poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #105 dnia: 03 Lut 2012, 22:21:28 »
do Hildegardy .jesli chodzi o dziecko ,to samo miałam na mysli ,ono stoi gdzies na dalszym planie.na moj post napisała ze nie ma zamiaru przestac szukac kogos z kim sie zestarzeje .nie ma nic przeciwko temu ,ale powinna pamietac ze jest jeszcze ktos kto powinien byc na pierwszym miejscu .w/g mnie moze isc nawet pod koszary wojskowe i probowac całe wojsko .nie moja sprawa .ale chłopiec jest narazony na takie traumy ,najpierw wyrwany z kraju ,zmiana srodowiska ,jezyka ,jakas klimatyzacje zalapał,nowy tata i teraz co znow zmiana.powinno sie miec stabilizacje i pozniej szykowac sie na takie zmiany.nie mozna mowic  ze ona ma byc sama do konca ,ale powinna tez zawalczyc o miejsce dla syna ,mam naprawde stabilne zdanie jesli chodzi o dzieci.pozdrawiam

Julia1964, czyzbys pisala z wlasnego dosiadczenia??? No no, pulk wojska, niezle, podziwiam, ale nie bede Cie nasladowala:). A powaznie, walcze o miejsce dla syna, on jest najwazniejszy, to chyba dla zadnej prawdziwej matki nie jest kwestia do dyskusji. A moze sie myle, bo widze, ze dla Ciebie to jest kwestia  DO DYSKUSJI? A zestarzec sie chce z odpowiednim panem, moze go znajde, CZY TO GRZECH? :) . Natomiast Julia, mysle, ze wiesz, bo jestes taka oczytana i doswiadczona, ze dzieci nie wychowujemy dla siebie, ale dla swiata oraz nowej jego wlasnej rodziny w przyszlosci:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Lut 2012, 22:28:36 »
AISAK: Szukaj miłości, choćby i całe życie  :)  Uważam, że świetnie że to cię nie załamało i dalej wierzysz w to uczucie. Żal mi ludzi, którzy tylko spekulują z kim będzie im lepiej, albo jak się w życiu "ustawić". Dla mnie bez miłości nie ma związku, a że trzeba trochę żab się nacałować, zanim księcia znajdziesz? Takie życie, ale wg mnie lepiej jest żałować czegoś, co się zrobiło, niż żałować straconej szansy  8)
Reksio! No znowu :)
Dodam, ze Aisak to super babka!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Lut 2012, 22:29:06 »
hej asiak,
Przeczytalam to i wspolczuje ci bardzo podobne cos ja przezylam jakis czas temu i to dwukrtonie z tym ze za pierwszym razem nie mialam dziecka, za drugim z innym mialam juz dziecko mase dlugow i prace. W kazdym badz razie. Do przetlumaczenia. Oszukal cie twoj ex i to bardzo. Nikt i to totalnie nikt w DK nie daje poreczenia majatkowego 30 tys koron, za to by cie zameldowac, i bys tu z synem przebywala. To sie robi od reki bez placenia w komunie. Poniewaz od 2010 roku jest wolny przeplyw ludzi i zniesiono pozwolenia, te stare prawo nie istnieje juz obecnie. Wiec takie bzdury to on moze sobie wciskac dalej innym.  Szkoda , ze jestes tu 8 miesiecy , a teraz prawnie idziemy dalej. Gdybys byla jego zona, on musialby ci wyplacic te 30 tys na poczatek zycia. Takie sa tutaj prawa, a ja to przechodzilam na wlasnej skorze i z prawem sie obeznalam tu na tyle ze sobie poradzilam sama nez niczyjej pomocy z ta roznica ze ja mam dziecko ale z dunczykim.  Pierwsze co musisz zrobic  to udac sie do krisiscenter jak ktos juz to wczesniej napisal. Kontunuwac prace bo to jest piekielnie wazne jak chesz tu zostac by dostac w razie co zapomoge potrzebujesz minimum roku pracy i przepracowanego 1800h. moze byc ciezko z mieszkaniem, bo na to sie czeka ale komuny dysponuja mieszkaniami w razie takich przypadkow. Wiec masz tam pewnie swojego doradce, mozesz rozmawiac z familecenter i social center sa to odzzialy prewerencyjne w komunach sluza do pomocy w takich przypadkach. Ale najlepiej bedzie jak sie udasz do krisiscenter dla kobiet powiesz co i jak i tam ci juz z reszta pomoga.
Co do polako kiedys spotkalam sie tak samo ze znieczulica od strony rodakow. Co do twego ex to mialas pecha ale oni tez tacyy sa to dla mnie nie nowosc, mialam tak samo. Z tym ze nie kazdy dunczyk jest taki rasistowski, i nie pomocny. Oni pomagaja i lubia pomagac. Nie wszyscy ale wiekszosc.

 Dziekuje serdecznie za zrozumienie i kolejne dobre rady:). Bardzo mi to pomaga. ja nie chce byc na utrzymaniu kommune i spoleczensta dusnkiego. Nigdy dla niekogo nie bylam i bede ciezarem, a prace znalazlam i jestem z tego bardzo zadowolona i na pewno z niej nie zrezygnuje. jedyne czego potrzebuje, to male mieszkanie, niekoniecznie w ishoj z czynszem do 4000, bo na wiecej niestety obecnie mnie nie stac. Intensywnie przeszukuje oferty i nie trace nadziei, rowniez dzieki Wam Rodacy, ze cos szybko znajde:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Lut 2012, 22:31:28 »
Julia1964 a tak z ciekawosci polak twoj maz czy dun? bo takie mam wrazenie, ze pietnujesz tu te naiwne polki z problemami, z nudow w domku, jakby sobie byly same winne swoich problemow. Kazdy mysli o dzieciach. Myslisz, ze ona o synu nie myslala przyjezdzac do DK i, i ze teraz nie mysli, z czego beda jesc , gdzie mieszkac itp.Ja sadze, ze wlasnie dlatego ona mysli o dziecku skoro zwrocila sie o pomoc na forum. Moze ty jeszcze nie mialas rozwodu w zyciu, nie wiesz jak to jest, miec poprostu milosnego pecha, ja sadze, ze ona chciala stworzyc lepsze warunki bytowe dla syna i siebie miec lepsza przyszlosc. Bo co jest w Polsce zastanawialas sie? Wiesz chociaz jak ciezko jest w Polsce o prace o zycie i walke by mie co do garnka wlozyc, i czy starczy pieniedzy na rachunki i do pirewszego? A moze stracilas kontakt z rzeczywistoscia w tej DK, bo przyzwyczailas sie do dobrobytu tutaj. Troche empati do ludzi.

 dzieki, trafilas w sedno:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Lut 2012, 22:32:19 »
A ja myślę, że kobieta poprosiła o pomoc na forum i ma do tego pełne prawo. Nie prosiła o krytykowanie jej , bo ma pełne prawo podejmować takie a nie inne decyzje. To jej życie i to co ona z nim zrobi to jej sprawa. W  końcu wszyscy uczymy się na błędach. Więc może zamiast ją oceniać spróbujmy jej jakoś pomóc. Pozdrawiam
dzieki:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Lut 2012, 22:35:46 »
Julia1964, czyzbys pisala z wlasnego dosiadczenia??? No no, pulk wojska, niezle, podziwiam, ale nie bede Cie nasladowala:). A powaznie, walcze o miejsce dla syna, on jest najwazniejszy, to chyba dla zadnej prawdziwej matki nie jest kwestia do dyskusji. A moze sie myle, bo widze, ze dla Ciebie to jest kwestia  DO DYSKUSJI? A zestarzec sie chce z odpowiednim panem, moze go znajde, CZY TO GRZECH? :) . Natomiast Julia, mysle, ze wiesz, bo jestes taka oczytana i doswiadczona, ze dzieci nie wychowujemy dla siebie, ale dla swiata oraz nowej jego wlasnej rodziny w przyszlosci:)
AISAK napisałam Ci wyzej zastanawiało mnie ze nie piszesz o dziecku .w pocztkowych postach napisałas mi ze zamierzasz dalej szukac .panika to moj zły doradca,jak juz zauwazyłas .mysle ze po takich traumach powinno sie odpoczac i nabrac odpowiedniego dystansu do samcow,oj brzydko napisałam ale takiego na jakiego Ty trafiłas inaczej nie mozna nazwac .a dzieci procz ze wychowujemy dla swiata to dla siebie tez ,na starosc bedzie miał nam kto podac metalowy kubek ,bo szklanke to juz zbijemy .powodzenia .odnosnie wojska to nie praktykowałam tego i narazie nie zanosi sie na to,mam od 15 lat fajnego faceta ,ktory trafił mi sie po burzliwym małzenstwie .ale moja głupota była silniejsza i wziełam sobie młodszego .czemu? nie wiem ,mogłam sobie wychowac ? nie wiem ,ale ciesze sie z tego .oby tak dalej ,bo nigdy nie wiadomo komu z nas odbije palma.i wtedy ja bede wyc na polonii 8)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Lut 2012, 22:36:42 »
Oj ludzie ludzie sledze ten watek i jedyne co mi przychodzi na mysl to iz znow ktos poprosil o pomoc a zostaje oceniany umoralniany itp.Nie znamy dokladnie calej historii tej sprawy wiec po co nam oceniac,jezeli ktos moze to niech w miare mozliwosci pomoze a nie kopie lezacego.Kobieta zostala sama z dzieckiem w obcym kraju,chce tu zostac(byc moze nie ma do czego wracac w kraju) do tego ten k...s,ktory ja gnebi mozemy to sobie tylko wyobrazic.Wiec skonczciez ta nagonka bo to niczemu dobremu nie sluzy,lepiej napiszcie jakies dobre slowo.

 Wiele osob napisalo do mnie dobre slow, bardzo dziekuje  wszystkim:). Naprawde fajne jest to, ze ludzie tak po prostu z glebi serca, bez zadnych korzysci staraja sie pomoc, natchnac otucha. Nawet nie wiecie ile dobrego dziala ludzka serdecznosc:).
    Gdzies...,  dawno KTOS bardzo madry powiedzial:

"Jesli jestescie bez grzechu, to pierwsi rzuccie kamienieniem..."
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #111 dnia: 03 Lut 2012, 22:36:42 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #112 dnia: 03 Lut 2012, 22:38:02 »
Reksio! No znowu :)
Dodam, ze Aisak to super babka!

 Jomir, zwykla, prosta, naiwna i glupia czasami:)
Dziekuje serdecznie za wszystko!***
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #113 dnia: 03 Lut 2012, 22:38:19 »
Wiele osob napisalo do mnie dobre slow, bardzo dziekuje  wszystkim:). Naprawde fajne jest to, ze ludzie tak po prostu z glebi serca, bez zadnych korzysci staraja sie pomoc, natchnac otucha. Nawet nie wiecie ile dobrego dziala ludzka serdecznosc:).
    Gdzies...,  dawno KTOS bardzo madry powiedzial:

"Jesli jestescie bez grzechu, to pierwsi rzuccie kamienieniem..."
Sojka nawet to wyspiewal...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Lut 2012, 22:39:46 »
Z dedykacja dla WSZYSTKICH:
http://www.youtube.com/watch?v=SwHXyBvJsBg
 
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #115 dnia: 03 Lut 2012, 23:03:00 »
hahahhaa :) miotla poszla w ruch :))

Jomir, dziekuje ... lubie Soyke bardzo :)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #116 dnia: 03 Lut 2012, 23:03:33 »
AISAK napisałam Ci wyzej zastanawiało mnie ze nie piszesz o dziecku .w pocztkowych postach napisałas mi ze zamierzasz dalej szukac .panika to moj zły doradca,jak juz zauwazyłas .mysle ze po takich traumach powinno sie odpoczac i nabrac odpowiedniego dystansu do samcow,oj brzydko napisałam ale takiego na jakiego Ty trafiłas inaczej nie mozna nazwac .a dzieci procz ze wychowujemy dla swiata to dla siebie tez ,na starosc bedzie miał nam kto podac metalowy kubek ,bo szklanke to juz zbijemy .powodzenia .odnosnie wojska to nie praktykowałam tego i narazie nie zanosi sie na to,mam od 15 lat fajnego faceta ,ktory trafił mi sie po burzliwym małzenstwie .ale moja głupota była silniejsza i wziełam sobie młodszego .czemu? nie wiem ,mogłam sobie wychowac ? nie wiem ,ale ciesze sie z tego .oby tak dalej ,bo nigdy nie wiadomo komu z nas odbije palma.i wtedy ja bede wyc na polonii 8)



Rozumiem. Nie pisalam bo bylam w takim szoku, ze kompletnie nie wiedzialam co pisac i po jakiemu. Moze i nadal pisze glupoty, ale to jeszcze kwestia  zmiennych nastrojow, od euforii po przeczytaniu dobrych rad po maly kryzys np po nieudanej wizycie w kommune.
No nikomu moich przezyc nie zycze i przepraszam, jesli urazilam, nie mialam takiego zamiaru:). Moi Rodzice na pewno by tego nie pochwalili:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #117 dnia: 03 Lut 2012, 23:14:56 »
Jomir nikt nie jest idealny, ale duzo jest naiwnych kobiet, wierzacych w milosc lub perspektywe lepszego zycia, no coz zakochala sie , jak pisala wczesniej zastanawiala sie dlugo nad podjeciem decyzji, no i miala pecha bo zle trafila. tak pozatym mam konto na datingu .dk rozmawiam z dunami jedni wariaci  sa ale mialam podobne doswiadczenia do aski wiec jestem  juz maxymalnie uczulona na debili i psychopatow, wiec idzie wykryc jak ktos jest normalny a ktos nie. a wykorzystywaczy,  w dunach jest wielu takich co widza polki , ukrainki czy inne, jako tania pomoc domowa ba raczej sluzace na zasadzie przynies podaj pozamiataj, potem traktuja jak prostytutki w lozku, no ba bo utrzymuja w koncu wiec maja prawo, a jak ktoras nie zna dunskiego  i prawa to taka laska jest latwo manipulowac psychicznie. bo oni wiedza, ze kobity walcza o byt w dk, by tu zostac i pracowac. no chyba ze sa takie jak batmanki co wola tylko rodzic  dziecko jedno za drugim i byc sluzacymi.

tak bylo...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #118 dnia: 03 Lut 2012, 23:21:21 »
Rozumiem. Nie pisalam bo bylam w takim szoku, ze kompletnie nie wiedzialam co pisac i po jakiemu. Moze i nadal pisze glupoty, ale to jeszcze kwestia  zmiennych nastrojow, od euforii po przeczytaniu dobrych rad po maly kryzys np po nieudanej wizycie w kommune.
No nikomu moich przezyc nie zycze i przepraszam, jesli urazilam, nie mialam takiego zamiaru:). Moi Rodzice na pewno by tego nie pochwalili:)
po moich poczatkowych gryzdaniach przemyslalam swoje postepowanie jak moje pierwsze malzenstwo wybuchlo i uderzyłam sie reka w piersi i sobie pomyslałam ze nie byłam tak doswiadczonym pyłkiem jak teraz ,przedtem nie słyszałam dobrego słowa i tez moje dzieci były narazone na pewna traume ,ktora im serwowal ich ojciec .siedzialam z nim nie mogac zdecydowac sie na rozwod ,poki debil mnie nozem nie poczestowal .balam sie ze nie dam sobie rady z dwojka dzieci w tym jedno chore na epilepsje,ale na spokojnie nie miałam od niego zadnej pomocy ,tylko nerwowka .po tym doswiadczeniu stałam sie silniejsza mimo ze byłam sama z 2 dzieci.sama jak palec .czlowiek jest silniejszy z kazdym doswiadczeniem .uwiez mi .jak najechałam mocno a najechałam PRZEPRASZAM I ZYCZE POWODZENIA

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Lut 2012, 23:23:23 »
aisak ,nie nazywaj tego kogos partnerem ,nie zasluguje na tak dobre okreslenie . fajnie ze wspomnialas o odczuciach swojego syna .od razu mi cieplej .mi PARTNER kojarzy sie z czym ciepłym ,dobrym ,z czyms co idzie ze mna i w dobre i w złe.PRZEPRASZAM CIE jesli moje grycanie uraziło Cie ale odnosiłam wrazenie ze tylko Ty czujesz sie poszkodowana ,widze ze analizujesz tez odczucia syna .naprawde niech Ci sie ułozy .powodzenia ,trzymaj sie cieplutko.walnieta na punkcie dzieci 8)  JULIA1964

Dziekuje:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #119 dnia: 03 Lut 2012, 23:23:23 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8348
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20979
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8419
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9189
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10423
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo