poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem  (Przeczytany 150583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #330 dnia: 02 Mar 2012, 12:19:03 »
Bardzo mnie rozczarowales "Rogo"...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #331 dnia: 02 Mar 2012, 12:28:47 »
Szkoda mi Ciebie Hildegardo, ciezko zyc z taka nieufnoscia i wrogoscia do ludzi.

Powiem CI tylko tyle. Dobro zawsze powraca.
I byc moze wlasnie dlatego jest mi w zyciu dobrze.
Wraca do mnie to co daje i dlatego w swym zyciu bardzo rzadko spotykam ludzi zlych.
Takich jak Ty po prostu omijam, ot i moj przepis na szczescie. Polecam, bo naprawde w taki sposob, zyje sie bardzo dobrze.

mam dokładnie takie samo zdanie, dobro zawsze wraca, ale zło wraca ze zdwojoną mocą, pamiętajcie o tym.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #332 dnia: 02 Mar 2012, 12:53:08 »
Bardzo mnie rozczarowales "Rogo"...

A mnie nie zaskoczył.
Swego czasu był wątek o dziecku molestowanym seksualnie przez ojca duńczyka,matka polka poszukiwała pomocy.
Roga pierwszy zaczął podważać ,uczciwość matki i prawdomówność dziewczynki.

Ale pomyślałam hmm...ma jakieś swoje doświadczenia ,które karzą mu tak oceniać sprawę.

Potem zapytałam go o pewne rzeczy ...nie dla mnie ,ale znów podobnie dla matki polki .
Zapytałam o tą samą sprawę jeszcze dwie inne osoby.Okazało się Roga nie powiedział pełnej prawdy.
Pewne rzeczy przemilczał.A przemilczał te szczegóły ,które matce polce mogły pomóc.

Nie mogę więcej napisać ,ale to mnie poważnie zastanowiło.
Na pewno już nie zaufam Rodze !

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #333 dnia: 02 Mar 2012, 13:54:06 »
Jomir, kazdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanowac. Ja kibicuje, ale żebym się bardzo przejmowala ta sprawa -to nie :) A bo to jedna taka osoba? Jest wiele, i nawet w gorszej sytuacji, którzy nie maja gdzie wrocic, a Aisak przecież ma :) Ludzie radzą sobie sami i nie stawiaja wszystkich na rowne nogi.
Moja kolezanka na pewno tez bedzie niedlugo w podobnej sytuacji i sie  nasłucham jaki to Duńczyk niedobry. Bo ona house manager a  do pracy nie pójdzie bo Jej mamusia mówi: -siedz w domu, wykorzystuj dopóki możesz ;) No i placi Ten Dunczyk na Nia i Jej syna, ciekawe tylko jak długo? ;)

A Ona znowu wylatuje z prywata  :o <zalamka>

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #334 dnia: 02 Mar 2012, 16:53:47 »
Jasne, ze kazdy ma prawo miec swoje zdanie. Jednak, dlaczego osoby poszukujace na forum pomocy traktuje sie jak naciagaczy emocjonalnych?
Dlaczego, od razu pada tyle oskarzen i podejrzen?
Dlaczego lawirantom podatkowym sie pomaga, a samotnym matkom nie?
Przeciez jak ktos nie chce pomagac, wcale nie musi, oczywiste. Ale dlaczego rzuca podjerzenia, zaklada z gory, ze mamy do czynienia z osoba nieuczciwa???

Masz racje, ze bolu i zla, jest pelno wokolo i calego swiata zbawic sie nie da.
Jednak codziennym drobnym dobrem, mozna zbawic jakas jego czastke. Jezeli kazdy zbawi czastke, to razem zbawimy swiat. Taaa... populizmy...
Dlatego, ja robie swoje, tak jak mi pasuje. NIe afiszuje sie z tym (nie ode mnie wyplynela informacja o moim udziale w sprawie). Natomiast sprzeciwiam sie rzucanym podjerzeniom.
Ok. nie chcesz pomagac, Twoja sprawa, ale nie pograzaj. Tym osobom jest juz wystarczajaco ciezko, nie potrzeba im "dorzucac do pieca".

Pojawil sie tu zarzut zbytniego ekshibicjininzmu Aisak czy innych osob. Mysle, ze takie wypisanie, jest jak wygadanie sie. Przynosi ulge. I znow. Jezeli komus to przeszkadza, niech nie czyta. Jezeli dziewczynom pomaga  NIECH PISZA!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #335 dnia: 02 Mar 2012, 18:57:37 »
A ja się już nie dziwie że ją wywalił (poczytałem, pomyślałem) szkoda tylko dzieciaka. 11 lat i zero stałego gruntu pod nogami, a kto mu to zafundował ?? Wszyscy winni tylko mamuśka święta i tak już ten 12 rok życia płynie. ( bocianowi też należy nakopać)
 

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #336 dnia: 02 Mar 2012, 21:43:39 »
A ja się już nie dziwie że ją wywalił (poczytałem, pomyślałem) szkoda tylko dzieciaka. 11 lat i zero stałego gruntu pod nogami, a kto mu to zafundował ?? Wszyscy winni tylko mamuśka święta i tak już ten 12 rok życia płynie. ( bocianowi też należy nakopać)
Ja tez sie nie dziwie, ze ja zostawil. Takie rzeczy sie zdarzaja, niezaleznie od narodowosci zwiazki sie rozpadaja, ludzie sie rozchodza. Tylko co tu wieszac psy na dziewczynie, zakochala sie, zaryzykowala, zaufala. Przyjechala do obcego kraju razem z dzieckiem.  Noz na litosc boska to przeciez wcale nie robi z niej zlego czlowieka czy matki. Dziecko mialo miec dom i rodzine, nie wyszlo przeciez stara sie jak moze zeby dziecko mialo staly grunt pod nogami, skad dziwne twierdzenie, ze 12 lat dziecka przeminelo na rozjazdach, byles widziales, znasz ich osobiscie? Podsunela sie dziewczynie noga na obczyznie poszukala pomocy bylo nie bylo wsrod swoich. Moze powinno sie ja uprzedzic, ze Polacy na obczyznie bardzo sa skorzy do poprawiania sobie samopoczucia poprzez dokopywanie w ten czy inny sposob rodakom. Dlaczego niektorzy od razu zakladaja, ze dziewczyna jest emocjonalna oszustka? Moze dlatego, ze ludzie z reguly oceniaja innych wg siebie?

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #336 dnia: 02 Mar 2012, 21:43:39 »

jens

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #337 dnia: 02 Mar 2012, 23:13:52 »
oj teraz mi sie bardziej podoba zdanie madrych ludzi .ROBI SIE CIEPŁO :)

jens

  • Gość
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #338 dnia: 02 Mar 2012, 23:14:41 »
A ja się już nie dziwie że ją wywalił (poczytałem, pomyślałem) szkoda tylko dzieciaka. 11 lat i zero stałego gruntu pod nogami, a kto mu to zafundował ?? Wszyscy winni tylko mamuśka święta i tak już ten 12 rok życia płynie. ( bocianowi też należy nakopać)
czemu zmiana zdania?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #339 dnia: 02 Mar 2012, 23:21:05 »
czemu zmiana zdania?
A teraz to mnie zagiąłeś... Dlaczego tak uważasz ?
« Ostatnia zmiana: 02 Mar 2012, 23:42:27 wysłana przez vordingborg »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #340 dnia: 02 Mar 2012, 23:21:27 »
to jest wrecz obrzydliwe, rodzaj narcisme albo psychiske masochisme - poprawcie mnie wszyscy bedacy dobrze w temacie. Ile mozna znecac sie nad nami?

Temat zaczal sie od biednej nauczycielki polskiego...a co dalej?

im wiecej czytamy, to bym bardziej durni jestesmy. Owa istota pisze, ze ona nie jest dobra filolog, i "nie ma nerwow"... ale czeka na "pieniazki z komuny, ktore dostanie pozniej"...

Ta sama istota avertovala ogloszeniami o nauczaniu polskiego i angielskiego.

i losie tej pokrzywdzonej z 11 synem.

Ja sama bylam bliska, aby jej pomoc.

Dobrze, ze tego nie zrobilam.

To jest fup tylko i reklama dla Jomir dzialajacej w Ishøj del af Sjælland. - czy bardzo sie myle?

Podobnie jak i reklamowanie owego dwulatka = tu prosze mi wybaczyc zla forme.
----------------------

Do Jensa: jaka forma pomocy mieszkaniowej, skoro babsko tkwi na gratis z wiktem, internettem i opierunkiem? Gdzie bedzie mialo lepiej?
´i nawet nie musi dawac  owych "uslug" opiewanych przez Jomir.
I jeszcze chlopak 11 na dodatek. Tez na friko.

Tylko problem, ze "glupi chlop sie wyszczerza"? , czy jak to sie po - obecnemu polskiemu nazywa-?

ale Jomir pomoze, Ishøj kommune jest jej revireren.

Takze kobietki z problemami.....wiecie, gdzie droga

 Kto Ci naopowiadal, ze tkwie gdzies gratis? Tak bardzo dobrze znasz moja historie? A moze to Ty masz w tym jakis interes? Bo oj byly juz sie zalogowal na portalach randkowych oglaszajac to wszem i wobec. Ty jestes nastepna w kolejce? No to zycze wszystkiego dobrego. Ale od mojego syna, kobieto, WARA!  I od Jomir, tak samo!
 Bylas bliska, zeby mi pomoc? Za ile? Ludzie mowia, ze duzo bierzesz za pomoc, hmmm ciekawe....... Drazni Cie, ze szukam dodatkowej pracy?? I to zalogowana jako "aisak"?  Nielogiczne. Powinnam ubrac czapke niewidke i udawac, ze mnie nie ma, oraz , ze ja to nie ja?? Zenada..... Kobieto zastanow sie nad soba. Ja cie nie tykam, nic mi do Ciebie, wiec zabierz zabawki i idz sie  udzielac ulice dalej. Rowniez powodzenia..
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #341 dnia: 02 Mar 2012, 23:26:05 »
Niestety takie sa prawa tego Forum i niech sobie kazdy pisze co chce. Moje zadanie podobne do Twojego, ale byc moze temat bardzo interesujacy, skoro przeczytalo go okolo 6.800 osob. Dziwi mnie tylko, ze inne tematy zycia codziennego w Danii, ktore powinnyby bardziej interesowac "czytelnikow" nie znajduja wiekszego zainteresowania. Ale papier cierpliwy, jak mowi powiedzenie. Wydaje mi sie, ze ta osoba opisujaca swoj los w Danii, bawi sie swirnie Waszym zainteresowaniem, zwracaniem na nia uwagi. Przeciez mieszkamy w kraju opiekunczym i jakby chciala uzyskac pomocy droga odicjalna, tym bardziej, ze maz ja wyrzucil zdzieckiem, nie ma najmniejszego problemu. Taich spraw spotykam kilkanascie w ciagu roku i wszystko odbywa sie normalnie tak jak powinno, z zabezpieczeniem podstawowych potrzeb matki i dziecka. Nie sadze ze ta osoba ma takie realne potrzeby. Cozby zrobila gdyb nie mogla orzymywac tych wszystkich postow z radami, poradami, uwagami i pocieszeniem. Gra trwa dalej. A moze by dac "czerwona kartke" albo przynajmniej zolta, zaprzestajac komentowania postow tego osobnika. Ryzyko, ze osoba zmini swoj nick i od nowa.....
Gdybym nie mogla otrzymac, byloby duzo gorzej. A tak jest lepiej. Co w tym zlego? Poza tym, czytalam Cie w tematach podatki, praca w ciagu calego mojego pobytu w Danii. Madry z Ciebie czlowiek, duzo sie nauczylam, umiem rozliczyc sie sama... I dalej zamilcze, szkoda slow....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #342 dnia: 02 Mar 2012, 23:30:55 »
A ja się już nie dziwie że ją wywalił (poczytałem, pomyślałem) szkoda tylko dzieciaka. 11 lat i zero stałego gruntu pod nogami, a kto mu to zafundował ?? Wszyscy winni tylko mamuśka święta i tak już ten 12 rok życia płynie. ( bocianowi też należy nakopać)
Dziekuje Ci za to, ze kolejny raz pisze, nie uwazam, ze jestem swieta, wrecz przeciwnie. Ale poprosilam o pomoc, konkretna. Po to istnieje to forum, czy nie, jesli Ci przeszkadza moja osoba, nie wchodz, nie sledz, nie komentuj. Ale widze, ze jednak chec dokopania, anonimowego , zawsze bedzie przewazac w wiekszosci naszych rodakow. Czujesz sie lepiej ? To super , dzieki:)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #343 dnia: 02 Mar 2012, 23:41:12 »
O Matko Boska rezygnuję  :P mam już dosyć jej ględzenia..... ODCHODZĘ....

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #344 dnia: 02 Mar 2012, 23:56:21 »
O Matko Boska rezygnuję  :P mam już dosyć jej ględzenia..... ODCHODZĘ....

Nie mozesz!! na litosc Boska, Vordingborg, zostan!! Co z moich chlebem???!! :'( :'( ;D

poloniainfo.dk

Odp: Dunski partner wyrzucil mnie z domu z dzieckiem
« Odpowiedź #344 dnia: 02 Mar 2012, 23:56:21 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8292
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20165
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8372
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9127
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10208
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo