poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni  (Przeczytany 4580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek4486

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« dnia: 27 Cze 2011, 17:07:43 »
witam.jakies 3tyg temu milem kolizje samoch.kobieta wjechala w moje autko od tylu.autko moje jak i rowniez tej Pani nadaje sie do kasacjii.moj co prawda jeszcze jezdzi ale ma peknieta rame i nie nadaje sie do naprawy.moje pytanie brzmi nastepujaco:
jak dlugo czeka sie na odszkodowanie?moja ubezpieczalnia(GF) kazala mi sie zglosic do ubezp.tej kobiety(CODAN).bylem tam jakies 2tyg temu i pani powiedziala ze mam czekac na list od nich,pozniej moj samochod zobaczy ich rzeczoznawca,od tamtej pory cisza...byl ktos moze w takiej sytuacji?dodam tylko ze mam juz nowe autko i chcialbym zeby ubezpieczenie i podatek drogowy przeszly z tamtego autka na to nowe.powinienem wyrejestrowac tamte autko i czekac na odzew z ubezpieczalni?dzieki za jakiekolwiek odpowiedzi.pozdrawiam

Offline Piotr_223

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Cze 2011, 18:03:24 »
u mnie w pracy gość (duńczyk, ubezpieczony w top dan.) miał stłuczkę w kwietniu i do dziś czeka na pieniądze :) mam nadzieje że nie jest to reguła.

Auto jak skasujesz, to automatycznie w ciągu kilku dni dostaniesz zwrot kasy za ubezpieczenie i podatek drogowy, nic nie musisz robić, oni powiadamiają kogo trzeba.

Pozdr


Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Cze 2011, 18:09:24 »
Masz dzwonic czesto i gesto mowiac, ze samochod potrzebujesz do pracy i masz zarezerwowane tez wakacje na ktore jedziesz samochodem z rodzina; wszystkie ubezpieczenia maja zwyczaj przeciagania spraw w nieskonczonosc; powinienes tez sprawdzic i zanotowac ceny podobnych aut, bo na pewno bedziesz mial dyskusje z taksatorem na temat wartosci samochodu. Jest teraz okres wakacyjny i to moze troche potrwac.

Offline maciek4486

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Cze 2011, 18:37:54 »
czyli najlepiej jakbym wyrejestrowal te skasowane autko?chodzi mi glownie o to zeby ubezp.przeszlo mi na nowy samochod.na kase moge poczekac...a fakt na wakacje wyjezdzam za 2tyg,czyli nowe autko najwyzszy czas ubezpieczyc...

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Cze 2011, 17:19:24 »
A jak dostales tablice na nowe auto skoro piszesz ze czas najwyzszy ubezpieczyc? te skasowane poprostu wyrejestruj(wycofaj z ruchu) i po temacie nie wiem jaka masz ubezp.ja mam w if i jak kupilem nowy samochod w salonie to znizki mi przeszly automatycznie z mojego poprzedniego ktorego akurat sprzedawalem.Po sprzedazy ok.2tyg. if zwrocil mi kase za nie wykorzystane ubezp. a pomniejszyc o ta roznice nie mogl mi nowej polisy tak wiec za nowa zaplacilem normalnie a za stara mi zwrocili,jak dla mnie if do tej pory pelna profi obsluga choc tania ta ubezp. nie jest.

Offline maciek4486

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Cze 2011, 18:00:09 »
kupilem auto w komisie.oni wszystko zalatwiali w Skacie,wiec nie wiem jak oni to zrobili.ja mam w GF i mam taki maly swistek z ubezpieczalni.teraz tylko czekam na oryginalny dowod rejestracyjny.po jakim czasie go dosylaja?

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Cze 2011, 18:21:35 »
Na dowod mozesz poczekac nawet do miesiaca czasu i dluzej zalezy od tego jak oblezony bedzie skat ale po danii mozesz jezdzic bez dowodu do pl.niestety z dowodem,zglos w skacie ze ci zalezy na czasie to ci wydadza dowod zastepczy np.na miesiac czasu.

poloniainfo.dk

Odp: zwrot pieniedzy z ubezpieczalni
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Cze 2011, 18:21:35 »

 

zwrot za remont

Zaczęty przez lukasz_slagelseDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3926
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2012, 19:24:46
wysłana przez @ae@
opuszczenie danii - zwrot yellow card

Zaczęty przez mysje_hoodDział Pomoc!

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10678
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2012, 18:02:08
wysłana przez mysje_hood
Zwrot za dojazdy Polska-Dania

Zaczęty przez feliksambaDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6952
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2016, 19:15:39
wysłana przez feliksamba
Zwrot!!!!!

Zaczęty przez SkretlaviusDział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5590
Ostatnia wiadomość 28 Kwi 2009, 11:56:12
wysłana przez Krzysiek19844
Zwrot podatku z Danii

Zaczęty przez diinusDział Podatki

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 40483
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2009, 13:21:48
wysłana przez katka