poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zmiana zwiazkow  (Przeczytany 8744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Zmiana zwiazkow
« dnia: 22 Cze 2011, 22:01:34 »
Chce zapytac o taka rzecz:
Otoz zmieniam zwiazki zawodowe - robie to wlasciwie z przymusu, bo zmienilam prace no i w tej nowej formie wszyscy maja te same zwiazki. Podpisalam wniosek za posrednictwem tillidsmana (czy jak go tam zwal :-) ) no i od 1 lipca mialam stac sie czlonkiem nowym zwiazkow zawodowych. A pytanie moje dotyczy tego czy informacja o zmianie zwiazkow i a-kasse idzie automatycznie do tych starych zwiazkow czy ja sama musze im zglosic, ze zmieniam na inne i zeby nie przysylali mi rachunkow do placenia?
Mialam zlecenie w banku i oplaty szly automatycznie, no i pare dni temu anulowalam to i przyslali mi w kopercie rachunek do zaplacenia za nastepny kwartal. Co mam zrobic? Czy dzwonic do starych zwiakzow czy czekac az nowe same ich powiadomia...? Jak to jest tutaj w DK?

Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Cze 2011, 22:19:42 »
Hej, nie musisz nigdzie dzwonić. jęsli podpisałeś "umowe" z nowymi związkami to jest to równoznaczne z wygaśnięciem umowy z poprzednimi związkami. Anulowałeś rachonki i ok. Przyjda nowe z nowych związków. Zwróc uwagę na to że czesem związki i a-kasse to 2 inne instytucje. np w sł zdrowia jest tak, że każdy zawód ma swoje związki zawodowe natomist jedna a-kassa dla wszystkich zawodów medycznych. Jeśli jestes na dagpenge to pamietaj , że w przyszłym roku należy ci się urlop za ten rok i płaci twoja nowa a kasse ale informację ile dni ci sie nalezy powinna przyjśc ze starej.
mam nadzieję że w miarę jasno to napisałam

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Cze 2011, 23:25:43 »
Stare zwiazki moga twierdzic, ze nic nie wiedzialy i ze jestes winna za ostatni miesiac albo dwa. Powinnas wyslac mail (zadzwonic?) do starych, informujacy o nowej pracy gdzie jest lokalna umowa (lokal overenskomst) z twoimi nowymi zwiazkami, sadze ze nowy tillidsmand moze ci (powinien) w tej sprawie pomoc i dokladniej poinformowac.

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Cze 2011, 00:06:14 »
Cytuj (zaznaczone)
Hej, nie musisz nigdzie dzwonić. jęsli podpisałeś "umowe" z nowymi związkami to jest to równoznaczne z wygaśnięciem umowy z poprzednimi związkami.

nie jest to chyba prawda.wlasnie zmienilem zwiazki zaw.i otrzymalem pismo z nowych do podpisania o wymowieniu umowy ze starymi zwiazkami.jest tam napisane,ze jezeli nie zwroce tego formularza podpisanego,to bede musial sam wymowic umowe ze starymi zwiazkami.

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Cze 2011, 06:19:48 »
Prawda i nieprawda... Ja nic nie musialam ustalac ze starymi zawiazkami... Rozmawialam z nowymi i one wszystko zalatwily, wszystko stalo sie automatycznie
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Cze 2011, 08:32:48 »
czyli jak widać róznie to jest ale chyba raczej jest się w związkach tam, gdzie się płaci..

Offline Bluszcz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sie 2011, 17:24:52 »
Prawda i nieprawda... Ja nic nie musialam ustalac ze starymi zawiazkami... Rozmawialam z nowymi i one wszystko zalatwily, wszystko stalo sie automatycznie
Ja podobnie jak madzialenasz. Wszystko zostało załatwione automatycznie - nawet zwrot kasy już zapłaconej z góry za 3 kolejne miesiące do starych związków.
Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sie 2011, 17:24:52 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sie 2011, 19:24:13 »
Biorac pod uwage, ze zwiazkowcy to ludzie ktorzy sie do pracy juz nie nadaja (watpie czy kiedykolwiek..) i dlatego tez, dzieki nepotyzmowi, orientacji politycznej, a takze umiejetnosci spiewania miedzynarodowki i paru innych szlagabusew, po 15 piwach i o 3 w nocy, dostali ta zwiazkowa "fuche", powinniscie wszystkie wasze zmiany bez zwloki u nich konfirmowac. Amen :)
« Ostatnia zmiana: 16 Sie 2011, 19:46:09 wysłana przez jamjurand »

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sie 2011, 22:09:44 »
Jamjurandzie święta prawda, banda nabusebów i pasibrzuchów a kompetencji także zero. Przekonałem się już wielokrotnie tylko kasę brać a jak się robol do nich zwraca z problemem to się musi maili napisać skolkogodno aż jakiś fiut raczy odpisać oczywiście po tym jak się im wjedzie odpowiednio na ambicję (coś w stylu po kiego h.... tam siedzicie). Wypisałem się ze związków i nigdy się nie zapiszę, tylko A-kasse i ok a 400-500 DKK co miesiąc można lepiej spożytkować. Pozdro dla wszystkich związkowców ;D.

Offline machin82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sie 2011, 21:15:03 »
                           Witam.
 Razem z moja dziewczyna chcielibysmy zapisac sie do zwiazkow zawodowych, mam na mysli "krifa". Mialem propozycje od 3f za sama przynaleznosc do zwiazkow za 530 dkk za miesiac ale zastanawiam sie nad "krifa". Oni maja za 599dkk dodatkowo a kasse.
Czy nalezy ktos do "krifa" ?? Podkreslam ze pracuje w dunskiej firmie budowlanej, a moja dziewczyna w sprzatajacej. Chcielibysmy zabezpieczyc sie na przyszlosc i jednak zapisac sie do zwiazkow. Mysle ze w razie problemow z pracodawca pomoga, a zawsze mozna sie wypisac...
   Co sadzicie o "krifa" i czy jest tam ktos "polskojezyczny" taj jak w 3f kto moglby wytlumaczyc dokladnie jakie sa warunki itp.
      Pozdrawiam....

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sie 2011, 22:04:06 »
wiesz co jak masz sie zapisac do krify, to lepiej sie zapisz do Det Faglige Hus tutaj link,maja jakas oferte teraz, a w cenie sa podobni,polecam

http://www.detfagligehus.dk/blivmedlem/

z tego co wiem (znajoma) Krifa jest "cienka"...nie znacie angielskiego?

warunki bycia w zwiazkach nie sa az takie skomplikowane  ;)

Offline machin82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrz 2011, 16:44:42 »
        Dzieki za podpowiedz, zagladalem na ich strone i faktycznie maja jakas promocje, niby do konca roku zwiazki za darmo, tylko a-          kasse sie oplaca. Co do znajomosci jezykow to oczywiscie angielski znamy, a nawet poczatkujacy dunski :)wiec nie ma problemu.
       Musze do nich zadzwonic i sie umowic na spotkanie, zeby mi wszystko wyjasnili.

                                     Pozdrawiam.....

Offline mariuszk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrz 2011, 19:08:24 »
        Dzieki za podpowiedz, zagladalem na ich strone i faktycznie maja jakas promocje, niby do konca roku zwiazki za darmo, tylko a-          kasse sie oplaca. Co do znajomosci jezykow to oczywiscie angielski znamy, a nawet poczatkujacy dunski :)wiec nie ma problemu.
       Musze do nich zadzwonic i sie umowic na spotkanie, zeby mi wszystko wyjasnili.

                                     Pozdrawiam.....
I na poczatek zadaj im pytanie z kim maja podpisany uklad zbiorowy i czy w razie czego moga cie reprezentowac w sadzie pracy.

Offline machin82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Wrz 2011, 19:18:43 »
Czyli moga nie miec mozliwosci reprezentowania mnie przed sadem pracy w razie potrzeby?? Co to by byly za zwiazki..

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrz 2011, 20:18:08 »
kazdy ”porządny” związek zawodowy udziela pomocy prawnej, mozna takze wziac tlumacza z komuny

tutaj  stale ceny bez ofert   link   
http://www.detfagligehus.dk/fagforening/priser.html

pytania i odpowiedzi  - wszystkie zagadnienia  link
http://www.detfagligehus.dk/sporgsmal-og-svar/

link o pomocy prawnej, skoro juz jarzysz troche dunski,to tu jest napisane ze pomagaja  :)  dzial Medlemskab og kontingent
http://www.detfagligehus.dk/sporgsmal-og-svar/medlemskab-og-kontingent/sporgsmal-120.html

aha,Krifa-srifa nawet nie pomogla wyciagnac pieniedzy od ubezpieczyciela  >:(  (arbejdskade)

poloniainfo.dk

Odp: Zmiana zwiazkow
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrz 2011, 20:18:08 »

 

Zmiana nazwiska

Zaczęty przez aarhusianerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3912
Ostatnia wiadomość 08 Lis 2014, 14:49:46
wysłana przez zpatentem
zmiana pracodawcy

Zaczęty przez sob123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5098
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2012, 21:15:05
wysłana przez sob123
zmiana zółtej karty

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9772
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2013, 16:01:20
wysłana przez 1941
Zmiana Opholdu

Zaczęty przez adamosDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6682
Ostatnia wiadomość 02 Sty 2014, 15:06:45
wysłana przez Jomir
Zmiana cen biletów na autobusy miejskie.

Zaczęty przez 123123Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7085
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2009, 23:42:29
wysłana przez rey2000