poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #150 dnia: 27 Lut 2012, 16:47:39 »
Witam.
Jestem w bardzo podobnej sytuacji i bardzo Ci współczuję z tą różnicą, że jestem sama z dzieckiem i niestety wygląda na to, że decyzję o powrocie muszę podjąć :(.
Widzę, że jesteś silna i tak trzymaj!

Witaj:)

Sytuacje mam taka sama, tak sadze z tego krotkiego opisu, jak Twoja-jestem tu sama z dzieckiem. I wlasnie dlatego, ze mam syna, jestem silna:). Bo z urodzenia to bardzo slaba i niesmiala:). Ale spotkalam tu w Danii, na forum wielu Polakow, wspanialych ludzi, ktorzy mi caly czas pomagaja. I ja nie wroce. Jak mowie, chocbym miala zeby w sciane, to nie popuszcze i tu zostane, bo to moje mejsce na ziemi:). Jesli rowniez i Twoje, to walcz i sie nie poddawaj!. Ja Ci chetnie pomoge i podziele sie moim doswiadczeniem:). Ty tez trzymaj sie i badz silna:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #151 dnia: 27 Lut 2012, 17:34:37 »
Postawa godna pochwaly....ale zastanawia mnie ze taka duza ilosc polskich kobiet wiazacych swoje zycie z osoba z tego kraju zaledwie po relatywnie krotkim okresie zwrcajacych sie na roznych forach oraz priv. wlasnie z problemem "dunski partner wyrzucil mnie z domu". Troche zastanawiajace i prowokujace, bo powiedzenie mowi "kij ma 2 konce" i czy w rzeczywistosci nie jest tak, ze obie strony ponsza wine, za sytuacje. W wiecej jak polowie "spraw", ktore znam i mialem mozliwosc poznac od podszewki (rowniez na rozprawach lub w Krisecenter , polskie kobiety mialy powazne trudnosci zaakceptowania braku polskiego towarzystwa a czesto dochodzilo do tego, ze "poznawaly" bratnia dusze, tj., rodaka i nawiazywaly, nie bardzo dla meza (dunczyka) zrozumialy i przyjemny kontakt z ta osoba. Zdarzalo sie rowniez, ze nie bylo mowy o wyrzuceniu z domu ale o opuszczeniu domu nierazz dzieckiem a nieraz pozstawiajac mezowi dziecko. To tylko taka ogolna uwaga i moze nie majaca nic wspolnego z aktualnie poruszana sprawa, ale........ciekwym byloby, gdyby mezowie mogli zabrac glos tutaj na forum ???

Krakers

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #152 dnia: 27 Lut 2012, 17:58:31 »
To tylko taka ogolna uwaga i moze nie majaca nic wspolnego z aktualnie poruszana sprawa

Najlepiej na początku zadać sobie pytanie - "Czy moje wypociny wnoszą coś do danego tematu?" - bo wówczas można zaniechać pewnego działania i w sposób bardziej efektywny (mając na uwadze siebie, swoje dobro i szczęście) zagospodarować swój czas ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #153 dnia: 27 Lut 2012, 17:59:26 »
Osobiscie uwazam, bazujac rowniez na doswiadczeniu wlasnym, ze malzenstwo z obcokrajowcem wymaga wiekszego zaufania, otwartosci i wyrozumialosci niz zwykle - monokulturowe.
W momencie, w ktorym tego brakuje dochodzi do zgrzytow, sprzeczek. I znow, jezeli w malzenstwie panuje otwartosc zaufanie i wyrozumialosc, to praktycznie zawsze znajdzie sie kompromis, porozumienie, rozwiazanie problemu. Jezeli zabraknie, to porozumienie staje sie z czasem niemozliwe.

Nie bede sypala przykladami, z mojego badz co badz bardzo udanego malzenstwa, bo ani tu czas, ani miejsce, ale zapewniam, ze tez czasami sa male trzesienia ziemi, ktorego podlozem sa szeroko rozumiane roznice kulturowo-mentalnosciowe.

A, co mi tam :) podam ostatni przyklad. Corka niedawno swietowala pierwsza rocznice urodzin, wiec oczywiscie ja pochlonieta bylam przygotowaniami do tego wielkiego swieta. Moja maz poczatkowo patrzyl na to nieco zdzwiony, az w koncu nie wytrzymal i wygarnal z siebie, ze on nie rozumie dlaczego wkladam w to tylko tyle energii i skoro tak zamierzam swietowac roczek, to co bedzie pozniej.
Maz byl poirytowany, mnie irytowala jego ignorancja, wiec awantura wisiala w powietrzu. Dopabuse, gdy wytlumaczylam mu, jak wazne jest w Polsce swietowanie roczku, i ze pozniejsze urodzinki, sa po prostu albo kinderbalem, albo spotkaniem rodzinnym, az do nastepnej wielkiej impry jaka jest osiemnastka, maz zrozumial i czynnie wlaczyl sie w organizacje imprezy na "cztery fajerki".

