poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Niewolnicy 21wieku...  (Przeczytany 8022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Niewolnicy 21wieku...
« dnia: 28 Paź 2011, 15:41:55 »
Z jaka ekipa ostatnio jechalam z Polski do Danii  ;D aż muszę Wam opisać  ;D

Z tyłu siedział synek z tatą i jedna pani... wypili sobie troszkę i się zaczeło:

"K..wa, jakie ja mam życie, muszę pracować w tej j...nej Danii, wp..dalam gówno, duny to h...e"
Jak sie tylko odezwałam, że przecież nikt ich tu nie trzyma, to usłyszałam tyle epitetów, a synek stwierdził:

"Ja cię k...wo spalę"

Pani z tyłu, aż spazmów z płaczu dostawała, jak ona tej j...nej Danii nie nawidzi, a nawet jej 20 letni synek, musiał zwolnić się na miesiąc z pracy w Polsce i tu przyjechać  ::)
on wcale nie chciał, tylko musiał  :'( a teraz gówno będzie wp...ał tak jak ona   :'(
Zwyzywali mnie, że jestem "poniemiecka szmata"
bo nic mnie nie obchodzi, co duny robią, czy tez robili podczas wojny.
Mało tego   ;D synek, wie nawet, że duny mają małe penisy   ;D
pewnie dlatego,że jak wcześneij mówił: "duny go ru..ja"
ja osobiście jeszcze nie zdążyłam sprawdzić i chyba już nie sprawdze  :-[
polacy wszystko wygadają :)
Chciałabym im tutaj napisać, jeśli będą czytać, żeby nie męczyli się i nie jedli gówna, bo nie zdrowe, żeby nie gadali z h..ami jeśli sami nimi nie są i żeby nie siedzieli dalej w tej j...nej Danii   ::)
a jak im Jens, Hans czy Lars będzie dawał pieniądze za pracę, to niech mu powiedzą w twarz: "ty h..u, ja z tobą nie gadam, jak śmiesz mi pieniądze dawać?" po czym niech wyjadą do Polski "patrioci" i niech nie zapomnaą podać Danię do sądu, za to,że musieli tutaj tak się męczyc  :'( oni wcale nie chieli, tylko duńczycy ich w niewole wzięli   :'( :'(
« Ostatnia zmiana: 28 Paź 2011, 16:01:57 wysłana przez sopocianka »

Offline Tokent

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Paź 2011, 16:00:33 »
 I wlasnie tak nas widza za granica :(

Potem sami sobie plujemy w brode ze jak widza ze jestes z Polski to musisz byc pijakiem i zlodziejem . Smutne ale my tego juz nie zmienimy , aczkolwiek mozemy sie starac ....



Pozdrawiam.


Offline frija01

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Paź 2011, 16:15:59 »
 ;D  ;D  ;D Przynajmniej sie nie nudzilas w czasie podrozy ;) och, my polacy..... czasami ciezko byc patriota jak sie slucha ludzi tego pokroju :-\ :-\

P.S.Pozdrowienia dla Sopocianki od Gdynianki;)

inna

  • Gość
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Paź 2011, 17:19:20 »
szkoda slow  :o

Offline phil

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lis 2011, 11:46:01 »
To jest dobry przyklad na zrozumienie roznicy pomiedzy Polakiem a polaczkiem

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lis 2011, 12:11:33 »
To sa niewolnicy, niewolnicy pieniedzy. Tak to jest jak KASA jest najwazniejsza w zyciu i nic innego sie nie liczy. Zreszta tu na forum tacy niewolnicy tez sie odzywali, ze nie chca tu byc, ale musza bo KASA. Ich sens i cel zycia - KASA.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lis 2011, 14:15:00 »
hhahaa , wspolczuje Sopocianko :)

Ja kiedys pod Fakta dwoch pijanych Polakow spotkalam. Siedzili i plakali ..a nawet wyznawali sobie milosc : Darek ja Cie kocham, Ty wiesz ... ale k.... ale ch...
Az sie syn dziwil co oni tak ...
Puste puszki nie wrzucil do kosza obok, a kopnal pod krzaczki.  Odjechalam, a za chwile mijalam sie z policja...napewno poprzatali po nich ;))) i ich tez .

Dodam tez, ze kiedys na promie bylo slychac tylko glosnych muzulmanow, teraz Polakow podpitych z marnym jezykiem ...:(

poloniainfo.dk

Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lis 2011, 14:15:00 »

hydrogen2

  • Gość
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lis 2011, 14:19:29 »
To sa niewolnicy, niewolnicy pieniedzy. Tak to jest jak KASA jest najwazniejsza w zyciu i nic innego sie nie liczy. Zreszta tu na forum tacy niewolnicy tez sie odzywali, ze nie chca tu byc, ale musza bo KASA. Ich sens i cel zycia - KASA.

Wiesz, żeby utrzymać rodzinę, to czasem trzeba się poświęcić. Dlatego, nie każdy z chęcią wyjeżdża do innego kraju, ale życie zmusza ludzi do podejmowania różnych decyzji...a poza tym, po co jak nie dla pieniędzy migrują ludzie. na całym świecie, ludzie robią to dla polepszenia swojego i swojej rodziny bytu. Jeśli Ty nie jesteś tutaj dlatego, że życie jest tutaj łatwiejsze, to dlaczego? A Ci ludzie rzeczywiście są niewolnikami pieniędzy....bo we własnym kraju (czyt. w Polsce), byli tylko niewolnikami, ale niestety nie pieniędzy, a ich braku. Szkoda, że wszystkich wrzucasz do jednego wora. Ja się poczułem dotknięty...

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lis 2011, 14:26:04 »
Ostatnio w pewnym programie bylo jak corka narzekala na matke, ktora wyjechala do Wloch zarabiac dla rodziny ... Corka Ja znienawidzila bo Ona chciala matke a nie pieniadze ... ::)
Kasa, kasa ...a dzieci  cierpia  ::)

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lis 2011, 14:37:47 »
@Sopocianko ,@Solvej  ;D
Przez was,  brzuch mnie rozbolał hahahahaha tak się smieje hahahahaha .
Wpisy miesiąca !!!!!!!!!! hahahahaha   ;D ;D ;D ;D
Dawno nic mnie tak nie rozbawiło jak wasze humorystyczne podejście do "problemu" naszych kochanych,nieszczesliwych rodaków!!! ;D

Biedaczyska w Polsce upijali się z biedy a teraz upiają się z powodu tęsknoty za ojczyzną.
Najważniejsze aby mieli powód...no bo jak tak upijać się bez przyczyny?  ;)
Nie wypada! Prawda? hahahahaha

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lis 2011, 14:58:30 »
Bo w Polsce od stuleci wodka byla zawsze cala dobe otwarta swietlica; nie ma co robic czy gdzie isc to napijmy sie, na pewno bedzie wesolo i pozniej co opowiadac. Pamietam jak polscy lotnicy z firmy pracujacej dla DHL, 15 min po przylocie i jeszcze w mundurach rozlewali wodke; to byl czesty rytual. Byli bylymi wojskowymi pilotami i na pewno kazda procedure lotu mieli mocno w kregoslupie, nigdy nic sie im nie wydarzylo.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lis 2011, 16:52:38 »
Taaak, niedlugo skoncza sie smiechy chichy gdy powroca z pracy  ... ::) 

Offline kopytko

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lis 2011, 19:51:56 »
wiele osob nie przyznaje sie, ze przyjechali tutaj z powodow finansowych. jakos ich to uwiera. troche sie dorobili i moga teraz poudawac. smiac mi sie chce kiedy po raz kolejny slysze wypowiedz w stylu: ´´ja tu absolutnie nie przyjechalem za praca, bron Boze´´. a co w tym zlego?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lis 2011, 20:04:33 »
wiele osob nie przyznaje sie, ze przyjechali tutaj z powodow finansowych. jakos ich to uwiera. troche sie dorobili i moga teraz poudawac. smiac mi sie chce kiedy po raz kolejny slysze wypowiedz w stylu: ´´ja tu absolutnie nie przyjechalem za praca, bron Boze´´. a co w tym zlego?

Poza osobami, ktore przyjechaly tutaj w ramach laczenia rodzin lub np. studiowania, wszystkie pozostaly osoby, jezeli ich pobyt jest legalny i zarejestrowany, przyjechaly wylaczni na zasadzie swobodnego przemieszczania sie sily roboczej na ternie Unii. A wiec prawie wszyscy bez wyjatkow przyjechali tutaj za praca.
Taka jest prawda i nie ma w tym specjalnie nic ciekawego.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lis 2011, 20:26:27 »
Tyle, ze moja wypowiedz dotyczyla osob, ktore nienawidza Danii i Dunczykow, dla ktorych kazda chwila spedzona w Danii to bol i koszmar. Ale mecza sie tu, bo kasa jest najwazniejsza. Polecam przeczytac ponownie pierwszy post, do niego sie odnioslam.
To co po kto przyjechal nie ma przeciez zadnego znaczenia. Najwazniejsze jest to po co tu zostalismy. A oprocz pieniedzy jest jeszcze godnosc, milosc, samorealizacja, rozwoj, kariera,  sens zycia, wolnosc  i swiety spokoj. Ja jestem tu wciaz wlasnie ze wzgledu na Wolnosc i Swiety Spokoj, ktorych w Polsce nigdy nie zaznam. 

poloniainfo.dk

Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lis 2011, 20:26:27 »

 

W Szwecji Polacy pracowali jak niewolnicy

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3049
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2007, 13:19:29
wysłana przez mala_z_Aarhus