poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zakwaterowanie  (Przeczytany 9564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Paź 2011, 16:17:09 »
Chlopie masz racje zeby nie dac sie jak to ladnie napisal aaaaaa WYDYMAC placisz za cos co ma byc sprawne a nie zebys to jeszcze ty naprawial we wlasnym interesie-bez jaj,jak dla mnie nie ma znaczenia czy wynajmuje od prywatnego wl.czy ze spoldzielni jesli jetem wstanie udowodnic ze cos sie zjebalo nie z mojej winy to ma byc naprawione badz wymienione i nie za moja kase.Niektorzy wlasciciele lokum do wynajecia maja chyba poprostowane faldy na mozgu bo wolaja za nore jak cygan za matke i jeszcze lache robia ze cos laskawie naprawia albo i nie srac na nich i lepiej poszukac cos od kogos kto jest w miare normalny i nie bedzie robil problemow z naprawami i wynajmem.Ten gostek co ci wynajal ta jame potraktowal cie jak nielegalnego emigranta na zasadzie siec cicho plac kase i nie narzekaj bo jak sie tylko wychylisz to kop za drzwi i idz mieszkaj do namiotu.Teraz sie czasy zmienily i w dobie kryzysu juz tyle ludkow do roboty nie przyjezdza wiec i o mieszkanie duzo latwiej,a ty 6palcy trzymaj pion bo to ty masz dymac a nie byc dymanym.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Paź 2011, 17:47:24 »
rura chyba zmiękła  bo jutro przyjeżdża ktoś naprawić to wszystko. Jednak coś można w komunie zdziałać jak się tak wystraszył właściciel.
Tak czy inaczej czekam  tylko jak się zwolni pokoik u znajomego i się tam przeprowadzam

A to teraz napisze do forumowiczów  w podobnych sytuacjach.

stanowczo trzeba  jechać z takimi ludźmi. Nie jesteśmy zwierzakami  żeby nas tak traktować.
Na złość osobiście nie ma  co bo to nie normalne, ale  powiedzieć  to i tamto ze tak traktują ludzi można w odpowiednim urzędzie. Ktoś na pewno zareaguje.
Nie można się dać pomiatać i zastraszyć czy coś podobnego.
Można  talko na maxa używać wszystkiego co elektryczne pod warunkiem ze  płacisz  tylko za pokój :) choć tyle można się uczciwie  odwdzięczyć złym obywatela ponurego kraju :)
Moze ktoś wie gdzie można na przyszłość zgłosić coś podobnego niż tylko do komuny? jakaś inspekcja budowlana  czy p.poż?

może nie do końca takie straszne to miejsce gdzie teraz mieszkam, tylko ze właściciel uważa się za kogoś lepszego od tych co przyjeżdżają za chlebem.

leo1   widze ze rozumiesz  mój przypadek

ps

chcieliście wydymać Freda, teraz Fred wydyma Was :):)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Paź 2011, 18:36:51 »
Chyba cos ci sie witalnego przewialo/zamrozilo skoro jeszcze do ciebie nie dotarlo, ze nie majac kontraktu dotyczacego zwynajecia mieszkania nigdzie sie nie mozesz skarzyc; prawdopodobnie wtedy wlasciciel nory by ci jej nie wynajal bo by sie bal konskwencji albo byloby to nielegalne.
Podobna sytuacja jest z praca na czarno, mozna sie tylko wtedy skarzyc jak pracodawca sie mocno podwala albo jest slabym kochankiem :)
Pracodawca moze zawsze oswiadczyc, ze jest dzentelmenem i o pienadzach z obcymi nie dyskutuje.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Paź 2011, 19:46:11 »
a nie można złożyć donosu ? Duńczycy często to praktykują w sprawie cudzoziemców
Piszesz  tak jakbyśmy byli jakimś produktem ubocznym.
 Myślę ze ktoś by się zainteresował wynajmującym w komunie jakbym złożył donos.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Paź 2011, 20:02:13 »
a nie można złożyć donosu ? Duńczycy często to praktykują w sprawie cudzoziemców
Piszesz  tak jakbyśmy byli jakimś produktem ubocznym.
 Myślę ze ktoś by się zainteresował wynajmującym w komunie jakbym złożył donos.

Donos na co? Przeciez oficjalnie tam nikt nie mieszka? Dunczycy pisza donosy? Pewnie dlatego bo im sie cos nie podoba i chca uniknac wschodnioeuropejskiego balaganu; tu jest porzadek i prawie wszystko dobrze zorganizowane wiec w pelni rozumiem ich reakcje. Co ty tu robisz jak automatycznie traktujesz ich jako wrogow? Pewnie dlatego bo w kraju jest ich  jeszcze wiecej :)
"Nowi" sa bardzo podejrzliwi i w rownej mierze bezmyslnie naiwni, dlatego tez tutaj czytasz czesto lamenty podobne do twojego.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Paź 2011, 20:34:45 »
co ja tutaj robię? Pracuje. A dlaczego oni robia tak ze traktują automatycznie cudzoziemca jak głupiego bolka? Czy to normalne? 
Nie traktuje nikogo jak wrogów. Oficjalnie mam swoje nazwisko na skrzynce, dokument potwierdzający zapłatę za wynajem, zameldowanie w komunie.
Donos  chyba się składa anonimowo najczęściej, no też można jawnie. Nie tylko ja mam meldunek na tym adresie. Nie mam tylko umowy wynajmu, była tylko ustna.
nie wiem czy w tym kraju działa umowa ustna.  Jeśli z człowiekiem nie można się porozumieć i robi problemy czy nazłość to chyba odpowiedni  jest  zrobić coś takiego jak donos  na nieuczciwego obywatela. Nie jestem żadnym konfidentem, nie zrobiłbym tego z zazdrości. Ten wschodnioeuropejski i nie tylko  bałagan wspomaga ten kraj w jakiś sposób.  Nowy nie jestem w tym kraju,a poza nim przejadłem sporo latek w innych w EU. nie lamentuje tylko próbuje  zrozumieć  dlaczego tacy Ci ludzie są że się uważają za kogoś większego i mądrzejszego.
Organizacja ład i porządek  jest ok i to nawet  fajne. Przydałoby się tego trochę w naszym kraju.
Tak czy inaczej na nieuczciwych ludzi trzeba  miec jakiś sposób. Nie powinni myśleć ze jak jesteś z Polski czy innego kraju to juz jesteś gorszy. A możne uważasz że tak powinno być?
Myślę że wystarczy tej dyskusji. Odbiega  to od tematu trochę.
Pozdrawiam czytających

poloniainfo.dk

Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Paź 2011, 20:34:45 »

 

Ulga na zakwaterowanie

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3407
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2011, 01:32:04
wysłana przez roga
Rubryka 53 - jak wyliczyc diete za wyzywienie oraz zakwaterowanie?

Zaczęty przez nygazzzDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2997
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2009, 19:13:26
wysłana przez nygazzz