poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zasiłek rodzinny  (Przeczytany 110168 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sie 2012, 20:43:13 »
a co w takiej sytuacji jeśli mężczyzna pracuje w Danii od 3 lat, w Polse ma dwoje dzieci i jego byla żona z którą nie pozostaje  w dobrych relacjach pobiera zasilek na dzieci i nie chce z niego zrezygnowac. Czy facet ma jakąś szanse dostawać tutaj zasilek rodzinny?

piotr1

  • Gość
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sie 2012, 20:57:24 »
wydaje mi sie ze chyba nie bo teraz oni przesylaja do polski papiery wiec wiedzialabys o tym bo wstrzymaliby ci twoj pobierany w pl....ale to mi sie wydaje, wiec moze podpowie ktos bardziej zorientowany..

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sie 2012, 13:27:51 »
a co w takiej sytuacji jeśli mężczyzna pracuje w Danii od 3 lat, w Polse ma dwoje dzieci i jego byla żona z którą nie pozostaje  w dobrych relacjach pobiera zasilek na dzieci i nie chce z niego zrezygnowac. Czy facet ma jakąś szanse dostawać tutaj zasilek rodzinny?
niestety nie zasiłek rodzinny może byc tylko pobierany w jednym państwie

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sie 2012, 13:55:56 »
jesli ona pobiera na dzieci zasilek w polsce to z jakiej paki on mialby dostac tutaj.czy wy sami niewiecie.nie ma on zadnej mozliwosci pobierania zasilku .chyba ze sie z nia dogada ona w polsce zrezygnuje i tutaj sie postara chociaz moze byc ciezko bo jesli sa po rozwodzie niewiem.i jej oddac wieksza czesc to napewno by sie ucieszyla.

Offline AgaZG

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sie 2012, 13:57:31 »
Agnieszko
prawdopodobnie nie dostanie tych pieniędzy, ponieważ wysyłaja papiery do Polski i matka dzieci musi wyrazić zgodę lub podpisać jakieś dokumenty. Dokładnie nie pamiętam.
Z drugiej strony.....gość dziwny...zostawił żonę z dwójką dzieci, kobieta ma pewnie ciężko i jeszcze chce na nieszczęściu dzieci zarabiać...bo przecież nie będzie wysyłać tych pieniędzy byłej żonie....ani dzieciom.....chyba, że ma takie dobre serduszko :-)

Osobiście uważam, że świetnie, że wprowadzono taki system, ponieważ ogrom pseudotatusiów pobierało zasiłki a kasę zostawiali sobie....bo przecież i tak wysyłaja alimenty...brak słów....

sorki za zjadliwość, ale z Polski znam taki przypadek, a i tutaj nasłuchałam się dużo...


Offline AgaZG

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sie 2012, 13:59:17 »
Jeżeli w Polsce matka pobiera rodzinne, to w Danii będą wypłacać różnicę.Wiem, bo sama przerabiałam ten temat ok 1 rok temu

Offline AgaZG

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sie 2012, 14:03:31 »
nadusiu
czy wierzysz w uczciwość tatusia :-)
pewnie takich prawdziwych to na palcach można policzyć, w związku z tym matki z dziećmi w Polsce raczej nie wierzą w dobre serce tatusiów

mojej koleżanki były mąż chciał się dogadać.....nadal wysylać jej alimenty w tej samej kwocie, ale sam mniej wysyłać z własnej kieszeni...no i chciał kupić komputer :-) ale coś mu nie wyszło...


poloniainfo.dk

Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sie 2012, 14:03:31 »

piotr1

  • Gość
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sie 2012, 14:30:19 »
aga zg- czytalem twoje posty pare razy i ci cos powiem..- pomijam sens wypowiedzi i caly temat- ale normalnie....jestem pelen podziwu dla twojego jezyka pisanego, naprawde...szacunek i rispekt jak mawia mlodziez...hmm...lub mawiala.. ;)

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sie 2012, 19:39:44 »
to w końcu wypłacą różnie w dk czy nie, bo juz sama nie wiem ;)

nutka53

  • Gość
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sie 2012, 22:27:27 »
a co w takiej sytuacji jeśli mężczyzna pracuje w Danii od 3 lat, w Polse ma dwoje dzieci i jego byla żona z którą nie pozostaje  w dobrych relacjach pobiera zasilek na dzieci i nie chce z niego zrezygnowac. Czy facet ma jakąś szanse dostawać tutaj zasilek rodzinny?

