poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 3F - oszuści -nie dostaniecie żadnych pieniędzy jak chcecie mieć "dagpenge " !  (Przeczytany 46123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ansta1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
 Hej .witam tęgie głowy - bo pewnie do nich tylko ta zachwostka !

 Nie wiem dokładnie czy są jeszcze jakieś ukryte przepisy ,żeby duńczycy je..li nas Poloków po rogach jak tylko mogli .Co powiecie na to ,że jak macie nadgodziny z wcześniejszej pracy - a każdy próbuje je mieć przy stawce 100 kr/godzinę -więc odmówią wam wypłacania zasiłku dla bezrobotnych z a-kassy ! oto e-mail od dyrektorki 3F (związków zawodowych) .
  "Du havde jo 92,30 overskydende timer fra dit arbejde, som du ikke får dagpenge for. Derfor var der ingen udbetaling i ugerne 40, 41, 42
   Med Venlig Hilsen
Gitte Simonsen
A-kasse leder.  "
  Przyjechalśmy tu do pracy a nie pić piwo po barach i pier...lić w wolnym czasie jacy ci dunole są poje....ni  .sorry ,wolę pracować przez ten czas ,ale widać pracować nie popłaca się nawet w duńskim państwie .Dobrze ,że bozia dała mi jeszcze troszkę rozumu i mogę go użyć ,żeby taj jak każdy Polak radzić sobie w życiu - jak to inni psioczą już całkiem "zdunoleni" -będę teraz "kombinował " .

Baumi

  • Gość
(...) ta zachwostka ! (...)

Zagwostka ;)

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
ja o tym wiem od dawna, ze przy nadgodzinach odlicza sobie ile tygodni nie nalezy sie dagpenge, za twoje nadgodziny masz 3 tygodnie bez dagpenge. Po to jest ustanowione, ze tydzien ma 37 godzin roboczych. A ze stawka godzinowa słaba, to juz nie ich problem ze musiales dorabiac...

Offline ansta1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Ha ,ha .

ej BAUMI -
może i umiecie komuś błędy wytykać :

http://www.karo.iwasz.pl/blog/?page_id=897
zachwostka – zagwozdka [literówka współpracownika]
 nie ma ideałów w śród nas .

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Ansta1: Vaxa-rys odpowiedziala rzeczowo i dokladnie na twoje pytanie. Nalezy jeszcze tylko dodac, ze wyobrazenie o tym ze 3F krzywdzi polakow jest bledne - dotycza one wszystkich czlonkow.

Offline kaayaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
I przepis ten dotyczy tez wszystkich zwiazkow zawodowych nie tylko 3F

Offline ansta1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    Vaxa_rys ,wiem ,że nie którzy wiedzą "inne" rzeczy od drugich tylko ...
 
  Kase to wiedzą jak brać ci z 3F ale zapomnieli dodać co nie mogę robić bo mogę nie dostać później zasiłku (chyba to dla nich za trudne ,za ciężkie jak dla wszystkich dunoli ) - i to nazywa się pomoc związków zawodowych ? w poniedziałek po dzisiejszym e-mail'u mają zapewnioną moją wizytę .
 Jak przyszedłem do nich na początku byłego miesiąca to wytyczali mi kolejno czego nie mogę a co muszę robić ,żeby nie stracić dochodów - dagpenge - a gdzie byli rok temu ? czyżby chcieli mnie umyślnie wykiwać - a niech pracuje jak każdy polaczek a kasy i tak od 3F nie dostanie - to jest chyba myśl przewodnia zawistnych nazistów duńskich .
 A jak poprosi Ciebie kabusewnik o zostanie po godzinach bo koncert bez ciebie nie odbędzie sie Rihanna , Rammstein'a czy X -Factor ,czy może piknik w Skanderborgu i co byś mu powiedział Vaxa_rys - wal się kabusewnik ,mam Cię w du... .no ciekawe czyja to wina ( a nie sądzę ,po takich słowach czy trzymali by mnie długo na magazynie ) - " A ze stawka godzinowa słaba, to juz nie ich problem ze musiales dorabiac..." nie pisz pochopnie czego nie zrozumiesz .   

poloniainfo.dk


Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
twoim obowiazkiem jest przeczytanie regulaminu, a nie ich zeby Tobie przeczytali.
To dziala na tej zasadzie, jesli masz nadgodziny,to z nich utrzymaj sie ten czas ktory oni nie wyplacaja dagpenge.
Druga sprawa na przyszlosc, jesli np. samemu planuje sie odejsc z firmy, to ostatnie 3 mce trzeba sie postarac, zeby nie bylo nadgodzin. Ale w przypadku zwolnienia przez pracodawce tego nikt nie jest w stanie przewidziec, ew. trzeba pare groszy odlozyc na czarną godzine.

Offline Domnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Znowu ktoś narzeka.
Jak Ci się tak nie podoba (kraj jak i Duńczycy) to granice do Polski są otwarte.
Cytat od kogoś mądrego, stąd..
'Iraq, Afghanistan, to już było... Teraz odpoczynek...
Dlaczego? -Bo niewłaściwi ludzie dowodzą...
Kapitanie wrócisz?... -Wrócę jak oni odejdą...'

Offline ansta1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
  Domnik . muszę Cię przeprosić ,że tu pisałem na dunskie przepisy i nie studiowałem wszystkich praw ani języka przez parę lat - bo pracowałem ,tylko jak myślisz po co jest ta strona ,żeby faszystowskich dunoli zachwalać (zapomniałeś szwadrony dunskie pod niemiecką swastyką -10 tyś. Freikorps Danmark, 5 DPanc, 11 DGrenPanc ) .
  Ja nie przyjechałem tu ich uwielbiać ale zarobić kasę i je...ć dunoli jak mają jakiś awers do polaków . A jak ktoś mi za moją kasę przy umowie nie dopowie to mam prawo coś o nich powiedzieć .Biznes jest biznes i nie sentymentów czy tu podoba się komuś czy nie i nie pier..l publicznie co mam robić i jakie granicę są otwarte ,to nie o to rozchodzi się w tej sprawie ! 
  Po to płaciłem kasę im ,żeby mnie informowali a nie ,żebym studiował prawo 3F ani wynajmował prawnika .Czy też oznajmiał na forum do Polaków w Danii ,że z moimi związkami jest coś nie halo .
  .
 

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Takie są niestety zasady i to nie zależy od związków anie od tego, że jesteś Polakiem. Duńczyk tak samo gdy ma nadgodziny to mniej dostaje potem z a-kassy i tyle.
Poza tym szef cię zwolnił i jeszcze na nadgodzinach mu zostawałaś bo mu pomocy potrzeba było??

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
ansta1 jak na razie to ty tu doslownie palasz nienawiscia do  "dunoli".nikt ci nie kaze tam pracowac.poza tym regulaminy sie czyta a nie zada od innych zeby cie informowali..poza tym w tych czasach teraz stawka za jaka pracujesz jest dosc dobra..wiele dunczykow oglasza sie ponizej twojej stawki nawet..tak na marginesie zawsze mozesz wrocic do pl lub jechac do innego kraju gdzie polakow traktuje sie jak zlo konieczne..
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline sob123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  Domnik . muszę Cię przeprosić ,że tu pisałem na dunskie przepisy i nie studiowałem wszystkich praw ani języka przez parę lat - bo pracowałem ,tylko jak myślisz po co jest ta strona ,żeby faszystowskich dunoli zachwalać (zapomniałeś szwadrony dunskie pod niemiecką swastyką -10 tyś. Freikorps Danmark, 5 DPanc, 11 DGrenPanc ) .
  Ja nie przyjechałem tu ich uwielbiać ale zarobić kasę i je...ć dunoli jak mają jakiś awers do polaków . A jak ktoś mi za moją kasę przy umowie nie dopowie to mam prawo coś o nich powiedzieć .Biznes jest biznes i nie sentymentów czy tu podoba się komuś czy nie i nie pier..l publicznie co mam robić i jakie granicę są otwarte ,to nie o to rozchodzi się w tej sprawie ! 
  Po to płaciłem kasę im ,żeby mnie informowali a nie ,żebym studiował prawo 3F ani wynajmował prawnika .Czy też oznajmiał na forum do Polaków w Danii ,że z moimi związkami jest coś nie halo .
  .
??? o co tu chodzi a czy zainteresowany słyszał, że nieznajomość prawa szkodzi a nie sorry: "Biznes jest biznes...." haha
ja nawet jestem w stanie zrozumieć, że się zdenerwowałeś, ale sam sobie jesteś winny bo nie zapoznałeś się z przepisami. Jak można w coś wchodzić i nie wiedzieć w co?

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
 
  Po to płaciłem kasę im ,żeby mnie informowali a nie ,żebym studiował prawo 3F ani wynajmował prawnika
  .

Placiles skladki po to zeby ubezpieczyc sie od BEZROBOCIA  a nie po to zeby cie INFORMOWALI  ze to ze tamto !

Po przejscu na dagpenge otrzymujesz wszystkie dokumenty gdzie wszystko jest dokladnie opisane co i jak  i to TWOIM

obowiazkiem jest  zapoznac sie co mozesz a czego nie.


btw czy masz w umowie napisane ze cie ktos tutaj trzyma na sile ???

piotr1

  • Gość
brawo ansta1!
twardym trzeba byc a nie mniętkim
niech sie duny same utrzymuja a nie kase podpierda.....
ufff...jak dobrze ze nie mam nadgodzin bom nie wiedzial o tym..

poloniainfo.dk


 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13643
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9724
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9785
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10302
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17773
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@