poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jakie mleko ?  (Przeczytany 9083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingamagda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • W życiu zdarzają się chwile, o które warto walczyć
Jakie mleko ?
« dnia: 29 Maj 2012, 19:10:37 »
Hej
Mam pytanie do mam. Jakie mleko dla niemowląt byście mi poleciły ? oczywiście chodzi mi o mleka dostepne w Danii :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2012, 19:16:45 »
To zalezy od potrzeb dziecka. Sklad mieszanek jest bardzo do siebie zblizony, jako ze wymagania sa bardzo wysokie.
Osobiscie wybralabym takie, ktore jest w Twoim najblizszym sklepie, czasem potrzeba mleka "na gwalt" i ciezko leciec w drugi koniec miasta.
 
Moja corka pila mleko z butli jedynie przez 4 tygodnie, podawalismy jej NAN.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2012, 20:11:12 »
ja używałam NAN a to też z racji tego że nie musiałam do Polski go wozić jak jechałam w odwiedziny:)

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2012, 21:31:31 »
HIPP eco 1  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2012, 22:17:22 »
Ja zarówno córce jak i synkowi podawałam i nadal podaję NAN. Moje dzieci bardzo chętnie je piły. Natomiast córeczka mojej koleżanki miała problemy z brzuszkiem i kolki po tym mleku. Koleżanka zaczęła więc podawać małej Alomin i wszystko jest ok. Jest bardzo zadowolona z tego mleka.
Kup na początek jedno opakowanie i zobacz jak twoje maleństwo na nie zareaguje. Jak będzie coś nie tak, zawsze możesz zmienić na inne :)
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2012, 23:06:35 »
Musisz przemyslec, czy dziecko Twoje jest z grupy ryzyka alergicznego.
Moj duzy syn jest alergikiem, z racji tego Mala musiala miec NAN HA, mimo ze nie miala najmniejszych objawow alergii po zwyklym NAN, ktorym dokarmiana byla od urodzenia.
Na szczescie po 6 tygodniach cyc zaskoczyl, i zadne proszki nie byly nam potrzebne. Pozegnalysmy, bez rozpaczy cyca po 14 miesiacach, wiec szczerze radze dziewczyny cyce w ruch  ;D taniej i zdrowiej !
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline weronika

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2012, 10:05:49 »
Ja mojej corce tez dawalam Nan i to przez prawie 3 miesiace i bylo wszystko niby ok ,az od pewnego dnia, co tylko zjadla Nan pol godz pozniej bol brzuszka i tak za kazdym razem,zmienilismy jej mleko na Allomin extra(extra dlatego ze nasza malutka najesc sie nie mogla i jadla i jadla :):)) ale po allominie spokojnie sie najada  no i z brzuszkiem nie ma problemu :)

poloniainfo.dk

Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2012, 10:05:49 »

Offline kumcok

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 20
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Cze 2012, 19:16:06 »
Dawalismy dziecku mleko NAN alwe dziecko caly czas plakalo i bolal ja brzuszek , po jakims czasie co wypila mleko to zamiast odbicia, nastapily wymioty , a po nich dziecko jeszcze bardziej plakalo , jezdzilismy po szpitalach , robilismy badania , ale lekarze jak zawsze stwierdzili ze nic nie jest , postanowilem zadzwonic do polski , znalazlem pierwszy lepszy nr do poloznej , opowiedzialem jaki jest problem , i pani stwierdzila przez telefon co jest nie tak i odrazu kazala zmienic mleko na RH , I zaproponowala bebilon RH , w trybiue natychmiastowym zamowilismy z Pl , i napisane bylo ze dziecko jeszcze przez pierwsze 2 tyg powinno ulewac , a juz po pierwszej butelce ani nie ulala ani nie zwymiotowala , dziecko bylo szczesliwe jak nigdy dotad placz ustal i inne dziecko po pierwszym karminiu nowym mlekiem , po 3 misiacach przezucilismy sie juz na normalny bebilon i jestwszystko w porzadku , dlatego po swoich ciezkich doswiadczeniach z mlekiem NAN nie polecam , ale to tylko moje zdanie
pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Cze 2012, 21:43:28 »
Dawalismy dziecku mleko NAN alwe dziecko caly czas plakalo i bolal ja brzuszek , po jakims czasie co wypila mleko to zamiast odbicia, nastapily wymioty , a po nich dziecko jeszcze bardziej plakalo , jezdzilismy po szpitalach , robilismy badania , ale lekarze jak zawsze stwierdzili ze nic nie jest , postanowilem zadzwonic do polski , znalazlem pierwszy lepszy nr do poloznej , opowiedzialem jaki jest problem , i pani stwierdzila przez telefon co jest nie tak i odrazu kazala zmienic mleko na RH , I zaproponowala bebilon RH , w trybiue natychmiastowym zamowilismy z Pl , i napisane bylo ze dziecko jeszcze przez pierwsze 2 tyg powinno ulewac , a juz po pierwszej butelce ani nie ulala ani nie zwymiotowala , dziecko bylo szczesliwe jak nigdy dotad placz ustal i inne dziecko po pierwszym karminiu nowym mlekiem , po 3 misiacach przezucilismy sie juz na normalny bebilon i jestwszystko w porzadku , dlatego po swoich ciezkich doswiadczeniach z mlekiem NAN nie polecam , ale to tylko moje zdanie
pozdrawiam
Kucok, Twoje doswiadczenie z mlekiem NAN nie jest zwiazane konkretnie z ta marka, a z nietolerancja pokarmowa.
Rownie dobrze mogles zmienic na NAN HA, albo  inna odmiane dla dzieci z nietoleranca mleka krowiego i tez by bylo dobrze.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Cze 2012, 20:00:00 »
Kucok, Twoje doswiadczenie z mlekiem NAN nie jest zwiazane konkretnie z ta marka, a z nietolerancja pokarmowa.
Rownie dobrze mogles zmienic na NAN HA, albo  inna odmiane dla dzieci z nietoleranca mleka krowiego i tez by bylo dobrze.

dokładnie jestem tego samego zdania podejrzewam że jakbyś kupiła tutaj mleko dla dzieci ulewających nietolerujących mleko krowie to odniosłabyś taki sam efekt:)

Offline Mrozik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: +5/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Cze 2012, 20:49:10 »
Nie orientujecie sie moze czy jest w Danii mleko Nan Prosensitive???

Podobno jest dobre na kolki i na problemy z brzuszkiem i alergie.

poloniainfo.dk

Odp: Jakie mleko ?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Cze 2012, 20:49:10 »

 

Jakie sa szkoły w Vejle

Zaczęty przez monik93Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8862
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2011, 07:50:38
wysłana przez monik93
Jakie dokumenty będę teraz potrzebowac?

Zaczęty przez mtxmarekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5994
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2007, 21:37:33
wysłana przez mtxmarek
Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6175
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2010, 17:26:29
wysłana przez Asfalt
Jakie sa ceny papu w DK??????

Zaczęty przez ZurichDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6979
Ostatnia wiadomość 21 Gru 2007, 12:17:17
wysłana przez Zurich
jakie sa formalnosci?

Zaczęty przez monaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5984
Ostatnia wiadomość 04 Maj 2006, 13:02:36
wysłana przez Grzegorz_Odense