poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: tlusty krem dla dziecka  (Przeczytany 12739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czerwiec99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +1/-4
  • Płeć: Kobieta
tlusty krem dla dziecka
« dnia: 23 Mar 2012, 09:56:34 »
Witam,
czy mozecie polecic jakis bardzo dobry  tlusty krem do skory dziecka?
Do niedawna uzywalam Locobase kupionego w aptece. Niestety ten krem jeszcze bardziej podraznial skore mojego dziecka( przypuszczam , ze przez zawartosc parabenow). Kilka dni temu kupilam krem Dermy i Levevis ( bez parabenow), ale te kremy wogle nie natluszczaja skory dziecka, malo tego skora zrobila sie bardziej sucha i matowa, nie wspomne juz o tym ,ze skora jest bardzo czerwona i swedzi.
Kilka dni temu bylam poraz kolejny u lekarza z tym problemem i ciagle slysze natluszczac skore! Kazal zmienic wczesniejszy krem na Derme, ale tak jak pisalam nie jest skuteczny.
Oprocz tego mam przepisane sterydy w plynie ale ile to swinstwo mozna stosowac u dzieci!! Troche pomagaly ale musialabym codziennie dziecko sterydami smarowac zeby  mialo w miare normalna skore.
Jak macie jakies sprawdzone dobre kremy (oczywiscie bez parabenow) prosze piszcie!!
Serdecznie pozdrawiam i milego dnia zycze :)

Offline me

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Mar 2012, 10:27:11 »
A w jakim wieku dziecko ??
Jazeli dosc male, to moze byc to skaza bialkowa a nie "sucha skora". Przerabialismy to pomiedzy opinia polskiego lekarza a tutejszego.

P.S. Widze, ze ostatnio moda "antyparabenowa" na calego  ...

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Mar 2012, 10:31:09 »
A może spróbuj smarować dziecko oliwką. Ja miałam ten sam problem z moją córeczką i oliwka pomogła :) 
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Mar 2012, 10:33:27 »
Na skore mojego syna (niestety 15 letniego) dziala swietnie DECUBAL, tylko nie wiem czy on tez dobry dla niemowlat. Moze spytaj w aptece? dziala naprawde super.

Jezeli masz dostep do polskich aptek, to sprobuj kupic masc cholesterolowa (tluste swinistwo na potege!). Ja kiedys mialam tez na recepte robiona masc mocznikowa, byla super, ale nie wiem czy tu tez takie rzeczy robial.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Mar 2012, 11:19:04 »
Wlasnie dla niemowlaka polecila mi polozna decubal i byl rewelacyjny :-) My mielismy ten mocniejszy, bardziej nawilzajacy, opakowanie chyba czerwone.

Offline me

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Mar 2012, 11:32:06 »
Ze smarowidel, mazidel itp to:

emolium
oilatum
penaten

No i mozna tez dziecko myc w wodzie z dodatkiem oliwki, zeby nie myc sama woda.

Gazeciarz

  • Gość
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Mar 2012, 11:50:44 »
A my używamy  kremu Exomega firmy A-Derma. Jeżeli ten nie pomaga to jest problem.

poloniainfo.dk

Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Mar 2012, 11:50:44 »

Offline Lucylu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Mar 2012, 12:11:56 »
Ja uzywalam bephanten zawiera dekspantenol po przeniknieciu do komórek  zamienia sie w witaminte B5 ktora regeneruje skore i ma wieloskladnikowe podloze tluste  :),zawiera tez lanoline natomiast do kapieli balneum lub emolium .

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Mar 2012, 12:13:38 »
Wlasnie dla niemowlaka polecila mi polozna decubal i byl rewelacyjny :-) My mielismy ten mocniejszy, bardziej nawilzajacy, opakowanie chyba czerwone.

Jezeli polozna polecila, to ja polecam calym sercem Decubal. Syn ma alergie od urodzenia i koszmarna egzeme. Egzema jest leczona lampami na codzien, a w domu smarujemy Decubalem i jest naprawde rewelacyjny. I tez czerwony (o ktorym Aneczka pisze).
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

nutka53

  • Gość
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Mar 2012, 19:43:43 »

Oprocz tego mam przepisane sterydy w plynie ale ile to swinstwo mozna stosowac u dzieci!! Troche pomagaly ale musialabym codziennie dziecko sterydami smarowac zeby  mialo w miare normalna skore.
Jak macie jakies sprawdzone dobre kremy (oczywiscie bez parabenow) prosze piszcie!!
Serdecznie pozdrawiam i milego dnia zycze :)


jesli dziecko ma atopowe zapalenie skory to musisz smarowac sterydami (bo  z tego co piszesz to wnioskuje ze lekarz zapisal dla dziecka)a potem jak dziewczyny radza decubalem a jak zacznie sie robic ogniscie czerwona skora ,z malymi rankami  i luszczyc to znowu sterydy ale musisz zapytac dokladnie lekarza .mi lekarz zalecil smarowac mascia ze sterydami maksimum 4 dni rano i wieczorem a potem natluszczac,,,,jest spokoj przez 2-3 tygodnie i znowu to samo od poczatku:sterydy,mam tak od roku ale oczywiscie ciagle probuje cos nowego z nadzieja ze znajde jakis zloty srodek i nie bede musiala stosowac sterydow

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Mar 2012, 19:53:13 »
Nutko, moj 15 letni syn, byl leczony niemalze od urodzenia w zwiazku z alergia i atopowym zapaleniem skory.
Ostatnio trafilam do dermatolog w Danii, ktora odmowila mi, zrobienia nowych testow pokarmowych, twierdzac, ze uczulenie na pokarmy nie ma nic wspolnego z jego skora. I zaproponowala naswietlania lampami.
Pomyslam sobie "durna jakas", ale ze powiedziala, ze efekty bedzie widac za 2 tygodnie, stwierdzilam, ze mozemy sprobowac, chocby dla swiadomosci, ze zrobilam wszystko...
Po dwoch tygodniach bylo widac roznice... a po miesiacu  moj syn ma piekna gladka skore na nogach i prawie gladka na rekach. Wczesniej mial wielkie rany, strupy, pekniecia i odpadajace luski. Jakbym nie widziala na wlasnym synu, nie uwierzylabym...
Oczywiscie na lampy jezdzimy wciaz 2-3 razy w tygodniu przez 6-9 miesiecy. Pozniej bedzie przerwa. Zludzen nie mamy, ze wyleczenie bedzie na zawsze, ale ponoc nawroty beda rzadsze i mniej dokuczliwe.

Moze tez zapytajcie o takie leczenie?
Nie wiem skad jestes, ale moj syn jest leczony lampami tu:
http://www.hudklinikkenkoege.dk/

Dokladnie u niej:
http://www.hudklinikkenkoege.dk/

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline czerwiec99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +1/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Mar 2012, 20:13:56 »
Dziekuje za odpowiedzi.
Jutro kupie Decubal i zobacze czy beda jakies efekty.
Jesli nie pomoze pojde do lekarza i poprosze o skabusewanie zeby zrobili jakies testy uczuleniowe, a moze nawet naswietlanie jezeli tylko ma pomoc.
Dobrej nocy zycze
Pozdrowienia :)

nutka53

  • Gość
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Mar 2012, 20:28:22 »
dziekuje Jomir kochana ,sprobuje tych lamp -zamowie wizyte aby o tym porozmawiac ,wszystkiego sie chwytam aby z tym walczyc.znajoma w Polsce pokonala atopowe zapalenie kapielami w borowinach -miala zaatakowane rece i cierpiala od lat i jest calkiem zdrowa od 3 lat po tych kapielach w borowinie,,,,moze tez sprobuj u synka ja walcze z atopowym zapaleniem skory w uszach

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Mar 2012, 22:08:10 »
Ja poki co trzymam sie babki. Nogi syna mozna uznac za wygojone. Rece wygladaly by lepiej, gdyby nie to, ze on ma obsesje mycia rak  nie dosc, ze myje je czesto, to jeszcze dokladnie jak chirurg. Ale na lampy jezdzimy juz tylko 2 razy w tygodniu (poniedzialki i piateki) i egzema nie nawraca. Dodam, ze odstawilismy juz masci sterydowe, a i Decubalem smarujemy co drugi dzien, a nozki jak u niemowlaka ! :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline me

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Mar 2012, 22:21:29 »
Z tym zamowieniem testow moze byc tutaj roznie.
Zreszta same testy niekoniecznie cos potwierdza.

U nas tez wedlug tutajszej lekarki wszystko to sucha skora, sucha skora i sucha skora. Wiec grzecznie smarowalismy mala czym nam kazali, ale z mizernym skutkiem. Co prawda nie mielismy na szczescie zadnych ekstremalnych objawow skornych, ale bylo widac, ze cos jest nie tak.
 
Jakis czas pozniej pojechalismy do PL, i lekarka od drzwi powiedziala ze mala uczulona prawdopodobnie na nabial. Sprawdzila ja jeszcze dokladnie i powiedziala, ze na bank to. Zrobilismy testy uczuleniowe krwi, ale nic nie wykazaly.
W DK mielismy tez wizyte w szpitalu u pediatry zrobili nam tez testy skorne, ale nic tez nie wykazaly, wiec dziecku nic nie jest.
Ale generalnie widac bylo po malej po czym czerwieniala.

No i nic tylko dieta eliminacyjna, w sumie od zera do urozmaicenia ... i smarowidla

poloniainfo.dk

Odp: tlusty krem dla dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Mar 2012, 22:21:29 »

 

FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19717
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 51160
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16114
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 20876
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6443
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny