poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #135 dnia: 05 Lut 2012, 21:32:48 »
Mialas juz we wrzesniu wlasne konto bankowe tu w Danii? I podalas numer tego konta  do komuny?
jesli nie to byc moze wplynely na konto twojego partnera, jesli on was utrzymywal i podal numer swojego konta.
To nawet w porzadku bo ponosil wydatki na utrzymanie twojego syna.

Zadzwon do komuny i spytaj. Dowiesz sie wszystkiego i dokladnie i z pierwszej reki.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #136 dnia: 06 Lut 2012, 00:02:49 »
Asiak na pytanie co do kasy, po takim przeliczniku on se moze zadac czego zechce, co jedynie moze zrobic jak go stac na adwokata a ci sa tu cholernie drodzy i jesli jest bardziej pierdolniety na lep jak mysle moze ci zalozyc sprawe cywilna o zwrot kosztow utrzymania, a powniez nie ma w dunskim prawie czegos takiego jak poreczenia majatkowe za rejstracje partnera z kraju UE, ktory ma prawo do swobodnego przemieszczania sie po inych krajach UE i korzystania z praw takich samych jak obywatele krajow UE w ktorych przebywa, ma naprawde gowniane szanse na to by odzyskac kase, od ciebie, jak sie uprze i pojdzie to na wokande takie sprawy trwaja dlugo, sa czasochlonne a adwokaci od niego moga wyciagnac 5 razy tyle wiec mu sie to nie bedzie oplacac. co do mieszkania pisalam ci wczesniej, spoldzielnie sa AAB z tego co znam jedna ale gdzies tu byl  watek w iinych forum na temat mieszkan. I tak jak pisalam ci wczesniej jak nie bedzie miszkania w ishøj  to niech bedzie gdziekolwiek, masz prawo sie przenisc z komuny do komuny, co do børnepenge to je dostaniesz raz na 3 miechy , alimentu moze byc tak ze dk ci pomze sciagnac je z polski ale watpie w to bardzo , tu od nich ich nie dostaniesz. jesli dziecko urodzilo sie w polsce rozwod byl w polsce i sprawy alimentacyjne byly tam zalatwiane, a drugi fakt za krotko tu mieszkasz, i dwa nie masz stalej pracy. jak pisalam ci wczesniej nie szukaj duzych ale nawet do wynajecia pokoj, co kolwiek byle do utrzymania, to tak na start pozniej bedzie lepiej i sobie zmienisz, bo nie jest napisane ze musiz byc uwiazana do jednego pokoju, przeczytaj moj wpis wczesniej tam ci wszystko wyjasnilam co i jak.
Witam serdecznie i dziekuje, ze sie zainteresowales:)

 Bylam juz w Kommune i napisalam o "wrazeniach"-poprzednia stron. W skrocie, to, co mi sie przydarzylo, dla urzedniczki nie jest jakims wydarzeniem spolecznym. Caly czas twardo powtarzala: nie pomozemy ci...
 Odpowiem moze na pytania:
1.dziecko jest tylko moje, chodzi do szkoly i na zajecia sportowe, mowi po dunsku
2.ja rowniez chodze regularnie do szkoly i ucze sie dunskiego, ale jeszcze nie mowie:) oraz pracuje, a 15 godzin jest tylko na papierze, jeszcze nie mialam tygodnia zeby  nie yblo min 20 i ma byc lepiej:)
3. 30.000- ex partner- Dunczyk, po prostu wyliczyl sobie, ze na nasze zycie-jedzenie, prad, wode itp wydal w ciagu 8 miesiecy 60.000 kr ale laskawie podaruje nam polowe i ja mam mu oddac 30.000 koron:(

 mam w zwiazku z moja sytaucja kilka pytan, tylko jeszcze wyjasnie. ja potrzebuje nie jakiejs stalej opieki finansowej czy czegos takiego. Nie jestem niedolezna ani leniwa. chodzi mi tylko o to, by dostac jak najszybciej male 40 m , 2 pokojowe mieszkanie w Ishoj lub okolicy, zeby moj syn nie musial znowu po zmianie kraju teraz zmieniac szkoly, toez:
1. Jak mam uzasadnic wniosek, skad go pobrac itp o przydzielenie mi mieszkania, czy sa na to jakies przepisy, ze osobie w mojej sytacji nalezy sie pierszenstwo? nadmienie, ze od pocztku pobytu w Danii pracowalam jako vikar w jednej z agencji pracy tymczasowej. Pracy stalej nie mialam naprawde nie z lenistwa...
2. Czy kommne jest mi w stanie pomoc tylko z "wystartowaniem" w nowe zycie- moze jakis zasilek na dziecko, dodatek do czynszu, do czego mam prawo i jak sie o to ubiegac?
3. Pytanie dodatkowe. Dopabuse teraz zauwazylam, ze mimo przyznania mi dodatku rodzinnego, zarowno w pazdzirniku jak i teraz w styczniu nie dostalam pieniazkow na konto. Gdzie moge  zwrocic sie z pytaniem, co sie dziej? Wszystkie papiery byly zlozone w kommune. Czy to ma cos wspolnego z moja praca jako vikar w ubieglym roku??

 Moze to dziwnie wyglada, ze ja sie tak dopominam o jakies zasilki itp, ale prosze mi wierzyc transport, zakup podstawowych nawet uzywanych mebli troche kosztuje... staram sie myslec racjonalnie, bo to mnie teraz ratuje....
Mam prace, mimo ze troche inna niz w Polsce:),  mysle, ze bedzie dobrze:)
       . Ponawiam moja prosbe, jesli ktokolwiek ma namiary na tanie mieszkanie w ishoj lub okolicy np wzdluz trasy "s-tog" bardzo prosze o pomoc. bede wdzieczna:)
Dziekuje , pozdrawiam, milej nocy:)

Offline adriana1983

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +13/-27
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #137 dnia: 06 Lut 2012, 00:08:16 »
a i dodam co do tych 30 tys koron, jesli uprze sie pojdzie sprawa na wokande a nie mieliscie zadnego kontraktu podzialowego podpisanego miedzy soba potwierdzonego notarialnie moze cmoknac sie w zadek tyle bedzie jego. :-) no chyba ze podpisalas wtedy bedzie probowal to udowodnic jesli ma czym to wygra i bedziesz musiala mu zaplacic jesli nie ma czym to on oplaca koszta sadowe itp. i traci na tym duzo plus swojego adwokata, ty masz prawo na adwokata z urzedu jesli przedstawisz zarobki i wyciag ze skatu. i pojdziesz do byle jakiego adwokata to bedzie mial prawo cie bronic a sad zwraca koszta temu adwokatowi za rozprawy, poza rozprawmi porady sa platne chyba ze dana komuna a ma to kazda, godziny przyjec do adwokatow raz czy dwa razy w miesiacu za drmo po porady prawne. szukac w swojej komunie wtedy musisz.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #138 dnia: 06 Lut 2012, 23:01:26 »
Asiak na pytanie co do kasy, po takim przeliczniku on se moze zadac czego zechce, co jedynie moze zrobic jak go stac na adwokata a ci sa tu cholernie drodzy i jesli jest bardziej pierdolniety na lep jak mysle moze ci zalozyc sprawe cywilna o zwrot kosztow utrzymania, a powniez nie ma w dunskim prawie czegos takiego jak poreczenia majatkowe za rejstracje partnera z kraju UE, ktory ma prawo do swobodnego przemieszczania sie po inych krajach UE i korzystania z praw takich samych jak obywatele krajow UE w ktorych przebywa, ma naprawde gowniane szanse na to by odzyskac kase, od ciebie, jak sie uprze i pojdzie to na wokande takie sprawy trwaja dlugo, sa czasochlonne a adwokaci od niego moga wyciagnac 5 razy tyle wiec mu sie to nie bedzie oplacac. co do mieszkania pisalam ci wczesniej, spoldzielnie sa AAB z tego co znam jedna ale gdzies tu byl  watek w iinych forum na temat mieszkan. I tak jak pisalam ci wczesniej jak nie bedzie miszkania w ishøj  to niech bedzie gdziekolwiek, masz prawo sie przenisc z komuny do komuny, co do børnepenge to je dostaniesz raz na 3 miechy , alimentu moze byc tak ze dk ci pomze sciagnac je z polski ale watpie w to bardzo , tu od nich ich nie dostaniesz. jesli dziecko urodzilo sie w polsce rozwod byl w polsce i sprawy alimentacyjne byly tam zalatwiane, a drugi fakt za krotko tu mieszkasz, i dwa nie masz stalej pracy. jak pisalam ci wczesniej nie szukaj duzych ale nawet do wynajecia pokoj, co kolwiek byle do utrzymania, to tak na start pozniej bedzie lepiej i sobie zmienisz, bo nie jest napisane ze musiz byc uwiazana do jednego pokoju, przeczytaj moj wpis wczesniej tam ci wszystko wyjasnilam co i jak.

Dziekuje cie serdecznie za wszystkie dobre rady:). Twoje wczesniejsze posty rowniez przeczytalam z wielka uwaga. Z tym Ishoj uparlam sie tak troche ze wzgledu na syna, jak juz pisalam nie chce nim tak wciaz "rzucac" i tak mu juz duzo zamieszania w zyciu narobilam... Prace stala mam, tylko nie na 37 godzin. mam nadzieje, ze to sie zmieni. Szukam jednego pokoju nawet, byle ok 40 m. Zeby nie bylo, ze ja chce sie w palacach wylegiwac- nie chce nastolatkowi byc ciezarem i zmuszac go do calodziennej kontroli siebie samego, bo mama jest w tym samym pokoju.  Ale kamin z serca mi spadl na mysl o tych pieniazkach, ktore niby jestem mu winna...:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

jens

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #139 dnia: 07 Lut 2012, 16:55:21 »
zadzwon moze to bedzie aktualne Wynajmę mieszkanie 45m czynsz 4500 plus rachunki depozyt 11000 bez meldunku kontakt KonradDzianak@interia.pl telefon 50383059

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #140 dnia: 07 Lut 2012, 18:28:24 »
@ae@
 
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski
 
 
....piękne. Moczulskiego znam z rekstow piosenek Skaldów. A skad pochdzi powyzszy cytat?

Offline tosia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +1/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #141 dnia: 07 Lut 2012, 19:19:37 »
mozesz  probowac szukac pokoju/mieszkania do wynajecia w DBA
wchodzisz na Lejebolig , wybierasz opcje værelser lub lejelejlighed i  wpisujesz Ishøj w wyszukiwarke u gory
lub zaznaczasz w Region og Postnr  København

http://www.dba.dk/boliger/lejebolig/

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #141 dnia: 07 Lut 2012, 19:19:37 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #142 dnia: 07 Lut 2012, 20:49:50 »
tosia dzieki serdeczne, wlasnie to robie:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #143 dnia: 07 Lut 2012, 20:51:04 »
zadzwon moze to bedzie aktualne Wynajmę mieszkanie 45m czynsz 4500 plus rachunki depozyt 11000 bez meldunku kontakt KonradDzianak@interia.pl telefon 50383059

dzieki serdeczne jens, ale musze miec meldunek:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #144 dnia: 07 Lut 2012, 21:07:24 »
I kontrakt :) Jak bez meldunku, to zaloze sie, ze i bez kontraktu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #145 dnia: 07 Lut 2012, 21:11:25 »
dlaczego pozwalas soba tak pomiatac?nie masz tutaj zadnych polskich znajomych, przyjaciol?
ja bym skurwiela szybko ustawil.ale mi sie cisnienie podnioslo jak to czytalem.ech...

Przepraszam, ze dopabuse teraz odpowiadam:). Mialam... jego przyjaciol i jego rodzine. Nie byl zadowolony, gdy sama nawiazywalam kontakty z Polakami, nie ma o nich najlepszego zdania.....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #146 dnia: 07 Lut 2012, 21:12:22 »
I kontrakt :) Jak bez meldunku, to zaloze sie, ze i bez kontraktu.

Tak a kontrakt jest mi potrzebny do dodatku do czynszu.....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

JULIA1964

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #147 dnia: 12 Lut 2012, 22:54:26 »
czy sa juz jakies zmiany u Ciebie?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #148 dnia: 12 Lut 2012, 23:16:03 »
czy sa juz jakies zmiany u Ciebie?


Witaj:)
 Na razie konkretnych nie ma. Bo np kontanthjælp moge dostac jak juz bede miala zmieniony adres, a ja na razie szukam mieszkania. Pozapisywalam sie w spoldzielniach, sama szukam w ogloszeniach- nie ma latwo, ale nie poddaje sie. Pracy nie mam za duzo, ale jakos idzie. Najwazniejsze, ze ex sie uspokoil i mijamy siebie mowiac dzien dobry, dziekuje, do widzenia..... Nie jest to fajne...
 W domu mam duzo papabusew do wypelnienia, ale jak mowie, musze wczesniej zmienic adres, wyjsnilam sprwe z børnepenge-jakas pomylka nastapila w kommune i wyrownaja mi za dwa okresy, gdy pieniazki nie przychodzily. Ciesze sie z tego, bo musze zbierac na depozyt. Do szkoly chodze regularnie i staram sie uczyc w kazdej wolnej chwili....mysle, ze dam rade:)
Pozdrawiam serdecznie:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline victoria

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Lut 2012, 23:31:52 »
Witam.
Jestem w bardzo podobnej sytuacji i bardzo Ci współczuję z tą różnicą, że jestem sama z dzieckiem i niestety wygląda na to, że decyzję o powrocie muszę podjąć :(.
Widzę, że jesteś silna i tak trzymaj!

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Lut 2012, 23:31:52 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8351
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 21068
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8424
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9190
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10436
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo