poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zakwaterowanie  (Przeczytany 9565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
zakwaterowanie
« dnia: 05 Paź 2011, 18:46:54 »
Witam,
 opisze pokrótce moja sprawę.
Od sporego czasu walczę z właścicielem domu o to żeby ponaprawiał to co powinno działać, a jet  to konieczne do normalnego bytowania w  tym domku.
Wiele razy zapowiadał że naprawi i na tym się kończy. W niedługim czasie  przyjdzie zapłacić za kolejny miesiąc i mam zamiar dać tylko polowe.
Powiem też że nie mam żadnej umowy na piśmie z nim.
Czy w takim przypadku jak zrobię może mnie wyrzucić na ulice? Czy może według prawa musi mi zapewnić  jakieś zastępcze  lokum?

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Paź 2011, 19:13:34 »
jak nie masz żadnej umowy to może cie wyrzucić nawet jak mu zapłacisz całość

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Paź 2011, 19:26:20 »
Wyrzucic moze, ale skoro juz tam mieszkasz i placisz to byloby to nabusezsadne szukac nowych lokatorow, ktorzy na pewno beda tez chcieli napraw. Powiedz mu tydzien przed terminem, ze zaplacisz czynsz jak dokona wszystkich niezbednych napraw.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Paź 2011, 21:55:26 »
a może jakąś skargę zrobić w kommune? Zorbie chyba tak, zapłacę dopabuse jak będzie wszystko naprawione. Mogę go to zmobilizuje. W sumie tak czy inaczej musi naprawić jak che żeby ktoś tu mieszkał.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Paź 2011, 22:42:07 »
Nie mozesz sie skarzyc jak nie masz kontraktu.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź 2011, 19:54:57 »
i stało się, mam miesiąc na znalezienie sobie mieszkania. Mogę jakąś skargę złożyć na tego właściciela?
 Dodam ze  jest kilka rzeczy do których w Polsce  by sie inspektorzy przyczepi, nie wiem jak w tym kraju,  także  ta osoba  całoroczne wynajmuje kemping  gdzie nie ma tam wody i toalety.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Paź 2011, 20:20:57 »
Ale tu nie Polska.

Camping moze sobie wynajmowac i bez dachu, jesli ktos tak chce wynajac to mu wolno.

A tak na powaznie - poszukaj porzadnego mieszkania, podpisz umowe gdzie wszystko bedzie wyszczególnione, co jak, kiedy, moze zaplacisz wiecej ale bedziesz spal spokojnie.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Paź 2011, 20:20:57 »

Offline sylwusia89

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Paź 2011, 21:55:19 »
Dokładnie...ja wynajmowałam mieszkanie w centrum miasta i w dodatku od polaka...i co sie za ty kryje?okazalo sie ze zrobił to nielegalnie i taki tego morał że otrzymal sam wypowiedzenie od spoldzieli a my musielismy z dwojka malych dzieci opuscic mieszkanie w ciagu dwoch dni. Teraz mam mieszkanie spółdzielcze i spokojną głowę, że nikt mi nie zapuka i powie ze mam sie wynosić. u mnie w bloku sa wolne mieszkania:)zapraszam

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Paź 2011, 17:06:59 »
Wiem że tu nie Polska, ale chyba jakieś przepisy są aby osoba wynajmująca musiałą je spełnić 
np. takie jak  wyjście 2 awaryjne, czujniki dymu, poręcz perzy schodach, wysokość pomieszczenia?
Wiem na pewno ze nie można mieszkać w domu letniskowym cały rok, nie wiem jak się odnosi to do kempingu/ ktoś coś wie na ten temat?

ps  szukam tylko pokoju nie całego mieszkania. Może ktoś wie kto ma wolny taki w Skaevinge lub okolicy. Nie mam żadnych nałogów, stała pracę.

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Paź 2011, 19:53:17 »


Jak zawsze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia".

Czy tego dnia, kiedy wprowadzales sie do tego "domku" jak go okreslasz, wszystko w nim dzialalo
 - czujniki dymu, wyjscie awaryjne, porecze i pomieszczenia wysokie byly zgodnie z przepisami?

Kiedy wielu szuka zakwaterowania, godzi sie na mieszkanie w warunkach uragajacych wszelkim zasadom.
Wtedy wszystko jest OK. Przede wszystkim - ma byc tanio!

Wtedy nie pyta sie o kontrakty, zasady naliczania za wynajem, prad, ogrzewanie czy wode.
Nie martwi sie o legalnosc takowego wynajmu.

Pozniej wymagania wztrastaja. A wynajmujacy nie ma najmniejszego zamiaru dawac wiecej niz
dal do dyspozycji naiwnemu klientowi.
I potem trzeba siegac znowu do "Ksiegi Przyslow Polskich" - "Madry Polak po szkodzie"


.




Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Paź 2011, 20:36:36 »
ja pytałem czy sa jakieś przepisy które powinny być spełnione.
Tych wymienionych rzeczy nie ma oprócz często zagraconego 2 wyjścia. Nie znam sie na tutejszych przepisach wiec  pytam właśnie Was.
Oczywiście że godziłem się na to co widziałem, ale jak jest właściciel świnia  to trzeba coś zrobić w tym kierunku żeby kolejnych ludzi traktowali  normalniej.
Wszystko było ok dopóki nie upominałem się o naprawy które w tracie mieszkania były potrzebne.
Czy jakbyście mieli niedrożny odpływ od zlewy kuchennego to byście nic nie mówili,  albo cieknący kran? albo śmierdzące psy koczowały pod  łazienką?
Tego wszystkiego pół roku temu nie było.
Czy może  ktoś wynajmować do mieszkania całorocznego kemping w tym kraju?
Dodam że  wszystko jest  na rachunek, płace i dostaje co miesiąc. nie wiem tylko czy on prawdziwy  bo tu żadnych pieczątek nie ma.Na pewno  właściciel jest  przedsiębiorca. Tyle wiem

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Paź 2011, 01:26:29 »
ja pytałem czy sa jakieś przepisy które powinny być spełnione.
Tych wymienionych rzeczy nie ma oprócz często zagraconego 2 wyjścia. Nie znam sie na tutejszych przepisach wiec  pytam właśnie Was.
Oczywiście że godziłem się na to co widziałem, ale jak jest właściciel świnia  to trzeba coś zrobić w tym kierunku żeby kolejnych ludzi traktowali  normalniej.
Wszystko było ok dopóki nie upominałem się o naprawy które w tracie mieszkania były potrzebne.
Czy jakbyście mieli niedrożny odpływ od zlewy kuchennego to byście nic nie mówili,  albo cieknący kran? albo śmierdzące psy koczowały pod  łazienką?
Tego wszystkiego pół roku temu nie było.
Czy może  ktoś wynajmować do mieszkania całorocznego kemping w tym kraju?
Dodam że  wszystko jest  na rachunek, płace i dostaje co miesiąc. nie wiem tylko czy on prawdziwy  bo tu żadnych pieczątek nie ma.Na pewno  właściciel jest  przedsiębiorca. Tyle wiem


Nie badz smieszny. Czy uwazasz ze w Polsce wlasciciel mieszkania udroznia zlew albo naprawia cieknacy kran? Zalicza sie to do drobnych napraw i jest to obowiazkiem najemcy, a nie wynajmujacego. Wcale sie nie dziwie ze Ciebie pogonil, sam bym to zrobil jakbym mial takiego najemce.

Reasumujac jest to Twoja wina ze straciles mieszkanie, a teraz myslisz ze ktos Tobie pomoze zemscic sie na kims, kogo za przeproszeniem chciales wydymac.

Z pieczatkami na dokumentach urzedowych i rachunkach jeszcze nigdy w Danii sie nie spotkalem.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Paź 2011, 05:54:45 »
Śmieszny?  a może już jesteś wielkim dunczykiem przez małe ''d'' :) i jeździsz samochodem za 10 tys ddk na jak to mówi cie ''na  naszych blachach'' :)

nie odpowiednio napisałem, zapchany odpływ  nie zlew i kilka razy próbowałem  to sam naprawić.
jeśli byś wynajmował pokój to wynajmujący takie rzeczy naprawia? Albo jak wynajmujesz dom i uszkadza się instalacja elektryczna  to Ty ja wymieniasz? To Ty nie bądź śmieszny wielki Obywatelu .
ja od takiego człowieka jak Ty na pewno bym nie wynajął mieszkania. Jak staniesz w podobnej sytuacji jak ja to wtedy pewnie też napiszesz na forum, no chyba ze znasz wszystkie twoje  tutejsze prawa, ale nie wydaje mi się.
Pogonił? śmieszne. Jestem uczciwym człowiekiem. Zawsze płaciłem za wynajem ale jak mam myc naczynia w łazience i prosić się o naprawę dłużej to chyba nie jest normalne i do tego płacić.
Rachunek jest  numerowany, napisane  dane za co to i podpis własciciela. Napisane jest  dags dato tak wygląda.

ps  może Ciebie kiedyś dymali i dlatego taki jadowity teraz jesteś

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Paź 2011, 09:23:09 »

6palcy - moim zdaniemnie masz co zuzywac energii na "ukaranie"  wlasciciela twojego dotychczasowego mieszkania.
On zapewne wywinie sie pieknie z calej sprawy.
Najlepiej potraktowac to jako nauke - teraz juz bedziesz wiedzial na co musisz zwracac uwage przy wyborze
nastepnego mieszkania.
A na to, w ktorym mieszkales do tej pory znajdzie sie nastepny naiwny.
Dopoki beda chetni na te zaniedbane pokoje, domki campingowe itp. dopoty Dunczycy (a czesto i Polacy)
beda je wynajmowac.

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Paź 2011, 14:49:27 »
tak czy inaczej nieuczciwych ludzi spotka kiedyś kara wymierzona przez  sam los .
Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: zakwaterowanie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Paź 2011, 14:49:27 »

 

Ulga na zakwaterowanie

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3407
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2011, 01:32:04
wysłana przez roga
Rubryka 53 - jak wyliczyc diete za wyzywienie oraz zakwaterowanie?

Zaczęty przez nygazzzDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2997
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2009, 19:13:26
wysłana przez nygazzz