Agnieszka o co chodzi bo ja tez nie rozumiem,,,,zasilek dostaje ta osoba z ktora mieszkaja dzieci i tego zasilku nie placi z wlasnej kieszeni ojciec tych dzieci wiec nie wiem dlaczego tak wam tych pieniedzy zal,,,,,, niech ojciec dogada sie z byla zona i zaproponujcie zeby oddala wam dzieci ,moga miec w dani lepszze mozliwosci na przyszlosc i z zasilkiem nie bedzie problemu bo bedzie wam wyplacany,,,to moze byc dobre rozwiazanie bo pewnie ojciec by sie ucieszyl gdyby dzieciaki mieszkaly z wami -starczy sie zapytac ich mame.
ja na miejscu ich matki bym powaznie rozwazyla ta mozliwosc :lepsze zycie dla dzzieci i duzo  mozliwosc ulozenia sobie zycia na nowo i nie pisze jak jakas wyrodna matka tylko mysle ze ojcowie potrafia wychowac wlasne dzieci tak samo dobrze jak matki:-)

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sie 2012, 13:27:37 »
Agnieszka o co chodzi bo ja tez nie rozumiem,,,,zasilek dostaje ta osoba z ktora mieszkaja dzieci i tego zasilku nie placi z wlasnej kieszeni ojciec tych dzieci wiec nie wiem dlaczego tak wam tych pieniedzy zal,,,,,, niech ojciec dogada sie z byla zona i zaproponujcie zeby oddala wam dzieci ,moga miec w dani lepszze mozliwosci na przyszlosc i z zasilkiem nie bedzie problemu bo bedzie wam wyplacany,,,to moze byc dobre rozwiazanie bo pewnie ojciec by sie ucieszyl gdyby dzieciaki mieszkaly z wami -starczy sie zapytac ich mame.
ja na miejscu ich matki bym powaznie rozwazyla ta mozliwosc :lepsze zycie dla dzzieci i duzo  mozliwosc ulozenia sobie zycia na nowo i nie pisze jak jakas wyrodna matka tylko mysle ze ojcowie potrafia wychowac wlasne dzieci tak samo dobrze jak matki:-)

Bzdura. Pieniądze będa wpłacone na NemKonto ojca, który jest w Danii, mimo że żona mieszka z dziećmi w Polsce. Jeśli są po rozwodzie to już inna sprawa. A tutaj jak ja to widzę (jak ten wpis ja zrozumiałam) chodzi o to żeby ojciec dostawał rodzinne w Danii, ale nie jest napisane, że on by te pieniądze wysyłał do Polski. Jeśli jest takim dobrym tatusiem, to przecież nie problem żeby wysyłał dla dzieci część swojej wypłaty, niezależnie od tego czy dostaje rodzinne czy nie.

A swoją drogą to uważam za chory pomysł zaproponowanie matce dzieci, żeby ojciec je zabrał do Danii bo będą miały lepsze warunki materialne. Nie wiadomo jakie warunki mają w Polsce, to że dostają zasiłek nie znaczy że im czegoś brakuje  :o bo ludzie różne przekręty robią. Jest na pewno jakiś powód dlaczego dzieci zostały przy matce, i poza tym nic nigdy nie zastąpi matczynej miłości, nawet tony klocków lego. Skoro to jego "była żona", to znaczy że sąd przyznał jej dzieci. Bez powodu tego nie zrobił.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline darka7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Paź 2012, 18:12:14 »
Mam pytanie dot. spłaty zaległego zasiłku rodzinnego.
Mój mąż pracuje w Danii od marca 2011 roku i nigdy nie pobierał zasiłku tutaj ani ja nie pobierałam nigdy zasiłku w Polsce. Czy jest szansa odzyskać te pieniądze i w jakiej wysokości, bo od tego roku zmieniły się przepisy dot. zasiłków rodzinnych w kwestii dotyczącej ich wysokości. Ja w lipcu przyjechałam z synem do Danii i teraz na bieżąco dostaliśmy zasiłek za IV kwartał 2012 (pierwszy raz) w wysokości 50% podstawy.
Jakie należy złożyć dokumenty, jaki jest nr wniosku na zaległy zasiłek?
Czy należy pobrać i złożyć osobiście w komunie (Bilund), czy przez stronę internetową www.borger.dk?
Czy lepiej z tym wnioskiem samemu jechać do polskiego Urzędu (i jakiego) żeby szybciej załatwić formalności, czy nie ma takiej możliwości, ponieważ komuna się nie zgadza?
Mam wiele pytań, ale na początek te najważniejsze:-)

Offline daniel438

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Paź 2012, 19:51:18 »
witam jakie umowy przy przerwaniu rodzinnego w polsce to jakas bzdura. Idziesz i mowisz ze rezygnujesz bo malzonek bieze rodzinne za granica i koniec.a papiery z dani wysylaja do urzedu marszalkowskiego i wtedy oni przysylaja zeby im doslac dokumenty ktore potrzebuja.

Offline daniel438

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Paź 2012, 19:53:38 »
jezeli jestes z dzieckiem w danii i jestescie tu zameldowani to juz nie nalezy sie splata calego rodzinnego od momentu zatrudnienia.

Offline matall

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Paź 2012, 22:02:44 »
Mam pytanie dot. spłaty zaległego zasiłku rodzinnego.
Mój mąż pracuje w Danii od marca 2011 roku i nigdy nie pobierał zasiłku tutaj ani ja nie pobierałam nigdy zasiłku w Polsce. Czy jest szansa odzyskać te pieniądze i w jakiej wysokości, bo od tego roku zmieniły się przepisy dot. zasiłków rodzinnych w kwestii dotyczącej ich wysokości. Ja w lipcu przyjechałam z synem do Danii i teraz na bieżąco dostaliśmy zasiłek za IV kwartał 2012 (pierwszy raz) w wysokości 50% podstawy.
Jakie należy złożyć dokumenty, jaki jest nr wniosku na zaległy zasiłek?
Czy należy pobrać i złożyć osobiście w komunie (Bilund), czy przez stronę internetową www.borger.dk?
Czy lepiej z tym wnioskiem samemu jechać do polskiego Urzędu (i jakiego) żeby szybciej załatwić formalności, czy nie ma takiej możliwości, ponieważ komuna się nie zgadza?
Mam wiele pytań, ale na początek te najważniejsze:-)


mam ten sam problem dostalem 50% podstawy a z zaleglym niewime co dalej robic ?pomoze ktos ?

poloniainfo.dk

Odp: Zasiłek rodzinny
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Paź 2012, 22:02:44 »

 

Pobyt na kwarantannie - zasiłek, zwonienie lekarskie?

Zaczęty przez marek90Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4133
Ostatnia wiadomość 15 Lut 2021, 22:32:02
wysłana przez Jomir
Zasiłek transferowany

Zaczęty przez giętkiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5954
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2010, 17:40:53
wysłana przez roga
Zasiłek dla bezrobotnych

Zaczęty przez dzinxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5226
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2018, 11:16:52
wysłana przez Jomir
utrata pracy w Danii a zasiłek w Polsce

Zaczęty przez frontlinesDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9986
Ostatnia wiadomość 24 Lut 2009, 20:08:51
wysłana przez yoursoul
strata pracy/zasiłek

Zaczęty przez denice123Dział Podatki

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 23012
Ostatnia wiadomość 08 Kwi 2009, 07:29:41
wysłana przez Svaria