Przyklady moglabym mnozyc, ale "ani tu.... "

Oczywiscie moj wywod nie dotyczy sytuacji, w ktorych dziewczyna ewidentnie zle trafila i po prostu "dzieja sie cuda".
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Krakers

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #154 dnia: 27 Lut 2012, 18:01:22 »
Jomir mnóż, mnóż! ... jeśli nie przykłady, to się  ;)

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #155 dnia: 27 Lut 2012, 18:04:40 »
ja jestem polakiem,a na dodatek ignorantem bo nie wiem dlaczego i jak wazne jest swietowanie roczka dziecka.mozesz wytlumaczyc tak jak swojemu mezowi?co jest tak eksyctujacego w obchodzeniu 1 rocznicy dziecka?
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Lut 2012, 18:11:53 »
Niestety drogie panie liczba księciuniów w tym kraju jest ograniczona i już dawno obstawiona  ;) Pozostali to z reguły farmerzy buraczani  :)

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Lut 2012, 18:11:53 »

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Lut 2012, 19:47:16 »
Sama nie mam dzieci, ale mialam młodsze rodzeństwo,a ostatnio zostałam ciotka  ;) , pamiętam  swojego misia którego dosalam wlanie na roczek od mojej cioci chrzestnej,misio zyl az do matury i się rozsypał...otoz pierwszy rok życia dziecka ma bardzo symboliczne znaczenie , to taka adaptacja do życia w ogóle,pierwsze ząbki,pierwsze słowa, pierwsze stawiane kroczki o własnych silach...to takie wzruszajace  :)

To tak jak z pierwsza rocznica ślubu,dlaczego ja obchodzimy i dlaczego jest taka ważna,żeby  to wydarzenie upamietnic i od tego czasu liczyć kolejne rocznice...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Lut 2012, 20:25:00 »
Frisms - dokladnie tak. Sami jak patrzymy na nasza juz dziewczynke, to nie wierzymy, ze jeszcze niedawno byla bezradna, mala kuleczka.

Hehe Lukahero... ja po prostu powiedzialam, ze w Polsce jest to wazna rocznica, ze swietujemy ja w wiekszym gronie z wieksza pompa. Nie wdawalam sie w dyskusje dlaczego, uwierzyl na slowo  ;D

Vordinborg :) hehe.... jakas racja z tym obstawieniem jest :) moje kolezanki zapisuja sie na liste w kolejke do mojego meza, na wypadek, jakbym chciala sie z nim rozwiesc :)

Krakers... ja juz tylko przyklady moge :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Krakers

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #159 dnia: 27 Lut 2012, 20:47:44 »
Krakers... ja juz tylko przyklady moge :)

 :o ... i nie bolało?  ;)

No to przykłady, przykłady, przykłady ... dlaczego Twoje "kolezanki zapisuja sie na liste w kolejke do" ... Tw"ojego meza, na wypadek, jakby"s ... "chciala sie z nim rozwiesc"? Ciekawe o czym im opowiadałaś, że takie ... chętne na zapisy?!  ;)

frisms - ja się normalnie wzruszyłem! ... prawie łzę uroniłem ... ale jak o tym komuś powiecie ... to! ...



... no ... to! ... guza nabędziecie  8)

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #160 dnia: 27 Lut 2012, 20:50:05 »
Jomir,to jest po prostu kolejna szansa aby nachlac sie wodki i nie dokladaj do tego zadnej wiekszej ideologii.1 rocznica,jest tak samo wazna jak rok i miesiac,10 lat itd.kazdy dzien jest wazny.no ,ale jak widac nie podalas mezowi zadnych konkretow i fajnie za zadowolil sie ogolnikami. ;)

btw.sam przez to przechodzilem (w sensie ze z wlasnym dzieckiem,bo swojego roczku nie pamietam ;D)
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Lut 2012, 20:55:52 »
Postawa godna pochwaly....ale zastanawia mnie ze taka duza ilosc polskich kobiet wiazacych swoje zycie z osoba z tego kraju zaledwie po relatywnie krotkim okresie zwrcajacych sie na roznych forach oraz priv. wlasnie z problemem "dunski partner wyrzucil mnie z domu". Troche zastanawiajace i prowokujace, bo powiedzenie mowi "kij ma 2 konce" i czy w rzeczywistosci nie jest tak, ze obie strony ponsza wine, za sytuacje. W wiecej jak polowie "spraw", ktore znam i mialem mozliwosc poznac od podszewki (rowniez na rozprawach lub w Krisecenter , polskie kobiety mialy powazne trudnosci zaakceptowania braku polskiego towarzystwa a czesto dochodzilo do tego, ze "poznawaly" bratnia dusze, tj., rodaka i nawiazywaly, nie bardzo dla meza (dunczyka) zrozumialy i przyjemny kontakt z ta osoba. Zdarzalo sie rowniez, ze nie bylo mowy o wyrzuceniu z domu ale o opuszczeniu domu nierazz dzieckiem a nieraz pozstawiajac mezowi dziecko. To tylko taka ogolna uwaga i moze nie majaca nic wspolnego z aktualnie poruszana sprawa, ale........ciekwym byloby, gdyby mezowie mogli zabrac glos tutaj na forum ???

Witam
  Zgadzam sie w 100% procentach. Kazdy kij ma dwa konce. Niestety (moze niestety...) nie w moim przypadku. Nie mam trudnosci w zaakceptowaniu braku polskiego towarzystwa. Akceptuje kazde, cywilizowane towarzystwo, niewazne: Polak, Dunczyk, Chinczyk. Widze czlowieka , nie narodowosc, kolor skory, religie. Wiec hipoteza odpada, przykro mi... Pewnie trudno jest rowniez w to uwierzyc, ale sa kobiety, dla ktorych wiernosc to po prostu...wiernosc i szlus.  A moje dziecko to nie przedmiot, ktory mozna pozostawic. Kukulka nie jestem, chociaz wierze sobie w reinkarnacje:). Milego wieczoru. Pozdrawiam.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Krakers

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #162 dnia: 27 Lut 2012, 20:59:00 »
lukashero - o ja!  :o ... to teraz wiadomo dlaczego piszesz, że "to jest po prostu kolejna szansa aby nachlac sie wodki" ... skoro własnego roczku nie pamiętasz!  ;)

Ale zauważ, że na ogół ludzie pytają ... "Ile masz lat?" a nie pada pytanie typu: "Czy mógłbyś mi powiedzieć ile godzin liczy Twoje życie?" ... tudzież ... "Ile masz miesięcy?" ... zatem stąd pewnie wynika zwyczaj corocznego świętowania. Ale jak widać jest to zwyczaj = coś zwyczajnego ...

... dlatego ja polecam Jomir-ce (jeśli nie Mirosława - to przepraszam) ... świętowanie w nietypowym odstępie czasowym, np. co 8 miesięcy.

aisak - "Kukulka nie jestem" - a do jakiego zwierzątka byś się przyrównała?  ;)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #163 dnia: 27 Lut 2012, 21:01:21 »
Frisms - dokladnie tak. Sami jak patrzymy na nasza juz dziewczynke, to nie wierzymy, ze jeszcze niedawno byla bezradna, mala kuleczka.

Hehe Lukahero... ja po prostu powiedzialam, ze w Polsce jest to wazna rocznica, ze swietujemy ja w wiekszym gronie z wieksza pompa. Nie wdawalam sie w dyskusje dlaczego, uwierzyl na slowo  ;D

Vordinborg :) hehe.... jakas racja z tym obstawieniem jest :) moje kolezanki zapisuja sie na liste w kolejke do mojego meza, na wypadek, jakbym chciala sie z nim rozwiesc :)

Krakers... ja juz tylko przyklady moge :)

 No nic mi o istniejacej liscie w kolejce do Twojego "rodzynka" nie powiedzialas, bo juz bym sie dawno zapisala:)))!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #164 dnia: 27 Lut 2012, 21:05:33 »
lukashero - o ja!  :o ... to teraz wiadomo dlaczego piszesz, że "to jest po prostu kolejna szansa aby nachlac sie wodki" ... skoro własnego roczku nie pamiętasz!  ;)

Ale zauważ, że na ogół ludzie pytają ... "Ile masz lat?" a nie pada pytanie typu: "Czy mógłbyś mi powiedzieć ile godzin liczy Twoje życie?" ... tudzież ... "Ile masz miesięcy?" ... zatem stąd pewnie wynika zwyczaj corocznego świętowania. Ale jak widać jest to zwyczaj = coś zwyczajnego ...

... dlatego ja polecam Jomir-ce (jeśli nie Mirosława - to przepraszam) ... świętowanie w nietypowym odstępie czasowym, np. co 8 miesięcy.

aisak - "Kukulka nie jestem" - a do jakiego zwierzątka byś się przyrównała?  ;)

 Glupia krowa, lagodna lania, uparty osiol- sluze uprzejmie:).. Z urodzenia baran, z wychowania chojrak, tchorzliwy pies, z usposobienia strus pedziwiatr  ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #164 dnia: 27 Lut 2012, 21:05:33 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8292
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20171
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8372
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9127
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10211
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo