poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kradziez czy zagubienie?!?  (Przeczytany 6754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kocurek55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
kradziez czy zagubienie?!?
« dnia: 19 Sty 2012, 08:14:09 »
Przyjechalem do danii 2 miesiace temu, miala byc praca nagrana, niestety musialem szukac na wlasna rękę.
3 tygodnie spedzilem u kuzyna szukajac pracy, znalazlem.
pracuje od ok miesiaca, pospolicie rosnosze ulotki i gazety i denerwuje dunczyków dzwoniac domofonami ;p

do rzeczy

pierwszego dnia pracy skradziono mi dokumenty(dowod, prawko, telefony, token, ks.wojskowa) z samochodu, zostawilem samochod na parkingu, wracam, plecaka i calej zawartosci niet...

najsmieszniejsze jest to ze o kradziezy predzej dowiedziala sie policja niz ja, w jaki sposob?

otoz, prawdopodobnie zlodziej kradl w momencie gdy policja miala patrol na miescie
w moim telefonie znalezli numer do mojego kuzyna, poinformowali go o calej sytuacji, on poinformowal mojego szefa, szef mnie...

policja powiedziala mu iz mam sie stawic na komisariacie na Kamillevej 3 (kodu dzielnicy nie pamietam)
jade tam i opowiadam o calej sytuacji, jednak na komisariacie nikt nic nie wie ???
malo tego, pani policjantka uwaza ze to nie byla kradziez bo nikt mi sie nie wlamal do samochodu skoro nie ma rozbitej szyby ani uszkodzonego zamka !!! zart i kpina !!
do tego powiedziala ze nie bylo takiej sytuacji!!
z niczym odeslala mnie do konsulatu


w konsulacie, kolejna tragedia, po co pan do nas przychodzi bez zadnego zaswiadczenia z polocji??
pani konsulantka dla pewnosci dzwoni na komisariat przy kamillevej 3 by sie upewnic, co sie okazuje? iz moje dokumenty tam sa!! ale by je odzyskac musze miec jakis dowod tozsamosci, w tym przypadku tymczasowy paszport (280 koron plus zdjecia 120 koron)
z braku pieniedzy (bo tez skradzione) wracam po tygodniu do konsulatu i co slysze?

inna pani konsulatka mowi mi ze ona NIE MA CZASU wydrukowac mi paszportu bo za duza dzis kolejka!!
wyszedlem trzaskajac drzwiami lekko poddenerwowwany sypiac jeszzce kilka epitetow.. wiem, nie powinienem...

za 2 tyg chce wrocic do polski

pytanie: co mam zrobic by bezpiecznie przeplynac do niemiec bez dokumentow? i jak przejechac przez niemcy bez prawka?

pytanie drugie: skad wziac jakikolwiek papier ze moje dokumenty zostaly skradzione skoro policja mi go nie wydala, a konsulat nie wydaje takowego zaswiadczenia?


w tej chwili dalej pracuje, bez jakikolwiek dokumentow, bez cpr i zoltej karty, bez kontraktu (to polska firma)


btw. sytuacja w wigilje
kontrola policyjna a ja za kabusewnica w nielegalnej pracy...

po godzinnym rozpoznaniu sprawy dostalem prezent pod choinke i puscili mnie wolno dodoajac, cytuje: i,f i will catch you next time, i will kick your ass back to poland.

co robic? jechac na pale i liczyc ze bede mial farta noca? czy tez w jakis sposob starac sie o jakikolwiek dok tozsamosci?

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sty 2012, 11:47:20 »
Jest kilka mozliwości wg mnie, jedna to porzyczyć 400 stówki od kuzyna na tymczasowy paszport ,następna to wysłac kogoś z rodziny w Polsce do urzedu po akt urodzenia i zaświadczenie o zameldowaniu .Akt urodzenia przetłumaczony na angielski kosztuje nie wiem ile teraz ale pewnie z 30 złotych .Możesz jechać bez dokumentow do Polski oczywiscie jak nie jesteś poszukiwany .Jesli nie jesteś wtedy zatrzymaja Cię na maks 24 h do wyjasnienia tożsamosci i jestes wolny .
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

varszafiak

  • Gość
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty 2012, 12:01:32 »
Idz na policje z kims kto tu  dlugo legalnie pracuje, posiada wszystkie wymagane dokumenty w danii, i niech potwierdzi Twoje dane.
Nie powinno byc z tym problemu.


[Posted on: 19 Sty 2012, 11:48:12]

pani konsulantka dla pewnosci dzwoni na komisariat przy kamillevej 3 by sie upewnic, co sie okazuje? iz moje dokumenty tam sa!! ale by je odzyskac musze miec jakis dowod tozsamosci, w tym przypadku tymczasowy paszport (280 koron plus zdjecia 120 koron)
jeszcze raz ....to jakie dokumenty skradziono? nie ma w nich Twojego zdjecia.

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty 2012, 12:06:08 »
Hej to jakie masz zdjecia w swoich dokumentach z I komunii? ;D dziwne troche,a moze brode zapusciles ;)

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2012, 19:04:00 »
no wlasnie  nie rozumiem.przeciez masz zdjecia a wdokumentach,nie? co za przyglupy na tej policji.jakbys popelnil jakies przewinienie,to natychmiast by wiedzieli kim jestes i nie potrzebowal bys dokumentow potwierdzajacych ze ty to ty.
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline kocurek55

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty 2012, 20:59:49 »
osobiscie tez jestem tego zdania ze po porownaniu zdjec w dokumentach z moim ryjkiem mogli by oddac dokumenty, ale policja utwierdza mnie w przekonaniu, ze tych dokumentow nie poisiada, jednoczesnie tlumaczac pani konsulantce , ze jednak te dokumenty mają...

wszem i wobec, amba fatima=dokumentow ni ma...

btw. z tego co slyszalem, jesli w danii zatrzymaja mnie bez dokumentow, automatycznie zostaje aresztowany i ktos musi wplacic za mnie kaucje?

prawda to ? jesli tak, to w jakiej wysokosci ?


i czy to samo stalo by sie ze mna w niemczech? tez mnie zatrzymaja i beda kaucje chcieli ?


kase na paszport juz mam, kwestia zostaje tego, czy mi go wydrukują, bo nie mam dokumentu tozsamosci  ::) lol


Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty 2012, 21:11:35 »
 Podaj się za członka rodziny królewskiej  ;D Pewnie do wyjaśnienia zamkną cię w areszcie domowym więc będziesz miał okazje trochę porządzić na koszt podatnika (w jakimś pałacyku)  :D to ostatnio dość modne w tym kraju.

poloniainfo.dk

Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty 2012, 21:11:35 »

JULIA1964

  • Gość
Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sty 2012, 21:48:15 »
w tej chwili dalej pracuje, bez jakikolwiek dokumentow, bez cpr i zoltej karty, bez kontraktu (to polska firma)
 

btw. sytuacja w wigilje
 kontrola policyjna a ja za kabusewnica w nielegalnej pracy...
 
Czy jak polska firma to pracujecie tu nielegalnie .?

poloniainfo.dk

Odp: kradziez czy zagubienie?!?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sty 2012, 21:48:15 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17846
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11856
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28692
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12340
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9173
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir