poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??  (Przeczytany 4212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Witam!!

Czy pracując w pełnym wymiarze godzin po przepracowaniu pełnego roku nalezy sie mi jakas podwyżka???
Zarabiam 110dkk/h chodzi równiez o dyskriminację polaków w firmie wszyscy dostają 110dkk/h,natomaist wczoraj zostalo zatrudnionych dwoch dunczyków na tym samym stanowisku co polacy za 125dkk/h,czy to jest fair??
Wg mnie to dyskriminacja co dalej z tym robić,???wkoło nam powtarzają ze traktują nas na równi co jest wierutnym kłamstwem!!

Krakers

  • Gość
Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lut 2012, 19:03:48 »
A jaka branża? Czy firma ma "umowę ze związkami"? W "mojej firmie", branża ogrodnicza - 3F - podwyżka jest co roku, jakoś w marcu - kwietnu. A 125dkk/h (coś koło tego) - to pensja minimalna ("w mojej firmie"), zatem to może oni otrzymali odpowiednie wynagrodzenie (jeśli ogrodnictwo), a z Twoim coś nie tak? Oczywiście tak tylko gdybam, bo nie znam faktów.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lut 2012, 19:06:31 »
Branża produkcyjna,pracownik produkcji ,pakowacz,

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lut 2012, 19:15:30 »
Ciężka praca w spartańskich warunkach dzisiaj na hali było +5stopni gdzie to zgłosić???

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lut 2012, 20:39:46 »
Do swoich zwiazków zawodowych.
O podwyzke tez pytaj w zwiazkach bo nie ma ogólnej zasady czy, kiedy i jakie podwyzki. kazdy sektor a nawet firma ma swoje wlasne ustalenia.

Ze Dunczycy maja wiecej na godzine, moze dluzszy staz pracy? Albo dodatkowe kursy? Albo indywidualna umowa z pracodawca. Tez mozna - tylko trzeba umiec sie "zareklamowac". Dozwolone.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Dominika Prokop

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +7/-8
  • Płeć: Kobieta
Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lut 2012, 10:31:13 »
Witam,
A:  Problemy ze srodowiskiem w pracy mozesz zglosic anonimowo do Arbejdstilsynet, pisemnie lub na telefon 70121288.
B:  Jesli checsz sie postarac o podwyzke placy, musisz zastanowic sie nad nastepnymi krokami:
1. Jesli w twoim miejscu pracy jest umowa ze zwiazkami, zorientuj sie co uzgodniono o placach. Jesli nie jestes czlankiem zwiazku, pamietaj ze firma ma obowiazek "nie-dyskryminowania". Oznacza to, ze wszyscy pracownicy maja byc traktowani rowno. Mozesz poprosic tillidsrepræsentant albo dobrego kolege o udostepnienie ci wiadomosci o placach wedlug umowy z miejscem pracy.
2. Zastanow sie czy funkcje jakie wykonujesz roznia sie od funkcji wykonywanych przez kolegow. Jesli kolaga np. co dziennie pierwszy zjawia sie w pracy lub ma funkcje nadzorcze np. nad praktycznymi sprawami - nalezy mu sie lepsza placa.
3. Zastanow sie czy twoj pracodawca potrzebuje osoby z konkretnymi umiejetnosciami lub  z przeszkoleniem. To moze uprawnic do podwyzki plac.
4. Jesli dobrze przemyslales kroki 1,2 i 3 - jestes wtedy gotowy do rozmowy z twoim pracodawca. Jesli jest w twoim miejscu pracy MUS (medarbejder udviklings samtale) - zaczekaj. Albo popros o rozmowe i zaproponuj twojemu pracodawcy podjecie sie dodatkowych funkcji lub dodadkowego przeszkolenia. To bedzie korzystne dla ciebi na przyszlosc - takze u nastepnych pracodawcow.
Zycze dobrej zabawy,
Dominika Prokop
 

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lut 2012, 19:48:53 »
A tak glosno bylo, ze w Unii pracujac na tym samym stanowisku nie moze byc roznic placowych. Czasami mam wrazenie, ze Dania w tej Unii jakby nie istniala  ;)

poloniainfo.dk

Odp: CZy należy mi się podwyżka po przepracowaniu pełnego roku??
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lut 2012, 19:48:53 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17500
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11644
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28143
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12077
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8296
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir