poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 3807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Proszę o pomoc
« dnia: 25 Lut 2012, 15:44:31 »
Mieszkam z chłopakiem , któremu od czasu do czasu użyczałam samochodu, okazało sie, że podczas kontroli policyjnej nie miał prawa jazdy,gdy pokazywał płacił mandat i jeżdził dalej, ostatni rzekroczył predkosc dostał mandat i miał sie stawić z prawem jazdy na policji zeby go pokazać, okazało sie ze prawo jazy zgubił i nie ma co przedstawić!! Policja skonfiskowała,  moje auto, moją własność twierdząc, że ja akceptowałam jego jazdę bez prawa jazdy.Będąć na posterunku stwierdziłam, że się z tym nie zgadzam i o żadnej akceptacji nie ma mowy,policjant na to ,że mieszkając z nim pod jednym dachem akceptuje jego wyczyny!auto podlega konfiskacie i pójdzie na licytacje a ja mam wezwanie do sądu, litości, jestem załamana i nie wiem co mam z tym zrobić, pomocy....

Offline piott

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lut 2012, 16:39:35 »
 Auto bylo dunskie czu polskie?
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości .

Offline kanarek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lut 2012, 17:01:49 »
duńskie auto, polskie prawo jazdy,,,,,

nutka53

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lut 2012, 21:38:45 »
jesli w ciagu ostatnich 3 lat policja go zlapala bez prawa jazdy to za 3 razem ma prawo skonfiskowac samochod-tak tu pisze ze to prawo weszlo od stycznia tego roku http://www.bt.dk/danmark/koersel-uden-koerekort-kan-koste-dig-bilen
a Ty jako wlasciciel samochodu chyba jestes odpowiedzialna za to komu je porzyczasz,pisze chyba bo pamietam z kursu na prawko ze wlasciciel auta jest odpowiedzialny za stan techniczny ,chociaz nie musi nim jezdzic

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lut 2012, 21:44:13 »
Ostatnio zaostrzono przepisy pozwalajace na konfiskate samochodu po wielokrotnych przekroczeniach prawa drogowego.
Wyglada na to ze twój chlopak wiele razy mial kontakt z policja i nic sie nie "poprawil".

Co mozna z tym zrobic? Ano chlopak bedzie ci musial kupic inny samochód.


Konfiskation af køretøj
Politiet kan konfiskere en bil eller motorcykel ved særligt grove eller gentagne overtrædelser af færdselsloven. Politiet kan kun konfiskere det køretøj, der er blevet anvendt ved overtrædelserne. I praksis konfiskerer politiet mest køretøjer ved gentagne overtrædelser i forbindelse med spirituskørsel, eller hvis man kører i den periode, hvor man har fået frakendt kørekortet.
https://www.borger.dk/Emner/transport-og-rejser/biler-og-koerekort/biler/Sider/faerdselsloven-og-fartgraenser.aspx?

http://www.nordjyske.dk/artikel/10/5/28/4083078/3/politiet-konfiskerer-biler-p%E5-stribe
http://www.dr.dk/P4/Syd/Nyheder/Haderslev/2012/02/24/130407.htm&regional
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lut 2012, 14:41:33 »
Mieszkam z chłopakiem , któremu od czasu do czasu użyczałam samochodu, okazało sie, że podczas kontroli policyjnej nie miał prawa jazdy,gdy pokazywał płacił mandat i jeżdził dalej, ostatni rzekroczył predkosc dostał mandat i miał sie stawić z prawem jazdy na policji zeby go pokazać, okazało sie ze prawo jazy zgubił i nie ma co przedstawić!! Policja skonfiskowała,  moje auto, moją własność twierdząc, że ja akceptowałam jego jazdę bez prawa jazdy.Będąć na posterunku stwierdziłam, że się z tym nie zgadzam i o żadnej akceptacji nie ma mowy,policjant na to ,że mieszkając z nim pod jednym dachem akceptuje jego wyczyny!auto podlega konfiskacie i pójdzie na licytacje a ja mam wezwanie do sądu, litości, jestem załamana i nie wiem co mam z tym zrobić, pomocy....
Mialas rowniez, wypozyczajac/udostepniajac samochdu innej osobie sprawdzic czy ma prawo jazdy. Tak robia wszyscy, rowniez jezeli pozyczasz gdzie indziej. chodzi przeciez miedzy innymi o ubezpiecznie w razie wypadku itp. Dlaczego "grasz wariata" oswiadczjac policji, ze sie nie zgadzaszm ze akceptowalas jego jazde bez prawa jazdy. Chyba, ze powiesz ze Ci ukradl kluczyki, to jeszcze mu sprawe wtocza za kradziez pojazdu i jazde bez prawa jazdy. Uwazam (to tylko moja prywatna opinia), ze tak policja powinna postepowac, a czy ktos lubi moja wypowiedz czy tez nie - to juz inna sprawa. Nalogowych "przekroczycieli" prawa/porzadku najlepiej karac po kieszeni.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lut 2012, 14:43:35 »
Dodam jeszcze, ze za kazdy dzien parkowania samochodu na Policji, placisz niebagatelna kwote okolo 250 kr. dziennie
(byc moze juz podwyzszona) + inne koszty, grzywna itp..

poloniainfo.dk

Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lut 2012, 14:43:35 »

Offline lolek103

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lut 2012, 17:17:35 »
policja moze sobie wziac na polskich blachach chyba ze nie placi sie podatkow albo zalega sie sk

poloniainfo.dk

Odp: Proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lut 2012, 17:17:35 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9242
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6576
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10183
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9339
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 18552
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga