Ogólne > Podatki

Jeszcze raz......ulgi

<< < (2/4) > >>

zaczarujmnie:
Witam. Wiem, wiem poczatek roku i znowu pojawiaja sie pytania o rozliczenia, ulgi itp.. Z uwagi na fakt, iz rowniez zamierzam zapytac o ulgi, a wiem ze owy temat jest juz dla Was nudny, wychlostam sie dzisiaj, wiec prosze nie krytykowanie mnie :) Przyznam szczerze, ze.. szukalam, czytalam, pytalam pracodawce i.. dalej nie wiem :/ bardzo nie chcialabym popelnic jakiegokolwiek bledu podczas rozliczenia rocznego, odliczyc, doliczyc cokolwiek bezpodstawnie.. Jak juz wspomnialam nie wiem w jaki sposob interpretowac przepis na temat rubryki bodajze 53.. tzw diety. A wiec.. wrocilam do Danii po ok 6 latach, nowy pobyt, zolta karta, wynajete mieszkanie, prace rozpoczelam 20.06.13.. w chwili gdy podejmowalam zatrudnienie pracodawca jasno okreslil, iz wprowadzil "cos" nowego na okres ok 3 miesiecy, po uplywie tego okresu sprawdzi czy jest to dla niego oplacalne i jesli kolokwialnie mowiac bedzie wychodzil na plus w dalszym ciagu bede podejmowala owe zatrudnienie.. i tak pracuje do dnia dzisiejszego, na chwile obecna wiem, ze napewno do kwietnia tego roku pozostane na owym stanowisku.. wiec ok 11 miesiecy. Jest to legalne zatrudnienie, niby kontraktu nie otrzymalam, nie mam jasno okreslonego okresu na jaki zostalam zatrudniona, ale legalnie otrzymuje wynagrodzenie na konto tzw "lony" z wyszczegolnieniem wszystkiego.. Ponadto odleglosc od miejsca zamieszkania do miejsca pracy wynosi 18 km, nadmienie iz mieszkanie wynajmujemy sami, nie jest to mieszkanie pracownicze. Czy w takim przypadku moge ubiegac sie o zwrot w zwiazku z dojazdem do pracy, wyjazdy do Polski i tzw diety? W Polsce posiadam meldunek pod adresem zamieszkania rodzicow, jednakze.. oplacamy czesc rachunkow pomimo, iz sa one imienne, wystawione na rodzicow..
Poza tym czy jesli moj partner pracowal w Danii u jednego pracodawcy, stracil owa prace w zwiazku z "redukcja miejsc pracy" wrocil do Polski, pracowal w Polsce, ponownie wrocil do Danii i tutaj.. pracuje w jednym miejscu pracy hmm na czas nieokreslony, a w drugim miejscu identycznie tj ja.. czy moze rowniez ubiegac sie o owe diety, czy z uwagi na fakt iz posiada stale miejsce zatrudnienia automatycznie traci owe prawo i moze skorzystac jedynie z dojazdow do pracy i wyjazdow do Polski?

Zapewne pojawiaja sie komentarze, ze "wyciagam reke" po cos co wogole mi sie nie przysluguje, jednakze postanowilam zapytac, gdyz sam moj pracodawca przyznal, abym dokladnie wypytala, bo Panie w Skat sa od przyjecia zeznania, a nie od udzielania pomocy :D i jesli mi sie cokolwiek przysluguje to nikt sam z siebie mnie o tym nie poinformuje...

A wiec z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.. :)

kicia:
Tylko raz mozna skorzystać z diet więc jak 6 lat temu były ulgi wpisywane tak teraz juz nie moze   
Kilometry do pracy moze odpisywać tak jak każdy oczywiście odliczajac 10 kilometrów w jedna stronę tzn 20 w obie

zaczarujmnie:
Diety wczesniej nie byly wogole brane pod uwage, pracowalam przez posrednika.. niestety.. Dziekuje za odpowiedz :) zastanawiam sie tylko czy istnieje w moim przypadku jakas negatywna przeslanka ku temu, aby odmowiono mi wyplaty owej ulgi lub zwrotu :)

Holger:
Wszystko zalezy od tego co w tym przypadku oznacza "parntner". Czy masz pobyt na partnera. Jezeli jestascie tu razem zadne ulgi sie nie należą w zwiazku z prowadzeniem podwojnego gospodarstwa domowego. Natomiast ulgi na dojazdy do pracy oczywiscie mozesz uwzglednic w rozliczeniu, jak kazdy pracujacy w danii lecz nie ponad 10 jak napisala koleżanka powyzej ale kazdy kilometr powyzej 12 w jedna strone.

P.S.
Pisz krócej zadawaj konkretne pytania.
Czytalem pobieżnie za dlugie.

zaczarujmnie:
Przepraszam, rzeczywiscie zbyt dluga wypowiedz. Dziekuje za odpowiedz :)
Partner w sensie zwiazek nie formalny, oboje przebywamy w Danii na zasadzie odrebnych pozwolen. Mieszkamy wspolnie, w mieszkaniu ktore wynajmujemy, jednakze umowa najmu jest jedynie na partnera, poniewaz podczas jej podpisywania nie mialam jeszcze zoltej karty..

Poza tym jesli ktokolwiek skorzysta z owej ulgi, a po roku pracodawcy przedluzy umowe na kolejny rok czy Skat moze zarzadac zwrotu nienaleznie pobranych swiadczen?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej