poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Asortyment produktów spożywczych...  (Przeczytany 12612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Asortyment produktów spożywczych...
« dnia: 20 Lip 2008, 13:36:56 »
A mnie zastanwia fakt,że w Dk nie ma mleka UHT.. nie ma też śmietanki 30%, tylko 38%..
Nie ma też wielu innych produktów żywościowych,znanych nam doskonale,a które są choćby w wielkiej ilości w Niemczech..
Dlaczego nie są sprowadzane na dunski rynek.. czy to się np.dystrybutorom z Niemiec nie opłaciło..?
 Choćby jogurtów wszelkiej maści, deserków z bitą śmietaną, galaretek i innych "wynalazków"...

Tula

  • Gość
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lip 2008, 20:08:34 »
deserków z bitą śmietaną
Sa, widzialam w NETTO i ALDIM, te niemieckie wlasnie.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lip 2008, 20:23:15 »
W netto są, ale te dmuchane tylko (spulchnione azotem), tłuste i nie o te mi chodzi. Acha- są polskiej produkcji, sprawdz na opakowaniu  8)
Ale to nie zmienia faktu,że oferta jest baardzo uboga  >:(

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lip 2008, 20:46:31 »
Oferta jest inna, nie nazwalabym ja uboga. Oczywiscie, kiedy nie mozemy kupic produktow, ktore znamy i lubimy, to wydaje nam sie, ze "tutaj nic nie ma". W "Netto" czy "Aldi" jest dosc skromnie, bo to male i tanie sklepy dla oszczednych, ale juz oferta Føtexu, Irmy czy Bilki jest duzo ciekawsza.
Rynek dunski zostal na pewno dokladnie przeanalizowany i przetestowany przez wszystkie mozliwe firmy niemieckie. Skoro ich produkty sa tu niedostepne, znaczy, ze Dunczycy nie chca ich kupowac.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lip 2008, 21:11:55 »
Oferta moze i jest ciekawsza, ale zdecydowanie nie satysfakcjonująca  >:(
Nie ma akurat wszelkich tych bzdetów, które lubiłam sobie kupować w Polsce.. typu "kubeczkowych deserów", czyli serków homo, budyniów "z koroną",galaretek Zott, Belriso i innych...
A stąd moje pytanie.. :D Bo ofertę handlową tutejszych sklepów znam już na pamięć  ;)

Mnie się wydaje,że gdyby Duńczycy te wszelkie "bajery" znali, to by i polubili ;) ale skoro już sądzisz,że Duńczycy kupować by nie chcieli, to przecież po masowym napływoe Polaków i odbiorca się zmieni  ;) ;D

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lip 2008, 21:32:10 »
Nie, nie bedzie tak dobrze  :) Pamietaj, ze zdecydowana wiekszosc Polakow na emigracji kupuje najtansze produkty w najtanszych sklepach. Oni chca odlozyc pieniadze i wrocic do Polski, a nie rozkoszowac sie dobrym jedzeniem.
Poza tym, Polacy przyplyna i odplyna. Ci, ktorzy zostana, przyzwyczaja sie do miejscowych produktow. Widze to po sobie, kiedys jezdzilam do polskiego sklepu 2 razy w tygodniu, teraz najwyzej raz w miesiacu. Przyjezdzajac do Polski brakuje mi tych produktow, ktore znam z Danii  ;)

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lip 2008, 21:33:09 »
Cytuj (zaznaczone)
Oczywiscie, kiedy nie mozemy kupic produktow, ktore znamy i lubimy, to wydaje nam sie, ze "tutaj nic nie ma".
Pewnie Duńczycy mieszkający w Polsce myślą:co za durny kraj,dlaczego oni nie jedzą przepysznej lukrecji?

Budyń można dostać ale nie wiem dlaczego tylko w dwóch smakach.Czerwonego barszczu (koncentrat w butelce lub w torebce),białego sera w kostkach,normalnych słodyczy,wafelków w czekoladzie. (dopiszę więcej)

poloniainfo.dk

Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lip 2008, 21:33:09 »

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lip 2008, 21:35:08 »
Oferta moze i jest ciekawsza, ale zdecydowanie nie satysfakcjonująca  >:(
Nie ma akurat wszelkich tych bzdetów, które lubiłam sobie kupować w Polsce.. typu "kubeczkowych deserów", czyli serków homo, budyniów "z koroną",galaretek Zott, Belriso i innych...
A stąd moje pytanie.. :D Bo ofertę handlową tutejszych sklepów znam już na pamięć  ;)

Mnie się wydaje,że gdyby Duńczycy te wszelkie "bajery" znali, to by i polubili ;) ale skoro już sądzisz,że Duńczycy kupować by nie chcieli, to przecież po masowym napływoe Polaków i odbiorca się zmieni  ;) ;D


Emigracja - chocby tymczasowa - wiaze sie z pewnymi wyrzeczeniami.

Przypominam, ze w Danii okolo roku temu toczyla sie dosc interesujac dyskusja poswiecona mozliwosc wprowadzenia dodatkowego podatku na niezdrowe produkty, tj: takie z duza zawartoscia cukru i dodatkow. Moze niektorzy producenci uznali, ze nie ma sensu wpowadzac na rynek dunski produktow, ktore moga draznic Dunczykow.
Prosze sobie przypomniec dyskusje dotyczaca sprzedawania taniego niemieckiego mleka w sklepach sieci Aldi.

I kometarz dotyczacy obecnosci Polakow Danii.
cyt. za Wikipedia: "  Perioden 1893 til 1930 altså over 37 år rejste 91.133 polakker, heraf var 95 procent sæsonarbejdere, og rejste hjem igen. "
W okresie 1893-1930, czyli 37 lat przyjechalo do Danii 91.133 Polakow, z czego 95% to byli pracownicy sezonowi, ktorzy wrocili do domu.
Nie zauwazylam, aby owczesna emigracja odcisnela swoj slad na kuchni dunskiej ( przeciwnie co do jezyka, np: leve på polsk).

W porownianiu z obecna emigracja nie spodziewalabym sie cudow, zwl. porownujac jej liczebnosc.

desery

  • Gość
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrz 2008, 16:30:34 »
dunczycy to konserwatywny i nieufny narod tez w zakresie jedzenia. kupuja tylko to co znaja , nie lubia nowosci zwlaszcza deserkow ktore uwazaja za sztuczne, to samo nie uznaja np cukierkow z witaminami i nie lubia nowinek tak jak Polacy.dotyczy to tez kosmetykow , kiedys wprowadzili tutaj Fa ale sie nie przyjela!to samo sklep C&A , byl na strøget w kopenhadze ale upadl!inna sprawa ze sa oszczedni do bolu i kupuja tylko to co musza ...

Offline Quit

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: +0/-1
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrz 2008, 21:38:41 »
Cos w stylu budyniu z korona mozna kupic w Lidlu, sa tez rozne jogurty do picia lub z chrupkami do wsypania. w Netto mozna dostac Danio (nie pamietam jak sie nazywac tutaj). Mozna znalezc kilka produktow w Aldi, a e generlanie radze poszukac "odpowiednikow" dunskich, chociaz oczywiscie to nie to samo, co znamy i lubimy z PL.
Ale jak ktos gdzies jakims cudem wyczai twarog, to pisac natychmiast :)

Offline Poli

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lis 2008, 12:38:00 »
Powiem szczerze , ze  rynek dunski jest naprawde ubogi  :-\. Wiele rzeczy nie moge kupic, ktorych potrzebuje, a jak pojade do niemiec to dostane wszystko   ;D. Głupi twrog musze przywozic z polski, bo tutaj nie dostane, nie wspomne juz o jogurtach piec na krzyż . To samo tyczy sie sosow, sokow  itd

Ale to nie tyczy sie tylko jedzenia , proponuje zapoznac sie z rynkiem meblowym, , totalna tragedia  :o

Rozmwialam z dunczykami dlaczego tak sie dzieje. Wytlumaczyli mi, ze na wszystko jest monopol w Danii, w pierwszej kolejnosci dania dla o firmy dunskie i aby one zarobily sporo kasy. Nie dopuszcza takze zachodnich firm, przeciez to dunczycy musza zarobic.
Takze sa dosc surowe regulacje ile ma byc firm z jednej kategorii

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lis 2008, 14:05:00 »
Nie jest tak do konca.
1. Jezeli chodzi o zywnosc to chodzi przede wszytskim o smaki.
Duczycy takiego twarogu nie lubia, jest to specjal wybitnie polski (moze jeszcze, ktoregos z innych krajow slowianskich).
Trudno wymagac by dostosowywali sie do mniejszosci narodowych.
2. Polowa z sieci hanlowych to sieci dyskontowe. Zalozeniem dyskontu jest najwezsza polka. Dyskont ma za zadanie dostraczac produkty w niskiej cenie. Na kazda grupe asortymentow jest przeznaczona okreslona liczba indeksow, totez wybiera sie produkty najbardziej popularne, najlepiej rotujace, by nie blokowac indeksu na "martwe dusze".
3. W supermarketach, w ktorych asortyment jest szerszy, jest juz lepiej. Aczkolwiek przed wprowadzeniem dodatkowego asortymentu blokuje ich popyt i  rotacja produktow. NIe sadze by na twarozkach byly to jakies zawrotne wskazniki.
4. Kupcy w supermarketach szukaja produktow, o ktore pyta rynek. Widocznie rynek o nie nie pyta.
5. Produkty mleczne sa produktami krotkotrwalymi i tanimi, ich codzienna dystrybujaca wobec tego bylaby bardzo kosztowna, a zaden supermarket nie pozwoli sobie na dostawe produktow swiezych tylko raz w tygodniu.
6. Chemia gospodarcza - produkty z tego zakresu musza spelniac wymogi hypoalergiczne i hypoastmatyczne. NIe moga byc nadmiernie aromatyzowane, barwione. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko branzy dzieciecej.
7. C&A  - na rynku bardzo mocno jest osadzony H&M. Firmy te sa bardzo podobne w zakresie strategii, asortymentu, cen.... Klient po prostu wybral. Osobisice uwazam, ze C&A jest jdnak bardziej "przasne", ale to moje prywatne odczucia.

Pisac bym mogla na ten temat jeszcze wiecej, z racji pracy, mam komputer pelen analiz dunskiego rynku.
Aczkolwiek nie zamierzam ich tu przedstawiac.
Pragne tylko zwrocic Wasza uwage, ze ubogosc rynku wynika z konkretnych uwarunkowan ekonomicznych, a nie ograniczenia Dunczykow.
Owszem, ze ich zachowania sa bezposrednio powiazane z zachowaniami rynku, ale nie az tak bezposrednio jak piszecie.

PS. Kiedys w pociagu spedzilam 6 godzin na rozmowie z biotechnologiem, ktory zrobil doktorat w dziedzinie mlecznej i pracuje w instytutcuie badawczym. Stwierdzil, ze mleko przetworzone w technologii UHT, jest jednynie napojem mlekopodobnym.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Tula

  • Gość
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lis 2008, 14:15:49 »
Stwierdzil, ze mleko przetworzone w technologii UHT, jest jednynie napojem mlekopodobnym.
To samo uslyszalam w zeszlym tygodniu na kursie sanepidowskim.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lis 2008, 12:41:19 »
Ale mnie nurtuje pytanie- dlaczego? Bo to bardzo interesujące.

Offline Poli

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lis 2008, 12:54:58 »
Mirra fajnie, ze opisalas to  bardziej fachowo   ;)

Tak jak piszesz , na wszystko sa limity i tylko miejsce znajdzie sie na najbardziej popularne produkty.
Na poczatku jak przyjechalam do Danii nie moglam zrozumiec dlaczego wszystcy dunczycy , maja takie same meble, naczynia itd. Teraz juz wiem. Z jednej strony to jest dobra strategia, aby kazda firma zarobila dobrze i utrzymala sie. Ale z drugiej strony ,to tak troche jak w komunie , wszedzie ograniczenia, i totalna monotonia  :-[

poloniainfo.dk

Odp: Asortyment produktów spożywczych...
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lis 2008, 12:54:58 »

 

Sprzedaz polskich produktow w Danii.

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3627
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2015, 17:19:57
wysłana przez phil
Doigralismy sie w koncu Polskich produktow na polkach ;)

Zaczęty przez bikerboyDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15433
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2015, 16:34:24
wysłana przez roga