poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca w Danii  (Przeczytany 11846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sie 2011, 17:25:47 »
Maxfit,

Przestan sie pograzac startujac po raz 10 dyskusje kto kim jest i kim kiedys zostanie. Najistotniejsza sprawa dla nas "starych" i pewnie duzej czesci "nowych" jest aktywna przynaleznosc do dobrze zorganizowanego i spokojnego spoleczenstwa w rozstropnie rzadzonym, politycznie oswieconym kraju.

Powinienes sie zastanowic co jeszcze dla ciebie znaczy polski patriotyzm i mentalnosc, jakie sa rezultaty tej "dolegliwosci" i moze znajdziesz, pilnie poszukujac, cos pozytywnego; wtedy bedziesz mial nastepny powod zeby powrocic do Polski, gdzie burdel, bieda, nienawisc i rasizm juz na ciebie czekaja i beda przez lata czekaly.

Musisz to pobyc dluzej i pracowac w roznych miejscach by moc charakteryzowac tak radykalnie kulture osobista i pracy dunczykow.

"Patriotzm" to dla mnie czesto naduzywany "klucz francuski" politykow, wole okreslic moje uczucia wobec Polski, pabusegow, ogorkowej, Niemena czy Kabaretu Starszych Panow jako... sentyment :)
« Ostatnia zmiana: 07 Sie 2011, 17:52:45 wysłana przez jamjurand »

Offline rebelsoul

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sie 2011, 21:00:08 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mam jeszcze pół roku na zastanowienie się. Spróbować zawsze można. Ciekawy jestem jak wyglądał Wasz początek w Danii, czy zaczynaliście w ciemno na miejscu szukać pracy, czy może najpierw przez agencję z Polski?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sie 2011, 21:05:01 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mam jeszcze pół roku na zastanowienie się. Spróbować zawsze można. Ciekawy jestem jak wyglądał Wasz początek w Danii, czy zaczynaliście w ciemno na miejscu szukać pracy, czy może najpierw przez agencję z Polski?
Wtedy kiedy wielu "starych" przyjechalo do Danii, nie bylo ani agencji z Polski, ani Jobcenter, ani kontanhjælp, rodzinnego, nauki jezyka. Byc moze bylo trudniej, ale satysfakcja, ze dochodzilo sie do wszystkiego wlasnym wkladem i wysilkiem - ogromna. 

Offline heniek bak

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sie 2011, 15:41:13 »
A ja myślę że wszystko zależy od chęci, determinacji i odrobiny szczęścia. Na przykładzie mojej koleżanki: dziewczyna przyjechała ok. 2 tyg temu praktycznie w ciemno z garstką oszczędności w kieszeni, wiedząc, że u mnie ze względu na sytuację rodzinną będzie mogła przenocować zaledwie kilka nocy. Następnego dnia ruszyła na poszukiwania pracy. Po trzech dniach dostała telefon żeby przyszła na rozmowę. Zaznaczam, że zna tylko angielski, duńskiego ani w ząb. Także jeśli się chce to można  :)

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sie 2011, 19:53:15 »
Jak znasz angielski i trochę niemiecki, to z duńskim sobie poradzisz, najwięcej problemów sprawi Ci wymowa i zrozumienie. Lepiej poświęcić czas na szlifowanie angielskiego czy douczanie niemieckiego niż naukę duńskiego w PL.
Trochę mało napisałeś, nie wiem jakiej pracy szukasz, jakie masz kwalifikacje oraz motywacje odnośnie przyjazdu do Danii, ale wg mnie jeżeli znasz języki, a ponadto masz jeszcze jakiś zawód, to lepiej jak poszukasz fajnej pracy w PL. W Danii rynek pracy od dłuższego czasu jest beznadziejny, a dziś postraszono, że będzie jeszcze gorzej :(
Obojętnie jaką pracę, to może jeszcze jakoś udałoby Ci się gdzieś dostać. Czarno to widzę, jeżeli praca miałaby być bardziej konkretna. Jeżeli jesteś jakimś specjalistą to spróbowałabym szukać pracy w duńskich firmach, ale będąc jeszcze w Polsce.

poloniainfo.dk

Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sie 2011, 19:53:15 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 260037
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2281
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29511
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35731
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33610
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand