poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Lut 2012, 23:24:49 »
AISAK: Szukaj miłości, choćby i całe życie  :)  Uważam, że świetnie że to cię nie załamało i dalej wierzysz w to uczucie. Żal mi ludzi, którzy tylko spekulują z kim będzie im lepiej, albo jak się w życiu "ustawić". Dla mnie bez miłości nie ma związku, a że trzeba trochę żab się nacałować, zanim księcia znajdziesz? Takie życie, ale wg mnie lepiej jest żałować czegoś, co się zrobiło, niż żałować straconej szansy  8)

 Szczera prawda. Dzieki:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Krakers

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Lut 2012, 23:26:40 »
PARTNER kojarzy sie z czym ciepłym ,dobrym ,z czyms co idzie ze mna i w dobre i w złe

Pies z podwyższoną temperaturą? :)

aisak - posiadasz swój limit podziękowań, czy Ty tak możesz bez końca? ;)

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Lut 2012, 23:28:01 »
Asiak ja dla ciebie by ci odpowiedziec to az konto zalozylam tu na poloni  :-) ale musze przyznac masz nieciekawa sytuacje, musisz z krisis center rozmawiac wprowadzic sie, tam juz dalej formalnie wszystko pojdzie, bo oni pomagaja sporo, a temu psychopacie utrzyj nocha ale wiesz tak dyskretnie , bo przez jakis czas jego fochy bedziesz musiala jeszcze znosic pozatym na ulice nie ma prawa cie wyrzucic w zimie  jak wyrzuci to za telefon na policje i policja ma prawo a wrecz musi przewiezc cie z dzieckiem to krisis center, oczywiscie w  pewnym stopniu to jest fundowanie synowi dodatkowych nie milych wrazen ale jak jest duzy to zrozumie. i cisnij family center i socialcenter oni maja srodki i dojscia do spoldzielni ktore maja mieszkania,  jak nie na terenie kbh  i okolic masz prawo  sie przenisc na inne pipidowy z kommuny do kommuny i to kommuny zlatwiaja miedzy soba, ale istotne by trafic do krisis center bo krisis center otwiera wiele drzwi ;-)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Lut 2012, 23:29:34 »
Pies z podwyższoną temperaturą? :)

aisak - posiadasz swój limit podziękowań, czy Ty tak możesz bez końca? ;)

Jak pisalam wyzej... "Wina" Rodzicow:)":P
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Lut 2012, 23:31:19 »
Asiak ja dla ciebie by ci odpowiedziec to az konto zalozylam tu na poloni  :-) ale musze przyznac masz nieciekawa sytuacje, musisz z krisis center rozmawiac wprowadzic sie, tam juz dalej formalnie wszystko pojdzie, bo oni pomagaja sporo, a temu psychopacie utrzyj nocha ale wiesz tak dyskretnie , bo przez jakis czas jego fochy bedziesz musiala jeszcze znosic pozatym na ulice nie ma prawa cie wyrzucic w zimie  jak wyrzuci to za telefon na policje i policja ma prawo a wrecz musi przewiezc cie z dzieckiem to krisis center, oczywiscie w  pewnym stopniu to jest fundowanie synowi dodatkowych nie milych wrazen ale jak jest duzy to zrozumie. i cisnij family center i socialcenter oni maja srodki i dojscia do spoldzielni ktore maja mieszkania,  jak nie na terenie kbh  i okolic masz prawo  sie przenisc na inne pipidowy z kommuny do kommuny i to kommuny zlatwiaja miedzy soba, ale istotne by trafic do krisis center bo krisis center otwiera wiele drzwi ;-)

Tak zrobie:) , 1000 tak;). Tylko ta babka w komunie jest bardzo twarda, w kolko powtarzala "mieszkania ci nie zalatwie, nie licz na to..." A na to przede wszystkim chcialabym liczyc.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Lut 2012, 23:49:44 »
Tak zrobie:) , 1000 tak;). Tylko ta babka w komunie jest bardzo twarda, w kolko powtarzala "mieszkania ci nie zalatwie, nie licz na to..." A na to przede wszystkim chcialabym liczyc.


a niech nie szukaj ci duzego mieszkania tylko takie co bedziesz w stnie utrzymac, z pensji niech to bedzie kawalerka tzn jeden pokoj z kuchnia i lazienka taki za 2 tys koron, to z reszty sie utrzymasz no i znajdz sobie a -kasse ja polecam kriffa.dk tam znajdziesz ich biura w necie blisko ciebie maja najnizsza stawke skladkowa 500 koron ale beda ci liczyc godziny od dnia rejstracji, wiec jak nie masz tego teraz to w poniedzialak sie zglos  zrob papiery potrzebne by te godziny sie liczyly do ich kalkulacji po wyrobieiu roku masz prawo do zasilku w razie zwolnienina z pracy pozatym oni maja namiary na wikariaty i kontakty do pracodawcow wiec pomoga z praca, pozniej jak sie uporasz z wiekszoscia po czasie bedzie latwiej, poczatki sa zawsze trudne ale da sie tu wyjsc na prosta majac prace, wiem bo smama to przechodzilam. tylko pamietaj b zglaszac prace do statsforveltingen u ciebie bedzie region hvedstaden jak cie dostaniesz mieszkanie poza hovedstaden to bedzie to region sjælland czyli w roskidle, ja mieszkam poza kopenhaga wiec orientuje sie z urzedami poza kopenhaga i siedzibami tych urzedow. i jak szukaja mieszkania to popowiedz by bylo z latwiejszym dojazdem jak masz prace na terenie kopenhagai czyli dobre polaczenie autobusowe i kolejowe, ewentualnie metro.

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #126 dnia: 04 Lut 2012, 00:00:56 »
a jeszcze mi sie przypomnialo ewentualnie jak nie spoldzielnie  mieszkaniowe to szukaj kollegiatow oni maja tanie studenckie mieszkanka jedno pokojowe ale do utrzymania, moze trafisz na wolny pokoj, mialam kiedys znajoma co w taki sposb trafila na pokoj i sie wyniosla od meza polaka co sie nad nia znecal i fizycznie i psychicznie.  ale miala prace wiec jej sie udalo utrzymac i z tego co wiem dalej pracuje i niedawno dostala mieszkanie. tylko ze ona wszystko na wlasna reke zalatwiala z mieszkaniami. z tym ze w slagelse. frederkissund jest blisko do kph. to samo roskidle , holbæk, koge i okolice i w miare dobre polaczenia kolejowe, plus ringsted, w ringsted slyszalam o wlonych mieszkaniach, ale nie mam na nie namiarow ktos mi z miesiac temu wspominal ze sa tam mieszkania do wynajcia, i nie drogo. wszystkie male dziury poza kopenhaga sa niedrogie, w samej kopenchadze i obrzezach jest bardzo drogo. a wielu ludzi dojezdza codziennie do pracy w kopehadze albo samochodem , lub autobusem lub koleja.  wiec jest sie w stanie wszystko wykonac, masz plus ze syn duzy i bedzie mogl sam do szkoly chodzic, wiec przez jakis okres sobie oboje poradzicie. ja zycze powodzenia i trzymam kciuki w razie co pisz postrama sie przejrzec kodeksy i prawo i zobaczyc co da sie jeszcze zrobic, szkoda ze nie mialas tej pracy od poczatku, to by juz bylo latwiej no ale mamy kryzys finansowy i wiem ze nawet dunczykom nie jest latwo znalezc prace.

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #126 dnia: 04 Lut 2012, 00:00:56 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Lut 2012, 01:13:46 »
 
  • partner a nie maz
  • dziecko partnera - nie wasze
  • partnerstwo tylko 8 miesicy
  • czy partnerstwo zarejestrowane/czy przyjechalas tutaj w ramach lacznia rozdzin (wątpie)
  • nie piszez nic o zobowiazaniach partnera (te 30 tys. koron)
  • masz prace od 3 tygodni - moze byc dobrym argumentem wobec komuny, zestaraz sie samautrzymac
Aby uzyskac jakakolwiek pomoc socjalna (np. w formie kontanthjælp) musi wydarzyc sie tzw. "wydarzenie socjalne".Udaj sie do komuny - ocenia, czy "wyrzucenie" ciebie przez partnera jest takim wydarzeniem. Jestem sklonny twierdzic, ze tak
w zaleznosci jakich zobowiazan podjal sie partner. Partner zawsze ma prawo /i nie tylko partner) do rozwiazania stosunku
bez koniecznosci udawadniania powodow ktorymi sie kieruje. Majac prace, bez wzgledu na wysokosc dochodu, nie jestes upowazniona do pomocy socjalnej, ale mozesz starac sie pomoc w zwiazku z zaistniaja nagla sytuacja, ze nie bedziesz miala gdzie mieszkac. Dobra rada - staraj sie o wieksza ilosc godzin.
 
Chyba sie pomylilem, jezeli dziecko jest Twoje, sytuacja zmienia sie kardynalnie z duza szansana pomoc.

Witam serdecznie i dziekuje, ze sie zainteresowales:)

 Bylam juz w Kommune i napisalam o "wrazeniach"-poprzednia stron. W skrocie, to, co mi sie przydarzylo, dla urzedniczki nie jest jakims wydarzeniem spolecznym. Caly czas twardo powtarzala: nie pomozemy ci...
 Odpowiem moze na pytania:
1.dziecko jest tylko moje, chodzi do szkoly i na zajecia sportowe, mowi po dunsku
2.ja rowniez chodze regularnie do szkoly i ucze sie dunskiego, ale jeszcze nie mowie:) oraz pracuje, a 15 godzin jest tylko na papierze, jeszcze nie mialam tygodnia zeby  nie yblo min 20 i ma byc lepiej:)
3. 30.000- ex partner- Dunczyk, po prostu wyliczyl sobie, ze na nasze zycie-jedzenie, prad, wode itp wydal w ciagu 8 miesiecy 60.000 kr ale laskawie podaruje nam polowe i ja mam mu oddac 30.000 koron:(

 mam w zwiazku z moja sytaucja kilka pytan, tylko jeszcze wyjasnie. ja potrzebuje nie jakiejs stalej opieki finansowej czy czegos takiego. Nie jestem niedolezna ani leniwa. chodzi mi tylko o to, by dostac jak najszybciej male 40 m , 2 pokojowe mieszkanie w Ishoj lub okolicy, zeby moj syn nie musial znowu po zmianie kraju teraz zmieniac szkoly, toez:
1. Jak mam uzasadnic wniosek, skad go pobrac itp o przydzielenie mi mieszkania, czy sa na to jakies przepisy, ze osobie w mojej sytacji nalezy sie pierszenstwo? nadmienie, ze od pocztku pobytu w Danii pracowalam jako vikar w jednej z agencji pracy tymczasowej. Pracy stalej nie mialam naprawde nie z lenistwa...
2. Czy kommne jest mi w stanie pomoc tylko z "wystartowaniem" w nowe zycie- moze jakis zasilek na dziecko, dodatek do czynszu, do czego mam prawo i jak sie o to ubiegac?
3. Pytanie dodatkowe. Dopabuse teraz zauwazylam, ze mimo przyznania mi dodatku rodzinnego, zarowno w pazdzirniku jak i teraz w styczniu nie dostalam pieniazkow na konto. Gdzie moge  zwrocic sie z pytaniem, co sie dziej? Wszystkie papiery byly zlozone w kommune. Czy to ma cos wspolnego z moja praca jako vikar w ubieglym roku??

 Moze to dziwnie wyglada, ze ja sie tak dopominam o jakies zasilki itp, ale prosze mi wierzyc transport, zakup podstawowych nawet uzywanych mebli troche kosztuje... staram sie myslec racjonalnie, bo to mnie teraz ratuje....
Mam prace, mimo ze troche inna niz w Polsce:),  mysle, ze bedzie dobrze:)
       . Ponawiam moja prosbe, jesli ktokolwiek ma namiary na tanie mieszkanie w ishoj lub okolicy np wzdluz trasy "s-tog" bardzo prosze o pomoc. bede wdzieczna:)
Dziekuje , pozdrawiam, milej nocy:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #128 dnia: 05 Lut 2012, 06:17:16 »
Milosc jest rzecza bardzo kosztowna...a twoj dunski chlop po prostu nie wyrabia finansowo.
Nie zdawal sobie sprawy, ile wasze utrzymanie pochlonie. Jest jak najbardziej realny.
a teraz zima ciezka, extra ogrzewanie, moze i stare auto wysiadlo, a on wszystkie swoje oszczednosci wydal na was.
Powiedz tak szczerze, ile sie dolozylas do wpolnego budzetu domowego przez te 8 miesiecy? wtedy, kiedy mialas te dorywcze prace
Komuna tez was nie chce, bo przyznanie wam mieszkania laczy sie i z kaucja mieszkaniowa, dodatkiem do czynsu  i event. innymi dodatkami.
--------------------
Piszace z poradami, abys sie wyniosla do KriseCenter nie maja zielonego pojecia z czym sie to laczy. Chlopak 12 letni nie bedzie sie bawil w piaskownicy, tylko bedzie szukal grona rowiesnikow.
I kogo tam znajdzie? stado tzw. nieprzystosowanych, z ciezkimi lancuchami na szyji i ulica jako pole dzialania. To idzie bardzo szybko i nie bedziesz wiedziala, kiedy twoj syn wymknie sie spod Twojej kontroli.
Nie pisze tego, tak oto sobie, ale z przerazenia czytaniem aktow sadowych. Czy wiesz ile dzieci samotnych matek (w tym polskich) ma zmarnowane zycie w ten sposob? Najpierw K.C., potem instytucje, a na koncu wroki wiezienia i deportacje z Danii.
------------------
Czy nie mozesz przeczekac jeszcze dobre 3 miesiace, tak abys miala 3 wyplaty na pismie?
Nie mozesz uzgodnic 3 miesiace bycia u swojego partnera placac mu wyznaczona sume, a w tym czasie szukac malutkiego mieszkania bez pomocy komuny? (wszedzie trzeba zaplacic depositum)
Nadal jest to dla mnie czarna magia, jak z tego co zarobisz ca. 8000 kr brutto za 20 godz. tygodniowo, minus skat, AM, ATP chcesz was utrzymac
Kiedy Twoj syn zacznie 13 rok zycia bedziesz mogla go wyslac z gazetami (ok. 1000 kr na miesiac)
 
 

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #129 dnia: 05 Lut 2012, 09:57:54 »


mam w zwiazku z moja sytaucja kilka pytan, tylko jeszcze wyjasnie. ja potrzebuje nie jakiejs stalej opieki finansowej czy czegos takiego. Nie jestem niedolezna ani leniwa. chodzi mi tylko o to, by dostac jak najszybciej male 40 m , 2 pokojowe mieszkanie w Ishoj lub okolicy, zeby moj syn nie musial znowu po zmianie kraju teraz zmieniac szkoly, toez:1. Jak mam uzasadnic wniosek, skad go pobrac itp o przydzielenie mi mieszkania, czy sa na to jakies przepisy, ze osobie w mojej sytacji nalezy sie pierszenstwo? nadmienie, ze od pocztku pobytu w Danii pracowalam jako vikar w jednej z agencji pracy tymczasowej. Pracy stalej nie mialam naprawde nie z lenistwa...

Masz prace, jestes zdrowa, syn nie jest malutkim niemowlakiem, mieszkania w okolicach Kopenhagi tez sa, wiec szanse na "dostanie" mieszkania nie sa zbyt duze, szukaj sama. Nie mozesz stawiac komunie warunków - chce mieszkanie tylko w Ishøj bo tak mi pasuje.
Musisz miec na czynsz i przedplate. Masz oszczednosci?
Czy osobie w twojej sytuacji nalezy sie pierwszenstwo - w Danii nie ma czegos takiego jak " nalezy sie" kazda przypadek jest oceniany indywidualnie. Kto jest bardziej potrzebujacy .

2. Czy kommne jest mi w stanie pomoc tylko z "wystartowaniem" w nowe zycie- moze jakis zasilek na dziecko, dodatek do czynszu, do czego mam prawo i jak sie o to ubiegac?
Czy syn ma alimenty od ojca z Polski? Dostawalas børnepenge a teraz nie - dzwon do komuny i pytaj dlaczego. Børnepenge nie maja nic wspólnego z praca jako vikar. Chyba ze to cos zwiazanego z tym nowym przepisem z 1.01.2012 ale nie wiem czy to tez dotyczy obywateli EU. Pytaj w komunie.
Doplata do czynszu owszem - ale najpierw musisz sobie znalezc mieszkanie.
Dodatkowy zasilek na dziecko - owszem ale dopabuse jak bedziesz "samotna matka" czyli jak wyprowadzisz sie od swojego partnera. Dopóki macie wsólny adres dodatkowy zasilek nie przysluguje.


 Moze to dziwnie wyglada, ze ja sie tak dopominam o jakies zasilki itp, ale prosze mi wierzyc transport, zakup podstawowych nawet uzywanych mebli troche kosztuje... staram sie myslec racjonalnie, bo to mnie teraz ratuje....Mam prace, mimo ze troche inna niz w Polsce:),  mysle, ze bedzie dobrze:)

Wszystko kosztuje, tu masz racje, szukaj pracy, wiecej godzin, inne firmy itp itd.

Inna rada - skontaktuj sie z krisecenter, opowiedz co i jak, ze moze bedziesz zmuszona do ich pomocy, oni znaja przepisy i paragrafy moze cos podpowiedza?
Jeszcze inna rada - nie czkaj na pomoc z komuny i na to ze oni zaplaca, dofinansuja, znajda mieszkanie itp itd Szukaj rozwiazan sama - masz moze cos w Polsce co moglabys "spieniezyc" i miec na przedplate do mieszkania? Szukaj w Blå avis, czytaj ogloszenia w supermarketach.
Przelicz zasoby finanasowe - ile zarabisz, ile wynosza alimenty z Polski, ile dostajesz børnepenge w Danii, ile bedziesz musiala miec na jedzenie, ile mozesz wydac na czynsz? Jesli ci wyjdzie ze na czynsz masz 1200 kr to raczej nie 2 pokojowe mieszkanie a cos o wiele mniejszego.
P.S A moze przeprowadzka do innej, dalszej, tanszej komuny?
Pamietaj ze ogrzewanie i elektrycznosc tez kosztuje.

Powodzenia

       
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #130 dnia: 05 Lut 2012, 09:58:21 »
Bardzo Ci wpolczuje Aisak, ale chcialbym przytoczyc bardzo niekorzystne dla Ciebie przepisy unijne, ktore mowia,ze mieszkancy unii moga przebywac w kazdym kraju pod warunkiem, ze moga sie sami utrzymac.
Przebywasz w tym kraju bardzo krotko, zeby nabyc prawa do pomocy komuny, wiec raczej na to nie licz, a staraj sie sama znalezc mieszkanie, albo dogadac sie z partnerem, zebys mogla mieszkac u niego jeszcze troche.
Wiem, ze to co pisze nie spelnia twoich oczekiwan, ale jesli chcesz zostac w tym kraju, to takie sa realia.
Oczywiscie, zycze Ci najpomyslniejszego rozwiazania problemow i wiem, ze dasz rade.
Pozdrowienia

jens

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Lut 2012, 18:07:26 »
Wiele osob napisalo do mnie dobre slow, bardzo dziekuje  wszystkim:). Naprawde fajne jest to, ze ludzie tak po prostu z glebi serca, bez zadnych korzysci staraja sie pomoc, natchnac otucha. Nawet nie wiecie ile dobrego dziala ludzka serdecznosc:).
    Gdzies...,  dawno KTOS bardzo madry powiedzial:

"Jesli jestescie bez grzechu, to pierwsi rzuccie kamienieniem..."
chyba z wielkim bledem napisalas to kamieniem ,zamocno sie Anetko podniecasz ze masz tylu przytakujacych .uwazasz ze jedziesz na niktorych z grubej rury ,ale szkoda ze z tym swoim partnerem nie miałas takiej geby

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Lut 2012, 20:34:07 »
Milosc jest rzecza bardzo kosztowna...a twoj dunski chlop po prostu nie wyrabia finansowo.
Nie zdawal sobie sprawy, ile wasze utrzymanie pochlonie. Jest jak najbardziej realny.
a teraz zima ciezka, extra ogrzewanie, moze i stare auto wysiadlo, a on wszystkie swoje oszczednosci wydal na was.
Powiedz tak szczerze, ile sie dolozylas do wpolnego budzetu domowego przez te 8 miesiecy? wtedy, kiedy mialas te dorywcze prace
Komuna tez was nie chce, bo przyznanie wam mieszkania laczy sie i z kaucja mieszkaniowa, dodatkiem do czynsu  i event. innymi dodatkami.
--------------------
Piszace z poradami, abys sie wyniosla do KriseCenter nie maja zielonego pojecia z czym sie to laczy. Chlopak 12 letni nie bedzie sie bawil w piaskownicy, tylko bedzie szukal grona rowiesnikow.
I kogo tam znajdzie? stado tzw. nieprzystosowanych, z ciezkimi lancuchami na szyji i ulica jako pole dzialania. To idzie bardzo szybko i nie bedziesz wiedziala, kiedy twoj syn wymknie sie spod Twojej kontroli.
Nie pisze tego, tak oto sobie, ale z przerazenia czytaniem aktow sadowych. Czy wiesz ile dzieci samotnych matek (w tym polskich) ma zmarnowane zycie w ten sposob? Najpierw K.C., potem instytucje, a na koncu wroki wiezienia i deportacje z Danii.
------------------
Czy nie mozesz przeczekac jeszcze dobre 3 miesiace, tak abys miala 3 wyplaty na pismie?
Nie mozesz uzgodnic 3 miesiace bycia u swojego partnera placac mu wyznaczona sume, a w tym czasie szukac malutkiego mieszkania bez pomocy komuny? (wszedzie trzeba zaplacic depositum)
Nadal jest to dla mnie czarna magia, jak z tego co zarobisz ca. 8000 kr brutto za 20 godz. tygodniowo, minus skat, AM, ATP chcesz was utrzymac
Kiedy Twoj syn zacznie 13 rok zycia bedziesz mogla go wyslac z gazetami (ok. 1000 kr na miesiac)

 Dziekuje, wezme twoje  uwagi pod rozwage. Nie pije, nie pale, nie prowadze rozrywkowego trybu zycia. Wystarczy...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Lut 2012, 20:50:04 »

mam w zwiazku z moja sytaucja kilka pytan, tylko jeszcze wyjasnie. ja potrzebuje nie jakiejs stalej opieki finansowej czy czegos takiego. Nie jestem niedolezna ani leniwa. chodzi mi tylko o to, by dostac jak najszybciej male 40 m , 2 pokojowe mieszkanie w Ishoj lub okolicy, zeby moj syn nie musial znowu po zmianie kraju teraz zmieniac szkoly, toez:1. Jak mam uzasadnic wniosek, skad go pobrac itp o przydzielenie mi mieszkania, czy sa na to jakies przepisy, ze osobie w mojej sytacji nalezy sie pierszenstwo? nadmienie, ze od pocztku pobytu w Danii pracowalam jako vikar w jednej z agencji pracy tymczasowej. Pracy stalej nie mialam naprawde nie z lenistwa...

Masz prace, jestes zdrowa, syn nie jest malutkim niemowlakiem, mieszkania w okolicach Kopenhagi tez sa, wiec szanse na "dostanie" mieszkania nie sa zbyt duze, szukaj sama. Nie mozesz stawiac komunie warunków - chce mieszkanie tylko w Ishøj bo tak mi pasuje.
Musisz miec na czynsz i przedplate. Masz oszczednosci?
Czy osobie w twojej sytuacji nalezy sie pierwszenstwo - w Danii nie ma czegos takiego jak " nalezy sie" kazda przypadek jest oceniany indywidualnie. Kto jest bardziej potrzebujacy .

2. Czy kommne jest mi w stanie pomoc tylko z "wystartowaniem" w nowe zycie- moze jakis zasilek na dziecko, dodatek do czynszu, do czego mam prawo i jak sie o to ubiegac?
Czy syn ma alimenty od ojca z Polski? Dostawalas børnepenge a teraz nie - dzwon do komuny i pytaj dlaczego. Børnepenge nie maja nic wspólnego z praca jako vikar. Chyba ze to cos zwiazanego z tym nowym przepisem z 1.01.2012 ale nie wiem czy to tez dotyczy obywateli EU. Pytaj w komunie.
Doplata do czynszu owszem - ale najpierw musisz sobie znalezc mieszkanie.
Dodatkowy zasilek na dziecko - owszem ale dopabuse jak bedziesz "samotna matka" czyli jak wyprowadzisz sie od swojego partnera. Dopóki macie wsólny adres dodatkowy zasilek nie przysluguje.


 Moze to dziwnie wyglada, ze ja sie tak dopominam o jakies zasilki itp, ale prosze mi wierzyc transport, zakup podstawowych nawet uzywanych mebli troche kosztuje... staram sie myslec racjonalnie, bo to mnie teraz ratuje....Mam prace, mimo ze troche inna niz w Polsce:),  mysle, ze bedzie dobrze:)

Wszystko kosztuje, tu masz racje, szukaj pracy, wiecej godzin, inne firmy itp itd.

Inna rada - skontaktuj sie z krisecenter, opowiedz co i jak, ze moze bedziesz zmuszona do ich pomocy, oni znaja przepisy i paragrafy moze cos podpowiedza?
Jeszcze inna rada - nie czkaj na pomoc z komuny i na to ze oni zaplaca, dofinansuja, znajda mieszkanie itp itd Szukaj rozwiazan sama - masz moze cos w Polsce co moglabys "spieniezyc" i miec na przedplate do mieszkania? Szukaj w Blå avis, czytaj ogloszenia w supermarketach.
Przelicz zasoby finanasowe - ile zarabisz, ile wynosza alimenty z Polski, ile dostajesz børnepenge w Danii, ile bedziesz musiala miec na jedzenie, ile mozesz wydac na czynsz? Jesli ci wyjdzie ze na czynsz masz 1200 kr to raczej nie 2 pokojowe mieszkanie a cos o wiele mniejszego.
P.S A moze przeprowadzka do innej, dalszej, tanszej komuny?
Pamietaj ze ogrzewanie i elektrycznosc tez kosztuje.

Powodzenia

       

 


Dzieki za konkretne rady, bardzo sie przydadza:). ishoj to nie moj wymysl, po prostu wolalabym synowi nie fundowac kolejnej zmiany w zyciu. Mimo ze nie okazuje tego, wiem, ze jest "skolowany " sytuacja. A ja mam ogromne poczucie winy z tego powodu, ale paradoksalnie to dodaje mi sily do walki o nasza wspolna przyszlosc w Danii:).
ja jestem typem "aktywnym" i nie czekam az mi komuna z nieba da mieszkanie, caly czas intensywnie szukam na roznych dunskich portalach boligselskab, w tygodniu przejde sie do spoldzielni mieszkaniowych w Ishoj, jest tu kila, kolezanka dostala rok temu mieszkanie po 1 miesiacu oczekiwania z czynszem 3900, wiec jest jakas nadzieja:)
Alimentow na syna nie pobieralam w Polsce, zadnego zasilku alimentacyjnego rowniez. Czy jest szansa, ze cos takiego moge otrzymac w Danii? Zaznaczam, w Polsce alimenty od bylego meza i ojca dziecka sa uznane przez komornika za niesciagalne-mam na to pismo urzedowe.
Nie dostawalam børnepenge, dostalam tylko decyzje na pismie we wrzesniu ubieglego roku , ze mi je przyznano, ale pieniazki nie przeszly ani w pazdzierniku, ani teraz...
Ja zdaje sobie sprawe z tego, ze moge otrzymac pewne "bonusy" finansowe ale z opoznieniem, tzn moze nawet kilka miesiecy po wyprowadzeniu sie od mojego ex. Dlatego rozgladam sie caly czas za dodatkowa praca-moge udzielac korepetycji po pracy lub w weekendy, moze znajda sie chetni?:)

Jesli ktos ma "namiary" na spoldzielnie tu w poblizu ishoj, w ktorej nie czeka sie lata na mieszkanie, prosze uprzejmie o kontakt ze mna:)

 I jeszcze raz wszystkim chcialabym serdecznie podziekowac. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak slowa otuchy dodaja czlowiekowi energii i zapalu do dzialania. DZIEKI :)!!!!!!!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Lut 2012, 21:00:40 »
chyba z wielkim bledem napisalas to kamieniem ,zamocno sie Anetko podniecasz ze masz tylu przytakujacych .uwazasz ze jedziesz na niktorych z grubej rury ,ale szkoda ze z tym swoim partnerem nie miałas takiej geby

Zastanawiam sie, jaki ty masz w tym interes? My sie chyba nie znamy. Co ci Anetka zrobila- nie wiem i wiedziec nie chce. Ty mi sie wydajesz takim , co to "z grubej rury" oraz " z geba". Wspolczuje  "twojej" (rozumiem ex..) Anetce...
Milego
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Lut 2012, 21:00:40 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8308
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20505
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8387
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9145
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10314
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo