tydzien pracy, wiec nie mozna mowic o nadgodzinach jesli pracuje sie wiecej niz 8, a pracodawca powinien na lønsedel wpisac rzeczywista liczbe przepracowanych godzin.

Nadgodziny w większości przypadków są naliczane powyżej dziennej ustalonej normy a nie powyżej tygodniowej normy.
Jeśli codziennie się pracuje 8 godzin( w piątek wypada 5 godziny pracy) to powyżej tego w każdym dniu powinny liczyć się nadgodziny. No chyba, że jest inaczej w układzie zbiorowym i rozlicza się tygodniowo, wtedy jest to mniej korzystne

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2011, 19:25:34 »
Nadgodziny ZAWSZE sa naliczane wedlug ustalen w ukladzie zbiorowym. A ustalenia moga byc bardzo rózne np: tylko od 37 godzi, tylko od 16 po poludniu albo jeszcze cos innego. Jedyny sposób zeby to sprawdzic - przeczytac dokladnie swój kontrakt a jesli nie ma tam tych ustalen albo odwolania do odpowiedniego ukladu zbiorowego wypytac dokladnie pracodawce ewent. tillidsmand.
Nie sugerowac sie odpowiedziami na poloniaunfo.dk bo nikt nie wie co ma twoja dziewczyna w swoim kontrakcie.
Skonczy sie na gdybaniach i opowiesciach co ja mam, co kuzynka, a co cioci szwagier  :)

P.S Mój uklad zbiorowy przewiduje nadgodziny po 37 g.

Do Roxx - co masz na mysli piszac: ... w wiekszosci przypadków....? Pracowników w twojej firmie? Wszyskich zatrudnionych w Danii? Sektor prywatny? Panstwowy? Funkcjonariuszy? Ci maja najczesciej nienormowany czas pracy wiec tu akurat nie moze byc mowy o nadgodzinach.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Jak w Dani są rozliczane nadgodziny?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2011, 19:25:34 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16866
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12505
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14217
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15565
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16316
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy