poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski  (Przeczytany 7383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agas.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« dnia: 03 Kwi 2012, 15:21:47 »
Witam szukam osób które mieszkaja z dziecmi w Esbjegu i które mogłyby mi cokolwiek napisac o szkołach do których chodza ich dzieci.Otóż przeprowadzam się w wakacje z dziecmi(8 letnia córka i 3  letnim synkiem)do Esbjergu do męża i strasznie sie boja o dzieciaki,niewiem czego mogę sie spodziewac..prosze o jakiekolwiek informacje.pozdrawiam Aga

Offline agas.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwi 2012, 15:45:08 »
No cóz wyglada na to ze w Esbjergu niema polskich dzieci uczęszczających do tamtych szkół ???

Offline zpw82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwi 2012, 20:29:59 »
Hejka,
moja cora chodzila do spangsbjergskole,maja tam taka klase dla dzieci nie znajacych jezyka,ale szczerze mowiac nie polecam.Nauczyciele sami nie wiedzieli,co maja z tymi dziecmi robic i w rezultacie corka nie wyniosla zbyt wiele z tej szkoly.Pozatym w Esbjerg jest p.Alicja,ktora prowadzila kiedys zajecia jez.polskiego dla dzieci,nie wiem czy jeszcze prowadzi,mozesz zapytac w komunie.
pozdrawiam

Offline agas.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwi 2012, 10:46:03 »
Witam to gdzie przeniosłaś dziecko jesli w spangsbjergskole było zle?w maju jade do esbjerg,i chciałabym wiedziec do których szkół warto się wybrac na rozmowe aby móc zdecydowac gdzie posłac dziecko..dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Offline zpw82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwi 2012, 16:54:32 »
Przenieslismy sie do Frederikshavn i tu szkola i nauczyciele sa w porzadku.Najpierw musisz isc do komuny zglosic dziecko do szkoly,pozniej dostaniesz wezwanie na rozmowe i tam cie skieruja do konkretnej placowki.Tak bylo w naszym przypadku.Z tego co wiem to nie kazda szkola ma taka "swiatowa"klase.
pozdrawiam

Offline agas.

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwi 2012, 19:40:55 »
Acha rozumiem,ale dzieki za odpowiedz teraz wiem przynajmniej która szkołe omijac z daleka..pozdrawiam serdecznie

patrycjaidaniel

  • Gość
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lip 2012, 12:46:05 »
Witam, od paru dni mieszkam z mężem we Frederikshavn. Mój syn skończy w październiku 6 lat. Chciałabym zapisać go do szkoły. Jak to tu wygląda? są jakieś klasy dla obcokrajowców. Dzieci dają radę? Mój syn ma autyzm w nieznacznym stopniu, jak myślisz,czy będę mogła dać go do normalnej szkoły? Pozdrawiam i czekam na odp. Patrycja

poloniainfo.dk

Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lip 2012, 12:46:05 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lip 2012, 20:59:18 »
Witam, od paru dni mieszkam z mężem we Frederikshavn. Mój syn skończy w październiku 6 lat. Chciałabym zapisać go do szkoły. Jak to tu wygląda? są jakieś klasy dla obcokrajowców. Dzieci dają radę? Mój syn ma autyzm w nieznacznym stopniu, jak myślisz,czy będę mogła dać go do normalnej szkoły? Pozdrawiam i czekam na odp. Patrycja
Patrycjo, koniecznie powinnas skontaktowac sie z kommunalna placowka psychologiczno-pedagogiczna. Tam dostaniecie opiekuna rodziny, ktory bedzie zajmowal sie sprawami rodziny.
Jezeli chodzi o to czy synek bedzie mogl chodzic do zwyklej szkoly zalezy glownie od tego jak funkcjonuje w grupie, oraz jego poziomu inteligencji.
Moj syn na przyklad chodzi do specjalnej klasy w zwyklej szkole. Jest to klasa tylko dla autystykow z wysokim poziomem inteligencji. Realizuja normalny program szkolny i przygotowuja sie do egzaminu koncowego po 9 klasie, jak wszystkie dzieci w tym wieku.
Roznica polega na tym, ze:
1. dzieci w klasie jest dziesiecioro
2. jest zawsze czworo nauczycieli w klasie
3. zajecia grupowe sa ograniczone do minimum, dzieciaki pracuja w wiekszosci indywidualnie
4. klasa szkolna sklada sie z czterech pomieszczen, gdzie isteniej zawsze mozliwosc odpoczynku
5. dzieciaki maja swoje boksy i pracuja tylko na komputerach, do systematyzacji i schematyzacji codziennosci maja tez Ifony
6. metody pedgagogiczne opieraja sie na zaawanswoanej pedagogice dla autystkow, m. in. rytynowosc, systematycznosc, stale schematy, opracowywanie planu nowych zdarzen itp.
7. program szkolny dopasowany do mozliwosci i zainteresowan ucznia: moj syn na przyklad (bedac w wieku odpowiadajacym 8 klasie) robil material: z angielskiego, goegrafii, bilogogii z 9, chemie z gimnazjum, dunski z 8, a matematyke z 6.
Od 8 klasy dzieciaki sa przygotowywane do startu do nowej szkoly. Moj syn w tym roku byl na tygodniowych praktykach w dwoch roznych szkolach - gimanzjum informatycznym oraz zawodowce zywnosciowej. W 9 klasie druga runda. Tak wiec jestem pewna, ze wybierzemy szkole, w ktorej syn czuje sie dobrze.

Duzo mozna by pisac.
Rozpisalam sie, bo chcialam Ci pokazac, co w Danii oznacza klasa specjalna. W Polsce kojarzy sie z uposledzeniem, w Danii z dostoswaniem do potrzeb dziecka. Tak wiec osobiscie uwazam, za jakby CI taka klase zaproponowali, to uwazam, ze jest to dobre rozwiazanie. JEDYNIE WARUNEK! To musi byc klasa TYLKO dla autystykow i z PEDAGOGIKA AUTYSTYCZNA. Strzez sie jak ognia rozwiazan, w ktorych sa dzieci z roznymi przypadlosciami np. ADHD, ADD. Dzieci austyczne (mimo ze czasem same maja problemy z nadpobudliwosca) nie odnajduja sie wsrod dzieci z ADHD. Poza tym, te dwie choroby, choc bliskie wymagaja zupelnie innych zasad.
Pomijam juz temat, gdzie do klasy "wrzuca sie " dzieci z wszelkimi problemami wychowaczymi. Od takich tez Z DALEKA.
Nasze dzieci potrzebuja systematycji i objasniania swiata, wiec tylko pedagogika autystyczna do nich dociera.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lip 2012, 21:04:15 »
Tu masz link do psykologisk rådgiving (odpowiednik polskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej:
 
http://www.frederikshavn.dk/da/menu/Borger/boern/B%C3%B8rn+med+s%C3%A6rlige+behov/Psykologisk+R%C3%A5dgivning+(PR)/

Skontaktuj sie z nimi oni juz CI wszystko zalatwia.
Jezeli szkola, bedzie oddalona od Twojego miejsa zamieszkania Maly bedzie dowozony do niej taksowka.
Jezeli nie znasz na tyle dunskiego by z nimi swobodnie rozmawiac, zostanie zamowony tlumacz.
Powodzenia
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Szkoły w Esbjergu dla dzieci z Polski
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lip 2012, 21:04:15 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 31102
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17278
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16704
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 29611
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 19665
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl