poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ciąża a chorobowe  (Przeczytany 6509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aanniiaass

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
ciąża a chorobowe
« dnia: 13 Sie 2011, 15:27:25 »
chciałabym się dowiedzieć jak to jest w tej chwili w Danii z ciążą. Jestem od stycznia w tym kraju i od stycznia pracuje na umowe na stałe ale tylko 20 godzin tygodniowo. mamy juz z mężem jednego synka, który ma 2,5 roku. Jest zameldowany z nami tutaj. Chcielibyśmy postarać sie o drugie dziecko, ale nie wiem czy przysługują mi jakiekolwiek prawa, tzn. macieżyński i co w przypadku chorobowego. Wiem, że ciąża to nie choroba, ale pierwszą ciążę miałam od 2 miesiąca zagrożoną i przez cały czas musiałam leżeć i brać leki na podtrzymanie. Nie życzę sobie ani nikomu tego co ja wtedy przeżyłam. Urlop spędziłam w Polsce, tam też zrobiłam sobie badania i wiem że wszystko ze mną jest ok. Mój ginekolog powiedział, że nie widzi przeciwskazań przed kolejną ciążą, ale od samego początku mam być pod specjalną kontrolą. Jak to jest w Danii? naczytałam się, że tutaj jest o wiele mniej badań i lekarze i pracodawcy troche inaczej podchodzą do tej sprawy. Jak to jest w waszych przypadkach? co mówi lekarz jeśli pracuje ktoś fizycznie, sprząta, dzwiga ciężary około 10kg, mniejsze lub większe, dużo wymiotuje, lub poprostu psychicznie źle znosi ciążę? mam nadzieje że podzielicie się ze mną waszym doświadczeniem.

Offline mala30

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ciąża a chorobowe
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sie 2011, 16:48:46 »
Ja od czwartego miesiąca ciąży byłam na zwolnieniu ze względu na ciężką prace fizyczną i w nocy.
Pracowałam wówczas na gazetach.Nie miałam umowy na stałe tylko na rok z możliwością przedłużenia.
Ponoć aby otrzymać macierzyńskie wystarczy 19 godz. tyg.
Co do samej ciąży to jeżeli będzie potrzeba to lekarze na pewno nie zostawią Cię bez opieki.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego..
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle..

Offline Sofi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ciąża a chorobowe
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sie 2011, 18:10:18 »
ja również pracowałam fizycznie i w końcu dostałam "wyproszone" zwolnienie po 6 miesiącu, w sumie to nie było chorobowe ale zaświadczenie o niemożliwości dalszej pracy czy coś w tym stylu. Na umowie miałam też 20h/tyg i nie było problemu z otrzymaniem macierzyńskiego bo wystarczy mieć przepracowane w ostatnich 13 tygodniach minimum 120h

poloniainfo.dk

Odp: ciąża a chorobowe
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sie 2011, 18:10:18 »

 

ciaza

Zaczęty przez kjoopDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5508
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2014, 08:58:30
wysłana przez Jomir
Ciąża

Zaczęty przez Hania1111Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5289
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2022, 21:41:32
wysłana przez RybkaWillego
Ciąża a akasse

Zaczęty przez ewkasDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5549
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2014, 10:21:42
wysłana przez letniak
Ciąża a praca na farmie norek

Zaczęty przez asienka17225Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7573
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2018, 09:34:26
wysłana przez Michalina3838
Ciąża i bezrobocie.

Zaczęty przez ewelina_corazonDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10898
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2012, 17:55:33
wysłana przez roga