poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se  (Przeczytany 41566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kajetan

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lip 2008, 23:15:13 »
No cóż, nie zrobiłem dokładnego rozpoznania, ale nie zmienia to faktu że w języku potocznym strona nasza zwana była właśnie ... PoloniaInfo ... poprzedni adres jest delikatnie mówiąc ciężki do wpisania i do zapamiętania ... a to że strona o podobnym adresie już istnieje i ma się dobrze, uznałem za dobry wybór.
[...]
Powód: Zupełnie inny obszar działania, strona skabusewana do podobnej grupy społecznej, jednak na zupełnie innym obszarze.

Wiesz, willy.... to jest glupi pomysl poprostu. Jakbys na to nie patrzyl. Ryzyko pomylenia naszych serwisow jest moim zdaniem duze.  To nie jest zupelnie inny obszar. Öresund jest po obu stronach mostu. Prowadzimy dokladnie taka sama dzialalnosc (nawet skrypt do czata masz ten sam co my) ;)  Nasza nazwa jest znana od lat (wlozylismy kupe pracy w reklamowanie serwisu i nazwy) i portal jak na skandynawie dosc duzy (prawie milion pageviews/miesiac). Ja rozumiem, ze ci wygodnie poprostu wziac gotowa, znana i wypracowana juz nazwe. Ale pytanie, czy dla szeroko pojetego "dobra ogolu" (czyli uzytkownikow), tez to na dluzsza mete bedzie dobre i wygodne.

Ja sie nie czepiam tych wszystkich klonow takich jak poloniainfo.com, poloniainfo.net itp pelnych tylko reklam. Ale wasza dzialalnosc jest tak podobna do naszej i tak blisko, ze gdybym nie wiedzial, to bym pomyslal, ze PoloniaInfo was kupilo i rozszerza dzialalnosc na Danie.  ;D


Ps. Wiecie ile jest klonów gazeta.pl ??? i nikt się tego nie czepia.

Nie wiesz tego. Nie prowadzisz klonu gazeta.pl, wiec cokolwiek tu napiszesz o czepianiu lub nie to tylko spekulacje.

K3

  • Gość
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Lip 2008, 23:22:24 »
Wiesz, willy.... to jest glupi pomysl poprostu. Jakbys na to nie patrzyl. Ryzyko pomylenia naszych serwisow jest moim zdaniem duze.  To nie jest zupelnie inny obszar. Öresund jest po obu stronach mostu. Prowadzimy dokladnie taka sama dzialalnosc (nawet skrypt do czata masz ten sam co my) ;)  Nasza nazwa jest znana od lat (wlozylismy kupe pracy w reklamowanie serwisu i nazwy) i portal jak na skandynawie dosc duzy (prawie milion pageviews/miesiac). Ja rozumiem, ze ci wygodnie poprostu wziac gotowa, znana i wypracowana juz nazwe. Ale pytanie, czy dla szeroko pojetego "dobra ogolu" (czyli uzytkownikow), tez to na dluzsza mete bedzie dobre i wygodne.

Ja sie nie czepiam tych wszystkich klonow takich jak poloniainfo.com, poloniainfo.net itp pelnych tylko reklam. Ale wasza dzialalnosc jest tak podobna do naszej i tak blisko, ze gdybym nie wiedzial, to bym pomyslal, ze PoloniaInfo was kupilo i rozszerza dzialalnosc na Danie.  ;D


Nie wiesz tego. Nie prowadzisz klonu gazeta.pl, wiec cokolwiek tu napiszesz o czepianiu lub nie to tylko spekulacje.

czyli skoro skrypt do czata jest ten sam, to nie można go używać, bo WY go macie ??

nie bój się, sama nazwa poloniainfo w internecie nie identyfikuje serwera.... to co reklamowaliscie, nikt wam tego nie zabierze, odnosniki do poloniainfo.se beda nadal istnialy
jakby ktos chcial byc zlosliwy, to nawet by nie musial uzywac poloniainfo, tylko mozna sprawic, ze slowo to bedzie wskazywalo na dupa.pl


Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Lip 2008, 23:38:03 »
Ja nie mam nic więcej do dodania.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Lip 2008, 23:41:50 »
Napisalam wczesniej, ale mi zzarlo, wiec probuje odtworzyc swoj tok myslenia ponownie.

Tak wiec:
Po pierwsze, jesli spojrzymy na geneze nazwy poloniainfo.dk - powstala ona ze skrocenia dotychczasowej poloniadenmark.info, ktora w dluzszej formie nikomu nie przeszkadzala. Moim zdaniem ruch sluszny, bowiem to denmark pisane po angielsku, bylo mylace, a i tak dluga nazwa trudna do zapamietania.

Tak wiec, Willi niejako uprosciil dotychczasowa nazwe, a nie nie skopiowal nazwy portalu szwedzkiego.

Po drugie:
Drodzy rodacy, moze tak zamiast wojowac czas wspolpracowac????
Nie bylo by prosciej, gdyby na calym swiecie polonia mogla sie odnalezc pod podobnym adresem??
poloniainfo.dk , poloniainfo.se, poloniainfo.uk, de, ru ....

Moim zdaniem, szkoda czasu na bicie piany Panowie. Stalo sie, sluzy dobru ogolnemu, wiec szkoda plakac nad rozlanym mlekiem.

Zgdzam sie, ze chodzi o kwestie etyczne, ale jak swiat swiatem, zasady etyczne nigdy nie byly jednoznaczne i zalezne chocby od srodowiska.
Aczkolwiek tez jak swiat swiatem, Polak Polakowi rzadko bywal bratem. Coz...

Czas po mesku spojrzec na sprawe i przestac sie mazac. Rachunek sumienia, niech kazdy zrobi sam.
Kwestie prawne sa natomiast jednoznaczne.
Dobro ogolu wymierne.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Lip 2008, 23:48:50 »
Tak na marginesie to domenę poloniainfo.dk zarejestrowałem ponad rok temu, i stopniowo migrowałem tam kolejne serwisy.

Domain:               poloniainfo.dk
DNS:                  poloniainfo.dk
Registered:           2007-06-08

"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

K3

  • Gość
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Lip 2008, 23:50:17 »
Napisalam wczesniej, ale mi zzarlo, wiec probuje odtworzyc swoj tok myslenia ponownie.

Tak wiec:
Po pierwsze, jesli spojrzymy na geneze nazwy poloniainfo.dk - powstala ona ze skrocenia dotychczasowej poloniadenmark.info, ktora w dluzszej formie nikomu nie przeszkadzala. Moim zdaniem ruch sluszny, bowiem to denmark pisane po angielsku, bylo mylace, a i tak dluga nazwa trudna do zapamietania.

Tak wiec, Willi niejako uprosciil dotychczasowa nazwe, a nie nie skopiowal nazwy portalu szwedzkiego.

Po drugie:
Drodzy rodacy, moze tak zamiast wojowac czas wspolpracowac????
Nie bylo by prosciej, gdyby na calym swiecie polonia mogla sie odnalezc pod podobnym adresem??
poloniainfo.dk , poloniainfo.se, poloniainfo.uk, de, ru ....

Moim zdaniem, szkoda czasu na bicie piany Panowie. Stalo sie, sluzy dobru ogolnemu, wiec szkoda plakac nad rozlanym mlekiem.

Zgdzam sie, ze chodzi o kwestie etyczne, ale jak swiat swiatem, zasady etyczne nigdy nie byly jednoznaczne i zalezne chocby od srodowiska.
Aczkolwiek tez jak swiat swiatem, Polak Polakowi rzadko bywal bratem. Coz...

Czas po mesku spojrzec na sprawe i przestac sie mazac. Rachunek sumienia, niech kazdy zrobi sam.
Kwestie prawne sa natomiast jednoznaczne.
Dobro ogolu wymierne.


no to IMO EOT  ;D

czyli trafne podsumowanie....

Offline kajetan

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Lip 2008, 00:09:59 »
nie bój się, sama nazwa poloniainfo w internecie nie identyfikuje serwera.... to co reklamowaliscie, nikt wam tego nie zabierze, odnosniki do poloniainfo.se beda nadal istnialy

Ale co ty sie tak uczepiles tej domeny? Mi chodzi o nazwe naszej dzialalnosci - PoloniaInfo, oraz podobienstwa dzialalnosci tutaj, ktora teraz ni stad ni z owad przyjela ta nazwe. Bez zadnych .dk, .se czy innych. To sa tylko nazwy domen.


Tak na marginesie to domenę poloniainfo.dk zarejestrowałem ponad rok temu, i stopniowo migrowałem tam kolejne serwisy.

Domain:               poloniainfo.dk
DNS:                  poloniainfo.dk
Registered:           2007-06-08


domain: poloniainfo.se
created: 2000-11-27

skoro juz mamy sobie pokazywac kto ma dluzszego ;D

Ty willy nie uwazasz, ze to zaden problem, ja uwazam, ze to nieladnie w twojej strony.  Obojetnie kiedy zakupiles ta domene. Mogles sobie nawet przekabusewywac domene poloniainfo.dk do swojej strony, mnie to wszystko jedno. Ale zmiana nazwy serwisu na juz uzywana przez nas, to w/g mnie przesada.

Domyslam sie ze ani ty ani ja nie zmienimy zdania w tej sprawie, wiec mozemy dac sobie z tym spokoj. Pomysl tylko na przyszlosc jak wymyslisz jakis czarny gazowany napoj i stwierdzisz, ze coca cola to dobra nazwa bo juz ktos taka uzywa i dobrze sie sprzedaje. ;D

Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Lip 2008, 00:09:59 »

K3

  • Gość
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Lip 2008, 00:14:12 »
Domyslam sie ze ani ty ani ja nie zmienimy zdania w tej sprawie, wiec mozemy dac sobie z tym spokoj. Pomysl tylko na przyszlosc jak wymyslisz jakis czarny gazowany napoj i stwierdzisz, ze coca cola to dobra nazwa bo juz ktos taka uzywa i dobrze sie sprzedaje. ;D

jeśli zrobi to w kraju, gdzie Coca-Cola nie ma zarejestrowanego znaku handlowego, to mogą mu skoczyć ;D

voyager.

  • Gość
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Lip 2008, 01:24:51 »
kajetan, z kim Ty chcesz dyskutowac o etyce i moralnosci w zyciu prywatnym/prowadzeniu interesow... z WILLYM? smiech na sali

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Lip 2008, 07:58:49 »
najlepsze jest to ze co niektórzy w tym temacie się wypowiadają jakby znali temat od podszewki.......

 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Lip 2008, 08:45:17 »
Ja powiem tak. Tematu nie znam od podszewki. I nie zamierzam sie w niego wglebiac.
Moja zaniechana praca doktorska byla (moze jeszcze kiedys bedzie), dotyczyla wlasnie marki, wiec ten aspekt sprawy znam od podszewki.

Pisze, jak widze sprawe z boku. Nie znam szczegolow i poznac nie chce.
Mysle, ze to chyba nieco lepiej, poniewaz nie tkwie w konflikcie i nie trzymam wbrew pozorom strony zadnego z rozmowcow.
Mysle, ze to prywatna sprawa pomiedzy Kajetanem i WIllim, ktora powinni zalatwic miedzy soba, a nie wciagac w nia forumowiczow, ktorzy pewnie nie znaja wielu aspektow tej sprawy.

DLa mnie osoby doroslej, patrzacej na to z boku, wyglada to jak zal piecilatka po utracie ulubionego przedszkolnego samochodzika - nigdy nie byl jego, ale zawsze sie nim bawil. A teraz bawi sie nim Jacek i jak on mogl mu go zabrac.
Dlatego wciaz apeluje. Zakonczcie Panowie spor, bynajmniej jego oficjalna czesc.
DO niczego on niesety nie prowadzi.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Lip 2008, 10:05:26 »
I znowu Mirra ma rację ;)
Jakby "polonia" była jakimś zarejestrowanyą nazwą i "info" również.
Czy ;)zby "polonia" miała zyć tylko w Szwecji i tylko tam poszukiwac "info"..?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Lip 2008, 10:18:57 »
Lilia, walisz tekst ze Mirra ma racje (ma racje oczywiście) ale potem walisz tekst całkiem z innej beczki. Jak narazie można zauważyć twoje oburzenie nie do końca wiadome w którą stronę.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Lip 2008, 10:30:11 »
Nie jestem oburzona wcale :D
Po prostu uważam cały spór i pretensje za pozbawione sensu...

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Lip 2008, 10:59:00 »
Nie jestem oburzona wcale :D
Po prostu uważam cały spór i pretensje za pozbawione sensu...

no tutaj nie sposób się nie zgodzić.....

poloniainfo.dk

Odp: PoloniaInfo.dk / PoloniaInfo.se
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Lip 2008, 10:59:00 »

 

poloniainfo/praca.dk

Zaczęty przez aarhusNDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 35961
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 00:13:48
wysłana przez jamjurand
szukam pomocy dot.ogłoszeń w poloniainfo.dk

Zaczęty przez redi-polskaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2876
Ostatnia wiadomość 18 Cze 2011, 08:56:15
wysłana przez redi-polska
"Poloniainfo"

Zaczęty przez PoloniainfoDział Hydepark

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 12234
Ostatnia wiadomość 21 Cze 2009, 20:35:04
wysłana przez robertcph
kontakt z poloniainfo

Zaczęty przez Brekaut46Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2399
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2012, 10:40:06
wysłana przez Jomir
Kontakt do właściciela strony Poloniainfo.dk

Zaczęty przez Tymon WysockiDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3852
Ostatnia wiadomość 20 Wrz 2023, 13:24:17
wysłana przez Tymon Wysocki