poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Sagsbehandler-jak zmienić?  (Przeczytany 5828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MalaCzarna

  • Gość
Sagsbehandler-jak zmienić?
« dnia: 20 Wrz 2011, 22:13:56 »
Na jakiej podstawie można zmienić  sagsbehandler w jobcenter? Czy jest to w ogóle możliwe ,czy jesteśmy na stałe przypisani?
Jeśli można zmienić sagsbehandler ,czy regulują to jakieś przepisy ?

Za odpowiedzi dziękuję!  :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrz 2011, 22:37:51 »

Powinnas napisac podanie o zmiane, prawo do tego gwarantuje CI §4 Retsisikkerhedslovens

A tu drobne przytoczenie:
Ifølge Retssikkerhedslovens §4 skal Kommunerne tilrettelægge deres sagsbehandling, så borgerne har mulighed for at medvirke i deres egen sag. Hvis man læser vejledningen til denne paragraf, står der, at tillid og en god dialog er af stor betydning for denne mulighed for at medvirke. Dette bør kommunerne være opmærksomme på, og de bør derfor, når det er muligt, og ønsket er velbegrundet, imødekomme et ønske om sagsbehandlerskift. Alt dette betyder, at I ikke har et egentligt krav på at få en ny sagsbehandler, når I beder om det, men at kommunen bør efterkomme jeres ønske, hvis det er muligt. Måske kan det hjælpe, hvis I helt konkret kan påpege, hvorfor I slet ikke kan samarbejde, eller hvorfor I slet ikke har tillid til jeres nuværende sagsbehandler.



[Posted on: 20 Wrz 2011, 22:35:30]

Zajrzyj tez do § 5 oraz do Frovaltningslovens §7

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrz 2011, 07:27:19 »
o wlasnie podczepie sie pod temat tez o tym mysle.dostalam polke na poczatku myslalam ze to fajnie ale sie mylilam jest bardzo nie przyjemna  na sam poczatek zawiesila mi szkole dzienna gdzie po macierzynskim mialam kontynuowac a ona zaczela grzebac w papierach i dopytywac sie ni i mam jak najszybciej chce mnie wyslac na praktyki  do sprzatania a jestem w ciazy i mam male problemy ale ona twierdzi ze to nie przeszkadza mowie wam na poczatku twierdzila ze po szkole,szkola nie gwarantuje mi pracy i dlatego wysyla mnie na praktyki zebym jezyka sie nauczyla a potem mowi ze po tych praktykach tez nie gwarantuja mi pracy ,tyle czasu zmarnowalam a ile juz bym w tej szkole sie nauczyla tea chce napisac wniosek tylko niewiem jak jak dla mnie to niesympatyczna i nie mila i tak jakby uprzedzona z gory myslalam ze powinna mi pomoc a nie dolowac.jak ide tam na spotkanie to cala sie trzese ze cos glupiego powie jak sie zdeneruje i zrobi mi problemy

inna

  • Gość
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrz 2011, 07:57:27 »
Uwierz mi ja tez to przechodzilam. Tzn.nie bylam  w ciazy ale bylam strasznie traktowana przez sagsbeh. Troche sie zmienilo jak poinformowalam moje zwiazki w jaki sposob ona mnie traktuje.
Bylam bezrobotna i to nie byla moja wina. zlozylam oczywiscie skarge na ta zolze i oczywiscie zycze jej wszyskiego najgorszego. Ja jak szlam na te spotkania to strasznie balam. Moje zwiazki poinformowalay mnie ze nie powinnam na te spotkania chodzic samej. Dlatego bralam zawsze jakas kolezanke. Wspolczuje Ci jak juz wczesniej pisalam ze musiz to przechodzic.
Wiem ze ciaza to nie choroba ale masz prawo do ochrony zdrowia swojego jak i baby. Takze walcz o swoje i nie poddawaj sie.
I masz zwonienie to ona powinna go akceptowac.

Nie wimem gdzie mieszkasz bo ja z checia bym poszla z toba na to spotkanie.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrz 2011, 08:23:29 »
Mala Czarna, chodzi oczywiscie o Forvaltningsloven, ale sie pewnei domyslilas, ze tam byla literowka.

Nadusia - zacznij od porzadnych papabusew do lekarza, dopoki lekarz nie stwierdzi, ze nie mozesz pracowac, nikt nie bedzie twierdzil, ze nie mozesz.
Po drugie, szkola jezykowa przysluguje tylko przez 3 lata, widocznie ten czas przekroczylas, a panstwo teraz pieniedzy szuka i jest w tych sprawach bezwzgledne. Ciesz sie, ze wogole zalatwila CI praktyki, mogla nie zalatwic nic. Po praktykach, czesto zostaje sie w danym zakladzie pracy, wiec babka jednak miala raccje.
Co do akceptacji zwolnienia - juz pisalam, pytanie co jest w zwolnieniu? Czy lekarz zaznaczyl, ze musi lezec. Jak nie, to jobcenter ma prawo wzywac na spotkania.
Sagsbehandler oczywiscie ma obowiazek byc mily, zaangazowany w sprawe i kompetentny, aczkolwiek nie jest tez psychologiem, by komus poprawiac nastroj.
Jezeli chcesz pisac skarge i prosbe o zmiane sagsbehandlera, skup sie na konkretach i uzyj argumentow, ktore maja pokrycie. W innym przypadku, sprawa zostanie oddalona.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

inna

  • Gość
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrz 2011, 08:55:01 »
Sagsbehandler oczywiscie ma obowiazek byc mily, zaangazowany w sprawe i kompetentny, aczkolwiek nie jest tez psychologiem, by komus poprawiac nastroj"
 

Tu nie chodzi o poprawianie komus humoru. Tu chodzi glownie o respekt.


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrz 2011, 09:07:40 »
Respekt?  czyli toto: «szacunek w stosunku do jakiejś osoby połączony z onieśmieleniem, czasem też z lękiem» ?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrz 2011, 09:07:40 »

inna

  • Gość
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrz 2011, 09:57:49 »
Principle of Respect for Persons

All individual human beings are presumed to be free and responsible persons and should be treated as such in proportion to their ability in the circumstances. Individuals with reduced autonomy are entitled to appropriate protection, according to the principles of subsidiarity, human dignity, justice, charity, and vicarious consent.
 
This principle may be given different content, depending on one’s conception of personhood. From the Catholic perspective, there are a number of anthropological considerations that have significant implications for this principle. For example, human persons are integrated body-spirit beings created in the image and likeness of God, with four integrated dimensions of human life: biological, psychological, social, and spiritual. The human person, then, can be understood in four interrelated ways: as a bodily subject, that is, we are not merely spirits that possess bodies, but we are body as much as we are spirit; as a knowing subject for which knowledge is a good both as an end in itself and as a means to fulfillment; as a social subject whose primary context is that of person situated in community; and as a self-transcendent subject insofar as we are related to God in our created nature, through God’s loving creation and in our ability to participate in that creation. As a subject, and not merely an object, a human person must be treated with respect in such a way that recognizes his or her human dignity.


JOMIR -W razie problemu-google transl.  :P

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrz 2011, 10:01:11 »
Za duzo obcych jezykow, Inna, i Ci sie w glowie mieszaja. Odpowiednikiem angielskiego respect jest szacunek, a respekt po polsku znaczy to, co napisal Jomir.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrz 2011, 11:14:54 »
Dziękuję JOMIR za odpowiedź!  :)
Aby sprostować nie chodzi o mnie.Ja mam bardzo dobre doświadczenia z sagsbehandler.Naprawdę świetnie zawsze dogadywaliśmy się.I tak było z innymi osobami -gdzie ja też byłam.
Ale w każdym kraju są ludzie dobrzy i ludzie źli i własnie teraz trafiliśmy na złego. >:(

Nie zdążyłam jeszcze przeczytać pragrafów na które się powołujesz.Ale z wklejonego cytatu wynika,że nie mają obowiązku zmienić  sagsbehandler ...czy dobrze rozumię?

Alt dette betyder, at I ikke har et egentligt krav på at få en ny sagsbehandler, når I beder om det, men at kommunen bør efterkomme jeres ønske, hvis det er muligt.

Z tym pokryciem dowodów też jest nie taka oczywista sprawa ,bo jak wykazać że działa na niekorzyść swojego podopiecznego ?
Chodzić za łobuzem-sagsbehandler z dyktafonem? (to piszę zartem hahaha)

Co do dyskusji wklejam link ,zastosowanie rad nie wymaga wykształcenia (również sagsbehandler w Job center :D )

http://zdjecia.nurka.pl/images/id.joe.pl-sub-images-pictures-efe9cf3dbaf91df5a076da012a298f3f-th2.gif

pozdrawiam

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrz 2011, 12:32:46 »
Zawsze mozesz spytac o porade (odwiedzic) borgerrådgiveren, ewt. poskarzyc sie, oni nie rostrzygaja spraw jedynie prosza komune (kabusewnictwo) o dosc szybki komentarz :
www.kk.dk/Borger/Borgerraadgiveren.aspx

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrz 2011, 13:45:20 »
Mala - ja bym zaczela od spokojnej rozmowy/prosby z kabusewnikiem. Podanie zawsze zdazysz napisac.
Prosilas o przepis, wiec podrzucilam. NIestety przepis, jak wiekszosc przepiswo w Danii nalezy do tych "miekkich" czylli, ze mozna, ale nie koniecznie trzeba.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Wrz 2011, 21:36:48 »
JOMIR ja nie zamierzam szaleć , jestem bradzo spokojną osobą . ;D
Natomiast w tym wypadku sądzę że należy odciąć pępek od pępowiny aby osoba,której problem dotyczy, miała spokój i mogła się spokojnie rozwijać w DK.

Ten sagsbehandler nigdy nie powinien pracować z ludźmi ale... to nie nasz problem ,dlatego sądzę że należy szybko uciekać od takich osób i otaczać się pozytywnymi ,otwartymi ...No i wyciskać życie jak cytrynę !  ;D
 Mało jest fajnych ludzi w DK ? To po co tracić czas na tych "innych" ?  :) :D ;D

[Posted on: 21 Wrz 2011, 21:25:50]

Jomir ,Jamurand i innym dziękuję za pomoc!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Wrz 2011, 21:38:28 »
Czasem to po prostu zwykla "chemia" , ktora albo jest, albo nie ma :)
Tez mialam kiedys taka klumpe, ale wyprowadzilsimy sie i problem sie sam rozwiazal :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Sagsbehandler-jak zmienić?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Wrz 2011, 21:38:28 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17214
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 12680
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14506
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15801
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16726
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy